Yaşadığımız Dönem Üzerine Düşünceler (Aralık 2016/2) – 2016’yı tamamlarken…

2016-year-endSevgili Dostlar, diyelim ki bir kutlama planladınız ve arkadaşlarınızı evinizde yemek ve eğlenceye davet ettiniz. Aklınızda hoş bir kalabalık var, sevdikleriniz, sevdiklerinizin sevdikleri… Titizlikle hazırlandınız. Ama o da ne, bir süre sonra görüyorsunuz ki tanımadığınız bir sürü insan da gelmiş! Bir süre sonra kontrol artık sizde değil, her yerde insanlar, gürültü, kahkahalar, durum hiç de planladığınız gibi gitmiyor, zihninizde canlandırdığınız o “medeni” toplantı, güruh ne isterse oraya yönleniyor. Bir taraftan iyi bir ev sahibi olmaya çalışıyorsunuz, yeterli yiyecek var mı, içecek servisi yapılmalı, komşular rahatsız oluyor mu? Odalar, teras bile dolu, kimi çok eğleniyor, kimi tartışıyor, kimi bambaşka şeylerle meşgul. Böylece gece ilerledikçe, bütün maskeler düşüyor. Kibar olanlar kaba, başlangıçta kaba olduğunu düşündüğünüz, hatta tanımadığınız kişiler yardımsever haline dönüşüyor. Siz kime ne tepki vereceğinizi bilmezken bazen umutsuzluk, bazen de öfke yaşıyorsunuz, hatta bir ara salıveriyorsunuz bütün şartlanmaları, belki de “battı balık yan gider, boşverip ben de iyi vakit geçireyim” diyorsunuz. Sabaha karşı kalabalık dağılmaya başlarken, “Ne oldu burada?” diye soruyorsunuz. “Dostlarım kim? Ben kimim? Peki, evi nasıl toplayacağım?” İşte bugün sessizlik anımda 2016 bana böyle bir geceymiş gibi geldi, gün batımından gün doğumuna… Ve bu yılın son günleri o sabah karşı gibi, daha bütün misafirler gitmedi ama biz şimdiden ortalığı düzenlemek, kendimizi toparlamak istiyoruz. Sabaha – ya da öğlene doğru – nasıl uyanacağımızı bile bilmiyoruz.

Şimdi, iyi vakit geçirip geçirmediğiniz tamamen size bağlı. Olaylara hangi gözlerle baktınız? Çok sevildiğinizi, insanların sizlerle rahat ettiğini ve o yüzden böyle bir kalabalığın geldiğini düşünebilirsiniz. Siz izin verdiğinizde pek çok insanın bu devasa gruba ev sahipliği yapmanıza yardımcı olduğunu da görebilirsiniz. Salıverdiğinizde gürültünün azaldığını, tatlı sohbetin başladığını, kendinizi kastıkça ortamın gerildiğini de fark edebilirsiniz.  Bütün bunlar olasılıklar.

Emin olduğumuz pek az şey var: (1) Az kaldı! (2) Yorgunum!

Sizin için buna bir üçüncü maddeyi de eklemek mümkün mü? (3) Kendim, ilişkilerim, kalıplarım, gerçeklerim hakkında çok şey öğrendim!

Bu sene, herhangi bir senenin verebileceği en büyük ödülü aldık ve çoğunlukla ya farkında değiliz, ya da onun değerini henüz anlamıyoruz.

Ah, evet bildiniz, daha gece bitmedi arkadaşlar. 2016 zirvede sona erecek. Bugün, Jüpiter ve Haumea bir köşede, karşı köşede Uranüs ve Eris, hemen üçüncü köşede ise Plüton! Tam bir T çiziyorlar. Uranüs, ünlü “boksör” derecesinde, yani olasılıklar arasında bir sağ kroşe daha bulunuyor. Merkür Oğlak’ta Güneş’le birleşip de geri giderken, Mars Balık’ta Ayın Güney Düğümünün tam üzerinde. Satürn ve Chiron ise gergin kare açıda. Biz tam toparlanmaya hazırlanırken, bir grup misafir daha gelebilir! Bugün, bu hafta böyle bir hafta!

