Yıldızınızın etrafındaki yolculuğunuz bir defa daha sona ererken – Konsey Yeni Yıl Mesajı (Mesaj 98)

universal-marvelSizin 2016 olarak adlandırdığınız, yıldızınızın etrafındaki bir yolculuğunuzun daha sonuna geldik.  Gerçekte, bu yolculuğu yıldızınızın etrafında bir çember çizerek yapmıyorsunuz. Yıldızınızın peşinden bir spiral çizerek gidiyorsunuz. Ancak şu anki zihinsel imajınız fonksiyonel ve bu nedenle, şu anda bunu değiştirmemiz için gerçek bir sebep yok.

Değişim, hiç tükenmeyen bir şeydir. Değişim halinde olmayan herhangi bir şeyi göstermeniz imkânsızdır. Belki algılamadığınız kadar yavaş değişebilir, ama mutlaka değişir. Oysa bir şeylerin “sabit” olduğu algısı, sizi emniyette hissettiriyor. Kendinizi güvende hissediyorsunuz, çünkü bildik veya tanıdık yerdesiniz. Size göre gelecek, bilinmeyen demektir. Geleceğinizi güvensiz kılan şey ise, kendinize olan güvensizliğinizdir. Bu doğru, öyle değil mi? Eğer kendinize tamamen güveniyor olsaydınız, hala daha gelecekten korkar mıydınız?

Bununla birlikte değişimi (yani algılanabilir değişimi) siz gerçekleştireceksiniz. Yüz yıl önce de bu böyleydi. O dönemde Dünyanızın büyük bir bölümü, elektrikle tanışmıştı. Ulaşım tarzlarınız büyük ölçüde değişiyordu. Hatta “uçmayı” bile öğreniyordunuz. Şimdi o günleri hemen hemen hiç kimse hatırlamıyor. Ancak tüm telefonların ve radyoların elektrik prizine takılı olarak çalıştığını ve hiç kimsede televizyon bulunmadığını hatırlayanlarınız vardır. Sonrasında ordular tarafından jet uçakları kullanıldı ve insanlar, dört motorlu büyük uçaklarla okyanusların ötesine uçuruldu. Ve sonra da gezegeninizin yörüngesine roketlerle, küçük hayvanlar gönderildi. O zamanlar bunu mümkün kılan bilgisayarlar, şimdi cebinizde taşıdığınız cihazların gücünün yanında cüceleşti. Geçmişte değişim süreci onlarca yıl almış olan bir şey, bir ay veya daha kısa bir sürede de gerçekleşebilir.

Evet, değişim kapınızın eşiğinde.

Size daha önce, 2016 senesinin her şeyi değiştireceğini söylemiştik. Şimdi siz yine algısal olarak, “Hayır, böyle bir şey olmadı (hiçbir şey değişmedi)” diyeceksiniz. Ve biz de size bir kez daha, “kesinlikle her şey değişti” diyeceğiz. Çünkü biz, sizden çok daha farklı bir “zamanı” gözlemliyoruz. Sizin “zaman çizelgenizin” kısacık bir eskizini çıkarmamıza izin verin.

Bir noktada sizler– yani yeryüzünde bulunan tüm insanlar-  Dünya’nızın çok uzun zamandan beri deneyimlediği “kontrol altında olma” durumunun artık sona ermesi gerektiğini, ruhsal seviyenizde karar verdiniz. Bunun için yaratılmadığınızı, içinizin derinliklerinde biliyordunuz. Ve böylece, sizi bu deneyimin dışına taşıyacak bir yol belirlediniz. İlerleme kaydettiniz. Ancak ilerlemenin, çok yavaş gerçekleştiği anlaşıldı. Ve şimdiki “uygarlığınızın” kendisini yok edebileceği, hatta Gezegeninizi de beraberinde götürebileceği, kesinlikle mümkündü. Böylece yardım talebinde bulundunuz.

Yardım edildi. Evrenin her köşesinden, spiritüel, boyutlar-arası yardımlar aldınız. Bu bir anda olmadı. En azından sizin zaman anlayışınıza göre “bir anda” olmadı. Bu arada gereken tüm değişikliklerin, herhangi bir felakete yol açmadan gerçekleşmesi için, çok büyük bir ricada bulundunuz. Çünkü sizler daha önce, bu şekilde gerçekleşen değişiklikler yaşamıştınız. Ve her seferinde yeniden başlamak zorunda kalmıştınız. Gününüzde artık, geçmiş uygarlıklarla ilgili birçok bilgiler keşfediyorsunuz. Seller altında kalan uygarlıkların hikâyelerine bir bakın. Buzul çağlarınıza bir bakın. Dolayısıyla o dönemlerdeki gibi bir “felaket sonucu” değişim, bu sefer engellenecektir. Ancak şimdilerde geçmekte olduğunuz bu dönemin, herkes için rahat bir süreç olacağını da söylemiyoruz.

