Venüs’le 40 gün 40 gecede gerçek benliğimize âşık olmak ve… – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

walking girlVenüs’ü Aşk Tanrıçası olarak görürüz. Aslında bu bir şekilde doğrudur da, ama bundan çok daha fazlası var… Venüs bütün bu yüzlerini bize göstermek üzere 25 Temmuz’da geri yolculuğuna başladı ve şu anda Başak’tan yavaş yavaş Aslan’a doğru ilerliyor. 6 Eylül’de yeniden ileri gitmeye başlayacak. 40 gün 40 gece sürecek bu dönemde nelere değer verdiğimizi, neleri sevdiğimizi ve hepsinin sonunda kendimize âşık olmayı öğreneceğiz. Çok ilginç olacak.

Biraz 3D Aşk Tanrıçası Venüs ve 5D Sevgi Tanrıçası Venüs arasındaki farktan biraz bahsedeceğiz. Aradan üç ay geçtikten sonra kesinlikle biliyorum ki, 18 Nisan’da astrolojik etkiler tamamen değişti ve bizler gezegenlerin çok daha olgun yüzleriyle çalışmaya başladık. Bunu hesaba kattığımızda Venüs’ün geri yolculuğu bu blogda çok çeşitli kaynaklarca bahsedilen “Yeni Siz”i bulmak için ideal. Eski hesaplar, defterler kapanacak, benliğimizin özünde yatan sevgileri, beğenileri keşfedeceğiz ve Venüs ileriye gitmeye başladığında bizler de büyük değişimden, Venüs tünelinden geçmiş olacağız.

Her iki Venüs’ü karşılaştırdığınızda, bence 3D Venüs’ün neredeyse şapşal bir hali vardı. (Burcu Venüs tarafından yönetilen bir kişi olarak bunu söylemeye hakkım var 🙂 ) Eski Venüs’ün negatif yüzüne bakarsak, sürekli güzellik peşinde koşar, âşık olur, sonra bir daha âşık olur, kendine aynada defalarca bakıp kusur bulur ve düzeltmeye çalışır, evini, işini kendi dışındaki kişilerin en çok beğeneceği şekilde seçer. Bütün istedikleri için maddi güç gerekir ve onu da yaratır, bazen bunun için insanüstü bir gayretle çalışması gerekse bile. Sevgiyi oldukça fazla verir, ince düşünür, çekici kalmak için elinden geleni yapar. Ama o Venüs bir tek kendini sevmeyi bilmez. O bakımlı, güzel, başarılı halinin altında büyük bir güvensizlik yatar. Eski Venüs’ün pozitif yönü kabul etmeyi ve sevilmeyi öğrenme potansiyelinde yatardı.

Yeni 5D Venüs olgun bir Tanrıça, tam bir kutsal dişi, yine kabullenmeyi ve öz sevgiyi öne çıkarıyor ama çok daha yoğun, yüce ve derin bir şekilde… Şimdi Venüs çekirdek değerlerimize yoğunlaşıyor. Nelerden “gerçekten” hoşlanıyoruz, neler bizi “gerçekten” mutlu ediyor? O değerlerin rehber prensipleri nelerdir? İşte bu prensipler bizlere Venüs’ten geliyor. 5D Venüs sadece sevgi vermenin değil, sevgiyi kabul etmenin de Tanrıçası oldu.

Kendimize ne kadar değer verdiğimiz konusu aynı zamanda maddi durumumuzu da etkiler. Venüs para harcama alışkanlıklarımız, paraya karşı tavrımız ve tabii ki bankadaki paramızın miktarını da belirler. Öz değeri güçlü Venüs asla değerinden düşük bir ücretle çalışmaz, dengesi güçlü olduğu için hem vermeyi hem de almayı bilir. İşte bu geri yolculuk sadece romantik, kişisel, ailevi ilişkilerimizi değil, aynı zamanda maddi durumumuzla olan ilişkimizi de etkileyecek.

Gerçek nerede?

