Melek Rehberler: Arzularımı gerçekleştirmek için doğru yolda olduğumu nasıl bilirim?

Karen Hellingsworth
Soru:

Bir insanın arzu ettiği şeyle aynı kanalda titreşip titreşmediğini söyleyecek işaretler veya hisler var mıdır? Dileklerimizi gerçekleştirecek titreşimde olduğumuzu nasıl bilebiliriz?

Melek Rehberler’in Yanıtı:

Bu konudaki bakış açımızı en basit haliyle şöyle açıklayabiliriz: İyi hissedersiniz. Görüyorsunuz değil mi, iyi hissettiğinizde, aynı titreşimsel dalgadaki, aynı titreşimsel kanaldaki şeyleri çekmeye ve onlara hizalanmaya başlarsınız. Yani ilk işaretleri görmek istediğinizde, işaretiniz nasıl hissettiğinizdir. Kendinize sorun, şu anda nasıl hissediyorum?

Şimdi, önemli bir ayrım yapmak üzereyiz. Elbette, büyük bolluk yaratan ama ciddi sağlık sorunları yaşayan insanlar da var. Veya “mükemmel bedene” sahip olan ama maddi bolluk yaratmakta zorlananlar bulunuyor. Veya asla hastalanmıyor gibi görünen ama hiç doğru ilişkiyi bulamadığını hissedenler de var. Bundan dolayı, yapmak istediğimiz ayrım, “Yaratıma sokmak istediğiniz arzunuz hakkında nasıl hissediyorsunuz?”

Eğer cevabınız, “o kadar da iyi hissetmiyorum”, “endişeli gibiyim, eğer olmazsa diye kaygılanıyorum, karnıma ağrılar giriyor” gibi hisler ise, o zaman bilirsiniz bu hislerle daha fazla uyum içindesinizdir. Ancak gerçekten iyi hissediyorsanız, çok umutluysanız, iyimser veya memnuniyet içindeyseniz, neşe-keyif-coşkudaysanız, olan şey şudur: Kendinizi o titreşimsel kanala alıştırmaya başlamışsınızdır. Ve böylece bir şeyler hizalanmaya başlar ve materyal olarak yaratım sürecini görmeye başlarsınız.

Her şeyin yolunda gittiğine, yaratımın elementlerinin bir araya geldiğine güvenmek kolaylaşır. Gerçekliğinizde çevrenize bakıp bir zamanlar istemiş olduğunuz şeylerin şimdi burada olduğunu görebilirsiniz. Gerçekliğinizi yaratma gücüne sahip olduğunuzu bilme hissinde rahatlayabilirsiniz. Bir zamanlar zihninizde sadece bir hayal veya arzu olan o kadar çok şeyi örnek olarak görebilirsiniz ki ve bunlar şimdi maddesel olarak gerçekliğinizdeler.

Geçmişte istemiş olduğunuz ve şimdi çoktan gerçekliğinizde yaratımda olan bu şeylerin farkında olmanız o “emin olma titreşimini” kavrayıp tutmanıza yardımcı olur, geçmişte bunu becerdiniz ve yine yapabilirsiniz. Sıklıkla, bunu (Mor Alev: yaratıma girmeyi) nasıl yapmış olduğunuzu bile bilmediniz ama şimdi biliyorsunuz. Bundan dolayı yaratım sizin için çok daha kolay ve çok daha güzel olacaktır.

Bundan sonra neler yaratabileceğinizi bir düşünün. Bu gerçekten de kurabiye kırıntılarını takip etmek gibidir. İlk olarak “Çok daha hafif, çok daha iyi, çok daha memnun hissediyorum” diyen öncül hislerle başlar. Bu noktadan sonra da fırsatlar kendilerini size sunmaya başlar. Fiziksel çevreniz daha da fazla doğrulamalar vermeye başlar, yaratım için gerekli unsurların toparlanmaya başladığına dair daha da fazla kanıt görmeye başlarsınız. Her şey yolundadır.

Sıklıkla gördüğümüz şey ise şudur; insanlar bu momentumu başlatırlar ve kaçınılmaz olarak bir olumsuz tetikleyici beliriverir ve onlar da istemedikleri şeyin baskın titreşimine doğru direksiyonu çevirmeye başlarlar. Çünkü o kadar iyi gitmeyen şeylere çok fazla odaklanırlar. Olumlu düşüncelerinin aslında işe yaramadığını düşünürler. Biz de diyoruz ki, “Hayır!” Olumlu düşünceleriniz işe yarıyor, yanlış hiçbir şey yapmıyorsunuz. Sadece fiziksel çevrede “geciktirilmiş karşılık” veriliyor. Düşünce ve duygularınız gibi anlık değil, fiziksel ve somut yaratım biraz daha geciktirilmiş tepki verir.

