Hayalleriniz 3 Boyutlu mu?

Alessandro Gottardo illustrationsArkadaşlar, Brenda Hoffman’ın rehberlerini çok sevdiğimi biliyorsunuz. Son derece direkt ve açık olmaları, süslemeden gerçeği iletmeleri özellikle hoşuma gidiyor. Son yayınladıkları üç mesajın her biri de benim Mart ayından beri “Bulunduğumuz dönem/zaman üzerine düşünceler” başlığı ile yazıp yayınlamış olduğum makaleleri daha da çok açarak bizleri bilgilendiriyor. Hepimiz biraz da el yordamıyla yolumuzu bulmaya çalışıyoruz. Böyle zamanlarda kanallıkla yüksek enerjilerden gelen bilgiler son derece faydalı oluyor. Eğer okumadıysanız, benim kalemimden çıkan serinin bağlantıları burada:

Brenda’nın rehberlerinden gelen üç mesajı da sindirerek okumanız için aralıklarla yayınlayacağım. Kalp gözünüzü açarak okumanızı rica ederim.

Sevgililer,

Eski çağ “siz”den (benliğinizden) çok daha ileriye doğru değiştiniz. Ama pek çok 3D hareket ve tepkilerin kısıtlamaları içinde kalıyorsunuz. Çalışıyorsunuz, faturaları ödüyorsunuz ve yeni sizle pek ilgisi olmayan pek çok diğer şey yapıyorsunuz. En azından yeni sizi şimdi bu şekilde tanımlıyorsunuz.

Pek çoğunuz, çalışmak ve faturalar ödemek konusuna çok az önem verip, boyutlar, frekanslar ve zaman içinde seyahat etmeyi bekliyorsunuz. Ve düşünüyorsunuz ki, yeryüzü ve sizler o kadar çabuk değişeceksiniz ki, zevk almadığınız aktiviteler bir gecede yok olacak. Bu aslında mümkün ama sizin gerçekliğiniz cennet değil, siz yeryüzüne aitsiniz.

Bazılarınız için bu son cümle çok sert gelebilir. Çünkü günlük rutininizden bıktınız ve yoruldunuz. Biraz heyecan, hayatınızda ekstrem neşe istiyorsunuz. Bu da siz marketten alışveriş yapmanız ya da sizi rahatsız eden kişilerle ilişkiye girmeniz gerektiğinde mümkün görünmüyor.

Bu hayat için yeryüzüne gelmeden önce arzuladığınız gibi cennet ve yeryüzünü nasıl harmanlayabilirsiniz? Neredeyse size sonsuz gelebilecek uzun zamandan beri yeryüzünde cennetin sizin hedefiniz olduğunu ilan etmediniz mi? Ama günlük görevleriniz sizin yeryüzündeki cennetinizin bir parçası gibi hissettirmiyor. Neşeniz, keyfiniz ve coşkunuz nerede?

İşte böylece yeryüzünde cennetin SİZİN için ne anlama geldiğini tanımlamaya başlıyorsunuz. Belki de herkesin beyaz elbiseler giyip harp çaldığı cennet imajı sizi hep güldürdü. Ama bu bazıları için çok güzel bir şey.

Kendi gerçeğinizi kendiniz yaratırsınız – buna yeni siz ve yeni sizin çevresi de dâhil.

Şu anki değişim aşamanız, sizin için var olan olasılıkları bir işlemden geçirmekten ibaret. Çünkü her birinizin yeryüzünde yaşamın nasıl olması gerektiğine dair kendinize has fikirleri var. Belki böyle bir düşünce size karmakarışık gelebilir, ama bu doğru ve gerçektir. Çünkü yeryüzünde şimdiye kadar deneyimlediklerinize bağlı kalarak hayallerinizdeki hayatı yaratamazsınız. Ama diğer âlemler/cennetlerde (ya da hangi terimi kullanmak isterseniz)deneyimlediklerinizden de hayatı yaratamazsınız.

Yeni siz, sizin tasarımınız. Yeni siz, sizin hayaliniz.

Anlıyorsunuz ki, kimileri minik bir kumsal kulübesinde yaşamak ister, bu arada başkaları bir köşkte yaşamayı diler. Ama henüz, yeryüzünde daha önce yaratılmamış, daha önce tanımlanmamış bir şeyi yaratabileceğinizi idrak edemiyorsunuz.

