Değişim Dönemi ve Güçlü Dualar

Michael Divine ArtGüçlü Dualar

Sevgili Dostlarımız, Sizleri çok seviyoruz.

“Öğrenci hazır olduğunda öğretmen gelir” sözünü hepiniz duydunuz. Size bir başka söyleyiş vermek isteriz:

“Kalbiniz dualarınızın cevaplarını almaya hazır olduğunda, yardım ve yönlendirme gelir.”

Dualarınız bize çok güzel geliyor çünkü her birinin içindeki sevgiyi duyabiliyoruz. Her birinizin gerçek arzularını cevaplamak için çok çalışıyoruz, fakat sadece siz, kendiniz, ne kadarını alabildiğinizi yönetiyorsunuz. Dualarınızla ne kadar güçlü bir “sinyal” gönderdiğinizin ve gelenin ne kadarını kabul edebildiğinizin başında siz varsınız. Size öğretildiğinden çok daha güçlü dua etmenin yolları vardır.

Öncelikle, diz çökmek zorunda değilsiniz – ne fiziksel olarak ne de mecazen. Sizin itaatinize ve tapınmanıza ihtiyaç duyan ve dışınızda olan bir tanrıya yalvarmıyorsunuz. Onun yerine, size can veren gücün ta kendisini çağırıyorsunuz, tıpkı bir hücrenin ihtiyacı olan şey için bedende sinyal yollaması gibi. Yani, dua ettiğinizde hatırlayın, siz evrenleri yaratan güçle BİRsiniz. Siz sadece Yaratan’ın çocuğu değilsiniz; siz Yaratan’ın sevgisinin bedenlenmesisiniz. Siz kendiniz için ne istiyorsanız, sevecen olduğu sürece Yaratan da onu istiyor. Dualarınızı sağlam ve samimi inançla edin, layık olduğunuzu, duyulduğunuzu bilerek. Ve eğer varlığınızın tüm seviyelerinde inanırsanız, geleni kabul edeceksiniz.

Gerçekten, derinden istediğiniz için dua etmeniz, kurtulmak istediğiniz şeyi söylemenizden çok daha kuvvetlidir! “Yaratan’ım lütfen bu berbat iş arkadaşımı benden uzaklaştır” demek yerine şunu deneyin “Yaratan’ım iş arkadaşımla huzuru bulmama yardım et” Bu pek çok şey içerebilir, iş arkadaşınız gidebilir, siz yeni bir iş teklifi alabilirsiniz, bu kişinin davranışlarını kişisel olarak algılamayı bırakabilirsiniz ve hatta bazen onun hakkındaki fikriniz ve hisleriniz bile değişebilir!

“Yaratan’ım bu hastalıktan beni kurtar” diye dua etmek yerine deyin ki, “Yaratan’ım ben tamamen sağlıklı ve canlı olmayı niyet ediyorum. İnancımı güçlendir. Lütuflarını kabul edebileceğime inanmam için bana cesaret ve güven ver. Beni yönlendir, yolun her adımında elimi tut.”

“Yaratan’ım bu borcu ödemek için yardıma ihtiyacım var! Daha fazla paraya ihtiyacım var” yerine şunu deneyin; “Yaratan’ım senin bolluğuna ve bana sürekli olarak ihtiyacım olan her şeyi ulaştıracağına inanmayı çok istiyorum. İnancımı güçlendir. Sürekli sevgini hissetmeme yardım et. Bana vermiş oldukların için çok teşekkür ederim. Sahip olduklarım için minnet doluyum. Daha fazlasını kabul etmeye hazırım. Kalbimi aç ki bunu yapabileyim. Tüm borçlarımı zarafetle ve kolaylıkla ödememe ve hayallerimin bana ulaşması için açık olmama yardımcı ol.”

Kalbinizden dua edin. Gerçekten istediğiniz şey için dua edin. İstemeniz, sahip olmanız gerekli diye düşündüğünüz şey için değil. Gerekli olduğunu düşündüğünüz şeyleri söyleyerek değil. İçten ve samimi dualar çok daha fazla enerji taşır!

