Dünyayı Değiştirin – Konsey (Mesaj 244)

Kay Kemp ArtBugün sizden dünyayı değiştirmenizi isteyeceğiz. Bazılarınız bunu çoktan yapmakta olduğunuzu biliyor. Fakat bilmeyenler için, daha önce konuşmuş olduğumuz birkaç basit kavrama geri dönmek istiyoruz. Hepsini bir arada görmeniz faydalı olacaktır.

Dünyayı değiştirmek, oldukça göz korkutan dev bir proje olarak görünüyor değil mi? Aklınıza dünya tarihinin gidişatını bir gecede değiştirecek heybetli hareketler içeren resimler geliyor. Size verilmiş olan tarih kayıtlarında olan sanki buymuş gibi görünse de, aslında hiç de böyle olmamıştır. Asla olmadı. Kozmik ve global fenomeni bunun dışında tutuyoruz tabii. (Mor Alev: Yani meteor çarpması gibi örnekler dışında)

Tarihteki değişimler her zaman insanlığın bir önceki değişimin üzerine inşa etmeye devam etmesiyle yapıldı. Her zaman. Rönesans, endüstri devrimi, tarım devrimi ve bu zamanda kayıtlarınızda bulunmayan pek çok değişimin hepsi geçirdiğiniz süreçlerdir. Ve güncel hayatınızda da aynı şeyle meşgulsünüz.

Sizinle konuşmak istediğimiz şey, böyle bir sürecin olduğu ya da olmadığı değildir. Oluyor. Fakat bizim konuşmak istediğimiz konu sizin bu süreçteki yerinizdir.

Şimdi veya daha sonra politikada, tarımda, teknoloji, vs. de büyük değişime sebep olan bir birey olmanız mümkündür. Evet, mümkündür. Fakat anlamalısınız ki, bu ufak gezegende insanlık deneyimi süresince “ünlü” olanlardansa, ünsüz, tanınmayan, anonim bireylerin sayısı çok daha fazla, muazzam miktarda fazladır. Gerçekte, “ün” denilen olgunun kendisi ise, aşırı derecede yeni bir şeydir.

Bahsi geçmeyen milyonlara ihtiyaç yok muydu? O değişikliklerin sebebi o milyonlardı. Değişmiş olan “dünya” o milyonlardı. O milyonlar, fikirlerin büyüdüğü topraktılar. Ve sıklıkla, tekil insanların aldığı takdir, gerçekte tek başlarına yaratmadıkları değişimlerden dolayıdır.

Şimdi, bu konunun bu yönü, bugün üzerinde durmak istediğimiz şey değildir. Size işaret etmek istediğimiz şey şudur: Engin, devasa bir değişim ortamındasınız. Bulunduğunuz yerde asla böylesi devasa çapta bir değişim gerçekleşmemişti. Bizim hakkında konuştuklarımızın gerçek enginliği ancak bir süre sonra anlaşılabilecektir. Fakat bu oluyor. Bu şimdi oluyor. Ve bu da size şu anda size eşi benzeri görülmemiş bir fırsat veriyor. Ne demek istiyoruz?

Bütün bunların tam ortasında otururken, bir karar verebilirsiniz ve bu da hayatınızda almış olduğunuz en önemli kararlardan biri olabilir. Veya bu kararı almamaya da karar verebilirsiniz. Sizin seçiminiz, her zaman olduğu gibi.

Siz bu yola öylesine, hiçbir katkıda bulunmadan mı devam edeceksiniz? Ya da dünyanızı değiştirecek misiniz? Her güne içinde bulunduğunuz enerjinin titreşimini her fırsatta yükseltme niyetiyle mi başlayacaksınız? Gülümseme niyeti? Kibar olmak? Yardımcı olmak? Katkıda bulunmak? Lütfen sizin ya da bir başkasının yaptığı her hareketin, her davranışın dünyanıza etkisi olduğunu görmeyi öğrenin. Etkisi var. Etkisi var. Etkisi var. Dünyanıza hiçbir etkisi olmayan bir şey yapamazsınız, hiçbir şey yapmasanız bile etkisi var. Her sonucun bir etkisi var. Ve buna karşılık her etkinin bir sonucu. Hepinizin görmüş olduğu yin/yang sembolünün gerçeği de budur.

Etkiliyor musunuz? Veya etkileniyor musunuz? Bu, sizin seçimini yapacağınız bir karardır.

Size söz veriyoruz, bu dünyanızı değiştirecek bir karardır, kişisel dünyanızı değiştirecek.

Gerisi ise olacaktır. Hakikatten de mucizevi şekilde artan bir hızla olmaktadır. Şimdi pek çoklarınız bunu hissedebiliyor. Biraz sabredin. Daha da iyi olacak.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.


Telif Hakkı©2019 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2019 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

12 comments

 1. Ben Usui master öğretmen olmak istiyorum.Buna yeteneğim varmı?bilmiyorum.Allah izin verirse olmasına niyet ediyorum.Hem kendime hem başkalarına hizmet etmek çok güzel bişey olurdu.Umarım amacıma ulaşırım.Teşekkürler yazınız bana umut verdi.😊

  Beğen

  1. Sevgili Cem, eğer bu kalbinizden gelen gerçek bir arzu ise orada olması tesadüf değil! Bunu yapabilecek yeteneğiniz olmasaydı istemezdiniz. Amacınıza ulaşacaksınız. kalbimiz bizi her zaman en doğrusuna yönlendirir. Sevgilerle

