Melekler: Çok daha yumuşak bir gelecek için geçmişi salıvermek

Justin Gaffrey - daisiesSevgili Dostlarımız, Sizleri çok seviyoruz.

Bugün sizin için oldukça tanıdık olan bir konuya eğilmek istiyoruz ancak bu konu insan kalbi için büyük bir mücadele olmuştur: Bağışlamak. Biliyoruz, tek bir basit soru sorsak ve desek ki; “Geçmişin acısını geleceğe taşımak ister misiniz?” her biriniz istisnasız yankılanan bir şekilde “Hayır! Ben acıdan özgürleşmeyi diliyorum.” dersiniz.

Fakat, biraz daha değişik bir şekilde sorsak ve “Acı ve ıstırabınıza ilham veren herkesi ve her şeyi bağışlamaya hazır mısınız?” desek, çoğunluğunuz “İsterim tabii, ama bu çok zor” diye cevap verirken, bazılarınız da hararetle “Kesinlikle olmaz!” derdi.

Sevgililer, bu sorular birbirinin aynıdır, gerçek bağışlama görevini yerine getirmeden geçmişin acısını arkada bırakamazsınız – acıyı yaratmış veya acının hayatınıza girmesine izin vermiş olmanızdan dolayı kendinizi ve ruhunuzun sürekli gelişen eğitiminde keyifsiz bir rol oynayarak sizi incitmiş olanları bağışlamanız.

Tek biriniz bile asla ve asla acı çekmeyi hak etmez. Tek biriniz bile asla ve asla kötü davranışı hak etmediniz. Birinizin bile ihanete uğramasını, terk edilmesini, aşağılanmasını veya herhangi bir şekilde, nasıl olursa olsun incitilmesini asla ve asla dilemeyiz.

Bizim tek dileğimizi sizlerin sevgiyi deneyimlemenizdir!

Agnes Toth Fragmented SelfAncak, çok çeşitli sebeplerden, bazıları bu hayattan önce planlanmış, bazılarıysa tamamen titreşimsel olarak, hayatlarınıza acının girmesine izin verdiniz. Hatta bazılarınız daha doğmadan önce acılı şartları deneyimlemeyi planladınız – diğer bakış açılarını anlamak, diğerlerine ilham olmak için acının ötesine gelişmek, size kötü davrananlarda sevgiyi uyandırmak… Yeryüzündeki ruhların neden acıya dayanmayı seçtiklerine dair sebeplerin listesi uzun ve çok çeşitlidir. Bazılarınız bilinçli olarak acıyı seçmediniz ama hayatınıza girmesine izin verdiniz. Ve bunun sebebi de insan hayatının ve diğer insanların mutsuz yönlerine çok uzun süre titreşimsel olarak odaklanmanızdır.

Sebebi ne olursa olsun, hiçbiriniz acıyı, zalimliği, istismarı, zorbalığı hak etmezsiniz. Hepiniz, istisnasız, her zaman ve sonsuza dek, sevgiye değersiniz.

Eğer gerekirse bunu günde bin defa hatırlayın: Siz sevilmeye değersiniz. Bunu bilincinize mühürleyin. İçinize derinlere dalın ve tüm yaralı parçalarınıza anlatın, “Seni seviyorum. Sen sevilmeye layıksın.” Ve sonra da cesur bir bağışlama eylemiyle kendinizi geçmişten özgürleştirin.

Bağışlayıcılık, size geçmişinizden özgürlük kazandıran seçenektir.

Bağışlamak, “Davranışlarını görmezden geliyorum veya hoş görüyorum. Lütfen beni yine incit.” demez.

Bağışlamak, “Senden hoşlanıyorum, seninle olmak istiyorum” demez.

Bağışlamak, “Yaptıklarını unutacağım” demez.

Bunlar, sizi bağışlamaktan alıkoyan yanlış görüş ve kavramlardır.

Gerçekte, bağışlamanın sizi incitmiş olan bireylerle hiçbir alakası yoktur.

Bağışlamak, sizi esir tutan enerji zincirlerinden kurtulduğunuz cesur bir davranıştır.

