Daha güzel günler çok yakınımızda: Önümüzdeki günlere Carl Boudreau perspektifinden astrolojik bir bakış

Miroslav Sasek This is Cape Canaveral 1963Arkadaşlar, burada diğer Astroloji ustalarının da seslerine yer verdiğimi biliyorsunuz. Carl’ın aşağıdaki analizini özellikle şu anda benim adına “boşluk” ve “entegrasyon” dediğim durumu yaşayıp tam olarak ne olduğunu, neler olacağını sürekli kendilerine soran arkadaşların geleceğe ve yaşadığımız ana daha pozitif bakmaları için yayınlıyorum. Umarım siz de benim kadar bu analizi beğenirsiniz. Carl’a bu paylaşımından dolayı çok teşekkürler.

Neredeyse her şeyi yeniden değerlendirmek – Özet

Yavaş ilerleyen iç ve dış sarsıntıların, yeni engellerin ortasında şifa ve ilerleme için  bir ortam açılıyor. Karmakarışık düşünceler, duygular, karışık sinyaller ve birbiriyle çatışan beklentilere rağmen, net, berrak iletişim ve işbirliği, dayanışma anları olacak. Yapılmak istenenler gerçekleşecek. Hızla evrimleşen iç ihtiyaçlarımız ve en önemli ilişkilerimizin talepleri arasında bir uzlaşma bulabileceğiz. Her alanda sizi destekleyecek gruplar büyümeye ve güçlenmeye devam edecek. Hâlihazırdaki gezegensel hareketler büyük şeyler vaat ediyor. Tüm türbülans ve karışıklıkla beraber, çok şeyler getirecek yeni bir araziye doğru yerleşiyoruz. Belki “eski güzel günlere” ait hatıralarımızdaki gibi, çok çabuk ve pürüzsüz bir şekilde hareket etmiyoruz ama hareket var. Artık karamsarlığınızı bir yere park edip, çok daha iyi şeyler beklemenin zamanıdır.

Astrolojik arka plan

Astrolojide asla tek bir şey olmaz. Bu durum, şimdilerde çok daha doğru geliyor. Mayıs ayında, Uranüs-Plüton Kare Açısının ve yakın zamandaki tutulmaların, vs. artçı şokları bulunduğumuz alanda hala gürüldüyor. Balık’taki Neptün/Chiron/Nessus gruplanması hala daha eski acıları yüzeye çıkarıyor. Bu grupla Satürn arasındaki kare açı bizi hataları tanımaya ve daha derine bakarak daha iyi, daha doğru cevaplara doğru yönlendirmeye devam ediyor.

İşin iyi yönü

Jüpiter/Satürn/Uranüs’ün ateş burçlarındaki üçgen ilişkisi Ağustos sonuna kadar devam ederek eşzamanlılıklar ve çekiş gücü sağlıyor. Ama bundan başka bir astrolojik destek var ki henüz ondan bahsetmedim.

İşin daha da iyi yönü

Yay’daki Satürn, Oğlak’taki Plüton, Balık’taki Neptün ve Koç’taki Uranüs, bir dizi sekstil (60⁰), yarı-sekstil ve üçgen (120⁰) açılar oluşturuyor. Bu süregelen ve sizlerin de devamlılığını sağlayan olumlu açıların oluşturduğu bilezik önümüzdeki uzun yıllar etkisini gösterecek.

Hepimizin bildiği gibi, bu gezegenler çok zor açılar yaratma yeteneğine de sahipler. Ama şimdi, bir arada uyumla çalışıyorlar. Yeni şeyleri mümkün kılıyor, sürtüşmeleri azaltıyor, hızı yükseltiyor ve pozitif eşzamanlılık ile yapıcı bir şekilde birlikte çalışmayı sağlayan geniş, kapsayıcı bir enerji akımı oluşturuyorlar. Bu gezegenler yolumuza çıkacak zor açılar sırasında bize yardımcı olacak ve yeni çözümler bulmamızı sağlayacaklar.

Onların etkisi süresince, dünyanın çarkları çok daha pürüzsüz bir şekilde bir araya gelip dönecek. Para gerekli yerlere harcanacak. Yeni yapılar inşa edilecek. Yeni kanunlar kabul edilecek. Uzun dönemli planlarımızı uygulayabileceğiz. Bunun üzerinde özellikle durmak istiyorum, çünkü bütün bunlar süregelen dış sarsıntı ve kaynayan iç karmaşaya rağmen gerçekleşecek.

Olumlu değişikliklere karşı olan direnç zayıflamaya devam edecek. Bu son derece güçlü, yeteneklerimizi artıran, onları destekleyen ve bizi de güçlendiren açıların etkisiyle, hayatlarımızın sosyal, ekonomik, yasal ve siyasi arka planı, sayısız şekillerde çok daha iyiye gidecek şekilde değişecek.