2016’nın son bölümünde şöyle bir etrafınıza baktığınızda, her yerde değişim meydana geldiğini, birinizin bile inkâr edeceğini sanmıyoruz. Ayrıca bazılarınızın, değişime yardımcı olmak için elinden gelen her şeyi yaptığını, bunun yanı sıra hala daha pek çok kişinin değişime direndiğini ve korktuğunu da görebildiğinizi düşünüyoruz. Ancak, tıpkı daha önce söylediğimiz gibi, yine söylüyoruz: “Yüksek benliğinizin bilinç seviyesinde topluca aldığınız kararlar, mutlaka yaratım bulacaktır.”

Sizin zaman algınıza göre değişim “bir gecede” olmamasına rağmen, yine de gerçekleşme hızı birçoğunun başını döndürecektir.

Peki, sizler şimdi tam olarak bu sürecin neresindesiniz? Bu yılın her şeyi değiştireceğini söyledik ve yukarıda da değiştirdiğini teyit ettik. Artık geri döndüremeyeceğiniz değişiklikleri oyuna soktunuz ve bunun sonucunda da, “yeni” bir Dünya inşa etme isteğiniz gerçekleşecektir. Bu “yeni” Dünya’nın nasıl görüneceğini (nasıl bir Dünya olacağını) biz size söyleyebilir miyiz? Hayır! Çünkü onu inşa edecek olan sizlersiniz. Ancak sizler, olmasını istemediğiniz şeyleri araştırmakla çok zaman harcıyorsunuz. Artık olmasını istediğiniz şeylerden çok emin olmanızın zamanı geldi. Ayrıca yeni Dünya’nızın nasıl görüneceği, sizin sorumluluğunuz altında olduğunu idrak etmenizin de zamanı geldi. Ve bu idrak haline, kendinizin hakikatten “gerçekliğinizin ortak yaratıcısı” olduğunuzu kesinlikle anladığınız zaman erişeceksiniz. “Ortak” dedik, çünkü yeni Dünya’nın yaratımında her biriniz kendi payınıza düşen görevi üstleniyorsunuz.

Bu yolda, daha da fazla yardım alacaksınız. Öz benliğinizden size armağanlar sunulacak. Kendinizi tanıyamayacaksınız. Büyük bir “bilinç dönüşümü” sürecinden geçmek üzeresiniz. Bunu da size daha önce söyledik. Şu anda aranızda, bunun başlangıcını deneyimlemeye başlayan kişiler var.

Bu tür şeyler, ya heyecan verici ve güzel, ya da rahatsız edici ve ürkütücü olabilir. Aradaki fark, sizin o şeyleri nasıl kabul ettiğinize bağlıdır. Kabullenmeyi seçin. Güvenmeyi seçin. İlahi bir varlık olduğunuzu ve ihtiyacınız olan her şeye layık olduğunuzu özümsemeyi seçin. İhtiyaçlarınız karşılanacaktır.

Her birinize mutlu ve sevgi dolu bir yılbaşı kutlaması diliyoruz. Ve hepinizin gelecek yılı, özgüven ve muhteşem beklentiler içinde karşılamanızı arzuluyoruz.

Çeviriyi yapan Mor Alev Dostuna, Konsey ve Ron Head’e her zamanki gibi kucak dolusu teşekkürlerimizi iletiyoruz. (ronahead.com)

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, potansiyelinizin bütününü gerçekleştirmek üzere Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2016 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2016 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

9 comments

 1. Yine gözlerim dolu dolu, sevinç ürpertileri hissederek okuduğum paylaşım. Çok teşekkür ederim. Bunca zaman bana kattıklarınızı tarif edemem. Yolunuz her zaman ışık dolu olsun…

  Liked by 1 kişi

 2. Mor Alev,bu gün benim dogum günüm ..Rehberligin için müteşekkiriz,gözlerim yaşlı okudum.Çok zor zamanlardan geçiyorum 2011 den beri,ama 2014 2016 engellemelerin ve belirsizliğin tavana vurduğu yıllardı.Sizin yazılarının bana umut oldu.Sevgimle,tüm insanlık için isik dolu,güzel bir 2017 diliyorum..

