“Yanılsama” Hakkında Biraz Daha Sohbet – Konsey (Mesaj 223)

A new dawn - Amanda SageGönderilen bazı sorular bizi “yanılsama” (“illüzyon”) hakkında biraz daha konuşmaya sevk etti.

Bu zamanda, size sıklıkla deniyor ki,  hepsi yanılsama. Geçmiş zamanlarda ve farklı kültürlerde buna Maya deniyordu. Anlaması zor görünüyor ama aslında son derece basit. Haydi, hemen başlayalım.

Şu anda tam karşınızda gördüğünüz bir şey seçin. Konuşması kolay olsun diye biz masayı seçiyoruz. Biz ahşap ve camdan yapılmış bir masa seçtik. Siz, bir sandalye veya başka bir şey seçebilir, söylediğimiz her şeyi ona uygulayabilirsiniz.

Andaki bakış açınızda, yani yanılsamanızda demek istiyoruz, ahşap ve camdan bir masaya bakıyoruz. Peki o bir ahşap ve cam masa mı? Evet. Yani o zaman, bu nasıl bir yanılsamadır?

Öncelikle ve en önemlisi, bunun değişmeyen, sabit bir nesne olduğu bilgisi çizgisel algıdır. Değişmeyen şartlarınızı çok seviyorsunuz. O neyse o, diyorsunuz. Eh, öyle AMA… siz onun ne olduğunun ufak bir parçasını bile görmüyorsunuz. Örneğin, o birbiriyle ilişki halinde olan enerji alanlarının yaratığı bir sistemdir ve geçici olarak bir masa görüntüsü vermekte ve masa görevini yapmaktadır. Masa sözcüğünün kendisi ise, düz yüzeye sahip ve üzerine başka nesneler koyabileceğiniz nesnelere uyguladığınız bir sözcüktür. Bu masa bir noktada artık masa olmayacak. Ve masayı oluşturan bu bileşenler de kendi form ve işlevlerini değiştirmeye ve evrimleşmeye devam edecekler… sonsuza dek.

Biz dedik ki, o ahşap ve cam. O aynı zamanda geçmiş ağaçlar, geçmiş kum, geçmiş uzay tozu, geçmiş yıldız maddesi. Onu oluşturan atom altı parçalar bile sürekli göz kırpıyor, belirip kayboluyor ve aynı zamanda değiş tokuş ediliyor.

Bir zamanda bir yerde, bir başka kişi, antik dönemlerde, kendi çevresindekilerden bunu yaratmaya karar verdi, üzerine bir şeyler koyabileceğiniz faydalı, rahatlık sağlayan bir nesne. Ona bir isim verdi. Faydalı olduğu diğer kişilerce onaylandı ve bu şeyleri yaratma alışkanlığı yayıldı. Tüm dünyada o nesnelere bir isim veriliyordu. En sonunda dünyanın sizin bulunduğunuz parçasında, ismi masa oldu. Ve hatta kullanılışı bile masadan, sehpaya, çalışma masasına evrimleşti. Ama o sadece şudur: O faydalı, kullanışlı ve geçici bir derlemedir, sürekli hareket eden maddenin geçici olarak derlenmiş hali.

Bunun nasıl bir yanılsama olduğunu görüyor musunuz? Gerçek değil demiyoruz. Diyoruz ki, sizin ona dair algınız ne yazık ki fena halde eksik.  Bunun yanı sıra diyoruz ki, baktığınız hiçbir şey hiçbir şekilde kalıcı, sabit değildir… ya da tamamlanmış.

Dahası, izninizle işaret etmek istiyoruz, siz sadece üç boyutta algılıyorsunuz. Ancak bundan çok daha fazlasında yaşıyorsunuz. Siz, masanız, kediniz veya köpeğiniz, şuradaki o insan, hepsi anlayabildiğinizden çok daha engin hallerde var oluyorlar. Ve sizin buna dair ufacık kuşkularınız var ya da hiç kuşkulanmıyorsunuz bile. Bu durum şu anda değişme sürecindedir.

Dünyanızda her zaman diğerlerinin göremediklerini görenler, duyamadıklarını duyanlar, diğerlerinin gidemediği yerlere gidenler, vs. oldu. Fakat bu kişilerin sayısı giderek artıyor. Ve bu yeteneklere uyanan herkes, bilincini genişleten herkes, bütünün evrimleşmesine katkıda bulunuyor. Siz de kendi algı alanınızı geliştirirken bile bütüne katkıda bulunuyorsunuz.

Diyorsunuz ki, “Belki. Ama bu bana olmuyor.” Biz de yanıtlıyoruz. Evet, oluyor. Bütün dünyadaki insanlığa oluyor, bundan dolayı sizin için de oluyor. Bilincinizi genişletmeye yardımcı olmak için yapabileceğiniz pek çok şey var. Ancak en etkili olanı, bütünün bir parçası olduğunuzu çok daha sıklıkla idrak etmenizdir. Siz sadece bir insan değilsiniz, insansınız. İnsan ise bilinç alanları derlemesidir ve bir araya gelince tek bilinç alanı haline gelir.

Bu, diğer her şey için geçerlidir. Aileler için, mahalleler için, şehirler, ülkeler, dünyalar, hatta galaksiler için. Yetenekleriniz geliştikçe, keşfedeceğiniz çok şey var. Ancak önce kendinizi keşfe çıkarak başlayın.