Yeni ve çok daha farklı bir dünyanın, yasal, ekonomik ve fiziksel altyapısı sessizce doğacak. İşyerleri, toplumlar, yerel ve ulusal yönetimler, diğer büyük kurumlar ve organize gruplar uzun dönemli programlarını ve ilkelerini yenileyip uygulayacaklar. Dönüşüm yaşatan teknolojiler gelmeye devam edecek. Milletler çok önemli yeni anlaşmalar imzalayacak. Ve bunun gibi gelişmeler devam edecek.

Ama pek çok şey, biz onlara dikkatimizi vermediğimizde olacak. Ve buna rağmen, yaşamlarımız istikrarla daha iyiye gitmeye devam edecek ve morallerimiz yükselecek. Bizim tahminlerimizde ve öngörülerimizde bir ayarlama yapmaya gitmemiz ve onları yenilememiz gerekecek. Düşündüğümüz pek çok fikir bundan böyle doğru olmayacak. Pek çok şey artık bizim önceden alışmış olduğumuz gibi yapılmayacak. Pek çok şeyi bulmayı alıştığımız yerde bulamayacağız. Basit bir örnek verirsem, yürüme uzaklığındaki postaneyi belki çok daha uzağa taşıyacaklar. Ama aynı şekilde, yeni ve çok rahat başka hizmetleri yanı başınızda bulabilirsiniz.

Bizler Satürn/Neptün kare açısının bu harika enerjilerin kötüye kullanılmasını derhal ortaya çıkararak engelleyeceğinden emin olabiliriz.

Mart – Nisan 2015

Şu anki standartlara göre bile, Mart ayının astrolojik karmaşıklığı ve enerjik türbülansı aşırı uçtaydı. Çok zor bir döneme tam uyan şekilde zirvede bir son oldu. (Mor Alev: Aklıma yine sizinle Mart ayında paylaşmış olduğum Mussorgsky’nin “Çıplak dağda bir gece” bestesi geliyor. İnanılmaz bir zirve yaşadık!)

İç dünyamızda, Nisan ayının talepkâr havası, en yüksek özlemlerimizle uyum sağlaması için bizi kişiliğimizi değiştirmeye motive etti. Dış dünyaya baktığımızda, bizleri ilişkilerimiz, iş hayatımız ve maddi kaynaklarımız ile iç evrimleşmemiz ve değerli hayallerimiz arasında uyum yaratmaya sürükledi.

Zihinsel ve duygusal akımlar birbiriyle çarpışırken ve kişisel ve kolektif bilinçaltımıza yerleşirlerken bile, ilerleme vardı. Tüm kargaşaya ve sarsıntıya rağmen adım adım ilerledik. Hala daha son ayların olaylarından titriyor olsak bile, olaylar gözle görülebilir şekilde hafifledi.

Mayıs 2015

Mayıs, Nisan’daki ilerlemeye devam edecek ve bizi daha da çok sakin sulara taşıyacak.

Her şeyi düzenlemek, büyük planlar ve durum tespiti

Mayıs ayında, Neptün, Satürn, Mars ve Merkür bir T kare açısı oluşturuyor. Karışık duygular, kararsızlık, sabırsızlık ve tereddütlü ruh halleri planlarımızı rahatsız etmeye devam edecek. Ancak, sabırsız ve dürtüsel bir şekilde hareket etme arzusuna karşı koymalıyız. Buna rağmen, uzanacak ve birbirimizle bağlantıya geçeceğiz (Mor Alev: Dolunay’ın Sabian Sembolü ‘nün dediği gibi yeni bağlantılar oluşuyor.) Yeni seçenekler oluşacak ve manevra yapacak kadar genişliğe sahip olacağız. Ölçülebilir bir ilerleme olacak.

Ego ile güreşmek

Chiron Balık’ta Vesta ile birleşiyor ve Oğlak’taki Plüton ile sekstil açıda. Hepsi birden Aslan’daki Ay ve Jüpiter’le 150 derecelik açıda. Jüpiter, Juno ile birleşmiş. Ve bütün bunlar hep beraber Yod (Tanrı parmağı) benzeri bir yapı oluşturuyor.

Yodlar, gittikçe artan şekilde farkındalık ve değişim getirirler. Sürekli bir tekrar ile çalışırlar ve biz en sonunda anlayıp da, doğru çözümü getirene kadar aynı sorunlar yeniden karşımıza çıkar. Hayat şartlarınızda adım adım ama temelde olumlu değişimler bekleyin. Biz en sonunda anlayıp da değişimi kabul ettiğimizde ve böylece çok uzun zamandır ihtiyaç duyulan ayarlamaları yaptığımızda eski yaralar iyileşecek.

