Sonbahar Ekinoksu: Dört Element Enerji Çalışması

Late Harvest, Lowell HerreroSevgili Dostlar, ben gündüz ile gecenin bir olduğu ekinoksları çok seviyorum. O tek bir günün bize verdiği denge enerjisi inanılmaz şifalı oluyor. Yarın (23 Eylül) saat 11.22 de (İstanbul) sonbahar ekinoksu gerçekleşecek. Bu ekinoksun da çok özel, hatta şimdiye dek yaşanmamış bir denge enerjisi getireceğine inanıyorum. Ve buna ihtiyacımız var!

Eylül’ün enerji fırtınası yükselerek devam ediyor. Her zerremizde, konuşmalarımızda, davranışlarımızda, hayatımızın her köşesinde bu çok değişik enerjinin titreşimlerini hissediyoruz, bazen kalbimizde, kan basıncımızda, kulaklarımızda, uykumuzda, rüyalarımızda, bazen güpegündüz işlerimizi yaparken, bir şeyler okurken ve hatta dünya olaylarında… Geri dönüp baktığımızda İlkbahar ekinoksunun gerçek bir dönem değişikliğine işaret ettiğini çok rahat görebiliriz. Bahar ve yaz ayları ise büyük bir meşguliyet içinde geçti. Aralardaki sessiz birkaç gün dışında hem enerjik hem de fiziksel olarak bu uzun maratona devam ettik. Eylül enerji yükselişi devam edecek ama arada bir günlüğüne de olsa tam merkezde durup bir denge ayarlaması yapmakta fayda var. İşte bu seferki ekinoksun görevi tamamen bu!

O yüzden sizlere yarına özel ama daha sonra da istediğiniz zaman uygulayabileceğiniz bir enerji çalışması ve aktivasyon iletmek istiyorum:

Gaia’nın 4 Elementiyle Denge ve Enerjik Aktivasyon

Elemental mandalaBu çalışmadan önce doğal döngüleri ve 4 elementi biraz daha anlamak yardımcı olabilir. Doğanın döngüleri bize her zaman tekrar eden bir yolculuğu gösterir. Doğum, gelişme, ölüm ve yeniden doğuş tabiatın ve hayatlarımızın bir parçasıdır. Kuzey yarıkürede sonbahar ekinoksu hasat zamanıdır. Yani gelişimimizin meyvelerini topladığımız bir dönemdir. Geçen ekinoks nelere niyet ettiniz? Niyetleriniz için ne gibi somut adımlar attınız? Nasıl çalışmalar yaptınız? Bunu düşünürseniz, bu emeklerinizin karşılığını almaya başladığınızı görebilirsiniz.

Ekinokslarda gündüz/ gece, aydınlık/karanlık eşitlenir ve mükemmel dengede dururlar. Bu zamanda doğal gelişimize katkıda bulunan elementlere ve bu elementleriyle bize ev sahipliği yapan gezegenimize ve onun ruhu Gaia’ya saygı ve teşekkürlerimizi iletmek ve içimizdeki elementleri aktive etmeyi öneriyorum. Gaia ve elementleriyle olan bütünlüğümüzü hatırlamanın son dönemde kefeleri sürekli sallanan fiziksel, duygusal, zihinsel terazilerimize özlenen dengeyi getireceğine inanıyorum. Dört elementi anahtar kelimelerle şöyle listeleyebiliriz:

 • Hava (Slyph)-Zihinsel, düşünceler, nefes, boşluk, oksijen, akım, bulutlar, rüzgâr
 • Su (Undine) – Duygusal, hisler, her türlü sıvı, kan, denizler, akarsular, göller, yağmur, akış
 • Ateş (Salamander) – Hareket, aksiyon, güneş ışığı, ısı, kimyasal tepkime, fotosentez, elektrik, ışık
 • Toprak (Gnome)– Fiziksel, tezahür etmek, bolluk, bereket, kemiklerimiz, mineraller, kristaller, dağlar, ovalar, vadiler

Bu dört element olmadan fiziksel yaşamımız mümkün olamaz. Her element ayrıca kendi ruhunu taşır, yani diğer bir deyişle elemental dediğimiz varlıklarla bir bütündür. Elementaller her an, her saniye bizler için çalışırlar. Onlar fiziksel yaşamımızla ilgili her yerde ve tabii ki insanoğlu bedenlerimizde de bulunmaktalar. Bu çalışmada her elemente/elementale odaklanacağız ve bedenimizin içinde ve dışında bulunan elementalleri uyumlayacağız. Bu uyumlamayla büyük bir rahatlık, denge ve şifa hissedeceksiniz. Bu çalışma aynı zamanda bedenimizdeki elementalleri yeni enerjilerle aktive edecek.

