2017 Numerolojisi: Bütün Yenilerden Daha Yeni!

2017-cardNumerolojisi 9 olan 2016, aynı zamanda bütünlenme, tamamlanma ve sona erme enerjisi taşıyordu. Bir sürü bitişe şahit olduk. Yeniye yer açmak için eskiler birer birer kendini tüketiyordu. Kimileri bıkkınlık verdi, kimileri kendiliğinden yok oldu, kimilerine ise öyle yapıştık ki bitebilmek için neredeyse kendini imha etmek zorunda kaldı!

2017 ise tam anlamıyla bir başlangıçlar senesi. “1” rakamı, yaratımın fiziksele yansıdığı rakamdır, her zaman her yerde daim olan hayatın ruhudur. Bilinç, ışık, başlama noktasıdır. Bir, değiştirilmez, kendine bölündüğünde ya da çarpıldığında aynı kalır. Başka rakamları böldüğünde ya da çarptığında sonuç değişmez, kaynağın her yerde ve her şeyde var olduğunun kanıtıdır. Bir, hedef, arzu ve hareketin sayısıdır. Bir senesi tohum senesidir, bir sonraki 8 senenin yükseldiği temeli yaratır.

Yeni Başlangıçlar

Bu sene başlattığınız her ne ise, önünüzdeki yıllara damgasını vuracak. Yeni düşünceler, keşifler, ilerlemeler bu senenin hamurunda var. 2017 yeni liderleri, yeni toplumsal oluşumları da gösteriyor. Bunun işaretlerini görmeye başladık bile! Yeni dostluklar, meraklar ve hatta yeni kariyer başlangıçları öne çıkacak. Eskiyi bırakma cesaretini gösterdiğiniz ve yeniye yer açtığınız anda birbiri ardına fırsat kapılarının açılmaya başladığını da fark edeceksiniz. İçinizdeki yeniyi arzulayan sese kulaklarınızı tıkadığınızda ise neredeyse bir uyuşukluk, saplanmış olma hissi, huzursuzluk ve güvensizlik ortaya çıkabilir.

Zihin, Kalp ve Bedenle Bir Olmak

Bir enerjisini taşıyan bu sene gerçekten BİR olmayı öne çıkarıyor. Öncelikle mikro-kozmosda, yani kendi benliğimizde bir olmaya teşvik ediliyoruz.

Kısa insanlık tarihine baktığımızda, önce kendimizi bedenimiz sandık, bedene yönlendik. Koç ve Boğa çağları boyunca, fizikselliğimiz öne çıktı. Sonra Balık çağında 2000 yıl boyunca zihnimize odaklanmayı öğrendik. Öyle bir hale geldik ki, bedenimizi ve kalbimizi reddetme noktasındayız. Çocuklarımızı ufaklıktan itibaren zihinlerinde yaşamayı öğretiyoruz, zihnimizde gelişenlere her şeyden fazla önem veriyoruz, bedenlerimize genelde sadece bir sorun çıkınca bakıyoruz. Oysa bizler sadece birer beyin değiliz. Son yüzyılda, bizleri kalbimizin bilgeliğini dinlemeye cesaretlendiren öğretiler yeniden hatırlanmaya, yeni yöntemler ve bilgiler yüzeye çıkmaya başladı. Son on yılda ise bu durum iyice hız kazandı. Ama bu sefer de kalbimizi öğrenmek için zihni mi bırakacağız? Hayır! Değişimimiz bu kadar hızlanmışken, binlerce yıl süren süreçler artık birkaç seneye sığıyor.

2016’nın alt başlıklarından biri “saflaştırma” idi. Geçirdiğimiz yıl boyunca sadece alışkanlıklarımızı, inançlarımızı, hayat tarzlarımızı değil, bedenlerimizi de arındırmaya çağrıldık. Bu çağrı bu sene de devam ediyor, özellikle bedensel saflaştırma çağrısı Ayın Kuzey Düğümü Başak burcundaki yoluculuğunu sürdürürken Mayıs ayı ve ötesine kadar devam ediyor. Beslenirken, hareket ederken (ya da etmezken!), yaptığımız her şeyde bedenimizi fark etmeye çağrılıyoruz. İçtiğiniz bir bardak su sizi nasıl hissettiriyor? Belinizdeki ağrı size ne diyor? Belli besinler sizi nasıl hissettiriyor? Bunlar çok önemli işaretler. Sadece sessizleşip sorun, ayak parmağınız bile olsa mutlaka sorunuzun cevabını iletecektir. Cevap geldiğinde de onu beğenmemezlik yapmayın!