Hâlihazırdaki yeryüzündeki cennet vizyonlarınız, kutsal kitaplardaki cennet ve melekler vizyonlarınızdan daha mantıklı değil. Bunların hepsi tahmin. “Eğer şunu yaparsam ya da hissedersem veya sahip olursam, işte o zaman kendim için mükemmel çevreyi yaratacağım.” Bu belki doğru olabilir. Buradaki ihtar şudur: Bildiğinizden yola çıkarak yaratmaya çalışıyorsunuz yani bir başka 3D hayat yaratıyorsunuz.

Şimdi serbest düşüş zamanı. Ve işte bu yüzden bütün parçalarınız henüz yeni size çok hayran değil. Bekle ve gör tavrındalar, şu anki tahminlerinizin ve yarattıklarınızın, sadece günler öncesine göre çok daha büyük olmalarına rağmen, hala daha 3D deneyimlerinizle kısıtlı kalmaya devam ettiğini biliyorlar. Belki daha iyi bir iş, bir tatil ya da yeni bir araba hayal ediyorsunuz. Hepsi de harika ama kısıtlanmış fikirler.

Şu anki ihtiyaçlarınıza uyan belirli bir nesne ya da durum yaratmak yerine, niyetinizden temel alan sonuçlar yaratın. Bu, sizin çekingen olan parçalarınızı yeni size çekecektir. (Mor Alev: Benim bu cümleden anladığım, yani yeni araba, ev, iş, vs., yerine dünyaya hizmet etmek, mutlu olmak, nasıl olursa olsun, nereden gelirse gelsin bereketli olmayı niyet etmenizi ve kalbinizi çok çeşitli olasılıklara açmanızı öneriyorlar)

Tekrarlıyoruz, çekingen parçalarınız sizin 3D den büyük şeyleri hayal etmenizi bekliyorlar ve bu bazıları için korkutucu olacaktır.

Yeni bir evin ötesindeki şey nedir? Ya şimdi size değerli gelmeyen bir şey yaratırsanız ne olur? Ya bu hayal siz bunu evde deneyimlemek isterken, yeni boyutlara odaklanmayı içeriyorsa ne olacak?

Biz sizin hayalinizdeki niyetin sizin için ne anlama geldiğini söyleyemeyiz. Ancak, sadece 3D hayatınızdaki hayalleri kopyalamak sizin yeryüzündeki cennetinizi yaratmayacak.

Gerçekten yeni size ait bir hayat yaratmak için, neyin olasılıklı olduğu, nelerin size neşe ve mutluluk getireceğine dair 3D vizyonlarınızın ötesine geçmeye cüret etmeniz gerekiyor. Bu yeni bir arazi, bu sizin keşfe çıkacağınız bir arazi. Çünkü hayallerinizi bildiğinizden, mümkün olana doğru değiştirdiğinizde hangi seçimlerin önünüze çıkacağını bilmiyorsunuz. Eğer böyle yaparsanız çok daha mutlu ve keyifli olacak mısınız? Elbette. Bunu yaparken korkacak mısınız? Bir ihtimal, çünkü yeni niyetinizin mantıklı bir sonucu yok. Kendiniz için ne yaratacağınızı bilmiyorsunuz, biz de öyle. Çünkü biz sizin deyiminizle cenneteyiz, siz ise yeryüzüne aitsiniz.

3D yeryüzü hayalleri yaratmak, ne sizin yaşamınızı ne de dünyayı ileriye götürür. Henüz anlamadığınız bir şeyi yaratmak ise, henüz tanımlanmamış şekillerde sizi ileriye iter.

Belki bilgisayarınızı düşünmeniz anlamanıza yardımcı olacaktır. Bundan 40 yıl önce, şu an bilgisayarlarınıza olan bağımlılığınıza inanır mıydınız? Ama birisi var olanın dışında bir şeyi hayal etmeye cüret etti ve buna inandı. Bir defa kendinize belli bir 3D rahatlık içinde yer alan hayallerden, “Her şey mümkün olduğu halde, benim hissetmek istediğim şudur” niyetine geçme izni verirseniz, tüm parçalarınızın yeni sizde bir araya gelmesini sağlarsınız.