 1. Öncelikle Michael’ı (Baş Melek Mikail) çağırarak korunma kalkanınızı çekin.
 2. Bedeninizi rahatlatın. Bunu yapmak için nefesinizi yavaşlatın ve her nefeste kalbinize “seni seviyorum” deyin. Bu enerji kalbinizi rahatlamaya ve daha yavaş bir ritimle kan pompalamaya davet edecektir, yani tansiyonunuz dengelenecek ve stres akıp gidecek. “Seni seviyorum” lara devam edin. Bütün kaslarınızın yukarıdan aşağıya bu kelimelerle yumuşadığını hissedin.
 3. Yaratan’ın kalbinden gelen bembeyaz bir ışıkla yukarıdan aşağıya bedeninizin ve bütün bir enerji alanınızın yıkandığını, temizlendiğini ve arındığını gözünüzde canlandırın. Bu ışık, şu anda almakta olduğumuz kozmik sevgi akımı, Kutsal Anne’nin sevgi seli, X dalgası… Işığın gücünü iyice hissettiğinizde yüksek benliğinizle bağlantıya geçmeyi isteyin. Kendinizin en yüksek enerjili haliyle uyumlandığınızı ve yüksek benliğinizle bir bütün haline geldiğinizi görün.
 4. Şimdi elementlere dönüyoruz. İlk olarak nefesinizi hissedin ve hava elementine bağlanın. İçinizdeki hava elementallerini çağırın, Bedeninizdeki havayı ve küçük boşlukları arındırmalarını isteyin. O boşluklar “boş” gelebilir ama olasılıklarla dolular. Hava elementiniz temizlendikçe zihninizin de berraklaştığını hissedin. Nefesinizin taşıdığı bilgi paketlerini şükranla kabul edin. Düşüncelerinize dikkat edin. En net, en temiz halleriyle kolektif bilince katkıda bulunmalarını niyet edin. Hava elementallerine teşekkür edin ve büyük resmi görün. Mavi gökyüzünü, fırtınalı bir günün bulutları nasıl bir araya getirdiğini, ortamı temizlediğini, dağ havasını, deniz havasını hissedin. Şimdi Hava elementallerine size ve gezegenimize olan tüm hizmetlerinden dolayı teşekkür edin.
 5. Su elementiyle ve duygularınızla bağlantıya geçin. Kalbinizden damarlara akan kanı hissedin, yumuşak, dengeli ve yaşam dolu akışı… Tertemiz, önü açık ve dengeli bir akışın bedeninizde her an her hücreye ulaşarak size nasıl can verdiğini görün. Su elementinin nasıl diğer elementler arasında bilgi akışına yardımcı olduğunu hissedin.   Su elementi, bize akışta kalmayı gösterir. Bedeninizdeki su elementallerinden size bunu öğretmelerini isteyin. Gözünüzün önüne gel-gitleriyle okyanuslar, masmavi denizler, lacivert okyanuslar ve her zaman denizine ulaşan akarsular, çağlayanlar gelsin. Su elementinden size ve duygularınıza besleyip bakmasını, yıkamasını, şifalandırmasını rica edin, sonra da aynı şeyi kolektif duygularımız için rica edin ve tüm dünyamızda yaşamı bu kadar canlı kılan su elementine/elementallerine teşekkür edin.
 6. Ateş elementiyle bağlantıya geçin. Ateş elementi kişisel gücünüzle yakından ilgilidir. Solar pleksus çakrada iç ateşinizi bulun. Bütün hücrelerinizde çakan enerjiyi, kıvılcımı hissedin. Güneşin getirdiği yaşam enerjisini düşünün. Ateş dönüştürür ve yeni başlangıçlar getirir. Yaşam enerjisinin bütün bedeninizden geçtiğini hissedin. Isıyla birlikte canlandığınızı, ışık varlıkları haline geldiğinizi görün. İç gücünüzü aktive etmek ve bütünün hayrına kullanmak için, iç elektrik düzeninizi dengelemek ve güncellemek için de ateş elementallerinden yardım isteyebilirsiniz. Nerede ateşiniz fazla ve kontrolsüz yanıyorsa, nerede ateşiniz kısılmış ve sönmek üzereyse, ateş elementalleri size yardımcı olacaktır. İç-görüşünüzü bedeninizden dünyamıza genişletin. Güneş ışığını hissedin, ışığa dönen yaprakları, çiçekleri görün, yanan kamp ateşinin aydınlattığı geceyi, ateş sayesinde ısındığımızı hissedin. Işığın bütün dünyayı aydınlattığını görün.  Ateş elementi ve elementallerine teşekkür edin.
 7. Toprak elementi ve fiziksel bedeninizle bağlantıya geçin. Toprak elementi ve elementalleri bedeninizin yapılanması ve yeniden yapılanması üzerine çalışırlar. Bedeninizi tarayın, ağrı ya da rahatsızlık hissettiğiniz bölgelerde toprak elementallerinden yardım isteyin. Kendinizin ve bütünün en yüksek hayrına olacak şekilde sağlığınızı desteklemelerini, mutlu bir yuvada ve bereket içinde yaşamanıza yardımcı olmalarını rica edin. Toprak elementiyle birlikte çalışıp önce kendi bedeninizde ve sonra da gezegende daha tutarlı ve sağlam bir yaşam yaratmayı niyet edin. Toprağın verdiği güvenlik hissini düşünün, verimli topraklardan fışkıran filizleri, ağaçlarla kaplı yüksek dağları ve hasat zamanı vadilerin yeşil, sarı, portakal, kırmızı ve kahverengi renklerini gözlerinizde canlandırın. Toprak elementi ve elementallerine teşekkür edin.
 8. Şimdi dört elementle uyumlandınız ve içinizde bu enerjileri aktive ettiniz. Hepsinin birlikte uyumla çalışmaya sizden başlayarak tüm gezegeni dengelediğini görün. Gaia’nın sevgisini ve verimliliğini hissedin. Bilincinizi dünyanın ve evrenin güzel ritmine yöneltin. Evrensel enerjileri hissedin. Dünya, güneş ve ayın mükemmel dansını görün. Bugün denge günü. Bugün gündüz ve gecenin, kadın ve erkeğin, mevsimlerin eşit şekilde buluştuğu gün. Yaşamımızdaki bütün varlıklara ve enerjilere teşekkür ederek çalışmanızı bitirin. Şu anda yüksek benliğinizle, yaşam amacınızla, gücünüzle, duygularınız, düşünceleriniz ve kalbinizle dengede ve merkezdesiniz.

