“Muhakeme” ve “rezonans” konularına bir bakış daha… – Konsey (Mesaj 52)

Mandala treeBugün, bir başka konuya daha geri döneceğiz. Konuları tekrar tekrar ele almayı sürdürmemizin nedeni ise çok basit. Ve bu nedenin sizin için sürpriz olmayacağından da eminiz. Çünkü çoğunuz tarafından gayet iyi bilinmektedir. Özellikle de derinlemesine anlaşılması için konulara tekrar tekrar geri dönen, aranızdaki öğretmenler tarafından…

Dolayısıyla bir konunun yeniden ele alınmasının, kişiye daha önce anladığından tamamen farklı bir anlayış sağladığını göz önünde bulundurun. Böylece işlediğimiz konuyu tekrar ele alarak, daha önce öğrendiklerimizi “sindirmiş” olacağız. Bunun sonucu olarak da sizler masaya, çok daha farklı yaşam deneyimleri getireceksiniz.

Aslında bize göre bugün ele alınacak iki husus vardır. Bunun nedeni, her iki hususun da amacımızla (bugünkü konumuzla) yakından ilgisi olmasıdır. Bunlar, “Muhakeme ve Rezonans” kavramlarıdır. Ayrıca ‘muhakeme’ kavramının eski tanımını da tartışmış olacağız.

Evet, bir şeyin muhakeme edilmesi, eski tanımla şu anlama gelmektedir; Kişi duyduğu, okuduğu yeni bir bilgiyi kendi benimsediği dünya görüşü ya da beğenileri ile karşılaştırır ve eğer bu yeni bilgi kendi görüşüne ve beğenisine ters düşmüyorsa, o zaman onu doğru olarak kabul eder.

Bugün bile pek çok kişi için “muhakeme” kavramı – ister bunun farkında olsunlar ya da olmasınlar – hala daha bu anlama gelmektedir. Biz böyle bir davranış şekline, kişinin “kafasındaki doğrularla yaşaması” olarak bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Şayet kişi “kalbinin doğrularıyla” yaşıyorsa, o zaman “muhakeme” kavramı oldukça farklı bir anlam taşıyacaktır ve işleyiş tarzı da farklı olacaktır. Yani kalbinin doğrularıyla yaşamaya başlayan bir kişi için bunun anlamı, kısmen de olsa şudur; Kişi yeni bir bilgiyi, önce o bilginin nasıl “hissedildiğini” keşfederek (kalbine sorarak) işleme alacaktır (doğru veya yanlış olarak kabul edecektir).

Şimdi bu ne anlama gelmektedir? Hislerinizin, gerçek bir barometre vazifesi gördüğü anlamına gelmektedir. Yani Yüksek Benliğinizin o bilgiyle ilgili ne bildiğini, enerjik olarak hissedersiniz demektir. Siz buna Rezonans (titreşim) diyorsunuz. Bu da kendinizi iyi hissetme, tüylerinizin diken diken olması, karıncalanma, sıcak basması ya da bedeninizin, Yüksek Benliğinizin bilgisine tepki verdiği başka bir şekilde ortaya çıkabilir. Bu belirtiler, kendi ilahi rehberlerini ve öğretmenlerini henüz duyamayan ya da göremeyen kişilerde bile ortaya çıkar. Kısacası, bedeniniz aracılığı ile ortaya çıkmanın mutlaka bir yolunu bulacaklardır.

Daha önce bu tür şeylerden bahsetmiştik. Sözünü etmediğimiz şey ise şudur; Bu belirtiler ortaya çıktığında onları doğru okuyabilmek ve hangi bilgi kaynağının güvenilir, hangisinin güvenilmez olduğunu “sezebilmek” çok önemlidir. Yani kişi gerçeği mi seziyor yoksa bu belirtilerden, gerçek/ doğru olmasını istediği şeyin teyit edildiği anlamını mı çıkarıyor?

