İlkbahar Ekinoksu – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

To everything, there is a seasonKalın giysilerimizi atıp güneşe merhaba demeye hazırlanıyoruz. İç dünyamızda çalıştıklarımızı güneşe çıkarıp günlük hayatımıza uygulamak için sabırsızlanıyoruz. İç çalışmayı dişi enerji olarak düşünebilirsiniz. Derinlerde bir tohum kök salıyor, kabuğunu çatlatıyor, dışarıdakilerin bundan haberi yok, her şey içeride oluşuyor… Ve erkek (eril) enerji, yani güneş geliyor, birden bire bekleyen gerçekliğin gün ışığına çıktığını görüyoruz. Doğum! Nefes! Kutlama!

Ekinoks gün ve gecenin eşit olduğu zamandır, sonbaharda ve ilkbaharda. İlkbahar Ekinoksu Koç burcuyla başlar, öncü, lider ve hızlı. Yolu arkadakiler için açar, izci burç da diyebiliriz ona, keşfeder, atılır. Cesurdur. Hareketlidir. Balığın yumuşak, sonsuz, hayaller içindeki enerjisi yerini oldukça dünyevi Koç’a bırakıyor. Harekete geçmek için yerimizde duramıyoruz. Son zamanlardaki hayal ve hülyalarımızı 3D gerçekliğe dönüştürmek istiyoruz.

Bu, çok önemli bir zaman. Yeni başlangıçlar, yeni fikirler, yeni doğumlar ve yeniden doğmak! Bu zamanda dengede kalmayı hatırlamalıyız. Kış olmasaydı, ilkbahar olamazdı. İçimize dönmeseydik, dışarıda neler yaratmak istediğimizi bilemezdik. Durgunluğu, aynı hareketi takdir ettiğimiz gibi onurlandırmalıyız.

Ekinokslar, kadın ve erkek (dişi ve eril) enerjileri, içi ve dışı, durağanlığı ve hareketliyi bir araya getirdiği, dengeyi sağladığı için kutsal günlerdir. Bazı kültürlerde kutlanırlar, diğerlerinde yeni yılın başlangıcıdır. Umutlar tazelenir, hayaller hayat bulur, tuhaf bir mutluluktayızdır. Bahar için boşu boşuna aşk zamanı demezler… Yeniden doğuşu yaşayan tabiat bizi cesaretlendirir, kalbimizde sevgiyi tekrar buluruz.

İki tutulmanın arasındaki bu ekinoks enerjisi potansiyel dolu. Öncelikle enerjilerin dengesine odaklanmalıyız, bu dengeyi en güzel şekilde yansıtan tabiata dönmenizi özellikle öneriyorum. Bu zamanı ve dengeyi kutlayın, doğaya çıkın. Huzurunuzun kutsallığını fark edin. Ve, şükür duygusunu hissetmeyi niyet edin. Bu dünya, bu hayat, bu varoluş mükemmel dengeler sayesinde devam ediyor.

Yarınki ekinoksta iki ayrı çalışma öneriyorum: Birincisi geçen ekinoksta da yaptığımız “4 Element Çalışması”, çünkü doğamızın ve ruhumuzun her parçasını onurlandırıp dengeliyor. İkincisi ise, bütün elementlerin hayatı oluşturmasını sağlayan suyu onurlandırmanız. Bu konuda geçen hafta konuşmuştuk. Hepinizi global “Suyu Kutsa” meditasyonuna davet ediyorum. Su, bütün elementleri birbirine bağlayan özelliği ile kendiliğinden bir denge unsuru.

Sevgili dostlar, iki tutulma arasındayız. Son derece yüksek bir enerji akımı yaşıyoruz. Her defasında bundan sonraki bu kadar yüksek olmaz herhalde derken, daha da büyük dalgaları hissediyoruz. 9 Mart’taki güneş tutulması devasa etkisini derhal göstermeye başladı. Daha önce konuştuğumuz gibi bu tutulma bizleri birkaç seçim yapmaya zorladı. Arınmayı mı tercih ediyoruz, yapay duygu ve yanlış inanışlarımızın denizinde boğulmayı mı? Egoyu mu dinliyoruz, içimizdeki bilgeyi mi? Sarah Varcas’ın dediği gibi; “Ne tarafta olacağımıza karar vermeliyiz. Eski alışkanlıklara, engellere zincirlenmiş mi, yoksa tanıdık zorluklara yeni çözümler bulmaya bağlılığımızı ilan etmek mi?”

Ekinoks bu ikilemler arasındaki dengeyi bulmaya ve isabetli kararlar vermemize yardımcı oluyor. Arınmamıza önayak oluyor. Önümüzde çok güçlü bir Ay tutulması ve yeni astrolojik yılın başlangıcı var. Bu hafta sonunu iyi değerlendirelim. Dengeyi sağlayarak toparlanalım, köklerimizi Gaia’ya salarken başımız gökyüzüne doğru uzansın.

İlkbahar Ekinoksu 20 Mart Pazar, saat 06.30 da gerçekleşiyor. (İstanbul) Hepinize harika, denge ve huzur dolu bir ekinoks hafta sonu diliyorum.

©Mor Alev 2016

Not: Arkadaşlar, sanırım bu tutulma dönemi pek çoğunuzun içinde bir şeyleri tetikledi. Yağmur gibi email yağıyor sizlerden. Hepsini sırayla cevaplayacağım ama biraz zaman alacak. Sabrınızı rica ediyorum.

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek ve  ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

5 comments

 1. Okuduğum en güzel astroloji yazılarından biri! Ekinoksu çok güzel anladım sayenizde, şimdi daha çok anlam ifade etmeye başladı bana, çok teşekkürler!…
  Astroloji konusunda türkçe/ingilizce kitap önerebilir misiniz?

  Beğen

  1. Sevgili Behçet, size kendi başlangıç noktamı önermek isterim. Stephen Forrest’ın yazmış olduğu iki mükemmel kitap yardımcı olabilir. İçimizdeki Gökyüzü ve Değişen Gökyüzü. Bu kitaplar 90 lı yıllarda mükemmel Türkçeyle çevrilmişlerdi, hala ulaşıp ulşamayacağınızı tam olarak bilmiyorum ama bir denemeye değer.. Teşekkürlerimle

   Beğen

 2. Tam olarak ben de “sizin tarzınızı” kastetmek istemiştim, fakat yine de size bırakmıştım, göndermişim:=)…İnternetten baktım her ikisi de mevcut, dolayısıyla sipariş verdim.Çok, çok teşekkür ederim, sağolun!

  Liked by 1 kişi

 3. Sevgili Mor Alev, 5 Mart’ta bir mail atmıştım sana çalışmayla ilgili yine çok içimden gelerek. Ona bir cevap alamadım, yağan mailler arasında onu da dikkate alabilir misin müsait olduğunda acaba:) Cevaplarını sevgiyle bekliyorum. Seda 🙂

  Beğen

  1. Sevgili Seda, size geri yazdım mı? Mesajı bulamadım sanırım ve ararken bu yorumunuzu da cevaplamayı atlamışım. Çok özür dilerim

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.