Haydi, Başlayın O Zaman! – Konsey (Mesaj 41)

Tree of life - dancersBugün ne yaratacaksınız? Sizler yaratıcı varlıklarsınız. Sizi yaratan Varlığın (Yaratan’ın)benzer bir modeli olarak tasarlandınız. Ayrıca size özgür irade hakkı tanındı. Kısa bir süreliğine bunun ne anlama geldiğini biraz araştıralım.

Öncelikle, (bugün ne yaratacaksınız sorusuna) mutlaka bir şey yaratacağınızı belirterek başlayalım. Zira yapamayacağınız tek şey, hiçbir şey yaratmamaktır. Gün boyu düşünceleriniz olacak. Kararlar alacaksınız. Bazı deneyimleriniz ve görüşleriniz olacak. Bu düşüncelerinizin bazılarını da, gerçekten fiziksel şeylere dönüştürmeye karar vereceksiniz. Ancak (sadece bazılarını fiziksel olarak yaratmayı düşünmenize rağmen), nasıl yaratacağınızı düşündüğünüz anda diğer düşüncelerinizi de yaratmış olacaksınız.

Şimdi enerjinizin birazını, bu yarattığınız şeyleri iyi ya da kötü olarak değerlendirmek (yargılamak) için harcayabilirsiniz. Tabii ki, yaptığınız şeyleri eleştirme/yargılama yetisine ve özgürlüğüne sahipsiniz. Ancak yarattığınız o şeyleri yargıladığınız zaman, büyük olasılıkla böyle şeyleri yaptığınız için kendinizi de yargılayacaksınız. Ve böylece sizin şu negatif kısır döngü dediğiniz durumu da yaratmış olacaksınız. Bu duruma güzel bir isim bulmuşsunuz. Evet, bu negatif bir kısır döngüdür.

Bunun yanı sıra sizin, her düşüncenizi, her kelimenizi, her eyleminizi en iyi şekilde kullanmayı seçerek, birisinin veya herkesin yararına bir şeyleri daha iyi kılma özgürlüğünüz de var. Hata mı yapacaksınız? Evet, muhtemelen yapacaksınız. Çünkü siz sürekli öğreniyorsunuz. Ama her zaman geriye bakabilir ve yaptığınız şeyleri, farklı bir şekilde de yapmış olabileceğinizi görebilirsiniz. Ya yine kendinizi şu yargılama işine kaptırabilirsiniz ya da sadece, bir dahaki sefere o şeyi farklı bir şekilde yapmaya karar verebilirsiniz. Zamanınızı ve enerjinizi, zaten olmuş bitmiş bir şey için dövünmeye harcamak yerine, yeni seçimler yapmanın en iyi yolunu bularak, o deneyimi yüksek enerjisel bir şekle dönüştürmek için kullanabilirsiniz.

İyi bir şey yapmışsanız, bunu artırabilirsiniz. Güzel bir şey yapmışsanız, bunu çoğaltabilirsiniz. Kendinize, diğerlerine, Evrene ve Bütüne yararlı olan her şeyi, daha da fazlalaştırabilirsiniz. Bunu yapmak ve bu güzellikleri yaşamınıza katmak, size kalmıştır. Ama bunu yaptığınızda, kesinlikle herkesin ve her şeyin enerjisini de yükseltmiş olursunuz. Bu kararınızdan fayda görmeyecek olan hiçbir varlık yoktur.

Peki, biz burada aslında neden bahsediyoruz? Sizlerin, çok büyük bir güce sahip olan ilahi varlıklar olduğunuzu biraz daha iyi kavramanız için, sadece konuyu oldukça dolambaçlı bir yoldan anlatıyoruz. Dünya üzerinde var olan etkinizin derecesi, sizin tarafınızdan şimdilik bilinemez. Şu anki bilinçli farkındalık seviyeniz, bunların hepsini kavrayacak kadar yeterince genişlemiş değil. Ancak bizim anlattıklarımızın doğruluğuna inanacak olursanız, o zaman sizin deyiminizle, bize “gözü kapalı” inanabilirsiniz.

