Dolunay Oğlak’ta – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Blue Heron Moon, First Nation, Nature,blue water night by Shelagh DuffettSevgili Dostlar, iki hafta önce gerçekleşen yeni ay duygusal temellerimizde bir sallantıya yol açtı. Bayramın başlangıcında gerçekleşen yeni ayda severek bağımsız olmaktan bahsettik. Hemen ardından güvenlik hissimiz ve özgüvene değindik. Özellikle o yazıda astrolojinin bize işaret ettiklerini birebir yaşadık. 11 Temmuz’da şunları yazmıştım:

“Plüton, güç simgesi, bitişler ve başlangıçlar, ölüm ve yeniden doğuşun sahibi, o kişisel gezegenlerimizin çoğuna sırayla karşıdan bakarken yanlış ve geçici yapılara, inançlara yüklediğimiz emniyet hissimiz gitgide yok oldu. Bana göre tek gerçek emniyet sistemi var; o da özgüven.

Bütün dünyada güvenlik güçlerinin “güvensizlik” güçlerine dönüştüğü bu zamanda, çağrıldığımız şeydir özgüven. Plüton uzun süredir Oğlak’ta. Oğlak güvendiğimiz tüm “dış” yapıları temsil ediyor. Bankalar, adalet sistemleri, vergi sistemleri, devletler, hükümetler, ordular, polis kuvvetleri… Fiziksel anlamda emanet ettiğimiz her şey bu yapılarda. 2008’de Plüton Oğlak’a giriş yaptığında ilk etkisi küresel mali kriz ile paramız üzerine olmuştu, şimdi diğer bütün “güvenlik ve güç” kurumlarına etkisini yayıyor. 2024’de Oğlak’tan çıktığında bu kurumların hepsinin tanınamayacak kadar değiştiğini, hatta bazılarının yok olduğunu, kendimize yepyeni sistemler kurduğumuzu göreceğiz.”

Bu enerjiler devam ediyor. Peki, bu dolunay ne tavsiye ediyor?

Cevap: Bir adım geriye çekilin ve olanlara biraz daha farklı açıdan bakın.

Sevgili Bilge Baykuşlar, papatyalarla kaplanmış yamaçlarda yuvarlanan çocuklar gibi neşe dolu, kahkahalarla masumiyeti kucaklayan, bereketli  asmalardan üzüm toplayıp sevdiklerimizle arzuladığımız gibi vakit geçirdiğimiz zamanların artık burada olduğunu yazmak isterdim. Bir gün bunu yazacağımdan kesinlikle eminim. Ama bugün değil. Siz zaten biliyorsunuz, bu “ciddi” bir dolunay. Sanırım başka türlüsünü beklemek de pek anlamlı olmazdı.

Statüko sarsılmaya devam edecek. Eski kodlamalarımız çözülürken sağlıksız toplumsal ve ailevi şartlandırılmalardan bağımsızlığa doğru ilerlememizde büyük adımlar atabileceğimiz bir dönemdeyiz. Bu dolunayda Uranüs çok büyük bir aktör.

Güneş Yengeç’te, evimiz, ailemiz, çocukluğumuz, köklerimiz ve duygusal emniyetimizin olduğu yerde. Çocukluğumuzda oluşturduğumuz davranış kalıplarımız, duygusal tepki alışkanlıklarımız, hatta düşünce şablonlarımız da Yengeç’te. Bunların aşırı derecede zorlandığını ve artık işe yaramadığını görebiliriz. Artık çocuk değiliz. Olgunlaşmalıyız. Ay bütün bunları göz önüne getirirken, bu şansı kullanıp özellikle kendimizi sabote ettiğimiz bütün alışkanlıklarımızdan kurtulabiliriz.

