Yeniden Seç Metodu

Robbie PorterSevgili Dostlar, Gabrielle Bernstein’ın yeni kitabı Super Attractor’ı okurken aşağıdaki son derece basit ama bir o kadar da etkili yöntemi gördüm ve birkaç kişiyle de uyguladık. Buna benzer yöntemler siz de uygulamış olabilirsiniz, ama “Yeniden Seç” yöntemi çok hafif ve kolay olduğu için sizlerle paylaşmak istedim. Tabii bunu önce Gabrielle Bernstein kendi bloğunda yayınladı ki ben de gönül rahatlığıyla burada sizlerle paylaşabiliyorum. (gabbybernstein.com)

Bu yöntemle benim adına olumsuz düşünce spirali dediğim döngüden kendinizi kolaylıkla çıkarabilir ve enerjinizi adım adım olumluya, iyimsere ve elbette çözüm odaklı olmaya çevirebilirsiniz. Buna benzer yöntemleri Melek Rehberler de defalarca bizlerle paylaştılar. Ben kendi yöntemlerimi yazdım. Ana menüdeki yöntemler bölümünde bunların bazılarını görebilirsiniz.

Bugünkü yöntemin üç basit adımı var. Bunu telefonunuza veya günlüğünüze yazarak yapmanız daha fazla yardımcı olacaktır. Durup dururken ya da bir olay üzerine karamsarlaştınız. Veya bir süredir olumsuz düşünceler peşinizi bırakmıyor. Evet, başlayalım.

Gabrielle Bernstein diyor ki;

 1. Düşünceyi fark edin. Ve kendinize sorun: “Şu anda nasıl hissediyorum?” Cevabınızı yazın. (Mor Alev: Yani, bu düşünce beni nasıl hissettiriyor, acı, öfke, sıkıntı, hayal kırklığı, vs.…?)
 2. Düşünceyi bağışlayın. Evrene uyumunuzu kaybettiğiniz için kendinizi bağışlayın ve bunu değiştirme kararınızı takdir edin. (Mor Alev: Düşünceyi değiştireceğiniz için sevinebilirsiniz bile!) Negatif düşüncelerinizin yanına şunu yazın: “Bana neyi istemediğimi göstererek, istediğimin ne olduğunu netleştirmeye yardımcı olduğun için teşekkür ederim.”
 3. Yeniden seçin. Yazın: “Şu anda bulabileceğim ve beni çok daha iyi hissettirecek düşünce nedir?” Ve sonra da Evrenin sizi o düşünceye yönlendirmesini isteyin.

Üçüncü adımda bir sonraki en iyi hisse doğru uzandığınızı unutmayın. Birdenbire nihai çözümü getirmeye çalışmıyorsunuz! Sadece kalpten inandığınız bir düşünceyi seçin.

(Mor Alev: “Kedimi-köpeğimi seviyorum” veya “bu kahve mis gibi kokuyor, çok güzel!” gibi bir düşünce bile olabilir.)

Gabby Bernstein ekliyor:

“Yeniden Seç metodu başta etkili olamayacak kadar basit görünebilir. Sizi yıllardır rahatsız eden negatif düşüncelerden nasıl çıkacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Size garanti veriyorum, düşüncelerinizi değiştirmeyi seçmek zor olmak zorunda değildir. Olumsuz düşüncenin ister 2 hafta, ister 20 yıldır sizinle olması hiç önemli değil. En basit haliyle iyi hissetmeyi seçmeniz bile sizi istediğinize götüren yola yerleştirecektir. Yani, enerjinizi yeniden yönlendirmek için bu üç adımı uygulayın ve olumsuz enerji akışını da böylece yavaşlatırsınız.”

Sevgili Dostlar, böylece bazıları birbirine çok benzese de, olumlu düşünmenin neredeyse bin bir çeşit yolunu paylaştık, paylaşmaya da devam edeceğiz!


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Telif Hakkı© 2019 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2019 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

13 comments

 1. Bu yazı tam da ihtiyacım olduğu anda geldi. Ve çok işe yaradı. Mucize gibi. Çok teşekkürler.

  Liked by 1 kişi

 2. Kendini inandırmak ne denli önemli.. Mucize biziz ❤ Sevgimdesiniz ❤ Gabrielle ve size şükranlarımla ❤

  Liked by 2 people

 3. Beni daha iyi hissettirecek bir düşüncem olduğunu farkettim ve bu beni daha mutlu kılıyor dedim ve elime telefonumu alıp yeni yazı varmı diye bakıp bu yazıyı okudum teşekkürler mor alev bu eşzamanlılık da beni çok mutlu ediyor

  Liked by 2 people

 4. Belki daha önce bahsedilmiştir bilemiyorum ama Gabrielle’in Evren Sizi Destekleyecek kitabı bunun gibi pek çok keyifli ve basit yöntem içeriyor. Kitabı okuduğumdan beri uyguluyorum ve herkese öneririm. Sevgiler🍀

  Liked by 1 kişi

 5. Kötü hissettiğim zaman dengede olmayı niyet edip adamantin parçacıkları ile çalışırdım.Şimdi hemen bir yeniden seç defteri ile bu çalışmayı da ekleyeceğim.Teşekkürler BM Gabriel ve teşekkürler Mor Alev 💜💜

  Liked by 1 kişi

 6. Mor Alev merhaba 😇 yazılarınız kadar paylaştığınız yazar ve kitapları da ilgiyle takip ediyorum.. Son bahsettiğiniz kitap hakkında araştırma yapmadan önce size yazmak istedim; acaba bu kitapların Türkçe basımları için bir girişimde bulunmanız mümkün olabilir mi? Araştırdığım kadarıyla hepsi ingilizce, Türkçeye çevrilen bir yayın bulamadım. Evet okuyorum ama aklımda hep kaçırdığım kitap fikirleriyle, neden Türkçe basımları yok diye üzülerek…

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Burçin, bu kitap Amerika da 3-4 hafta kadar önce çıktı. Ben Kindle kullandığım için çok çabuk haberim oluyor ve okuyorum. Fakat Gabrielle Bernstein ın geçmiş kitapları Türkçeye çevrildi. Bunun da çevrilip basılacağından eminim. Fakat siz bir çevirmenseniz bunu bir teklif olarak seçtiğiniz yayınevine götürebilirsiniz. Sevgilerle

   Beğen

   1. Çevirmen değilim, keşke olsam 😦 cevabınız için çok teşekkürler, araştırmaya devam edeceğim.

    Liked by 1 kişi

 7. Az önce uyguladım ve inanılmaz işe yaradı. Bir kaç gündür içinden çıkamadığım pişmanlık ve üzüntü duygumu çok hafifletti. O ana kadar aklıma gelmemiş olan bir yönü görmemi sağladı. Çok teşekkür ederim. Sevgiler.

  Liked by 1 kişi

 8. herkese slmlar.
  herhangi bir şeye üzüldüğümde, ağladığımda, öfkelendiğimde önce kendime nasıl hissettiğimi tekrarlıyorum. ‘kırgın-üzgün-değersiz-öfkeli vs’ ve sonra beni bu kadar kötü etkileyen şeyin yeryüzündeki onlarca dert, hastalık, göç, açlık, acı, yoksulluk, esaret, işkence, eziyetler içinde bu kadar minik bir derdim olduğu ve üzüldüğüm tek şey bu olduğu için Allah a şükrediyorum. Evimde huzurla olduğum ve tek derdim bu minik detay olduğu için Hamd olsun, Şükürler olsun 🙂 Rabbim başka dert vermesin ve tüm sıkıntılı kalpleri aydınlatsın. Amin :)))

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.