Kesinlikle, yeni size olan köprüyü kuracak 3D, 4D, 5D parçalarınız vardır. Ama çoğunlukla bu parçaların hepsi yeryüzüne tamamen ait değil. Ne demek istediğimizi açıklayalım.

Sizler bu zamanda yeryüzünde cenneti yaratıyorsunuz. Üzerinde birkaç ek olan yeni bir 3D yeryüzü yaratmıyorsunuz. Bunu yapabilmek için, sınırsız potansiyelinizi tanımalı ve anlamalısınız. Hayallerin ötesinde hayaller… Böylece 3D/4D/5D yeryüzü parçalarınız zamanla sizden ayrılacaklar (Mor Alev: Yaprak dökümü gibi anlatmış). Bu aynı uzay roketlerinin ilk aşaması gibi olacak. (Mor Alev: Havalandığında, roketin biten yakıt tankları tek tek ana kapsülden ayrılır) Sonuçta elde edilecek durum ise, sizin pek çok farklı yere odaklanıp gözlemleyerek yeryüzüne yeni düşünceler, inanışlar ve niyetlerle dönmenizdir.

Yeryüzü kendini yeniden yaratıyor – sizin yardımlarınızla. Ve siz de kendinizi yeniden yaratıyorsunuz – yeryüzünün yardımlarıyla. Artık uygun olan ise, ne sizin ne de dünyanızın eski yaşamınıza ait biraz sim, biraz pırıltı eklenmiş eski paltosunu giymesi ve beklenilen aktivitelerin devam etmesidir.

Siz gerçekten yenisiniz ve yeryüzü de öyle.

Brenda Hoffman ve aracılık ettiği Işık Varlıklarına çok teşekkürler. (www.LifeTapestryCreations.com).

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2015  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

5 comments

 1. Merhaba
  Yazi cok guzel geldi. Degisim donusum hattindaki ben de diyordum ki;
  Acaba spesifik bir seyler istemedigim icin mi bir sey gormuyorum ya da hizli sonuca gidemiyorum? Istedim ki enerjimi dogru yone kanalize edebileyim, mutlu olayim ve bunu paylasabileyim. Ve istedim ki birisi bana evet dogru yerdesin devam et desin. Cunku bazen kayboluyormusum gibi geliyor.
  Ama hersey yoluna gorecek biliyorum.
  Sevgiler

  Beğen

 2. Kalpten katılıyorum.Aynı şeyleri hissediyordum.İsteğime varınca ne olacak.Çünkü çok kısa zamanda varabiliyorum.O zamanda bu değil diyordum kendime.Çünkü başka 1 kopya oluyor.Gene eksik,gene tatminkar değildi.Evet şimdi oldu.Bilmediğim olasılıklar da var .Bütünün ve benim faydama olacak.Teşekkürler..En derin sevgilerim ile…

  Beğen

  1. Ben teşekkür ederim. Bu, bu zamanda içinde bulunduğumuz en büyük ikilem olarak karşımıza çıkıyor. Sevgilerimle…

   Beğen

  2. Pratik olarak da zaten kopya olması kaçınılmaz değil mi, yani şunu demek istiyorum, insanlar her zaman hastalık-acı-yoksulluk ve açlık olmayan, sonsuz gençlik olan bir dünya arzuladılar. Çünkü zaten tanrısal olan bu değil midir, şimdi insanın gene bunu arzulaması kadar doğal ne olabilir yani… Demek istiyorum ki çok biliyorlar madem örnekleseler ya kopya olmayan niyetler ve hayaller neler olabilirmiş mesela…

   Beğen

   1. Sevgili Cengiz, bence yazıyı rica etmiş olduğum gibi kalp gözünüzle okuyun. “Çok biliyorlar madem” sözleri yargılama ve negatif enerji içeriyor. Bundan arınmanın yollarına bakın. Sonra da ne yaratmak istediğinize yeniden bakın, belki sizin hedefiniz eğitim ya da teknoloji… Bunu ancak siz bilebilirsiniz. Örnek veriyorlar yazıda, atlamış olabilirsiniz. Sevgilerimle…

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.