Son olarak, dualarınızın karşılık bulmasını inanç ve güvenle bekleyin. Bilin, doğru şekilde ve doğru zamanda yanıtlanacaklar. Cevabın gelip gelmeyeceği konusunda endişelenmek yerine, “o veya daha da iyisinin” geleceğini varsayın. Olan her şeyin cevabın bir parçası olduğunu varsayın. İşlerin iyi gittiğini varsayın! Hayatınızın keyfini çıkarın. Yönlendirme bekleyin.

Doğrusu şu ki, her düşünce, her davranış, her sözcük sizden doğru bir enerji yayar ve gerçek “dua” o enerjidir. Resmi olarak dua ettiğinizde, Yaratan’la konuştuğunuzda dışarıdaki bir tanrıya bir dilekçe vermiyorsunuz. Aslında kalbiniz ve sözcüklerinizin yarattığı enerjiyle sinyaller gönderiyorsunuz – evrene doğru uzanan sinyaller ve dürüst bir yankının da bunun karşılığında dönmesini bekliyorsunuz.

Dualarınız, sevgililer, sizin yaydıklarınızdır. Olumlu, sevecen, güvenen, hevesli beklenti taşıyan, şükran dolu dualar en güçlü dualardır.

Sizleri çok seviyoruz.

Melekler

Ann Albers ve Meleklere çok teşekkürler. (visionsofheaven.com)

***

Sevgili Dostlar,

Bu blogda kaç defa “yalvarma enerjisi” diye tanımladığım şekilde  iletilen duaların, isteklerin işe yaramadığını yazdığımın sayısını unuttum! Bu hafta meleklerden böyle bir mesaj gelince mutlaka yayınlamalıydım! Bana göre meleklerin de dediği gibi her anımız, her sözcüğümüz, her bakışımız bir dua. Sevecen ve umutla da bakabiliriz, karamsar ve çaresizlikle de.

Bazılarınız ise “dua” kelimesini bile sevmeyebilir, o zaman adına niyet diyelim, ya da arzu, nasıl isterseniz. Çünkü hepimiz bir şekilde bir şeyler istiyoruz ve o istediğimiz şey için bilinmez bir varoluşa/güce sadece hissederek de olsa sesleniyoruz. İstemek bizim doğamızda var ve hep olacak. Her zaman ilerlemeye ve yaratmaya programlıyız.

Melekler çok önemli bir şeyi hatırlatıyorlar, sizler bu evrenin önemsiz, ufak, hatta gereksiz bir parçası değilsiniz. Siz bu evren için önemlisiniz! Bunu sahiplenin. Siz önemlisiniz, siz değerlisiniz. Siz, bilseniz de, bilmeseniz de hepimizin, her şeyin gelişimine katkıda bulunuyorsunuz. Siz, bu evrenin değerli bir hücresisiniz. Siz güzel şeylere layıksınız. Güzellikler hedefiniz olsun.

Geçen gün yazdığım gibi, “nasıl” sorusuna takılmayın. (Bağlantısı burada) Zihninizde senaryolar yaratmayın. Küçük benlik evren kadar zeki değil. Ama kalp zeki. Kalbinizi açın. İşareti gördüğünüzde harekete geçin. Belli bir tedavi şekli mi duydunuz, bir arkadaşınız bir iş olasılığından mı bahsetti, gazetede bir şey okudunuz ve aklınıza mı takıldı, davranın!

Ne istediğiniz de çok önemli. İstediğinizi gerçekten istiyor musunuz? Yoksa istediğiniz o şeyin sizi değerli, önemli, başarılı, vs hissettireceğine inandığınız için mi istiyorsunuz? Toplumun size farklı bakmasını istediğiniz için mi istiyorsunuz? Çalışmalarımda aslında istemediği şeyi isteyen o kadar çok insanla çalışıyorum ki, örneğin kendini değerli hissetmek isteyen bazıları evlilik için dua ediyor.  Evlense de bunu hissedemiyor tabii çünkü bir birlikteliğin görevi bu değildir. Oysa sadece “Bana benim değerimi göster, benim kendi değerimi bilmeme yardım et sevgili Yaratan’ım” dese çok daha rahatlıkla hedefe uzanır. Ve o özdeğer hissinden kaynaklanan bir ruh halinde ister evlenir, ister evlenmez! Ama her iki medeni halde de değerli olduğunu derinden bilir ve yaşar.