Belki kendinize “Ben neyim, gerçekten? Ben bana söylenin ötesinde neyim?” diye sorarak başlamak istersiniz. Sadece bu soruyla oldukça fazla vakit geçirebilirsiniz. Ama unutmayın, siz herhangi bir şekilde sabit olan bir şey değilsiniz.

Kendinizi keşfetme yolculuklarınızda sevgiler ve lütuflar diliyoruz.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak istiyorsanız Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.


Telif Hakkı©2019 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2019 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

7 comments

 1. mrb.hersey benim yaratımim yanılsamammi düşüncesi ve yazınızı okuyorum müthiş tek isteğim yaratılış programını başarıyla tamamlamak 🤲🙏

  Liked by 3 people

 2. Tşk Fakat yeteneklerimiz gelişiyor demişsiniz.Peki ben kendimden örnek veriyim belki size 3-5 kere yazmıştım.Hatırlarsınız.Ama yeteneklerim gelişirken bir anda 3.5 sene oldu hepsi kayboldu.Tamam kaybolan hiçbişey olmaz.Bunu anlıyorum.Ama o zaman gelişme oluyorsa neden üstüne eklemem gerekirken teker teker kapandı.Hemen akla kendin kaparmışsınız cümlesi gelecek biliyorum.Ama buna da yanıtım şu Hayır!Ben daha çok açılmasını isterim niye kapatmak isteyim ki?Bunu anlayamıyorum.Acaba insan gelişirken yetenekleri gelişir mi?Yoksa gelişim yeteneklerin bırakılması kaybolmasımıdır?Bu sorunun cevabını merak ediyorum.

  Beğen

  1. Sevgili Cem, üzerine gittiğimiz ve tutunduğumuz şeyler nedense tersine döner! Ve tabii “nedense” sözün gelişidir. Kendimizi sadece o şeylerle tanımlamaya başladığımızda, onlar olmazsa hayat sanki anlamını kaybedecekmiş gibi düşündüğümüzde kaygıya gireriz ve kaygı bir takım beceri, güzellikler, ilişkiler, bereket, ne hakkında olursa olsun, kaybetmenin, onları azaltmanın en iyi yoludur! Siz sadece o beceriler değilsiniz, siz o beceriler olmasa da bütünsünüz. Bunu böyle düşünün lütfen. Bir zamanlar yayınlamış olduğum KANCALAR başlıklı yazı size uygun. Bağlantısı burada: https://wp.me/s3e0k3-kancalar Kancayı kurtardığınız an, hepsi size geri dönüş yapacaktır. Hatta bana ilham verdiniz, bu yazıyı yeniden yayınlamanın vakti geldi. Çok teşekkürler. Sevgilerimle

   Liked by 1 kişi

 3. Çocukluğumdan beri,çevremdekilerin sabit fikirlerine rağmen sorgulardım,insan ,dünya,
  gökyüzü ,ötesi evren, daha da ötesi?..?yokluk?
  uzayda dolaşırken ve biçimlendirirken birşeyleri uyanırdım,Bilmediğim görmediğim ve hissettiğim şeylerin var olduğuna inanırdım..Tabii ailemin geçim ekonomik sıkıntıları hep başucumdaydı..Duruma üzülürdüm ve bunun bir çaresi olacağıma inancım tamdı.Büyüdükçe işler zorlaştı,hayaller düşünceler ertelendi..Bugünlerde çocukluğuma dönüyorum ve o zamanki sorularımın cevaplarını arıyorum..Daha da derinleşti sorular insan nedir, ben neyim???
  Benim ayrıca içimde bir hapse girme korkusu var moralev, bir suç da işlemedim ,dikkat ediyorum da fazlası ile.Ve her sabah evimde uyandığım zaman özgür olduğum için şükrediyorum..Bu konuda nasıl bir çalışma önerirsiniz?;şimdiden teşekkürler

  Beğen

  1. Sevgili Hülya, sanki temizlenmek isteyen bir geçmiş yaşam öne çıkıyor gibi görünüyor. Aslında bu iyi bir şey. Sevgiyle salıverin. Ana menüdeki yöntemler bölümünde salıverme yöntemlerine bir göz atın. İçimden BM Michael ile bağ kesin demek geldi ama siz yine de size yakın gelen yöntemi seçin. Sevgilerle

   Liked by 1 kişi

 4. 2016 yazı geri geliyor demiştiniz evrenden aldığım tüm işaretler bizi destekliyor. Tüm dengeler değişiyor, müjdeci sizdiniz. Teşekkürler…

  Liked by 1 kişi

 5. Harika,cok keyifli bi mesajdi. Ben alan mesaji bikac gun once geldiginde, kendimi girdileri ciktilari olan bi enerji alani gibi algiladigimdan beri baska bisey dusunemiyorum.bi vorteksler toplulugu+ona inen sonsuz ilahi kaynak.o inisle merkezlenmis enerji alani.sonsuzluk ve sevgiden yapilmis, bilincli bir alan.hep sevgiden gelip sevgiye giden. Baska bisey bilmeyen. Baska seyleri biliyo gibi olmak icin iluzyonlarda var olma oyunlari secen.

  Ozumuzde hepimizin boyle oldugunu gordukce oyle guzel ki her sey.hepimiz birbirimizin bir parcasi,baska bi yuzuyuz aslinda, hep birlikte birlige yol alan. Hepimizi ve var olan her seyi cok seviyorum!

  Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.