Mars’ın Oğlak Geçişi: Şah ve Mat!

**Lütfen makalenin altındaki telif hakları uyarısına saygı gösteriniz. Teşekkürler.**

The Fools Rule The World - Red Barrel StudioSevgili Bilge Baykuşlar, normalde böyle hızlı kişisel gezegenlerin belli burçlardaki geçişlerini pek yazmam, ama bu öylesine bir geçiş değil.

Mars, hareketin gezegeni, arzu, hız, ateş ve çalışkanlık onun özellikleri, her zaman zeki çalışmaz ama çalışır, her zaman yolundaki her şeye dikkat etmez ama ilerler! Fakat şimdi burada, Oğlak’ta o sorumluluklarını bilen, otoriter ve disiplinli haline dönüşüyor. Mars, Oğlak’ta sadece çalışkan ve hızlı değil, zekice çalışkan ve zekice ilerleyen bir satranç ustası. Bu sırada Oğlak kümelenmesindeki temaslarıyla Satürn-Plüton birleşmesini tekrar ve tekrar aktive ediyor. İşte konumuz bu. Zodyak bir satranç tahtası ve Mars Oğlak’ta Zodyak’ın neredeyse bütün oyuncularıyla ya yakın temasta olacak ya da uzaktan doğru onlara dokunacak ve amacı? Tabii ki şah ve mat!

O zaman tırmanacağımız bir sonraki dağı seçme zamanımız geldi. Mars Oğlak’tayken ustalığı hedef alın, siz de bir satranç ustası olun. Serinkanlı bir ateşlilik, kontrollü tutku ve iddialı projeler hepimize açık. Bu projeleri Oğlak evinizin konularında bulabilirsiniz. Bu güçlü baskın enerjiyi kullanın ve kararlılıkla, tutarlılıkla çalışın.

Küresel açıdan baktığımızda ise evet, evet, yine yeni yeniden Satürn-Plüton, yine Aralık ve Ocak enerjilerinin tekrarını göreceğiz. Ama bu sefer bir seviye daha yükselmiş halini. Araya Mars girerse ne olur? Şimdiye kadar Oğlak tenceresi ağır ateşte kaynıyordu, Mars ise gelip tencerenin ateşini sonuna kadar açıp çorbayı bir güzel karıştıracak. Hız ve ateş, bir ölçü daha fazla öfke ve belki de saldırganlık görebiliriz. Bu konudaki makaleme bakıp da yeni gözlerle okursanız bu  enerjinin bize mesajını belki bu sefer daha da iyi anlamlandırma ihtimaliniz var. Çünkü şimdi bu birleşmenin ilk etkilerini daha iyi tanıyoruz, henüz sonuçlarını bilmesek de.

Peki, aynı zamanda Merkür geriye giderken ve bize “gevşe dostum, içine dön, dışarıda pek bir şey yok, biraz Venüslü sevgi tanrısı/tanrıçası ol, hepimiz biriz, kazansan da kaybetsen de kazanansın, biraz da Balığın sınırsızlığında yüz” derken Mars’ın ilerleme arzusu ve disiplinli hamlelerini ne yapacağız?

İşte bu satranç ustasının düşünme arasıdır. Zamana karşı oynamadığımızı, elimizden gelenin en iyisini bulmaya çalıştığımızı ve buna göre stratejiler geliştirdiğimizi hatırlama vakti.

Bu iki hareketin bileşimi önce bizden içerilere, derinlere dalmamızı istiyor. Uzun bir Balık dalışı… Ve bu sayede sezgisel olarak ihtiyacımız olan tüm bilgileri kabul ederek gelişen bir yüzüş. Okyanuslarda bir damla gibi…  Sonunda okyanusun ve dalganın kendisi olmak… Bu sırada geçmişimize bakıyoruz (Mars-Güney Düğümü Birleşmesi şu anda devam ediyor), neyi neden yapmış olduğumuzu anlıyoruz, işe yarayan stratejiler ve yaramayanlar, bunlara bağımlılıklarımız diyebiliriz, eski bakış açılarımız diyebiliriz… Ardından birkaç kuyruk darbesiyle, silkinip daha yeni ve olumlu stratejilere uzanıyoruz.