Gördüğünüz üzere, bu çok ince bir çizgidir. Ve etrafınızda size bu noktada gerçekten yardımcı olabileceğine inandığınız hiç kimse yoktur. Sadece kendi “yüksek bilginiz” ve sezginizin dışında… Dolayısıyla sezgisel güçlerinizi aktive etmenizin, özellikle de bu dönemde ne kadar önemli olduğunu, şimdi daha rahat anlayabilirsiniz.

Peki, sezgisel güçlerinizi nasıl aktive edersiniz? Şayet “ışık işçisi” tabir ettiğiniz kişiler gibi (spiritüel bir bakış açısıyla) yaşıyorsanız, yükseliş yolunda ilerliyorsanız ve bizim mesajlarımıza benzer mesajları takip ediyorsanız, o zaman ihtiyaç duyduğunuz her an bizim rehberliğimize başvurabilirsiniz. Ya da, böyle bir sezgisel güce sahip olmaya niyet ederek, bu gücünüzü kolayca aktive edebilirsiniz. Sonuç olarak “araç kutunuza” bu yaşamınıza gelirken yanınızda getirmemiş olduğunuz yeni bir araç eklemiyoruz. Sadece, zaten sahip olduğunuz niteliklere dikkatinizi çekiyoruz.

Kısacası sizleri “karanlıkta” tutmak için binlerce yıldır kullanılmakta olan eski yöntemlere ve eski kavramlara göre davranmanıza izin vermeyin. Artık iyice geliştiniz ve olgunlaştınız. Bu yükseliş yolculuğunda ihtiyacınız olan pusula, sizin içinizde ve tam beyninizin alt kısmında bulunur. Bu pusulaya güvenin. Bu mesajı okuyanların çoğu, şu anda tam olarak fark edilmese bile, bahsettiğimiz yüksek bilgi seviyesine ulaşmak üzeredir.

Bugünlük bu kadar yeter. Yakında sizlerle tekrar sohbet edeceğiz.

***

Sevgili Dostlar, rezonans konusunu Baş Melek Gabriel (Cebrail) ile Sevginin Yüzleri yazı dizisinde oldukça detaylı bir şekilde öğrenmiştik.  Yeniden rezonans, yani “eş-titreşim” (benim ürettiğim bir kelime olduğunu sanıyorum) konusuna Gabriel’in öğretileri yönünden de bakmak isterseniz bağlantısı burada.

Bu mesajın çevirisini yapan Mor Alev Dostuna, ileten Konsey’e ve Ron Head’e  çok teşekkür ederiz. (ronahead.com)

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, potansiyelinizin bütününü gerçekleştirmek üzere Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2016 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2016 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

5 comments

 1. çok güzel…okuduğum anda nasıl günü gününe uyum sağlıyorum anlatamam ….çok şükür…ya bi gün evvel verilen mesajı kendimce uygulamış veya anlamış oluyorum….ya da okuduktan sonra aktive ediyorum…..teşekkür ederim…..

  Liked by 1 kişi

 2. Sevgili Mor Alev, bugün çok çok güzel bir rüya gördüm . Gökyüzünden bir yüzü mavi bir yüzü beyaz ,beyaz olan kısımda yazılar olan bildiri dağıtıldı. Melek yüzlü süsler vardı. biri beyaz ,biri mavi idi bende topladım ve arkasından ,taş devri arabalarına benzeyen tahta’ dan yapılmış tekerlekleri olan arabalar ile insanlar bulutların arasında yer yüzüne indiler ,ben çok sevinerek işte geldi yardıma geliyorlar zamanı gelmiş diyorum .Bu görmüş olduğum rüyanın detaylarıyla iki sayfa tuttu ben özet anlattım. Bugünkü mesajda sanki bir cevap gibi geldi bana, ben rüya yorumu yapamıyorum içime sormam gerekli olduğunu bildiriyor diye düşündüm.sevgiyle kalın .

  Beğen

  1. Gerçekten güzel bir rüya sevgili Nuray. Bence insan zihni ve mantığını gereksiz yere çalıştırıp yorumlamaya bile gerek yok. Kalbinize bu rüyanın ana mesajı nedir diye sorarsanız, cevabınızı bulacaksınız. Sevgilerimle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.