Hislerimiz ve duygularımızı tanımak, verdikleri mesajları algılamak ve gereğini yapmak konusunda 2016 yılında oldukça fazla çalıştık. Mayıs ayında yayınlamış olduğum “Hisler ve duygular” konulu yazı başta olmak üzere, pek çok mesajda, TSSB yi de kapsayarak nasıl hislerimizin tercümanı olabileceğimizi ve böylece nasıl onları işlemden geçirebileceğimizi defalarca konuştuk. Bütün bu çalışmalar, bütünlüğümüze hizmet edecek egzersizlerdir. Egzersizleri yeni alışkanlıklar oluşturmak için yapıyoruz. Bu bilgilere 2017 de mutlaka ihtiyacımız olacak, yeniden bir göz atmanızı öneririm.

Bizler ne sadece bedenlerimiz, sadece zihinlerimiz, ya da sadece kalplerimiziz… Bu üç varlığımız birbiriyle uyum içinde çalışmak üzere yaratıldı, birbirinden ayrı değil! Kalbimizi dinlemeyi öğrenmeye devam ederken, aynı zamanda entegrasyonu da yaşamaya başlayacağız. Fiziksel aktivitelerin ruh halimiz ve zihinsel verimliliğimize olan etkilerini, ya da bunun tam tersini çok çabuk görmeye başlarsanız şaşırmayın! Aradaki etkileşim şimdiye kadar olmamış şekilde yükselmekte ve yükselmeye de devam ediyor. Çocuklarımızı yetiştirirken de, günlük hayatımızı yaşarken de BİR’in örneği olabileceğimiz bir dönemdeyiz.

Zihin-Kalp-Beden üçlüsünü uyumladığımızda, aynı zamanda 3 rakamının ustalığını da aktive etmiş oluruz. Bu BİR olma durumuyla, anlayışımızın tüm bilinen sınırlarını aştığını yepyeni varoluş şekilleri keşfederek gerçek benliğimize doğru bir kuantum sıçraması yaşayacağımızı derinden biliyorum.

Birliktelik Bilinci

Diğer “BİR” ise elbette Birliktelik Bilincini temsil ediyor. Melek Rehberler, Kasım ayında yayınlamış olduğum tekrarlayan rakamlar mesajında diyor ki, “Bir rakamı, büyük kalabalıkların bir bilinçte bir araya gelmesinin sembolüdür. Siz de bir araya geldikçe, pek çoktan biri oluşturursunuz.”

Kendi başına birkaç makale tutacak bu konuda, özetle herkesin bir bütünün parçası ve dışımızda gördüğümüz her şeyin ve herkesin kendimizin yansıması olduğunu anlama yolunda 2017 yılında büyük adımlar atacağımıza inanıyorum. Buna kendi içimizdeki bütünleşme olağanüstü derecede yardımcı olacaktır.

“1”in enerjik imzası

11-11Bunlar bizim için neden önemli? Niye bu ipuçlarına bakıyoruz? Çünkü 2017 de yapacağımız her şey, söylediğimiz her kelime, her düşüncemiz çok güçlü bir yeni başlangıç enerjisi taşıyacaktır. Her defasında imza attığımızda, tarih yazdığımızda, saate baktığımızda, randevu verdiğimizde bu enerji tekrarlanacak. Bu sene geçmiş “1” yıllarından çok daha yoğun bir yaratım enerjisine sahip. Bundan sonraki “1” senesi olan 2026, 2017 den de güçlü olacaktır, enerjilerin gelişimi bunu gösteriyor, fakat… Neden yepyeni başlangıcımızı 9 sene sonrasına atalım?