İnanılmaz bir enerji girdabından geçiyoruz, girdap sonlara doğru sadece daha da güçleniyor. Çamaşır makinesindeki son sıkma gibi. Dünyanın şimdiye dek böyle bir arınma yaşamış olduğunu sanmıyorum. Bundan 15 gün önce yayınlamış olduğum, neredeyse uyarı niteliğinde bir kısa yazı vardı. O zamandan beri dış dünyamızda olanları biliyoruz, bu uyarıyı Blog Hamileri boşuna yapmadı. Uyarı devam ediyor, o yüzden aşağıya kopyalıyorum:

“Bu zamanda çok ama çok tuhaf, inanamayacağınız, hatta şok etkisi yaratacak durumlar olma potansiyeli var. Bir kısmı gerçek olduğu halde gerçek gibi gelmeyebilir, bir kısmı ise tamamen illüzyon ve manipülasyon olduğu halde toplumun çoğunluğu bunların gerçekliğini uzun süre sorgulamayabilir. Önümüzdeki günler ve haftalar geçmekte olduğumuz enerji koridoru iyice kuvvetini artırıyor. Arınma iyiden iyiye derinleşiyor.

Bizlere sakin bilgelik, dengede kalmak, her hareketimizde sevgiyi temel almak, yargılamamak ve önyargıların tamamını salıvermek düşüyor. Bunu da en iyi bilge baykuş şapkamızı taktığımızda yapıyoruz. Böylece bütünün dengelerini biz sağlayabiliriz ve sağlıyoruz.

İllüzyon son devrelerini yaşıyor. Bir şeyin gerçekliğini her zaman kendi kalbinize sorun. Bir başkasına değil.”

the-party-1968-film-posterEn başta tarif ettiğim ev partisine bir daha baktığımda, neredeyse ünlü The Party filminin konusunu anlatmış olduğumu fark ediyorum. (Blake Edwards – Peter Sellers filmi. Bu arada eğer seyretmediyseniz, mutlaka seyredin, bu zamanlarda geri çekilip gülmeye de ihtiyacımız var!) 1968 yapımı bu klasik komedinin aklıma gelmesi de ilginç. Çünkü şu anda 60lı yıllarda başladığımızı bitiriyoruz. Astrolojik olarak bakarsanız, her şey bizi bu enerjilerin başladığı noktaya geri götürüyor! Eğer 60lar çılgın partinin pek de bilinçli olmayan başlangıcıysa, 2010lar partinin sonunda oturup düşündüğümüz ve değişimi bilinçli olarak hayatımıza kabul ettiğimiz zamanlar. Bu sefer bu işi bitireceğiz ve sevgi çağını başlatacağız!

Bu hafta 2017 hakkında yazmaya devam edeceğim. Henüz sadece numerolojiye baktık, astrolojinin dediklerine de bir göz atacağız, Konsey’in yeni yıl mesajını okuyacağız. Hani geçen yıl yazıp bir zarfta sakladığınız yeni yıl niyetleriniz var ya (bağlantısı burada), onları da ortaya çıkarmanın vakti geliyor. Ben önce zarfımı nereye koyduğumu bulmalıyım! Bu arada, Pozitif dergisi Aralık sayısında 2017’nin enerjilerinin özetini anlattığım bir makale de yayınlanacak. Bu platformda ise bizler daha geniş ve derinden inceleyeceğiz yeni yılı.

Bütün bunların arasında bir misafirimiz daha bu boyuttan ayrıldı. Bizimle geçirdiği zaman ve hepimize verdiği anılar için çok teşekkür ediyorum. Gittiğini duyduğumdan beri kulaklarımda çalan şarkısını ekliyorum. George Michael, şimdi biliyorsun, sandığının aksine her zaman sevildin.

İşte böyle… 2016’yı kapatırken hareket dinmiyor ama bizler her zaman içimizdeki sakin merkezi bulabilir ve birer bilge baykuş olabiliriz, biz de artık bunu biliyoruz.

Asla yalnız değilsiniz ve her zaman, her zaman çok seviliyorsunuz. Hepiniz, hepimiz.

© 2016 Mor Alev

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

 

3 comments

  1. Işıklar içinde olsun.Çok çok severek dinlerdim..Gerçekten acaip bir yıl geçirdim, düşününce. Herşey vardı içinde, çok mutlu yada neşeli diyemem. Bol vedalı, yaşlanıyormuyuz biz de 🙂 Bu blogla tanıştıktan sonra başıma gelenleri “hayrıma” demeye , daha yüksek hayırlar beklemeye eğilimli oldum. Bunun arapça güzel bir adı var, tam Türkçesini bulamadım. Tevekkül 🙂 Zaten davet benzetmeniz ve son harika bir benzetme olmuş. Tebrikler ve teşekkürler
    Ben de o giderken ” One more try” ı hediye ediyorum…

    Liked by 1 kişi

  2. İyi çalışmalar dilerim, neredeyse bir haftadır yani gündönümünden bu yana bir sessizlik var yoksa bana mı öyle geliyor. Kendimi parça pinçik incelemeye o kadar alışmışım ki bu sessizlik kendimi yalnız hissetmeme sebep oldu. Normaldir değil mi 😀

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.