Bu yolculuğunda Venüs, kendimize koyduğumuz standartlar konusunu öne çıkarıyor. Bu standartlar kime ait? Sizin mi, başkalarının standartları mı? Öğrenilmiş mi, içten mi geliyor? Hayatınızdaki kişiler ve sahip olduklarınızı iyice incelemeye ve bir özeleştiriye davet ediyor sizi Venüs. Gerçeğiniz nerede? Bu kişi ve şeyler gerçekten buna değer mi? Çekirdek değerlerinizle uyum içindeler mi? Belki çok çalışıyorsunuz (işte, evde ya da ilişkide) ve karşılığını görmüyorsunuz. Yeniden değerlendirin. Yeni bir hareket planı yapın. Hedefiniz DENGE olsun.

Bütün bunları Satürn’ün kare açıda olması daha da güçlendiriyor. Şöyle diyebilirsiniz: “Bu bana neye patlıyor? Duygusal açıdan, fiziksel açıdan, zaman açısından ve hatta maddi olarak bunun karşılığında ne veriyorum? Peki, bu benim gerçeğimle bağdaşıyor mu?” Bir şeyler, ağırsa, bir şeyler fazlasıyla zorsa, hiç bitmeyecekmiş gibi duran bir direnç varsa, o şey sevgi değildir. Dostlar, işte o zaman hayatımızda büyük bir yeniden düzenlemeye gitmemiz gerekir.

Çok ilginç durumlar, eski dostlukların ya da aşkların sizi yeniden ziyaret etmesi, olabilecek her türlü ortamda kendinizi yeniden ve yeniden gerçeklik ve içtenlik sınavına tabii tutmanızı gerektirecek olaylar karşınıza çıkabilir. Daha önce de buraya yazdığım Michael’ın sözleri geliyor aklıma, bu soru size Eylül’e kadar kesinlikle rehberlik edecektir: “Bu size sevgi gibi geliyor mu? Bunun tadı, kokusu, dokunuşu, kısacası verdiği his sevgi gibi mi?” Değilse, o şeyi, kişiyi, durumu, tavrı, inancı, işi teşekkürlerle salıvermek en iyisi.

Bu yolculuğun Sabian Hikâyesi:

Venüs 25 Temmuz’da 1⁰ Başak’ta durdu ve geri gitmeye başladı: “Bir portrede, bir adamın kafasının en önemli yönleri sanatsal olarak öne çıkarılmış.”

Bu sembol ideallerimize odaklanıyor. “Sanatsal açıdan öne çıkarmak”, kendimiz için de yaptığımız bir şey. En iyi yönlerimizi çok daha rahat sergileriz, hatta onları neredeyse vitrine koyarız ama diğerlerini saklamaya çalışırız. Beğendiğimiz yönlerimizi göstermekte hiçbir sorun yok ama asıl sorun iyi olmadığına inandığımız taraflarımızı saklamakta yatıyor. Sakladığınız her şey önünde sonunda ortaya çıkacak ve o kadar da kötü olmadıklarını da göreceksiniz. Gerçek benliğinizi parçalı bulutlu şekilde yansıtmaya çalışarak onun bütününü inkâr etmek niye? Böyle durumlarda özsaygı ve özgüvenimiz büyük darbeler alıyor, öz değeriniz ise yerlerde sürünüyor. Dünyaya kendiniz olarak nasıl bir resim sunuyorsunuz?

Venüs 15 Ağustos’ta 23⁰ Aslan’da Güneş’le buluşuyor: “Bir sirkte eyersiz at üzerindeki binici tehlikeli becerilerini sergiliyor”

Buradaki soru şu: Gerçekten kim olduğunuzu göstermeye hazır mısınız? Risk aldığınızı bile bile kalbinizi kendinize ve dünyaya açabilir misiniz? (Aslında risk yok tabii ki, sadece risk olduğunu söyleyen egonuz var)Cesaretle kendinizi dünyaya gösterebilir misiniz? Ama bunu yaparken, kendinizi daha da öne çıkarmak için abartma yoluna giderseniz, herkes sizi alkışlarken içinizdeki Venüs yuhalayabilir. Siz tam, bütün ve değerlisiniz. Olduğunuz gibi… Ne fazla, ne de eksik.