Ve inanın. İnanç en önemli faktör. Dua duyuldu. Duyulmamıştır belki diye tekrarlamaya ihtiyacımız yok. Ne Yaratan, ne evren, ne melekler, ne ruhunuz sizi duymazdan gelmiyor. Bu, mümkün değil! Belki olacağına olan inancımızı pekiştirmek için tekrarlayabiliriz, o kadar. Ann Albers, bu mesajın sonuna kendi inancını güçlendirmek için söylediği bir duayı eklemiş:

“Sevgili Yaratan’ım senin mucizevi gücüne olan inancımı daha da güçlendir. Senin beni sevdiğine olan inancımı kuvvetlendir. Bu duaların cevaplanacağına sen nasıl güveniyorsan, o güveni bana da ver. Beni duyduğuna, beni sevdiğine ve bana cevap vereceğine güvenmeme yardım et. Senin sevginin ve varlığının içimden yükselmesine yardım et.”

Ve tabii ki, dua denince, artık en sevdiğim haline gelen Tosha Silver’ın “Değiştir Beni Bolluk Duasını” kesinlikle herkese öneriyorum. İlk defa bu platformda bir şeyi üç ayda üç defa yayınlıyorum!

Cep telefonlarınıza indirin, özellikle resim şeklinde hazırladım, basın buzdolabınızın kapağına yapıştırın, bilgisayarınızın arka planı olsun, arabanıza, çantanıza, nereye en çok bakıyorsanız orada bir kopyanız bulunsun!

Şu anda değişken burçlarda bir T kare açımız var, 2016 yılını değişken burçlardaki karelerle geçirmiştik, nasıl alabora eden bir enerji olduğunu hatırlarsınız! Sonu iyi geliyor ama en çok direndiğimiz, ödümüzü patlatan şey değişim olunca, alabora gibi hissediyoruz işte! Ve unutmayalım, kabul edilen her dua aslında bir değişimdir. Yani dua edip edip, değişimden korkuyorum demek de hiç işe yaramıyor. Yaratımı engelliyor.

Bu sırada aktif olarak bütün dünyada “Haremden kaçış” da devam ediyor (ilgili yazı burada). Bunlar kritik önem taşıyan zamanlar ve olabilecek her türlü yardıma kendimizi açmak hepimize, bütün dünyaya iyi gelecektir.

Değişim iyidir. Değiştir bizi sevgili Yaratan! Özgürlüğe, sevgiye, verimliliğe, güvene, huzura, bolluğa, gelişime, gerçek özümüze doğru…

Degistirbeni.001


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.


Telif Hakkı© 2019 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2019 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

16 comments

 1. Sigara alışkanlığından kurtulmak için çok yol denedim,başarılı olamadım.Her sigarayı elime aldığımda bu alışkanlığından kurtulama yardım et yüce yaradan deyip tekrar içmek beni çok uzuyor.
  Hayatımda hiç maddi dua ermedim ama sigara için her an ediyorum,demekki doğru kelimeleri bulamıyorum dedim yazıyı okuyunca.Lutfen yardım edermisiniz,sevgiyle kalın.

  Beğen

  1. Sevgili Asiye, yukarıda örneklenenler gibi negatif dua ediyorsunuz. Bir zayıflık ve yalvarma hissi hakim. Fikrimce – ve siz bunu kendinize göre değiştirin lütfen – “Yaratan’ım bedenim için sağlıklı seçimler yapmama yardım et. Sigara ile içimdeki hangi boşluğu dolduruyorsam, onu en sağlıklı şekillerde şifalandırmama aracı ol. Bedenime ve kendime en iyi şekillerde davranmam için bana yol göster. Kendimi onurlandıracak şekilde değişmeme önayak ol. Seni Seviyorum. Kendimi seviyorum. Sen bensin. Ben senim. Biz biriz. Sana ve kendime teşekkür ediyorum. Her şey yolunda” demek ve bu enerjide devam etmek daha olumlu, daha berrak. Sanırım ana fikri anladınız. Siz de kendi duanızı yaratabilirsiniz. Siz, bir bağımlılıktan da ufacık sigaradan da çok daha kudretlisiniz. Sevgilerle

