Bu Dönem Üzerine Düşünceler: Yaşamayı Yeniden Öğrenmek

biddythehedgehogSevgili Dostlar, adeta bir maraton koşusu gibi sizlere şu zamanda iletmemiz gereken mesajları sıralayıp, yayınlıyorum. Bu elbette, harika Mor Alev Dostu’nun ince ve mükemmel çevirileri olmadan yapılamazdı. Ona çok teşekkür ediyorum.

18 Nisan’da başlayacak yeni astrolojik yıl öncesi, öğrenmemiz gerekenleri yeniden hatırlıyoruz. Yılbaşında 2015 daha önceki hiçbir sene gibi olmayacak demiştik ve aynen de öyle devam ediyor. Hepimiz resetleniyoruz. Sadece bu gezegendeki varlıklar değil, bütün bir astrolojik sistem de resetleniyor. (Bu konuda daha sonra uzun uzun yazacağım.) Hayat kuralları yeni 26000 yıllık çağın kurallarına dönüşürken, bizlerden de uyum sağlamamız bekleniyor. Arkadaşlar, bu yazıları okuyun ya da okumayın, kimse ve hiçbir şey bu değişimin dışında kalmıyor. Bu dönemde bu gezegende olmak büyük bir ayrıcalık!

Yayınladığım yazıların içeriği birkaç başlıkta özetlenebilir:

 1. Ego temelli yaşamaktan iç bilgeliğe dönmek
 2. Ayrımcılıktan, bir bütün olduğumuz gerçeğine geçmek
 3. Her konuda, yani bereketten, sevgiye yaratıcı gücümüzü kabul etmek, kurban olmaya bir son vermek
 4. Bize öğretilen her şeyi inceleyip, gereksiz ve yanlış olan çoğunluğu ayıklayıp yeni bilgilerle değiştirmek, arınmak ve kolektif arınmaya katkıda bulunmak
 5. Hayatınız sona erecekmiş gibi tutunduğunuz şeylere kendi özgürlüğünü  vermek
 6. Arkturusluların dediği gibi ŞİMDİde, yani anda yaşamayı öğrenmek
 7. Sonsuzdan gelip, sonsuza gittiğimizi içten bilmek
 8. Ve bu hayatı, bu önemli şansı severek, neşeyle ve şükranla kabul etmek

Aslında bunların hepsi bir paket. Örneğin, bereket konusunun hepimizin bir olması konusundan ayrı tutulmasının bir anlamı yok. Yukarıdaki bütün konuları ben burada iki yıldır yazıyorum. Bazılarınız belki 10-20 yıldır, belki de daha uzun zamandır bu konularda bilgi topluyorsunuz ve şimdi artık uygulama zamanımız geldi.

Bizler bu konularda öncü olmak için buradayız, yoksa bunlar dikkatlerimizi çekmezdi. Etrafımızda yeni enerjilerle, yeni kurallarla sendeleyecek olan kişiler olacak ve onlara örnek olmak bence bizlerin hayat kontratlarında bulunuyor. Burada zorla öğretmekten bahsetmiyorum, örnek olmaktan bahsediyorum, çünkü bizler kimseyi değiştiremeyiz. O eski enerjilerde kaldı.

Bu noktada aşılması gereken – engel demek istemiyorum, çünkü bunları aşacağımızdan eminim – ufak setler diyelim; şunlar: Egolarımızla anlaşmak, toplumsal şartlanmaların ötesine geçmek ve değişimin bizlerden geleceğini bilmek, yani artık tembellik etmek yok.

Egolarımız bizlerin yol arkadaşı, evet, fazlasıyla yoldan çıkmış ama ne de olsa arkadaş. Onunla barış yapın ve birlikte çalışmayı önerin. Yönetimde artık iç bilgeliğinizin olacağını ama asla egonuzdan vaz geçemeyeceğinizi de bildirin. Gerekirse ondan özür dileyin. Egoyu öldürmekle ilgili o kadar çok yazı okudum ki, sanırım bir özrü hak ediyorlar.

Kuralcılığınızı, şimdiye dek hayat hakkında öğrendiklerinizi bir kenara bırakın ve yeni bilgilere kalbinizi açın. Yeniden yaşamayı öğreniyoruz. Bir şeyi öğrenirken hiç hata yapılmaz mı, yapılır elbette! Kendinize zaman tanıyın ve en önemlisi bu hayatı YAŞAYIN. Ben bütün bunları uygulamaya çalışıyorum. Arada bu yolda sendeleyip düştüğüm de oluyor, ama gülüp geçiyorum, üzerimdeki tozu silkeleyip devam ediyorum. Yaşadığımız zamanlar bunu gerektiriyor. Kendinize karşı sabırlı olun.

Dün akşam baharın ilk kirpisini gördüm. Karanlıkta pıtır pıtır yürüyordu. Yakında bebekleri de ortaya çıkar. Kirpi sembolizmine baktığınızda, dayanıklılık, pratiklik, sezgilerini yerinde kullanmak, korunmak ve (çok ilginç) sihirli bir varlık olmak öne çıkıyor. Kirpi, doğal olarak yılan zehrine karşı dayanaklı olduğu için, eski Yunan ve Roma’da kutsal ve ölümsüzlüğe en yakın varlık olarak bilinirmiş.

Harika bir bahar, söz verdiği değişimin ve yeni başlangıçların tamamını getirmek üzere. Bunu kutlayalım.

©Mor Alev 2015

Not: Bu mesajı yayınlamak için butona tıklamak üzereyken birden bire elektrik kesildi. Bir süre sonra neredeyse Türkiye’nin tamamında elektrik kesintisi olduğunu öğrendim. İlk aklıma gelen “Türkiye de bir ülke olarak resetleniyor!” oldu. Bu mesajı planladığımdan çok daha geç yayınlıyorum ama sebebini anlıyorsunuz. Bence hepimiz bir tebriği hak ediyoruz. Sevgilerimle…

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

9 comments

 1. Sevgili mor alev, her zaman kalben gönderdiğim sevgilerimi şu an yazarak ifade etmek istedim. Bu paylaşılan bilgiler öyle değerli ki. Emeği geçen her varlığa sonsuz şükranlarımı iletiyorum. Teşekkür ederim…

  Beğen

 2. Bu gece de ruyamda farenin kirpiye dönüştüğümü görmüştüm 🙂 çok teşekkürler 💗

  Beğen

 3. Yazınızda “18 Nisan’da yeni astrolojik yıl başlayacak” diyorsunuz.Ben 18 Nisan’da (1963 yılında sabah saat 06,10’da) doğmuşum.Bu iyi bir şey mi,benim için bir anlamı olabilir mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum.Teşekkür ediyorum..

  Beğen

  1. Sevgili Raban, doğum günlerimiz her zaman önemlidir çünkü bir döngüyü bitirip yenisine başladığımız gündür. Genel olarak, o gün yeni başlangıçlar günü olacak ama sadece sizin için değil, hepimiz için. Ama siz bunu daha da derinden hissedebilirsiniz. İki yeni birleşmiş oluyor. Sevgilerimle…

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.