Yaşadığımız Dönem Üzerine Düşünceler (Temmuz 2015) – Birlikte Yaşamak

Sevgili Dostlar, bu ayın düşünceleri bir araya gelirken, söze Carl Sagan’ın 1994 yılında vermiş olduğu bir dersinden alıntıyla başlamak istedim. (Bunu iki yıl önce de yayınlamıştım) Bu kelimelere bu sabah gazetede gördüğüm ve NASA’nın daha dün yayınladığı yeni bir yeryüzü fotoğrafı eşlik ediyor. Bu fotoğraf derin uzay iklim gözlemcisi Dscovr tarafından tam bir milyon mil uzağımızdan çekilmiş.

Nasa’s new Deep Space Climate Observatory

İşte burası. Burası Evimiz. Üzerinde sevdiğiniz herkes, bildiğiniz herkes, hakkında bir şeyler işittiğiniz herkes, var olmuş olan her insanoğlu burada yaşadı hayatını. Neşemizin ve çektiğimiz azabın toplamı, binlerce kendinden emin din, ideolojiler, ekonomik doktrinler, her avcı ve toplayıcı, her kahraman ve korkak, her medeniyetin yaratıcısı ve yok edicisi, her kral ve köylü, her genç âşık çift, her anne ve baba, umut dolu çocuk, mucit ve kâşif, her ahlak hocası, her yoz siyasetçi, her ‘süper star’, her ‘yüce lider’, her aziz ve günahkâr, bizim cinsimizin tarihi boyunca burada yaşadı – gün ışığında asılı kalmış bir toz zerreciğinde.

Gerçekten büyük resmi görmeye ihtiyacımız var. Geri çekilmeli, Bilge Baykuş rolümüzü üstlenmeli ve neler olduğunu anlamaya çalışmalıyız, tepkilerimiz bu noktada son derece önemli.

Dün ülkemizde meydana gelen üzücü olaydan sonra bana emailler göndermeye başladınız, ancak bu yazı sadece dün gerçekleşen olaylara odaklanmıyor. Burası ne politik bir platform ne de üzerine öyle bir görev aldı. “Büyük Uyanış”, “Yükseliş”, “Evrimleşme”, “Büyük Değişim” nasıl etiketlerseniz etiketleyin, hepimiz insanlık tarihindeki bu en önemli süreçten geçerken birbirimize destek oluyoruz. Bu süreçten sadece bu blog okuyucuları geçmiyor, enerjiler her kadın, erkek, çocuk, hayvan, bitki, aklınıza gelebilecek her üç boyutlu varlığın içine işliyor ve onları evrimleşmeye zorluyor. Değişime direnenler sıkıntılı zamanlardan geçiyor, değişimin ta kendisinin benliklerinde korkusuzca bedenlenmesine izin verenlerin gerçekliği ise bundan çok daha farklı oluyor.

Geçerli olan enerjiler:

Arkadaşlar, bu adımda son zamanlarda yayınladığım enerji yazılarından, özellikle de geçen haftaki Yeni Ay yazımdan alıntılar yapmaya yönlendiriliyorum. Sizin için fazlasıyla tekrar gibi görünüyorsa da belki bu sefer gözden kaçmış detaylar ya da iç-görülere ulaşabilirsiniz.

“Merkür ve Mars tam olarak Plüton’un karşısında birleşiyor… Olaylar gitgide tırmanıyor ve hem kişisel açıdan hem de dünya sahnesinde büyük sürprizler hatta beklenmedik patlamalar olabilir. Ama yine biliyoruz ki, olayları pozitif ya da negatif yapan aslında bizim tepkilerimiz. Bu noktada dengemize çok dikkat etmeliyiz.”

“Uranüs “boksör” derecesinde… Uranüs’ün şu anda bulunduğu pozisyon aynı zamanda Eris noktası olarak bilinir, enerjisi ise devrim ve yeniden doğuştur. Etrafımızdaki sistemler ufalanıp değişirken, hep beraber yeniden doğuşumuzda bir adım daha ilerlemiş oluyoruz.”