Farkındalığınızın ve yeteneklerinizin şu anki bildiklerinizin çok ötesine geçecek olan zamanlar, pek yakında gelecektir. O zaman, bildiklerinize inanmakta zorlanacaksınız. Aslında sizler bu dönemde, “inanmayı” öğreniyorsunuz. Şayet gerçekten inanırsanız, bir süreden beri bahsettiğiniz şu Yeni Siz olmayı da öğrenebilirsiniz.

Ve şimdi de asıl soruya geri gelmiş bulunuyoruz. Bugün ne yaratacaksınız? Varlığınızın sahip olduğu bilinç alanına, ne gibi bir katkıda bulunacaksınız? Önünüzde sizi bekleyen geleceğinizi nasıl etkileyeceksiniz? Seçim sizindir. Ancak şu an bulunduğunuz yerden başlamanız gerekmektedir. Belki siz başka bir yerden başlamak isteyeceksiniz. Ama bu sizi hiçbir yere götürmeyecektir.

Hepiniz, bulunduğunuz yerden başlayacak kadar haysiyet, cesaret, ayrıcalık ve yeteneğe sahipsiniz. Haydi, başlayın o zaman!

Bu mesajı çeviren Mor Alev Dostu, ileten Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (https://oraclesandhealers.wordpress.com/)

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2015 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

6 comments

 1. Bütün dünyada silahların topluca imha edilmesini ,sevgi ve barışın insanların yüreklerine dolmasına bütünün hayrına olmasını niyet ediyorum. Göküzü’nden Elmaslar ,Zümrütler ,Pırlantalar yağmasına niyet ediyorum.

  Beğen

 2. Merhaba mor alev, Kendinle ilgili soruların var. Buyil iki kez tatile çıktım.döndüğümde o hareketi devam ettirmek istedim ancak ayaklarimdaki sorunlar nedeniyle ben yine eve kapandim. Bu durumda hayat bana ne söylemek istiyor? Ben nasıl davranmaaliyim? Nasıl bir yol izlemeliyim? Aydınlatırsaniz sevinirim. Sevgiler.

  Beğen

  1. Sevgili Manolya, kök, diz ve ayak tabanınızdaki çakralarla çalıştınız mı hiç? Bilgileri ücretsiz melek enerjileri sayfasında bulabilirsiniz. Sevgiler ve geçmiş olsun

   Beğen

 3. Sevgili arkadaslar sizlerden bir sey rica edecegim, Biz dünyanin her tarafinda bulunan isik iscilerine sesleniyorum.Biz kollekktif olarak yeni bir dünya yaratmak icin hep birlikte buna odaklanabiliriz.Bunun icin belirli zamanlari belirleyebilir o zamanlarda tüm enerjilerimizi buna odaklayabiliriz. Biz Almanyada her cumartesi Türkiye saatiyle 18,de toplaniyoruz ve daha güzel baris icerisinde kardesce yasadigimiz bir dünya yaratmak icin tüm enerjilerimizi birlestiriyoruz.Katilmak isteyen kardeslerimizi buna davet ediyoruz.Daha güzel bir dünyada yasamak cocuklarimiza güzel yasanilir bir dünya birakmak istiyorsak,bunun icin elimizi tasin altina koymamiz gerekiyor.Hic bir sey kendiliginden olmuyor biz yaraticilar olarak bunu basarabiliriz .Sevgilerimle

  Beğen

  1. Sevgili Adil, bu öneriniz için çok teşekkürler. Bu blog okuyucuları Haziran başında her akşam saat 22.00 de barış, huzur ve denge meditasyonuna çağırıldı. Sık sık buradan hatırlatma yapıyorum bu konuda, yani her akşam meditasyonumuz devam ediyor. Siz de lütfen bize katılın, biz de sizin çalışmanıza katılalım. Ne kadar çok birlikte çalışırsak o kadar güçlü şekilde değişimi getiririz. Tekrar teşekkürler.

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.