Venüs 6 Eylül’de 15⁰ Aslan’da Mars ile birleştikten birkaç gün sonra ileriye gitmeye başlıyor: “Bir gösteri alayı, insanların tıklım tıklım doldurduğu caddede alkışlar arasında geçiş yapıyor”

mars and venus together againAh, 40 günün sonunda gelen gerçek sevgi! Kendinizi bir bütün olarak sevdiğinizde, harekete geçebilir ve o hareketin sizin için doğru olduğunu bilirsiniz. Olduğunuz kişiyi kabul ettiğinizde, arzularınızı gerçekleştirmek için hiçbir çekinceniz kalmamıştır. Gerçek olmayan kılıfları atıp, çıplak halinizle her zamankinden güzel, sevilesi ve mutlu olduğunuzu görürsünüz. Gerçek sevgi seyredilmeye, yaşanmaya ve hissedilmeye değerdir. Büyük kutlamayı hak ettiniz! Mars işte bu noktada Venüs’ü bekledi, Venüs geri geldi ve bu sefer bütününü getirdi. Âşıklar yeniden birleşti.

Dediğim gibi, ilginç bir 40 gün olacak ama sonunda büyük bir arınmadan geçmiş şekilde önce kendimize âşık olacağız. Her konuda değişime hazır olun, kişisel yaşamlarımız hayal edilemez şekilde farklılaşabilir. Sonra… Sanırım sonra da ruh eşimize belki ilk defa, belki de yeniden âşık olacağız.

Unutmayın, kendinizi sevmeden başkasının sevgisini bekleyemezsiniz. Sizde olmayan bir şeyi başkasına veremezsiniz. İçimizdeki Venüs’ü serbest bırakmanın zamanı şimdi!

Mars ve Venüs’ün 2015’deki aşk yürüyüşü için bu bağlantıya tıklayın.

©Mor Alev 2015


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

10 comments

 1. Yaziyi okuyamiyoruz, browserdan da acilmiyor:(

  Zeynep YY Executive Coach, ACC & Trainer

  >

  Beğen

 2. Merhaba yazılarınızı beğeni ile takip ediyorum. Bilgilendirme amaçlı yazmak istedim. Mailiniz bana ulaşıyor ancak açılmıyor. Yazının devamını okuyamıyorum. *Tıklamada sorun mu var?* Bu URL adresini kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırın: https://moralev.com/2015/07/28/venusle-40-gun-40-gecede-gercek-benligimize-asik-olmak-ve-mor-alev-gokyuzu-ile-yukselis-raporu/ şeklinde bir dip not düşmüşsünüz. Ancak burada da bu web sayfasının kullanılamadığı yazıyor. Umarım hızlıca bu sorun çözülür. Sevgiyle

  Beğen

 3. Merhabalar, Mail’iniz geliyor. Ancak ne yaparsam yapayım bu yazının devamını oku kısmı açılmıyor. Acaba sorun çözülene kadar yazılarınızın tümünü mail olarak göndermeniz mümkün mü? Çok teşekkürler, sevgiler. Sevinç Yücecan

  Beğen

 4. Sevgili Mor Alev Hergün maillerime sizin yeni bir yazınızı görmek ümidiyle bakarken bu engelleme benim için oldukça üzücü. Eminim diğer dostlarımız için de aynı şey söz konusudur. Bunun başka bir yolu yok mu acaba? Gönderdiğiniz maillerin tamamını bloga yönlendirmeden okuyamaz mıyız? Bu engellemenin amacı ne olabilir? Yazıların içeriği sevgi, huzur üzerineyken ve hiçbir grup ya da görüşü hedef almazken mantığını anlamakta güçlük çekiyorum. Sevgilerimle

  Samsung Mobile tarafından gönderildi.

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.