2020 Balık Yeni Ayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

**Lütfen makalenin altındaki telif hakları uyarısına saygı gösteriniz. Teşekkürler.**

İçinizdeki Okyanus

DEF40C94-4E7B-4AB3-91AA-36088ACAA6DBBalık yeni ayı bizi astrolojik senenin sonuna taşır. İlkbahar ekinoksu ve Koç yepyeni bir soluk getirir. Ancak yeninin başlaması için eski layıkıyla tamamlanmalıdır. Balık bizi hülyalara, düşüncelere ve boşlukta yüzmeye çağırır. İlham, yaratılışa hayranlık, her şeyle bütünlük hissi Balık alanının özellikleridir. Bu sırada düşünürken, kayıplarımız, başarısızlıklar ve başarılarımız, geçmiş 12 ayın inkarları, fırsatları, sevgileri kendini hatırlatır. Bu, sonsuzluğun derinlerine dalma zamanıdır. Akrep gibi dip çamurunda kazıya değil, gerçekten derinlere… Uçuşur gibi, kayar gibi, akar gibi, sağlam zemin yok, sadece süzülme var… Ve o yüzden Balık ve on ikinci ev melankoli, uyuşturucu ve sarhoşlukla da bağdaştırılır. Sınırların yok olduğu bir sarhoşluk. Bir anlamda çılgınlık…

Balık yumuşaktır ama gücünü hafife almak da bir nevi çılgınlıktır. Varolan her şeyi birbirine bağlar, yukarısı ve aşağısı birdir, denizin üzeri ve dibi… Bu yeni ayda Balık’ta gerileyen Merkür sayesinde yön kaybı yaşayan dalgıçlar gibi hissedebiliriz. O zaman lütfen bir dakikanızı ayırın ve birlikte ruhumuzun okyanusuna dalalım.

Derin bir nefes alın ve benliğinize dalın. Durun ve hissedin, şu anda, tam şimdi bedeninizde olmak nasıl hissettiriyor? Bedenin yüzde yetmişinden fazlası su. Evet bir dış kabınız var ama içinizde kendi okyanusunuza sahipsiniz. Ayın döngüleriyle akan, kabaran ve çekilen bir okyanus. Bu yeni ay ve Merkür gerilemesi bizi iç okyanusumuza davet ediyor. Bunu bilinçli ve gönüllü yaptığımızda yön kaybı yok. Dalıp bir daha çıkamamak yok. Bu okyanus hep orada ve bu dalış ne analiz, ne de didikleyip yargılamak için, tek amacı tarafsız gözlem. Anıları seyredin, acıları, kıkırdamaları, tetikleyicileri ve hayalleri. Yüzdüklerini, aktıklarını… Onlar bir parçanız ama siz onlar değilsiniz. Bizler bu yaşamda olanlardan çok daha büyüğüz. İzin verin uçuşup gitsinler, sadece gözlemleyin.

Hayat, anılarınız değil. Anılar nedir ki, birer tek taraflı izlenimden başka? Gerçek bile değiller, olamazlar, zamanla üzerinden geçilmiş, değiştirilmiş resimler… Hayat, yargılarınız değil. Yargılar nedir ki, şartlanmaların yansımasından başka? Hayat, her şey ve hepimizdir, gerçek iyi ve kötünün olmadığı, rollerin sürekli değiştiği bir akış… Bazen geçmişe bakarız ve sanki başkasına olmuş gibi gelir, bir rüya. Ben, gerçekten bunu yaptım mı? Şimdi ne kadar farklıyım.

Daha da derinlere dalarız ve kolektif bilinçaltımızı  gözlemlemeye başlarız. Biz nelere inanıyorduk ve ne kadar çok şey değişti, şimdi bildiğimizi o zaman bilmiyorduk ve gelecekte bileceklerimizi de şimdi bilmiyoruz. Önyargılar da, kaygılar da da akıntıyla sürüklenip gider.

