Bu Dönem Üzerine Düşünceler (2): Dalga kırıldı, şimdi içinden doğru yol alıyoruz

Toni La - SurfinBu yağmurlu sabahta erkenden (her zaman olduğu gibi), günün enerjilerini algılamaya çalışıyordum. Çiçek açan, filizlenen ağaçları, ıslanan ve buna hiç aklını takmayan kedileri, bir dalda oturmuş şarkı söylemek için güneşin açmasını bekleyen minik kuşları gördüm. Onlar, güneşin açacağından emin. Ağaçlar, en sonunda meyve vereceklerine güveniyorlar ve o kediler sadece anı yaşıyorlar.

Meditasyon insanı derhal anı yaşamaya çekiyor, endişeler, yargılamalar, geçmiş ve gelecek kaybolup gidiyor. O yüzden sürekli olarak ilk önerim, her zaman düzenli meditasyon yapmak. Meditasyon sonunda hep daha enerjik, daha zeki ve çözüm odaklı hale geliyorum. Özellikle, son günlerde yaşananlara bakarsak, meditasyon dengemizi sağlamamız için mucizevi bir yöntem.

Endişe içinizden sinsice yükseldiğinde, hangi adımı atacağınızı bilmediğinizde, tabiata bakın ve meditasyon yapın. Ufak bir saksıdaki bitki, elektrik tellerine dizilmiş güvercinler ya da gökyüzündeki bulutların şekline sadece beş dakika odaklanmak bile sizi merkeze getirir. Komplo teorileri, seçimler, kazalar, şiddet, suç ve salgın hastalıklar… hepsi farkındalığınızdan çıkar, çünkü meditasyonla doğal halinize dönersiniz. Gerçek doğamızda bunların hiç biri barınamaz.

Konsey bize geçen Cumartesi günü şunları söylemişti: “Ayrıca size dedik ki, bu zamanda sizi korkutmaya çalışacaklardır. Gökyüzü tepenize düşmüyor. Yeni savaşlar hiçbir şeyi çözümlemeyecek. Dünyanın sonu gelmiyor. Etrafınızdakilere bakın, televizyonlarınıza değil.”

Bizler, bu olanları bekliyorduk. Şimdi görevimiz sakin kalıp, salıvermek, eş zamanlı olarak yeni gerçekliğimizi yaratmak.

Meditasyonum bitip de bilgisayarı açtığımda okuduğum ilk mesaj öğretmenim Tom Lescher’dan geliyordu.

“Wow! Sörf zamanı! Böyle büyük dalgalar uzun zamandır görmedim! Belki dengenizi sağlayıp, o tahtada ilerlemek biraz cambazlık gerektirebilir ama şunu hatırlayalım: Hayat bize başa çıkabileceğimizden fazlasını vermez.

“Direnmek nafiledir” derler. Bence direnmek sadece nafile değil, acı verir, yaralar ve hayatınızı boşuna harcar. Bizler buraya bu zamanlar için geldik, ve şimdi bir adım öne çıkmanın, zamanı kullanmanın, birbirimizle bağlantıya geçmenin ve yeni paradigmayı getirmenin zamanı!

Ataerkilliğin yaratmış olduğu kargaşayı temizlemek, gezegende uyumlu, sağlıklı ve neşeli bir gerçeklik yaratmak büyük bir iş. Ama kesinlikle başarılabilir. Ve ne kadar erken başlarsak, o kadar çabuk yol alırız. Şu anda bunun gereği aynı sayfada bir araya gelmek (büyük ihtimalle internet sayfasında, ha ha!), tüm kaynaklarımızı toplamak, çünkü birlikte tek olduğumuzdan çok daha fazlasını yapabiliriz. Haydi yapalım!

Çalkantı ve kargaşa bu zamanları anlatmak için iyi kelimeler, değil mi? Dalga kırıldı ve şimdi içinde yol alıyoruz. Bu ay tutulması ve Güneş-Uranüs birleşmesinden sonra olaylar biraz daha tahmin edilebilir olacak, daha istikrarlı gerçekliğe doğru yerleşmeye başlayacağız, özellikle güneş Boğa’ya geçince. Şimdilik, dalgalarda sörf yapın! Diğer muhteşem insanlarla bir araya gelin, hayranlık uyandıran yaratıcı çözümlerinizi gerçekliğe birlikte dönüştürün. Bunu yapabilmek için, korkularınızı, utangaçlığınızı ve kibir derecesine gelebilecek gururunuzu dönüştürmeniz gerekebilir. Ama bu küçük şeylerin sizi durdurmasına izin vermeyin! Neşeyle ilerleyin!”

Arkadaşlar, değişim bazen de böyle geliyor. Bu yazıyı bitirdiğimde, sabah erken başlayan yağmur kesildi, güneş de birazdan yüzünü gösterecektir.

©Mor Alev 2015

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

2 comments

  1. Sevgili mor alev hayatıma getirdiğiniz sevgi Işık farkındalık ve mucizeler için emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler..hergün büyük bir merakla yazılarınızı takip ediyorum.elimden geldiğince her önerinizi uygulamaya çalışıyorum.meditasyon yapmak benim için zorunluluk değil zevk.yaşamımın tamamen dibe vurduğu bir dönemde resmen küllerinden doğdum.bana yaşam amacımı Mutluluğu dışarıda değil içimde aramam gerektiğini ve gücümü gösterdiniz.tüm Evren için Üstüme düşeni yapmaktan büyük bir Onur ve mutluluk duyuyorum.sevgiyle kalın…

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.