“Kibarlık, şefkat ve anlayış bu dönemde çok ihtiyacımız olan özellikler. Bunu özellikle yazıyorum, çünkü bu ay hoş olmayan şeyler yaşarsak bilin ki sebebi aşırı duygusal tepkilerdir.”

“Güneş ve Yeni Ay’ın Sabian Sembolü: Küçük ıssız bir adada bir kadın ve iki erkek mahsur kalıyor… Anlayışınızı tamamen değiştirmeniz gerekiyor, olaylara ve insanlara bakış açınızı ve elbette tavırlarınızı. Uzlaşmak, prensiplerde anlaşmak ve bu prensiplere bağlı kalmak çok önemli… Bu dünyayı topluca terk etmiyoruz, evrende biraz uzaklaşıp da bakıldığında belki toplu iğnenin başı kadar bile görünmeyen bu minik mavi topun üzerinde hep beraberiz ve birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz. Ebeveynler, eşler, aileler, iş arkadaşları, toplum bireyleri, gruplar, halklar, ülkeler, hayatımızın her katmanındaki ilişkilere saygı ve denge getirmeliyiz. Ancak o zaman birbirimizin yaşam alanlarına saygı gösterebilir ve özgürlüğü gerçekten yaşayabiliriz.”

Evet, durum bundan ibaret olunca, dünyanın dört bir yanında yaşanan trajedilere biraz daha farklı gözlerle bakabilir ve onları şifalandırmak için harekete geçebiliriz. Sizin hareketinizin ne olduğuna sadece siz karar verebilirsiniz. Kalbiniz sizi ne yapmaya çağırıyor? Bu dünyaya nasıl bir katkınız olmasını istiyorsunuz? Nasıl çözümler düşlüyorsunuz, bunları nasıl gerçekleştireceksiniz? Her biriniz, kendine has, çok özel varlıklarsınız, biriniz bir diğeriniz ile aynı değil ve hep beraber bir bütünü oluşturuyoruz. Hepinizin özel katkısını sadece siz bilebilirsiniz. Aynı bedenimizdeki milyonlarca benzer ama rolü farklı hücreler gibiyiz.

Bugün ve önümüzdeki günlerin enerjisi:

Yukarıdaki astrolojik etkilere ek olarak bugünün enerjisini de sizlerle paylaşmak istiyorum. Bence bugünlerde çok şey başarabilir ve önümüzdeki ayları nasıl geçireceğimizi belirleyebiliriz.

black and whitePazar günü büyük bir güneş patlamasına TKA eşlik etti. Patlama sırasındaki Sabian sembolü “Siyah ve beyaz çocuklar mutlulukla birlikte oynuyorlar”. Güneş bize bu enerjiyi gönderdi çünkü bu ay illüzyonlardan kurtulmak üzere büyük bir çaba içerisindeyiz. Ayrımcılık yanılsamasını tamamen güçsüz hale getirdi ve birlik-bütünlük dinamiğini güçlendirdi. Bu enerji dalga dalga yayılırken, büyük psikolojik düzenlemeler de ruhumuzda şekilleniyor. Her ne kadar ırkçılık, toplumların, kişilerin, inançların ayrı olduğu ve ayrı kalması gerektiği konusu ana akım medyada işlense de, kolektife bu hikâye kabul ettirilmeye çalışılsa da, artık başarılı olunamayacağını güneş bir defa daha bildirdi.

Bu hafta bulmacanın parçalarının nasıl farklı olduğuna değil, o parçaların nasıl uyumla birleşip de bütünü bir araya getirdiğini görmeye yönlendiriliyoruz. Tepki ve karar verirken acele etmeyin, geri çekilin, bir iki nefeste düşünün, büyük resme dikkat edin, berrak bir anlayışa kavuşun ve sonra harekete geçin.