Bambaşka bir bakış açısı, değil mi? Sezgiler ve iç ses öne çıkar. Ve işte o anda içinizdeki okyanusun mucizeler alanına giriş yaptınız! Bunu sadece ve sadece tutunmayarak, akarak, fikir beyan etmek yerine gördüklerimizi özümseyerek başarabiliriz. Farkındalık birkaç seviye daha yükselir. Ve o zaman bu artık bir başarı değil, zorlanan bir şey değil, sadece OLUŞ halidir. Bu yeni ayın armağanı işte budur!

Yeni astrolojik yıla başlamadan önce BİRliğimizi hatırlamamız, kendimizi ilham ve mucizelere açmamız Balık’ın en yüksek ifadesidir.

Bu yeni ayda bir üçgen var. Bir köşede Uranüs, diğer köşede Mars. Üçgenin tepesinde ay, güneş ve Merkür. Bu üçgene “Yetenek Üçgeni” de denir. Mars bizi karar vermeye zorlayacaktır, bu kararlar o anda çok mantıklı gelmeyebilir fakat ne olursa olsun, bizi sonunda özgürleştirme potansiyeli çok yüksek. Merkür internet ve medya ise, Uranüs yüksek bilinç ve evrensel iletişimdir, Merkür’ün yüksek oktavıdır. Bu yeni ayda insani iletişimi pas geçip sezgilere uzanmanız yardımcı olacaktır. Yetenek üçgeni, enerjinin uyumla aktığı bir gelişim portalı yaratır. Bu doğal becerilerin açığa çıktığı, henüz tanımadığımız yeteneklerimizi keşfettiğimiz bir dönem olabilir.

Bir defa iç okyanusumuzu gözlemleyip her şeyin geçici olduğunu anladığımızda Mars, zaten değerli olduğumuzu, korkuları bırakabileceğimizi ve iç cesaretimizi kucaklayabileceğimizi hatırlatır. Uranüs özgürlük ve bağımsızlık arzumuzu destekler, karşımıza sürpriz olaylar çıkarır ve onun sayesinde bir inanç sıçraması yaşayabiliriz. En sonunda yetenek üçgeninin mesajı gelir, Arkturusluların geçen gün ilettiklerini tekrarlayan bir mesaj:

“Bırakın, sevgililer. Bırakın ve bu kadar uzun süre tam kıyısında bocaladığınız o ruhaniyet uçurumundan atlayın.”

“BEN hayatlar boyu aradığım her şeyim… artık sürekli aramaya hiç ihtiyaç kalmadı.”

Bu yeni ayın Sabian sembolü: “Kermes”

Eğer gözlerimizi açarsak, ilahi olan her yerdedir. Basit bir alışveriş, en basit materyal aktivite bile amacı ve sonucuyla ilahidir. Bir pazar, bir kermes… Paranın el değiştirdiği bir ortam ve bir amaca giden katkılar… İşbirliği, vericilik, ihtiyaçların karşılanması, herkesin aynı rahatlıkta yaşayabilmesi için yapılan çalışmalar… Balık ruhuna çok uyuyor, değil mi?

Eğer kendinizi sıkışmış hissediyorsanız, yardım isteyin. Yanıt gelecektir. Bazen yardım istemek zor gelir ama siz söylemezseniz, her şey yolundaymış gibi yaparsanız, kimse bilemez ki!

Eğer rahatsanız, rahatlığınızı paylaşın ve karşılık beklemeyin. Sadece konuşmayın, çevredeki ….. lara çok üzülüyorum demeyin, bir şeyler yapın! Kalbinizi hangi konu titretiyorsa, yardıma koşun.

Birimiz bile daha iyi hissetse, hepimiz şifalanıyoruz. Bizler bu okyanusun damlaları ve bütünüyüz.

2’lerin Desteği

Bu sırada farkında olduğunuzu düşündüğüm bir şeyi daha vurgulamak istiyorum. 2 rakamının desteği devam ediyor, hala daha katlanmış 2 enerji portalındayız, yeni ayın Sabian sembolü de bize bu enerjiyi işaret ediyor: İşbirliği ve Denge!

Daha yeni 20/02/2020’yi yaşadık, yeni ay 22/02/2020 enerjisinin içinde gerçekleşiyor. İlgili iki makale için buraya ve buraya tıklayabilirsiniz.