2017’de atacağımız adımlar önümüzdeki yılları şekillendirecektir. O yüzden bu yıl başlamadan gerçekten ne istediğinize bir daha odaklanın. Onu neden istiyorsunuz? O istediğiniz olunca ne yapacaksınız, ne olacaksınız, nasıl değişeceksiniz? Bu sorular sizi netleştirir, belki de fikrinizi değiştirir. Sonra, atacağınız ilk adımın ne olacağını düşünün ve niyetinizi evrene ilan edin.

1 Ocak 2017: 1-1-1 Portalı!

Ve yıl inanılmaz güzel bir enerji kapısıyla başlıyor. Tam da bütün dünyanın umutla yeni yıl dileklerine ses verdiği günde!

1-1-1, özellikle yaratım enerjisini taşır. Sihir gibidir. Niyetinizi ilan edersiniz ve kapılar açılmaya başlar, sizi arzularınıza götüren yollar kendini gösterir. Bu güne özellikle dikkat etmenizi ve düşüncelerinizi hep olumlu yönde tutmanızı öneririm. Ne düşünürseniz onu hiç vakit geçirmeden yaratacaksınız.

10, 11 Ocak 2017, 10 Ekim 2017 ve 11 Kasım 2017

Arada 1 rakamının enerjisini taşıyan pek çok enerji kapısı olsa da içeriği ve yazılışında 1 ler bulunan bu dört tarih de yine müthiş potansiyel taşıyan günler. Bu tarihlere yaklaşırken daha çok konuşacağız.

Patricia Cota-Robles diyor ki, “11 rakamı fizikselin ilahi olana dönüşmesini yansıtan bir usta numaradır”. Ben de şu bilgileri ekliyorum; numerolojide yineleyen rakamlara usta numaralar denir, bu rakamlar yükselmiş seviyede yoğunluk ve sorumluluk getirir, aynı zamanda aşırı heyecan, daha büyük maceraları ve olağanüstü aydınlanmayı da tetikler.

Patricia Cota-Robles 2017 yılındaki BİR enerjisinin tekrarlanarak güçlenmiş halini getiren günler için şunları söylüyor: “11-11, birkaç on yıl önce, uyanışımızı başlatan insan DNAsındaki kutsal geometrik kodlamadır. Pek çok kişi, uyanışımızı teşvik eden bu belli belirsiz kodlamanın farkında değil. Ancak, Ocak ayında kabul edeceğimiz yeni Işık frekansı sayesinde bu bilinen bir durum haline gelecek. 2016’nın yüzeye çıkardığı derin korkuların elenmesine ve insanlığın bütün bunların ötesine geçmesinde bu gerçeği fark etmenin büyük faydası olacak.”

Özetle, bu “1” senesi her anlamda birin özelliklerini bize getiriyor, BİR olmak, ilk adımı atmak, BİRleşmek… 2017, her açıdan şimdiye kadar yaşadığımız bütün yenilerden yeni, yepyeni bir yıl olacak!

©Mor Alev 2016

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve hayatınızı tam potansiyeli ile yaşayabilmek üzere Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

4 comments

 1. Dün biraz numeroloji üzerine çalışmıştım ki ,bugün bu yazı ile geldin sevgili mor alev:) .Doğum sayılarımın toplamı 11..,2017 yi kendi doğum sayım ile toplayınca 9 çıkıyor.demek ki dünyanın yeni numerolojik dönümüne kendi döngümün sonu ile başlayacağım…Heyecan verici bir durum..Kendi 1 .döngüm 2018 de başlıyor.,niyetim son yıllarda hep aynı,” Zarafetle Özüme uyanmak”yeni yıl ,yeni bir döngü bütün insanlığın aydınlanma zamanı olsun… sevgiler,çok teşekkürler..

  Liked by 1 kişi

 2. Kızım 2015 yılında doğdu, fakat doğum günü sayısı 1 (23.06.2015) o da 1 rakamı enerjisini mı taşıyor acaba?

  Beğen

  1. Sevgili Nev, bana göre konu ile ilgili en iyi kaynak Dan Millman’ın Hayatınızın Amacı kitabıdır. Ona bakmanızı öneririm. Sevgilerimle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.