   Liked by 3 people

   1. Ben de sigara için dua arıyordum söyleyecek söz bulamıyordum,”sigara seni seviyorum ama git lütfen’ 🙂 diye olumlu sözcükler de işe yaramadı belki de ters tepti’.Bazen yaratamıyoruz moralev,iki sözcüğü bir araya getiremiyoruz,böyle hazıra konuyoruz.ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ

    Liked by 1 kişi

 2. “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” ile ilgili formu yolladım fakat geri gönderiliyor. Ne yapabilirim hayatımdaki Kısır döngülerin şifalanması ile ilgili yardım almak istiyorum.

  Beğen

  1. Sevgili Gülay, gördüğünüz sadece size ne yolladığınızı tekrar okuyabilmeniz için gösterilen bir görüntüdür. Yani size geri dönmüyor, sadece gösteriyor. Formunuz bana geldi. Birazdan yanıtlayacağım. Sevgilerle

   Beğen

 3. Peki Ya gerçek sevgiyi ve aşkı istemek için nasıl dua edeceğiz?

  Beğen

  1. Yukarıdaki örnekler gibi…. mesela şöyle; “Her an ve her yerde, her şartta sevildiğimi bilmeme, kendi değerimi kabul etmeme ve bunun ilişkilerime yansımasına yardım et. Yardım et, sağlıklı, verimli ilişkilerle gelişimimi sürdüreyim, Bu dünyaya sevecen, zarif, verimli ilişkilerle katkıda bulunayım” yine, diğer arkadaşa söylediğim gibi, ana fikri anlıyorsunuz. İlişki istemek yanlış değil tabii ki, ilişkiler harikadır! Ama bunu kendi değerini ve sevilebilirliğini kanıtlamak için istemek sağlıklı ilişkilere ket vuruyor. Önce kendinizi sevin. Hatta klasik sözüm: Kendinizi bir ilişki ihtiyacından daha fazla sevin! Sevgilerimle

   Liked by 3 people

 4. Öncelikle teşekkür ederim.
  Eşim 1 yıldır çalışmıyor ve iş bulsa dahi işten çıkıyor.Ve bende ALLAHIM Kocam iş bulsun çalışsın dayanamıyorum artık diye dua ediyorum. Çünkü borç yapıyor sürekli cebine olmayan kazanmadığı paraları harcıyor adeta kredi kartı bağımlısı. Ve şu anda aynı durumdayız. Daha önce de evimiz arabamızı sattı .Yıllardır böyle devam ediyor.Ben bu durumun dönüşmesi için ne yapabilirim.

  Beğen

  1. Sevgili Gülay, burada çok konuşuldu ama tekrarda sorun yok. Biz bir başkasını değiştiremeyiz. Biz bir başkasının bereketini bulması için zorlayamayız. Bu o kişinin kendi özdeğeri, özsaygısı, kendisiyle ilgili düşünceleri, inanç ve hislerine bağlıdır. Yani bu soruyu eşiniz kendisi yazsa cevabı çok farklı olacaktır. Bu konuda aklıma şu mesaj geliyor: https://moralev.com/2018/08/07/melekler-kontrol-delisi-misiniz/
   Şimdi, asıl konuya dönelim. Burada asıl konu eşiniz değil, sizin kendinizi içinde bulduğunuz bereketsizlik döngüsü. Peki, siz bu konuda kendiniz için ne yapıyorsunuz? Ne yapabilirsiniz? Buna da siz kendiniz için karar vermelisiniz. Çalışmıyorsanız iş olanaklarına bakmak, ilişkiden memnun değilseniz belki de ayrılmak, kendiniz için çareler aramak… Bilmiyorum, bunu sadece siz bilebilirsiniz. Ancak benim önerim bütün bunların hepsinden önce neden kendinizi bu bereketsizlik döngüsünde bulduğunuzu sorgulamanız ve ilgili inanç, şartlanma ve düşünceleri de salıvermenizdir. Kendi üzerinizde çalışın, örnek olun, böylece belki de değişimi gören eşiniz sizi takip edecektir. Ana menüde yöntemler sekmesine gidin, salıverme ve bereket yöntemlerine bakın. Bugün hemen seçtiğiniz, size yakın gelen herhangi bir ya da birkaç yöntemle çalışmaya başlayın. Birkaç hafta içinde bir hafiflik yaşamaya başlayacaksınız, belki aklınıza bir takım çözümler gelemeye başlayacak, uygulayın. Birkaç ay içinde ise hiç fark etmeden çok yol almış olduğunuzu göreceksiniz. Ben bu yöntemlere güveniyorum. Bunları uygulayıp da sonradan bana yazan binlerce okur tanıyorum. Siz de başarabilirsiniz. Evet, bir başkasını değiştiremeyiz ama kendimizi ve hayatımızı değiştirebiliriz. Sevgilerimle bereketli çalışmalar diliyorum.

