“Alan” Hakkında Daha Ayrıntılı Açıklamalar – Konsey (Mesaj 222)

Chakras artist unknownAdına “alan” dediğimiz kavram hakkında biraz daha fazla açıklama yapmamızın aşağıdaki okuyucu sorusunu da yanıtlayacağına inanıyoruz.

“Kalp merkezimdeki sevgi kaynağı noktayı hissetmek veya imgelemek için bir teknik kullandığımda ve onu çoğaltmaya odaklandığımda, enerjinin genişlediğini hissettiğimde, o enerji akışı nasıl gelişip genişliyor? Enerji benden mi geliyor, ben bir şeye bir portal mı açıyorum, bir bağlantı mı kuruyorum? Andaki titreşimimi yükseltmeye uyumlandığımda veya bunu hissetmeye çalıştığımda, neyle bağlantıya geçiyorum?”

Bu açıklamaya başlarken, Var-Olan-Her-Şey olan enerji alanındaki hareketler, akışlar ve vortekslerden bahsettiğimizi lütfen aklınızda tutunuz. (Mor Alev: Vorteks, anafor şeklinde dönen enerjidir, burada ben kolaylık açısından vorteks sözcüğünü kullanmaya devam edeceğim) Aynı zamanda, umuyoruz ki, bu alanın bilinç ve farkındalığa sahip olduğunu anlıyorsunuz. Ona dişi, eril ya da sadece O diyebiliriz. Onun dünyanızda pek çok ismi vardır. Bir düşünün, çoklu evrenlerde ne kadar çok ismi var. Pek çoklarınızın inandığının aksine ona herhangi bir özel isim vermenize onun ihtiyacı yoktur, zaten bu onun ilgilenmediği bir şeydir. Bu kadar giriş yeterlidir. Şimdi sorunuza cevap verelim.

Siz pek çok frekanslardan, akışlardan ve enerji vortekslerinden oluşmuş bir derlemesiniz ve bütün bunlar da çok daha engin bir derlemenin parçasıdır. Bu betimleme yukarınızda, aşağınızda ve tüm çevrenizde tekrarlanmaktadır. Ve hepsi de BİRdir.

Sizde oldukça fazla sayıda vorteks vardır. Toplumunuzun tanıdık olduğu tekerler, çakralar gibi kadim kelimler vardır. Bu vorteksleri işaret etmek için kullanılır. Pek çoğunuz en azından yedisinin farkındasınız. Bunlar, belli frekansların odak noktalarıdır.

John Lehnert - torusSizin aracılığınızla akışta olan bir enerji vardır. Bu enerji sizde akarken, toroidal bir akış yaratır. (Mor Alev: Toroidal akışın resmini yanda veriyorum, bu görsel için universaria.net’e teşekkürler.) Fakat temelinde bakarsanız bu, baştan sona bir akıştır. Bir uçtan girer, diğerinden çıkar. Eğer bu akış olmasaydı, siz de olmazdınız.

Şimdi, işte buradasınız ve bu enerjiyle bağlantıya girmeye çalışıyorsunuz. Bu bir “hata” değildir, ancak bir yanlış anlamadır. Belirtmiş olduğumuz gibi, bağlantıda olmamanızın imkânı yoktur. Fakat, bu akışı kısıtlayabilirsiniz ve sıklıkla kısıtlıyorsunuz da. Daha berrak bir imgeleme, o akışın artışını gözünüzde canlandırmanız olurdu.

Eğer size gelenden daha fazla enerji dışarıya akıyorsa, tükenmiş hissedersiniz. Duygusal açıdan bıkkın, sıkkın, panikli, vs… Akış dengede olduğunda ise zinde, canlı, neşe-keyif-coşkulu, mutlu, güçlü, vs. hissedersiniz. Dışarıya akandan daha fazla enerji giriş yapıyorsa, bloke olmuş, saplanıp kalmış, kararsız, çaresiz hissedebilirsiniz.

Şimdi, örneğin bir şifacıysanız, bu akışın ellerinizden doğru dışarıya aktığını gözünüzde canlandırmanız ve hissetmeniz iyidir. Bunu öğreten pek çok sistem var. Fakat aynı zamanda bu enerjiyle kendinizi doldurmanız ve tüm çevrenize akmasına da izin vermeniz mümkündür. Nihayetinde siz de bir alansınız, bahçe hortumu değil. Fakat bahçe hortumu resmini imgelemek de oldukça kullanışlı olabilir.

Ancak, bir alan düşünmek, bu görüntüyü aklınızda tutmanız, şuna da faydalıdır; daha büyük alanın herhangi bir parçasını yükselten bir şeyin, alanının bütününe de etkisi olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz. Yani, kendinize faydanız olduğu gibi, Bütüne de “hizmetiniz” olmaktadır. Ve hiçbir şey yapmıyorsunuz ama bu sırada yapabileceğiniz her şeyi yapıyorsunuz.

Sorunuzun son bölümüne geldiğimizde ise, “Ben neyle bağlantıya geçiyorum?”, siz adına belki de Tanrı dediğiniz ile bağlantıya geçiyorsunuz. Ancak enerji aynı zamanda yönlendirilebilir. Siz buna dua ya da meditasyon diyorsunuz. Yani bununla beraber adına rehberler, öğretmenler dediklerinizle ya da benliğinizin daha yüksek parçalarıyla bağlantıya geçebilirsiniz.

Umarız bu size yardımcı olmuştur. Biz bu soruyu çok beğendik, teşekkür ederiz. Ve eğer bu cevap sizde daha fazla soruya sebep oluyorsa, lütfen sorun. Cevabınız bu şekilde gelebilir, bu da diğerlerine de yardımcı olabilir. Veya kendi içgörülerinizle gelebilir. Size sorulduğunda yanıtlarsanız, içgörüleriniz ise yine diğerlerine yardımcı olabilir.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın veya moralev@outlook.com adresine yazın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.


Telif Hakkı©2019 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2019 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

3 comments

 1. Bu ve bilinmeyen birçok konudaki konulara verilen cevaplar çok aydınlatıcı teşekkürler.
  Aklımızda deli sorular..
  Sora öğrene çalışa aydınlanmak heyecan verici ve yeniden yeniden öğrenci olmanın keyfini çıkarıyoruz.
  Üstadın dediği gibi “bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir.”
  Sevgiler Konsey Sevgiler Mor Alev Teşekkürler 🙏❤️

  Liked by 3 people

 2. Merhaba Mor Alev
  Tam 7 aydir reiki ile calisiyorum ve ruhsal rehberligimin mihenk tasi olan ogreti olarak bunu sectim. Konseyin cakralarin birer vorteks oldugunu aciklayisi ve alani bir kez daha anlamak bana cok iyi geldi. Cok tesekkur ederim, sevgilerimle.

  Liked by 1 kişi

 3. Yoga kundalini çalışmaları yapıyorum ve her gün ben kimim? Gerçek ne? Neden burdayım? Gibi soruları sormaya başladım ve bazı görüler oluşmaya başladı bazıları korkutucu bazıları sevgi dolu ama kafamda sorular dolu daha fazla bilme ihtiyacı hissediyorum çok merak ediyorum varoluşumuzu

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.