Uzun bir dalış sonunda 10 Mart günü Merkür gerilemesi sona erdiğinde, sudan çıkıp toprakta stratejimizi uygulamaya hazırız. Birkaç hamlede ileri, ileri ve ileri, 20 gün ileri. Şah ve Mat! Ancak kazanmak, Merkür gerilemesinde neye odaklandığınıza, sezgilerinize ne kadar değer verdiğinize ve suya neleri teslim ettiğinize bağlı.

Merkür gerilemesi bittikten sonra Mars Oğlak’ta iki önemli birleşmeyle ateşi alevlendirmeye devam ediyor:

 • 20 Mart – Jüpiter ‘le
 • 23 Mart – Plüton’la

Ve sonunda Kova’ya geçtiğinde;

 • 31 Mart – Satürn’le Kova’nın ilk derecesinde buluşuyor. Oğlak’ta şimdilik işini bitiren Satürn ile havada bir durum değerlendirmesi yapılıyor. Kova çağını fiziksel yaşama nasıl uygulayabiliriz? Fizikselliğin iki gezegeni yaratıma sokmak istediklerimizin bütünün hayrına (Kova=Kolektif) seçimler olması için odaklanmamıza yardımcı olacak.

Mars bu senenin en meşgul oyuncularından biri. Kendi burcu Koç’ta, ham benlikte, neredeyse 6 ay geçirmeye hazırlanıyor.

2020 çok ilginç bir sene, bunun kanıtlarını şimdiden görüyoruz, emin olun, işler daha da ilginçleşecek!

©Mor Alev 2020


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

8 comments

 1. Sevgili Mor Alev, bugün ki makale için teşekkürler. Bugün 20.02.2020 ve daha önceki makalelerinden birinde numoroloji açısından bugüne dair bir şeyler yazdığın kalmış aklımda, yanılıyor muyum? Arşivden bulamadım da, yardımcı olursan sevinirim.
  Teşekkürler / Sevgiler,

  Liked by 1 kişi

 2. Sevgili Mor Alev,
  Bu derinlere dalista “manevi ego”m ile cokca yuzlestigim bir donemimdeyim…Tabii ego parcamizin maneviyatin kendisiyle elbette bir isi yok, sadece korkular, tutkulari ve bagimliliklari konusunda benim egomun maneviyat kiligi altina saklandigini fark ettigimi söylemek istedim. Onunla baglanip dolanip simsiki yapismamdan dolayi cok canim yandi. Icimde “ego ve ruh” diye boldugum seyin meger dualiteye nasil da hizmet ettigini gordum,ikisi de ayni seydi, birlikte calip oynuyolardi. Bildigim her seyin icine süphe doldu.

  Ruhun karanlik gecesiyle ilgili fikirlerini merak ettim. Bu bahsettigim boyle bir deneyim olabilir mi? Daha once bunu deneyimledigimi dusunmustum, ama boylesine buyuk capta bir gecenin yaninda ufak bir düzenlemeymis. Ve egomun maneviyati sahiplenmesinden oturu zaten hicbir deneyimime de guvenemez oldum- Elbet biliyorum,muhtesem gündogumu beni unutmayacaktir. Fakat umudun bile sahte olusuyla ilgili derin sessizliklere dalar oldum… Inandigim Tanri beni terk etmis sandim, meger anladigim sekilde var bile degilmis. Cok seye yargi ve yorum katmisim,ayrilik katmisim… Icimdeki yikim buyuk. Bunu asla kurban psikolojisiyle söylemiyorum…Fakat zor.

  Rehberlerin bahsettigi, hic gerceklesmediginden hayal edemeyecegimiz, bir sonraki yaratima giris donemi oldugunu umut etmeye calisiyorum. Spirituel yolu yuruyusume,anlayisima,bilgilerime, kalbime, zihni kullanisima cok guvenirdim. Hepsi yerle bir oldu. Ve yine kendimi kandirmaktan korkuyorum. Ilgin icin simdiden tesekkur ederim!

  Beğen

  1. Sevgili Meleklerile, ruhun karanlık gecesini 2014-2018 yılları arasında çok işledik. İsterseniz bir de o mesajlara bakın, hatırlatma olarak kullanın. Belki şimdiki deneyimlerinizle farklı anlamlar bulacaksınız. Spritüelizmin bir uyuşturucu/oyalanma olarak kullanılmasına da çok karşı olduğumu biliyorsunuz. O yazılara da bakın. Sevgilerimle, size kolaylıklar diliyorum.

   Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.