Hepinize harika bir ekinoks diliyorum

©Mor Alev 2015

Not: Emaillerinize ve yorumlarınıza gecikmelerle cevap verebiliyorum, blogda da paylaşımlar bu dönemde oldukça seyrek bir şekilde devam edecek. Ekim ayında normal yayınlara döneceğiz.


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

7 comments

 1. Merhaba Mor Alev,
  uzun zamandır takipçinizim ve tüm çalışmalarınız için minnettarım. Bütüne katkı ve Bilinçlenme çalışmalarımda emeğiniz büyük.
  Bugünkü ekinoksla ilgili Aktivasyon çalışmanızdan çok güzel faydalandım telefonumda bundan faydalanarak bir sesli meditasyon kaydı oluşturdum. Kendi sesimden yaptığım çalışmalar bana daha faydalı oluyor. Benim gibi sesli çalışmayı Düşünen dostlarıma bir hediye olarak bu çalışmayı onlarla paylaşmak istedim. Ama bir akademisyen olduğum için emeğinizi izniniz olmadan kullanamadım -her ne kadar Kayıtta size değinsem de bunu bir yazışma ile sorgulamam, onayınızı almam bu hediyenin gerçek anlamda amacına ulaşmasını sağlayacaktır diye düşünüyorum.

  Bu konudaki görüşlerinizi almak ve yeni emerjilere uyumlanma aşamasında olduğumuz bu müthiş zamanlarda size en iyi dileklerimi, paylaşımlarınız için derin minnetimi birkez daha sunmak istiyorum.
  Sevgiler
  Pınar Alp

  Beğen

  1. Sevgili Pınar, uzun uzun düşündüm. Çünkü sizi asla kırmak istemiyorum… Ama yazılarımın facebook bağlantı paylaşımı, twitter re-tweet ve re-blog fonksiyonları dışında paylaşılmasına da karşıyım, aslında hamiler de karşı. Çünkü blog kocaman bir kitap gibi, her şey birbirini tamamlıyor, bağlantılar paylaşıldığında ise herhangi bir konuyu daha da okumak isteyen kişiler diğer yazılara da ulaşıp daha çok bilgi alabiliyorlar. Bu kaydı bence kendi arkadaşlarınızla özel olarak paylaşmanızda bir sakınca yok. Hatta çok da güzel bir hizmet, ancak sosyal medyada yani herkese açık ortamlarda paylaşmamanızı rica ederim. Hem telif hakları çiğnenmiş oluyor, hem de dediğim gibi bloğun bütününden faydalanabilecek kişilere de bir şans vermeliyiz. Bu kibarlığınız ve düşünceniz için çok çok teşekkür ederim. Sevgilerimle

   Beğen

 2. Sevgili Mor Alev,

  Seninle 23 Eylül sabah 02.45′ de tanıştım. Meleklere inanmakla beraber Allah ile arama aracı koymak çok doğru bulmadığım bir durum. Her ne varki şarkıda da söylendiği üzere ‘Yolu Sevgiden Geçen Herkes Bir Gün Bir Yerde Karşılaşır’. Amaç huzur ve sevgi yolunda birilerine iyi niyetle ışık tutmaksa varılan nokta aynı olduğu sürece yöntemin önemi kalmıyor.

  İzmir’den Sevgilerimle….
  Selcen

  Beğen

 3. Merhaba,

  Bu meditasyonu çok sevdim! Genelde bir meditasyon gördüğümde hemen yapmıyorum, başka zamanlara bırakıyorum ama bunu hemen yapmak istedim ve sonrasında gerçekten kalbimde, zihnimde, içimde bir denge vardı.
  Ertesi gün ise şifalandırmam gerektiğini farkettiğim bir olay yaşadım ve şimdi bununla çalışacağım. Teşekkürler paylaştığınız için.

  Sevgiler,
  Gizem

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.