Uranüs, Oğlak’taki Ay ve Yengeç’teki Güneşe kare açıda ve bizleri bütün kuralları yıkıp devrim yapmaya çağırıyor! Bu devrim,  kişisel anlamda rahatlık alanlarımızdan çıkma, hayatımızın yapılarında büyük değişiklikler yapma ve böylece gerçek benliğimiz olma şansını yakalamak anlamına geliyor. Uranüs’ün diğer adı, Büyük Uyandırıcıdır, bu ismi de boşuna almadığını 2012’den beri görüyoruz. O, gözlerimizi açtıracak devasa bir güç taşıyor ama elbette en başta biraz dengesiz ve sarsılmış hissediyoruz, sonra dengeyi bulduğumuzda ise yaşamımızı başından sonuna yeniden yaratacak güç ve bilgiye sahip oluyoruz.

Yani, bir-iki şok daha yaşayabiliriz. Bunu yazarken bana şaka gibi geldi, lütfen kusura bakmayın! Ama önümüzdeki günlerde biraz daha şaşırmaya hazır olun.

Ancak, Güneş ve Ayın orta noktası 27° Terazi’de, Sabian sembolü “Bir uçak uçuyor, açık gökyüzünde ve yükseklerde” Bu bize çıkış noktasını, çözümü gösteren derecedir. Ve bu sembol Dane Rudhyar’a göre , “Varoluşun Tanrısal katından doğru insan sorunları hakkında yeni bir perspektif kazanmak ve bu perspektif sayesinde özgürlük ve barışı sağlama şansıdır.”  Yükseklerden olayları çok daha net bir şekilde görebiliriz. O zaman çözüme çok daha yakınızdır. Yani, bu hafta gerçeklik algılarımızın zorlandığını ve farklı açılardan olaylara bakmamız gerektiğini hissedebiliriz. Sonuçta çok daha tarafsız ve yüksek bir bakış açısına sahip olarak zorlukları aşabiliriz.

Plüton da Oğlak’ta. Nasıl unutabiliriz?! Ama bugün ona yeni bir sıfat daha veriyoruz. O çok büyük bir detoks ajanı! Gittiği her alanı arındırıyor, çürümüş olanı ortaya çıkarıyor ve kaldırıp atıyor. Şimdi de bunu dünyanın kendini yasladığı emniyet yapılarında gerçekleştiriyor. Plüton Oğlak’taki seyahatinin tam yarısında (2008-2024) ve hayata Oğlak yapıları açısından baktığımızda sanki bir yangın alanındayız! Belki buna gecenin en karanlık anı da diyebilirsiniz. Ancak çok yakında Anka kuşu kendi küllerinden doğacak. Yavaş yavaş ve hatta büyük ihtimalle fark etmeden yeni çözümler bulmaya başlayacağız ve bir gün aslında yepyeni bir dünya kurmuş olduğumuzu anlayacağız. Kardeşlik, eşitlik ve özgürlük gittiğimiz yoldur, çünkü Plüton 2024’de Kova burcuna girecek. Peki, bunun için 2024’e kadar beklemek zorunda mıyız? Tabii ki hayır!

Arkadaşlar, topluca Zodyak’a baktığımızda Chiron’un şifasını, Venüs’ün yumuşaklığını ve sudaki şanslı büyük üçgen açıyı, Mars’ın gücünü de görüyoruz. Bunların hepsi yardımcı enerjiler. Özellikle şu anda Akrep’ten geçmekte olan Mars etkisi hakkında daha önce de sizlerle paylaşmış olduğum Sarah Varcas’ın şu sözlerini tekrarlamak istiyorum:

“Zorlu şartlarla çevrelenmiş bir yolda yürüyenler ve sağlamlık, dayanıklılık ihtiyacı olanlar için Mars, harika bir müttefiktir. Onun aralıksız azmi, dağılmayan kararlılığı her zorluğu zafere çevirmemize ve küllerimiz gibi duran ortamdan onurla yükselmemize yardımcı olur. Yeniden doğuşun gücü bizim yanımızda, dizilmiş olan bütün olumsuzluklara karşı, yıkımın içinden zaferle çıkmamız kesin bir güçle sağlanıyor.