Merkür de bugün Yeni Ay derecesine geliyor (yukarıdaki “ıssız ada” teması). Yani semboller, konuşmalar, işaretler ve her türlü iletişimde aynı şeyleri göreceğiz. Açık ve dürüst iletişim yapabileceğiniz en iyi şey.

Ay Başak’ta yol alıyor ve önce dün gece Chiron’la açı yaptı. Yukarıda bahsettiğim soruların çok benzerini kendinize sormanızı istiyor. Neleri temsil ediyorsunuz? Neler için ayağa kalkıp kendinizi gösteriyorsunuz? Nelerle gerçekten bağlantıya geçip, gerçekten hissediyorsunuz? Size dengeyi ne getiriyor? Bunlar sorulması gereken asıl sorular.

Cevapları ararken başarısızlık olarak gördüğünüz şeyler de karşınıza çıkabilir, çünkü Ay ve Siyah Ay Lilith birlikte Başak’ta. İşte böyle günlerde çekirdek korkularımızla yüzleşiyoruz. (Ay ve Siyah Ay bu sabah tam 08.29 da birleşti) Unutmayın, o şeyler gerçek değil, salıverin, bırakın gitsinler. Olumsuz duygularınızı tanıyın, teşekkür edin ve dönüştürün. Onlardan ilham alın, hedefler seçin.

Almost 60 OwlsBu haftanın enerjileri adım adım yoğunlaşacak, Venüs ve Uranüs arka arkaya geri yolculuğuna hazırlanıyor. Boksör derecesi kendini zaten gösteriyor. Mars, Uranüs’le Cuma günü tam kare açı yapacak. Eris noktasının enerjisi sel gibi hayatlarımıza akacak, neler beklemeliyiz? Gerçekler, özgürlük, denge, yeniden doğuş, yeniden inşa ve onarım hakkında büyük açılımlar, beklenmedik bilgiler…

Arkadaşlar, bugün aslında Venüs’ün geri yolculuğu, öz-değer ve romantizm hakkında yazmayı düşünüyordum ama aktüel olaylar bizi yeniden şu anda en geçerli enerjileri konuşmaya çekti. Bütün bu fırtınanın, enerji dalgalarının ve Kutsal Anne’nin Sevgi Selinin ortasında er ya da geç birlikte yaşamayı öğreneceğimize eminim. Bu hafta sizleri Bilge Baykuş kimliğinize bürünmeye, gözlemlemeye, gelen enerjinin bedenlenmiş hali olmaya ve şifa gereken yönlerimize sevgi göndermeye davet ediyorum.

Sevgilerimle

©Mor Alev 2015

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

3 comments

 1. Merhaba. Turkiye’de ani gelisen tum olaylar kollektif bilincin ozdegersizlik sinerjisinin yogunlugundan artik patlak veriyor.. ic’e bastirilmis ozdegersizlik enerjileri disari fiskiriyor. irini ic’te dolarak artik patlamaya mecbur olan sivilce gibi ozdegersizlik bilinci olan insanlar..
  Meditasyon araciligi ile “Sen En Degerlisin, Sevilensin” cumlesini tekrar ede ede dunya kuresinin her zerresine sevgi ve beyaz isikla gondermeye basliyorum simdi.

  (dunya kuresinin her zerresini ,
  yaratilisin ilk an’indan su an’a kadar;
  gecmiste- gelecekte-simdi- ebediyen
  tum zamanlarda tum mekanlarda tum zaman araliklarinda tum zaman bosluklarinda tum an’larda tum boyutlarda tum bedenlerinde tum yasam dongusunde
  ebediyen ilahi sevgiye ve ilahi olanin isigina Tanrinin izniyle donusturmeye niyetle basliyorum)

  Beğen

 2. Çocuklar için Horton adında bir animasyon filmi vardı. Bu yazı bana onu hatırlattı. İzlemeyenlere şiddetle öneriyorum. Bugünkü paylaşımla oldukça örtüşüyor.
  Teşekkür ederim Mor Alev ve dostları..

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.