Büyük değişimin olduğu çok özel ve güzel zamanlardayız. Sanki artık değişimin bekleyecek hali kalmadı, o yüzden fırtınalarla geliyormuş gibi hissettirse de “Ben aradığım her şeyim” dediğimizde ifade ettiğimiz yeterliliğimiz bize gereken cesareti ve güveni veriyor. Hepsi her zaman içimizde, değişimi de biz yaratıyoruz, fırtınayı da.

Yeni ay, 23 Şubat saat 18.32’de gerçekleşiyor. (Ist.)

Bu sırada ben de Merkür gerilemesi, okyanuslara dalmak, hayatı gözlemlemek derken, yazılara biraz ara veriyorum. Blog Aralık başından beri süper yoğun çalıştı, bu dönem için elden gelen her bilgi iletildi. Şimdi herkesin kendi sezgilerine çekilme zamanı. Mart başında yeniden yayın başladığında yine dolu bir gündem olacak. O zamana kadar e-mail ve yorumlarınıza gecikmeli olarak cevap verebileceğim.

Hepinize kendinizi ilham ve mucizelere açtığınız, yardım alıp verdiğiniz şifalı bir Balık sezonu diliyorum.

©Mor Alev 2020


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

8 comments

 1. Tşk ler bütün katkılarınız için. 🙏Çok seviliyorsunuz 💜 iyi tatiller özleyeceğiz 😊

  Liked by 1 kişi

 2. Sevgili Mor Alev,
  Inanilmaz harika! Gecen gun Evren’e gonderdigim sen ve blog icin tavsiyem tam olarak buydu “cok yogun yayin var,aslinda 1 hafta 10 gun ara verseler ve eski yazilari tekrar ozumsesek,yavas yavas sindirsek.bu onerimi kalp baglantimiz yoluyla iletiyorum” demistim. Ve tam 3 gun sonra bunu soylemissin! Cok sevindim. Simdi muhtesem kanalliklari ve raporlari ozumsemek icin cok guzel vaktimiz olacak ❤ bu cok hakîki ve sevgi dolu raporun her bir cumlesinde kalbim sicacik oldu. keyifli dinlenmeler ve okyanusta keyifli yüzüşler 🙂 seni cok seviyorum!

  Liked by 3 people

 3. Bütüne,hepimize yaptığınız katkılar tüm site sakinlerinin şükran sebebi ❤
  Sizi ve paylaşımlarınızı çok seviyoruz . Karanlığın içinde bir fener gibi kalpleri aydınlatıyorsunuz sevgili MOR ❤
  Size ve bu bilgileri bize aktaran tüm site hamileri ve aracılarına derinden sevgi ve teşekkürlerimle ❤

  Liked by 3 people

 4. Sevgiler :))) Mailleriniz gelmiyor 10 gündür:( Meraktayım.. Birsen Uyanık

  iPhone’umdan gönderildi

  Beğen

  1. Sevgili Birsen, yukarıda şöyle yazmıştım: “Bu sırada ben de Merkür gerilemesi, okyanuslara dalmak, hayatı gözlemlemek derken, yazılara biraz ara veriyorum. Blog Aralık başından beri süper yoğun çalıştı, bu dönem için elden gelen her bilgi iletildi. Şimdi herkesin kendi sezgilerine çekilme zamanı. Mart başında yeniden yayın başladığında yine dolu bir gündem olacak. O zamana kadar e-mail ve yorumlarınıza gecikmeli olarak cevap verebileceğim.” Bugün 1 Mart ve verdiğim ara bitti. Sevgilerle

   Beğen

  1. Sevgili Lale, yukarıda şöyle yazmıştım: “Bu sırada ben de Merkür gerilemesi, okyanuslara dalmak, hayatı gözlemlemek derken, yazılara biraz ara veriyorum. Blog Aralık başından beri süper yoğun çalıştı, bu dönem için elden gelen her bilgi iletildi. Şimdi herkesin kendi sezgilerine çekilme zamanı. Mart başında yeniden yayın başladığında yine dolu bir gündem olacak. O zamana kadar e-mail ve yorumlarınıza gecikmeli olarak cevap verebileceğim.” Bugün Mart başlıyor. Ben de geri dönüyorum. Yarın ilk mesaj yayınlanacak. Sevgilerle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.