(Mor Alev: Olumsuz tetikleyici benim deneyimlerime göre mutlaka ama mutlaka  yanılsamalı inançlarımızdan kaynaklanıyor. Yaratıma girmek için onu engelleyen yanlış inanç veya düşünceyi tanıyıp salıvermek gerekiyor. Bu da o düşünce, his, şablon, inancın varlığını kabul etmekle başlar, sonra da onun artık geçerli olmadığını ilan ederiz, onu bir anlamda sıfırlarız ve Melek Rehberlerin söylediği gibi olumluya odaklanıp yaratım sürecine devam ederiz. Yani bana göre olumsuz tetikleyici bile yaratımda doğru yolda olduğumuzun işaretidir! Salıverme teknikleri için ana menüdeki “yöntemler” sekmesine tıklayabilirsiniz.)

Yani, o iyi düşünceler hakikatten de arzularınızı içeren titreşimsel kanala doğru olumlu momentumu geliştirip büyütmektedir. İstemediğiniz şeye olan odaklanmanızla yaratmış olduğunuz momentum ise birdenbire durmayacaktır, o da tam durmadan önce momentumu kaybetmelidir.

Bu kavramı anlatmak için sıklıkla tavan vantilatörü benzetmesini kullanırız. Eğer bir odaya gelip de vantilatörü kapatmak için düğmeye basarsanız, sadece güç kaynağını kestiğiniz için onun anında durmasını beklemezsiniz. Durması için bir süre gerekir. Bir daha düğmeye basmadığınız sürece o kendiliğinden duracaktır. Ve sizin odaklanmanızın momentumu da aynıdır. Daha önce dikkatinizi vermiş olduğunuz (olumsuz) bir şeyin yaratımda olduğunu gördüğünüzde, yapabileceğiniz en iyi şey dikkatinizi bir daha onun yerine istediğiniz şeye odaklamanızdır.

Bilin ki, bu şimdi hissettiğiniz şeyin temsili değildir. Daha önce düşünmüş ve sonucunda hizalanmış olduğunuz şeyin sonucudur. Yeniden yön değiştirin, yeniden odaklanın ve yeniden yaratın.

Umarız yardımcı olmuşuzdur.

Sevgide ve Işıkta, bizler sizlerin Melek Rehberleri

***

Melek Rehberlere ve Taryn Crimi’ye teşekkürler. (angelicguides.com)

Arkadaşlar aşağıda geçen haftaki düşüncelerimi tekrarlıyorum. Zaman yaratma zamanı!

Sevgili Dostlar, neden Melekler, Arkturuslular, Işık Varlıkları, Konsey vs. sürekli olarak yaratım konusunu işliyorlar, hiç düşünüyor musunuz? Konu ne ev, ne araba,ne banka hesabı, ne de hayatınızın aşkını bulmak, konu aslında dünyayı yeniden yaratmak! Ve bunu sadece biz yapabiliriz. Yukarıda şu saydığım şeyler aslında çok basit. Bunlar bizim için ufak tefek alıştırmalar. Ama aklımızı bunlara o kadar çok takıyoruz ki, gerçek gerçeği kaçırıyoruz! O yüzden iyisi mi, bu şeyleri kendimiz için yaratalım, kendimize yaratıma girebileceğimizi kanıtlayalım. Bunu sistemimizden atalım. Artık içimizde hiçbir şüphe kalmasın! Asla çaresiz olmadık, asla güçsüz olmadık. Asla yaratmadığımız olmadı. Sonra da asıl göreve başlayalım. Huzuru, sevgiyi, sağlıklı çevreyi hedefleyelim. Korkuyla doğurmuş olduğumuz dünyamızı, şimdi sevgiyle yeniden yaratalım.   


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayın.


Telif Hakkı© 2019 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2019 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

7 comments

 1. ben bu sıralar çok tuhaf bir şekilde ulkemizde çıkan yangınları delinen dağların (kazdağları ve diğerleri) haberlerini görüyor ve çok tuhaf bir şekilde olduğunun aksine tüm o yerleri jumanji filmindeki gibi yemyeşil dev ağaçlarla kaplı olduğunu görüyorum.
  Sık ve kocaman ormanlar…

  Liked by 4 people

 2. Merhabalar bu güzel mesaj için teşekkürler. Ben ne kadar salmak istersem isteyim hep mantıkta takılıyorum. Olacağını düşünsemde mantıken imkansız olarak düşünüp hemen bloke ediyorum. Bunu nasıl aşabilirim? Çok teşekkür ederim ✨🙏🏻💕

  Beğen

  1. Sevgili Naz, mantık nedir sorusuna odaklanın. Ve sonra da gelen cevapları, inançları bir bir eleyin. Belli ki mantığınız mantık dışı çalışıyor. 🙂 Buna o yüzden mantık değil, değişme korkusu, şartlanma veya ego diyoruz. Mantık farklı bir şey, neden sonuç ilişkisine odaklanır. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sevgilerle

   Beğen

 3. Bu konuda yaptığım hatayı yazıda gördüm. Bu nedenle dileklerimin gecikmesine biraz canım sıkıldı dersem yalan söylememiş olurum..Yine de umutlarımı taze tutarak odaklanmaya devam….

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.