   Liked by 2 people

   1. Çok teşekkür ederim.Umarım sizinde güzel temennilerinizle başarırım.💕

    Beğen

  2. Merhaba Cem,
   Eger yureginde bu arzu varsa bosa degildir! Umarim bir gun reikidaş oluruz ve ayni cemberde yer aliriz! Benim master’im Öznur Açıkalın,hayatimi degistiren guzel insan. Isik cemberi ekolüyle egitim verir, cok cok cok ozel bir insan. Mutlaka baska cok harika ogretmenler de vardir, senin icin en uygun olandan egitim almaya çekileceksindir. Yolun ışık olsun🙏

   Liked by 1 kişi

   1. Çok teşekkür ederim.Ben zaten 7 senedir çok özel bir master’ım Olan ögretmenimden eğitim alıyorum.Güzel temennileriniz için ☺️

    Liked by 1 kişi

 2. Dün bir danışanım travma ile çalıştığımız EMDR seansının sonunda aynen bunu söyledi, spritüel farkındalığı çok yüksek olmasına rağmen kendini çok yalnız hissediyor ve yuvaya dönmeyi arzuluyordu… Bugün bu yazıyı okuyunca, yalnız olmadığını anladı. Çünkü önce ona gelen vizyon sonra yazı olarak geldi. Bunu paylaşmak istedim çünkü, kollektif olarak her birimizin en derin acısı, sadece bizde var zannettiğimiz o an aslında bütünün hayrına dönüşmesi için hediye. Acının içinden geçerken yalnız olmadığımızı her an hatırlamamız niyetiyle…. Sevgiler

  Liked by 6 people

  1. Umut verici yorumunuz için teşekkürler. Ben özellikle tarih ve antik dönemle uzerine yoğunlaşmış durumdayım.Terapilerle olumsuzluklardan arinsak bile bazen etrafımızda o kadar yoğun negatif enerji oluyor ki o zaman umutsuzluğa kapılıyorum.Tıpkı daha önce bellirttiginiz gibi bazen bir bakış,bir şarkı,bir şiirin dizesi bunu bize yansıtabiliyor. Sevgiyle kalın, tekrar teşekkürler.

   Beğen

 3. Dünyayı değiştirmek,oldukça iddalı bir başlık.Evet sevgi ve bu sevgiyi hucrelerimizin her zerresinde hissetmek oldukça önemli.Ancak biz ne kadar çevremize pozitif baksak,enerji versek bile insanlar cinnet içinde.Yüreklere ulaşmak mümkün değil,bunu bir önyargıyla söylemiyorum,deneyimlerinden yola çıkarak bu sonucu görebiliyorum.Herkesin gördüğünden de eminim,zor çok zor bir dönem.sevgiler.

  Beğen

  1. Sevgili Nurcan, bu mesaj tam da sizin gibi hissedenler için. Konsey yukarıda diyor ki “daha önce konuşmuş olduğumuz birkaç basit kavrama geri dönmek istiyoruz. Hepsini bir arada görmeniz faydalı olacaktır.” ardından ekliyor: “Her güne içinde bulunduğunuz enerjinin titreşimini her fırsatta yükseltme niyetiyle mi başlayacaksınız? Gülümseme niyeti? Kibar olmak? Yardımcı olmak? Katkıda bulunmak? Lütfen sizin ya da bir başkasının yaptığı her hareketin, her davranışın dünyanıza etkisi olduğunu görmeyi öğrenin.” Ve en önemli soru: “Etkiliyor musunuz? Veya etkileniyor musunuz? Bu, sizin seçimini yapacağınız bir karardır.”
   Bakın, bu değişim diğerleri ile ilgili değil. Zaten hepimiz biriz. Yani sizin gözünüze çarpan “cinnet içindeki insanlar” da biziz. Ayrılık yok. Ve biz kimseyi değiştiremeyiz ama davranış ve seçimlerimiz hepimizi yukarıya taşıyabilir. Yani cevabınız zaten mesajda.
   Ünlü sözler var: “Görmek istediğin değişim ol.”, “Dün akıllıydım, dünyayı değiştirmek istedim. Bugün bilgeyim, kendimi değiştiriyorum.”, ve bunun gibi bir çoğu.
   Anlıyorsunuz değil mi, Konsey bizi kendimizi değiştirerek dünyayı değiştirmeye çağırıyor. Başkalarını değil. Bir gülümsemeyle etkileyenlerden olmayı seçeceğinize eminim. Sevgilerimle

   Liked by 1 kişi

 4. Harika bir yazi. Dün benim için çok özel bi insan “kendini üzdüğünde, bu aslında sadece yaptığın bir seçim. Ve bu seçimin sonucu tüm dünyayı etkiliyo. Sen büyük bir ışıksın ve biz insanlar için bu ışık olmamayı seçip üzülüp kendini kabullenmediğinde, Gandalf Sauron’un tarafina geçmiş gibi hissediyorum.bunu bidaha yapmani istemiyorum, sadece kendini yok yere üzmüş olmuyosun,aydinlatacagin insanlara da haksizlik bu” demisti. Ve gece bunu daha iyi benimsemeye niyet ederek,yardim isteyerek uykuya yatmistim. Bu kanallik tam bunun uzerine geldi. Cok ama cok mutluyum simdi. Her gün ay gibi parlamamiz dilegiyle. Senkronize olusumuza ve her birimize bin kez tesekkurler!

  Liked by 2 people

  1. Çok uzun yıllar önce nefes eğitimi alırken hocamızın söylediği “sen değiş dünya değişsin” cümlesi zihnimde yeni bir uyanışın başlangıcı olmuştu. Ve hep dünyayı iyiliğe doğru değiştirme isteğimin bireysel dönüşümümden geçtiğini anladım.
   Tohumlar atıldı.
   Birlikte hepberaber iyiliği güzelliği büyütmemiz dileğimle 🙏
   Şükranlarımla ❤️

   Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.