Ama zaferimizin şartları var. Gücümüzü sadece başkalarının üzerinde kullanırsak, bütünün hayrını gözetmeyen bencil arzulara tahammülü olmayan evren tarafından kendimizi açığa çıkarılmış, hatta bir kenara atılmış bulabiliriz. Tarihte hiçbir zaman, uyumu yeniden getirmek, bağlantısı kopmuşlara yeniden uzanmak, kırılmışı tamir etmek ve yaralarımızı şifalandırmak bu kadar çok önemli olmamıştı. Mars, hepimizden en yüksek ifademizi talep ediyor. Çok daha yüksek bir gündeme hizmet eden hayata kendi “küçük benlik” isteklerini empoze etmeye çalışanlar için Mars, müthiş zorlu, hatta korkunç bir rakip.”

Mars, 2 Ağustos’a kadar Akrep’te. Bu hareketli günlerde daha neler olacağını detayıyla bilmiyoruz ama astroloji bize son zamanlarda oldukça iyi rehberlik ediyor. O yüzden Evren’e güvenmeyi öneriyorum. Evren’e ve bir de kendi özümüze.

aviaryBu Dolunayın Sabian Sembolü “Büyük kuş kafesi”.  İçine bakıcıların girebileceği kadar büyük bir kuş kafesi düşünün, bazıları buna güvercinlik de diyebilirler. Kuşlar bu kafeste uçabiliyorlar, tam olarak özgür değiller ama aynı zamanda bakılıp korunuyorlar. Şimdi oradaki kuş seslerini düşünün, bazen oldukça fazla gürültü de olabilir. Bu sesler iki anlama geliyor. Birincisi iç sesimizi duymamız, doğrudan diğer boyutlara bağlanmamız. O yüzden bu zamanda sezgilerinize çok dikkat edin. Ego ve içinizdeki bilgeliği ayırmaya özen gösterin. İkinci anlamsa bence doğrudan medya, basın, sosyal medyayı gösteriyor. Çok ses var. Dedikodu var. Çok bilgi var. Aklınız tamamen karışabilir. Duyduklarınızın hepsine inanmayın. Hep iç gerçekliğinizle kontrol edin. Arada çok değerli bilgiler de gelebilir ama kalabalıkta bunları fark etmeyebilirsiniz. O yüzden bu dönemde özellikle sessiz anlar yaratmaya çalışın. Kendinizi dinleyin ve dinlenin.

Bildiğiniz gibi dolunay arınmak için en uygun enerjiyi taşır. Bu nedenle, lütfen enerji çalışmamızı uygulamayı unutmayın ve hatta bu sefer belki bir mum yakın ya da bu çalışmayı doğrudan dolunay ışığında gerçekleştirin.

Hep “ciddi” dolunaylar yaşamayacağız… Örneğin, Sabian sembollerine baktığımda 2 Ağustos’taki yeni ay masumiyeti, neşeyi taşıyor, 18 Ağustos’taki dolunay ise zihinsel kapasitemizin yükselmesini simgeliyor. Şu anda yokuş aşağı gidiyormuşuz gibi bile gelse aslında hep yukarıya doğru çıkıyoruz. Son birkaç günde bile ne kadar olgunlaştık.

Dolunay 20 Temmuz sabaha karşı saat 01.56’da (İstanbul)

Hepinize yumuşak arınmalar ve aydınlanmalarla dolu, sakin bir dolunay diliyorum.

©2016 Mor Alev

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

2 comments

  1. Sevgili mor alev sabah 4:30 dan 6:30 kadar dua ettim baş melek micheal ve meleklerden yardım istedim onların varlığını,verdiği güven dugusunu ve huzuru hissederek uyumaya çalıştım..Bu mesajı ve 2024 ü okuyunca istanbulun o yukadıdan sesiz huzurlu görüntüsü geldi gözlerimin önüne..İnşallah her şey düzelecek..Tüm insanlık ,ülkem,çocuklarımız ve bütünün hayrına olacak şekilde..İyiki varsın ..Aracılığın , o güzel kaldin için varlığına minnettarım..

    Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.