Gördüğünüz Olumsuzluklar – Konsey (Mesaj 228)

City in the rain - Nindhi ChananiSorularınızın pek çoğu gördüğünüz olumsuzluklarla ilgili. Aşağıda birini seçtik ama niyetimiz bu konuyla ilgili tüm soruları cevaplamaktır.

“Eğer dünyamız zıtlığa (düaliteye) dayanıyorsa, binlerce ve binlerce yıl nasıl oluyor da karanlık ve olumsuzluk böyle ağır basabiliyor? Dünyada %50 pozitif, %50 negatif oluşum olmak zorunda değil midir?”

Öncelikle işaret etmeliyiz ki, bu gözlemler yargılardır. Ve ikinci olarak da söylüyoruz ki, sahip olduğunuz bakış açısı görecelidir. Geçmişte ya da şimdi, daha düşük titreşimdeki toplumlar, düşüğü ve yükseği sizin şu anda gördüğünüzden daha farklı gördüler ya da görmekteler. Sadece Romalıların büyük çoğunluğunun Roma Oyunlarını olumlu ışıkta görmüş olduklarını düşünmeniz bile bunu anlamaya yeterlidir. Bugün bile taşlanmanın uygun bir ceza olduğunu düşünenler var. Daha yüksek titreşimdekiler için sadece ceza verilmesi fikri bile oldukça olumsuz gelebilir. Ve evet, anlıyoruz, henüz (insanlık) o noktaya ulaşmadınız.

Bütün bunları söyledikten sonra, sorunuzu cevaplayalım.

Bir defa daha söylemeliyiz ki, dünyanın durumu hakkındaki görüşünüz anında gelen bilgilerin akışıyla oldukça çarpıtılmıştır. Bu kendi başına kötü bir şey değildir ancak her gün bütün gün size kendinizin (insanlığın) en kötüleri gösteriliyor.

Şimdi sizden rica ediyoruz, etrafınızda olanlara dürüstçe bakın. Televizyon bakışı demiyoruz. Demek istiyoruz ki, gerçekten ne görüyorsunuz? Anneler ve babalar görüyorsunuz, çalışan insanlar görüyorsunuz. Başkalarının kendileri için yapmadıkları şeyleri onlar için yaparak hayatlarını kazanıyorlar. İnsanları dostluklarının, evcil hayvanlarının, ailelerinin keyfini çıkarırken görüyorsunuz. Elbette bunun istisnaları da vardır. Ama bütün dikkatlerin yöneltildiği şey o istisnalar.

Merak ediyorsunuz neden 50-50 denge yok diye. Sevgili ailemiz, 50-50 dengeden çok daha iyisi var ve hep oldu. Sizlere insanlığın doğasının kötü olduğu söylendi. İnsanlığın doğası ilahidir. Siz izin verdiniz. Siz aldatıldınız. Size yalan söylendi. En kötüsüne inandınız. Ve bütün bunlara rağmen yine de kendinizi bu önemli birleşme noktasına getirdiniz.

Evet, işler şu anda çok fena görünebilir. Siz büyük bir cesaretle ve mertçe kendinizle yüzleşiyorsunuz. Ve gerginlik zamanlarında zaman sanki durmuş gibi görünüyor. Ama hiçbir şey bundan daha yanlış olamaz. Hızla sonuca ve yenilenmeye doğru hareket ediyorsunuz.

Bu, sizin için gerçekleştirilmiyor. Bu, size yapılmıyor. Bunu siz yapıyorsunuz. Bu yüksek oktavlarda dediniz ki, “Yeter! Bu çok ileri gitti!” Kendinizi ve dünyanızı yeniden sağlığına kavuşturuyorsunuz.

Olmuş olanı inkâr etmeyin. Fakat yaratmakta olduğunuzu kutlayın. Olumsuzluğun üzerine yükseliyorsunuz. Bir zaman gelecek, şimdi olumlu gördüğünüz pek çok şey bir şekilde olumsuz görünebilir. Fakat düşünün, insanlığın geçirmiş olduğu her deneyim sizi buraya getirdi. Yani, acaba gerçekten olumsuz muydu?

Tüm deneyimler gözlemleme ve seçim yapma fırsatlarıdır. İnsanlığın eğrisi her zaman yükselecektir. Siz ilahisiniz. Nasıl yükselmesin?

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın veya moralev@outlook.com adresine yazın.


Telif Hakkı©2019 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2019 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

7 comments

 1. Daha 3-4gun once konsey benim de soruma cevap verir mi acaba dedim ve tam da bu makalenin konusunu merak ediyordum. Şu an gercekten inanamiyorum bu yaziya😍 konseye nedendir bilinmez hep cok yakin hissettim kendimi belli ki onlar da bana yakinmis😂 size cok tesekkur ederim mor alev 💜 sonsuz şükürler olsun🙏

  Liked by 1 kişi

 2. Her gün yazınızı bekliyorum. Bana çok iyi geliyor. Yukarıda da yazdigi gibi olumsuzluklar dağ gibi önümde. Şirketim çok kotu bir dar bogazda. Aslında kotu demek istemiyorum değişim dönüşüm esiğindeyiz. Ama 2 aydır maas veremedigim elemanlar karşım da elektriğim kesildi doğalgazı ödeyemedim bugün kestiler, sizi şikayet edecegiz dediklerinde “bu degisim dönüşüm bitsin artik, dayanma gücüm kalmadi” diye isyanlardayım. Tek dayanak noktam ve beni “hoop kendine gel” diyen yazilariniz. Ayakta kalmak depresif olmamamak çok zor. Herkese kolaylıklar diliyorum.
  Sevgiler

  Beğen

  1. Sevgili Nilay, Ana menüdeki yöntemler bölümünde bulunan salıverme ve bereket çalışmalarından herhangi birini denediniz mi? Lütfen kendinize yakın bulduğunuzu uygulayın ve kararlılıkla devam edin. Yarıda bırakmayın, bir günde değişim beklemeyin, devam, devam, devam. Birkaç günde-haftada bir takım yumuşamalar, birkaç ayda ise değişim göreceksiniz. Sevgilerimle

   Liked by 1 kişi

 3. Genel olarak gezegende olanlara verilen cevapların, içdünyamızı da cevaplaması…Bu zaten dışı, içten bizim oluşturup yansıttığımızın en büyük göstergesi.
  Eski enerjileri, inkar etmeden, neden dersi o şekilde aldığımı görerek, onlardan tamamen kurtulmaya çok yakınım/çok yakınız. Aslında çoktan kurtulduk ama tortuları silkelemek, her günkü büyük küçük yeni seçimlerimizle bunu iyice idrak etmek kaldı sadece. Vaktinde hepimizin çok zorlandığını düşünüyorum(olmuş olanı inkar etmiyoruz),ama bir yandan ne kadar da kolay olmadi mi/ne kadar kolay olmuyor mu?

  Beğen

 4. Tamda oldu artık ne güzel derken, neredeyse başlama noktasına dönmek tepetakla düşmek eski hastalığın daha beter hortlaması neden aceba.

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.