   Liked by 2 people

 5. Sevgili Mor Alev
  Hayatımın son 14 yılı(64 yaşındayım) çok büyük üzüntüler yaşadım.8 yıldır kendi değişimimi sağlamak için çabalıyorum.VE ÖYLE DE OLDU🙏Başarımda rolünüz çok büyük.Minnettarım🙏
  Sormak istediğim şu;
  Oğlum(40) geçirdiği travmalardan dolayı mutsuz ve işinde de bu yüzden başarısız.Elimden dilimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum.Pozitif düşünce, enerji dua…v.s… konulara inanmıyor. Hep bir kısır döngü içinde.Bunu biliyor ama neden hep şanssızlık yaşıyorum diye de üzülüyor.Düşünce biçimini,bakış açısını değiştirirse tüm güzel şeylerin ona geleceğini söylüyorum.Ama inandıramıyorum.Terapiyi reddediyor zaten.
  Dualarımı aynen sizin önerdiğiniz şekilde söylüyor ve yazıyorum. Kalbimin içinden taşan sevgiyle istekle yapıyorum bunu.Onun şimdiki durumuna gelmesi bile bir mucize.Kendisi de ruh ve beden sağlığı için çok uğraşıyor çünkü benden uzaktayken büyük sıkıntılar ve hastalıklar geçirmiş. Fakat olumsuz düşünceleri, geçmişte yaşadıklarını bir türlü atamıyor zihninden.
  Onun yerine dua edebilir miyim?
  Bu konuda ne yapabilirim?
  Lütfen bana bir yol gösterin🙏
  Sevgiler💖

  Beğen

  1. Sevgili Fatma, evet elbette oğlunuzun en yüksek hayrına dua edebilirsiniz. Ancak onun düşüncelerini siz değiştiremezsiniz. Onun hayata bakış açısını siz yönetemezsiniz. Bunu o kendisi yapacak. Siz yukarıdaki arkadaşa da ilettiğim gibi çok iyi bir örnek olabilirsiniz. Siz kendinizi severek ona özsevgiyi öğretebilirsiniz. Dualarınızı ise o istediği miktarda kabul edecektir. O bir yetişkin, özgür iradesi var. Önerim öncelikle kendinizi bağışlamanız ve suçluluk duygusunu salıvermenizdir. Bu da dualarınızın titreşimini düşüren bir şey. Sevgilerimle

   Liked by 1 kişi

   1. Sevgili Mor Alev öncelikle teşekkür ederim cevabınız için.Bir anne olarak Çocuklarımı büyütürken yanlış yaptığım davranışlar için kendimi affetmeye çaba sarfediyorum.Babalarının düşünce yapısının baskın olması zor günler geçirmemize neden oldu. Çok sevgi dolu ama çok otorite bir şekilde büyüdüler.Artık geçmişle barışık olmak ve gelecekten umutlu olarak An’ı yaşamak niyetindeyim. Tüm kalbimle istiyorum .Yaradan’ın ailemle bana bunları layık göreceğine inanıyorum ve O’na güveniyorum🙏
    İyi ki varsınız.Sevgiler💖

    Liked by 1 kişi

 6. Bu yazıyı okuduktan sonra dualarımı, dileklerimi ve taleplerimi ne kadar hatalı gönderdiğimi farkettim. Şimdi sürekli kendimi düzeltiyorum ve sihirli bir şekilde dileklerim hayatıma akmaya başladı. çok teşekkürler.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.