  Liked by 1 kişi

 3. Sevgili Mor Alev , değişim en güzel şekliyle yaşayanlardan biri benim kişisel olarak yaşantımda ilk değişim evenmek oldu bir anda gerçekleşti beni istemeye geldiklerinde olumsuzdu düşüncem içimdeki ses değişime direniyorsun, değişime direnme diye sürekli tekrarlandı sonraki gelişlerinde içimdeki sesi dinledim değişime izin verdim . İyide etmişim mutluyum, huzurluyum. daha sonra bir galeriye araba bakmaya gittim geziyordum alabileceğimden değildi gezme amaçlıydı . İçeride hayel edemiyeceğim kadar güzel bir araba beni çağırıyordu yanına gittim içine binip bakamadım bile . Oradakilerde beni zaten müşteri olarak önemsemediler bile sonra galeriden dışarı çıktım içimi çekerk dışarda bir sıgara yaktım içimdeki ses bana bunu gerçekten istiyormusun dedi bende evet dedim. Gülerek bunu alabilecek para bende ne gezerdeim ,gülerek oradan ayrıldım. Bir hafta sonu abim gel arabalara bakalım galerileri gezerizde ve birkaçyere baktıktan sonra benim gittiğim galeriye ben söylemeden abim oraya gidelim bakalım neler varmış dedi ben gene güldüm çok komiksin ordan araba almamız mümkün değil negerek var gitmeyelimdedim , içimdeki ses gene tekrar etti DEĞİŞİME DİRENME peki deim gittik sanki birisi abimi yönlendiryor gibiydi. Direk benim hayranlıkla izlediğim arbanın yanına gitti inceledi baktı Biz BU ARABAYI SANA ALIYORUZ DEDİ şakamı nerden bulcaz okadar parayı dedim güldü hallederiz dedi . Babamı getirdik tamam alın dedi . Çok ilginçtirki işsiz olduğum halde hiç mümkünatı yokken banka bana kredi çıkardı babam yardım etti eşim yardım etti ve ben hayalimdeki arabayı aldım. İçimdeki ses daha sonra mutlumusun dedi . sen çok seviliyorsun üzülmeni istemiyoruz dedi . Çok teşekkür ederim sevgili Mor Alev , herşey senin sayende oldu.SENİ VE SEVGİLİ MELEKLERİMİ ÇOK SEVİYORUM SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİM.
  Not:
  Mucizeler bununla sınırlı değil yazmaya devam edeceğim.

  Liked by 1 kişi

  1. Nuray hanım diğer mucizeleri de öğrenmek istiyorum . Acaba sizinle nasıl iletişime geçebilirim ?

   Beğen

 4. düğünümdü. (Annem olmadığı için) Akrabalar eş dost yardımıyla düğünüm yapıldı .Ankara da yaşamama rağmen ben köyde kır düğünü olsun istemiştim ve çok güzel bir düğün oldu. Çok kalabalıktı herkesin dilinde hala bizim düğün. Aylar önce bir konsey mesajı yayınlamıştınız. Bir köyde imece usulü düğün dernek kuruluyor yazıyordu evet o düğün benim düğünden bahsediliyor.(Benden sonra çok insan köyde düğün yapmaya başladı) :))
  Bir hafta önce gene bir mesajda cama Mor Alev üflendiği mesajı yayınladınız . Gene bendim . Balkonlar cam balkon yapılıyor du camları takan usta tek başına gelmiş tam takma işini yetiştiremedi yarım yamalak takıp 5 vidayla tutturup gitti . Gece bir fırtına yağmur gürültüye uyandım , mümkün değil camların biri açılıyor, biri örtülüyor çok korktum. Sandalyeler destek olsun diye camların önüne yaslamaya çalışıyorum olmuyor . Birden aklıma Mor Alev i ve tabiki sevgili baş melek Michael çağırmak geldi . Ama nasıl yalvarıyorum camları tutun diye aşağısı otopark 8 tane araba var bir düşse bütün arabalar ve evlerin camları kırılırdı . Şükürler olsun. Sevgili Meleklerim yardıma geldiler önce yağmur ve rüzgar durdu . Eşime ve babama seslendim onlar geldiler eşim balkonla camları tutan profilin arasına bir kaç takoz çaktı (ustadan kalanları) o şekilde bir felaketten meleklerim sayesinde kurtuldum.

  Beğen

 5. Sevgili Mor Alev iznin olursa yaşadığım epeyce çok Meleklerimin yardımları mucizeleri var . Vakit bulmuşken yazmak istiyorum. Sizin sayenizde oldu hepsi ,size olan şükranlarımı yaşadıklarımı anlatarak bildirmek istiyorum. Sayfada sıkıntı olmazsa yazmak istiyorum sevgilerimle:))

  Beğen

 6. kabul ettim…değişimin farkındayım….bunu hissederken karşımdan yansımalarını alınca daha da kolay kabullendim….önce içimde şüphe vardı acaba mı diye….bana ne oldu diye …sonra bu yeni ”ben” dedim…ve kabullendim….hepimize mutlu bir yıl diliyorum…mor alev size teşekkür ediyorum canı gönülden …sevgimi yolladım…

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.