Engelleme Hakkında Kısa Bir Not

Arkadaşlar, WordPress bünyelerindeki blogların hükümet tarafından engellendiğini teyit etti. Şu anda avukatları bu sorunu çözmek için çalışıyormuş. DNS değiştirmek maalesef işe yaramıyor, ancak işe yarayan VPN kullanmak.

Bence her akşam 22.00 de Barış, Huzur ve Denge meditasyonuna devam! Bunun yanı sıra bu durumun bize ilham verdiğini ve “nasıl bir yeni dünya” istediğimiz konusundaki fikirlerimizi zenginleştireceğini düşünüyorum.

İlgilenenler için aşağıda WordPress’in verdiği bilgileri kopyalıyorum. (Maalesef İngilizce)

WordPress.com sites inaccessible in Turkey…

Some WordPress.com users in Turkey are reporting that their sites are not accessible. In the past, we have experienced service disruptions in Turkey as a result of government censorship of the internet, which the government implements in a very expansive and arbitrary manner. We often do not have advance notice of blocking/censoring actions, and that’s the case now. We are working to resolve the issue using all legal and technical means at our disposal. We’re just as frustrated as you are and will keep you posted as we learn more. In the meantime, you may be able to access blocked sites by using some of the measures we’ve outlined here: https://support.wordpress.com/bypassing-internet-restrictions/ .

Teşekkürler ve sevgilerimle

©Mor Alev 2015

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com