Bağışlayıcılık der ki, “Geçmişimdeki davranış ve tavırlarına geleceğimde güç vermiyorum. Benim bu acıyla işim bitti. Şimdi ve sonsuza dek onu arkamda bırakıyorum.”

Bağışlamak, doğuştan hakkınız olan titreşimleri, yani neşe-keyif-coşkuyu, bolluğu ve sevgiyi deneyimleme özgürlüğü veren enerjik, zihinsel ve ruhani bir seçimdir.

Bağışlamak emek ister. Yeniden programlama ister. Düşüncelerinizi geçmişteki acıdan daha olumluya değiştirmek, irade ister. Eğer yardım için dua ederseniz, sizinle çalışabiliriz, sevecen enerjinizi güçlendirebilir, ruhunuzu bağlı tutan zihinsel düğüm ve bağlarınızı salıvermenizde yardımcı olabiliriz. İnsanlardan da yardım isteyebilirsiniz. Bu, bir öz-sevgi hareketidir.

Kendinize bir söz verin, kendiniz için bir söz verin. Özenli ve sebatlı olmaya söz verin. Her defasında bir düşünceyle zihninizi yumuşakça ve zarifçe çok daha aydınlık bir geleceğe doğru değiştirin.

Kendinize bir söz verin, kendiniz için bir söz verin. Sizi geçmişinizden özgürleştirecek yardım ne ise onu kabul etmeye, onu istemeye söz verin. Böylece gerçekten layık olduğunuz ışıltılı ve çok güzel geleceğe bakabilirsiniz.

Sizleri çok seviyoruz.

Melekler

Ann Albers’a ve Meleklere  bu mesaj için çok teşekkürler. (www.VisionsofHeaven.com) 


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Telif Hakkı© 2019 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2019 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

4 comments

 1. Yeniye yer açmak bağışlamaktan, geçmişi şifalandırmaktan geçiyor.
  Binbir türlü yöntem var elbet bunlardan biri bizim içindir.
  Nefes affetme potansiyellerimizi genişletiyor.
  Geçmişin acılarını yaralarını sarmak için derin nefeslerle affedin salıverin.
  Söylemek kolay da dediğinizi duyuyorum..
  Bir kerede olmasa da birkaç kez deneyin.
  Çok iyi gelecek yollarınız açılıp aydınlanacak, ilişkileriniz şifalanacak, bolluğunuz genişleyecek buna gönülden inanın ❤️
  Gönülden inanın değerli ve çok seviliyoruz❤️
  Güzel hatırlatma için teşekkürler Sevgili Melekler Sevgili Mor Alev ❤️

  Liked by 6 people

 2. Bu harika yazınız ilaç gibi düştü yine önüme ve fakat lütfen açıklayın bu can acıtıcı geçmiş ve acıtan olayları unutmak istedikçe önümüze çıkıyorsa, bizim için tehlike arz ediyorsa nasıl affedebiliriz hala?

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili HH, önce kendinizi bağışlamakla başlayın. Ve sizin için tehlike oluşturan durum ve kişilerden uzaklaşın lütfen. Burada sanki fiziksel şiddet var gibi yazmışsınız. Kimse kimseye asla ve asla şiddet uygulamamalı. Asla şiddet olasılığı olan yer ya da durumlarda hala vakit geçirmemeliyiz. Kurban da kurban psikolojisini kendini bağışlayarak bırakabilir. Çözüm odaklı olursanız gücünüzü elinize alırsınız ve bağışlama işiniz de kolaylaşır. Tüm yazılar başlığı altında ilişkiler kategorine bakınız lütfen. Ayrıca ana menüde yöntemler sekmesinde salıverme metotlarını da görebilirsiniz. Sevgilerle

   Liked by 2 people

 3. deneyimlendi..müthiş güzel bi duygu…belli bir zaman geçiyor..ve gerçekten işe yaradığını gösteren bi şey yaşıyor insan ve bingo.. :))

  Liked by 3 people

Yorumlar kapatıldı.