Ruhani ve psikolojik olarak, neredeyse her gün, kim olduğumuzu ve özümüzün ne olduğunu yeniden düşünme ve değerlendirme ihtiyacını duyacağız. Bunu planlarımızı ve beklentilerimizi formüle ederken ve tekrardan formüle ederken bile yapacağız. Yolumuza devam ederken, temel aldığımız gerçekleri çifte kontrolden geçirmek ve sonra yeniden kontrol etmek özellikle önemli olacak.

Juno hayat ortaklıklarını yönetir. Juno’nun bu Yodun bir parçası olması dönüşüm sürecinin evlilikleriniz ve diğer yakın hayat ortaklıklarınıza yansıması anlamına geliyor. Uzun zamandır alttan alta ısınan ilişki sorunları yeniden düşünülmek üzere yüzeye çıkacak, sonra yeniden ve yeniden ortaya çıkacak ki böylece tam olarak çözülebilsinler.

Bu Yoddaki Chiron/Vesta birleşmesi, dar açılı kişisel menfaatlerimizin de ötesini görmemizi sağlayacak. Sorunları enine boyuna inceler ve çözüm bulmaya çalışırken, kişisel ideallerimiz, ahlaki prensiplerimiz ve ruhani arzularımız öne çıkacak.

Macera Ruhu

Güneş Boğa’da, Plüton Oğlak’ta, Chiron ve Vesta Balık’ta üçgen açı oluşturuyor. Bu güçlendiren ve motivasyonu artıran etki, bizi harekete doğru yöneltecek. İç ve dış direncimizi silerek, engelleri eleyecek ve bizleri ilerlemek için daha da arzulu hale getirecek. Motivasyonumuzu ideallerimiz ve ruhani bağlarımız şekillendirecek. Dalga dalga bulaşıcı bir şevk bizi ve etrafımızdakileri en sonunda hareket etmeye yönlendirecek. Ancak bu üçgen açı da Yoda bağlı. Etkisinin tamamını düşünürsek, hemen göze çarpmayacak ve komplike ama önemli bir açı, çünkü yaşadığımız döngünün karakteri ile tamamen örtüşüyor. Bu ve bunun gibi zamanların (son aylardaki analizlerimin), ortak noktası hep derinlemesine düşünce, karar verme ve harekete geçme zincirini içeriyor. Yani düşüncesiz değil, düşünülmüş hareket öneriliyor ve sonra yeniden düşünmek destekleniyor.

Bağlantı noktası

6 Mayıs’ta Boğa’daki Güneş’le Oğlak’ta geri giden Plüton üçgen açı yapıyor. Bu çok güçlü ve olumlu açı, birbiriyle çatışma halinde olan önceliklerimizi ve menfaatlerimizi uzlaştırmamıza yardımcı olacak. Onları planlarımız, beklentilerimiz ve arzularımızla uyumlu hale getireceğiz. Ancak, Plüton şu anda geriye gitmekte ve bu uyum çalışması yavaşça gerçekleşecek ve bir süre biz de arkadan yetişmeye çalışacağız.

İç şifa, daha yakın, daha tatminkâr ilişkiler ve genişleyen destek grupları

Mayıs ayında Venüs, Balık’taki üçlü ile bir dizi üçgen açı gerçekleştirecek. Bu üçlü, sert gerçekleri, zorlu düşünceleri ve duyguları bilinçaltımızdan bilincimize doğru itelemekte. Bunun sonuncunda ortaya çıkan zihinsel ve duygusal kargaşa en önemli ilişkilerimizi ağırlaştırdı. Hatta en önemli ilişkilerimiz bizlerin şifalanıp gelişme çalışmalarının önüne engeller koydu.

Venüs’le gerçekleşecek üçgenler serisi, şifa ve gelişim ihtiyacımızla, en yakın ilişkilerimizin taleplerini dengeleyecek. Böylece içimizdeki özgürlüğü ve önceliklerimizi zedelemeden sevgimizi ifade edebileceğiz. Ve bu sayede, en yakın ve en önemli bağlarımızı destekleyerek ruhani önceliklerimizi takip edebileceğiz.

Bu olumlu enerjinin aynı zamanda daha genel bir etkisi de olacak. Tüm ilişkiler bundan faydalanacak. Ama belki de en önemlisi, kişisel destek gruplarının oluşumunu ve gelişmesini sağlayacak. Özellikle bu destek grupları zamanımızda fazlasıyla zayıfladı. (Mor Alev: Burada komşuluk ilişkilerinden, dostluklara, okul ve iş arkadaşlıklarına kadar geniş bir yelpazeden bahsediyor.)

Yani, arkadaşlar, arkaya dönüp “neler oldu, neler değişti, ne kadar çok zorlandım!” yerine, içinde bulunduğumuz zamanın güzelliğine, yaşamaya başladığımız ve yaşayacağımız çok daha hafif enerjilere odaklanmamız hepimiz için daha iyi olacak. Bu sırada son birkaç yıldır olduğu gibi eski inanış, fikir ve davranış şablonlarından sıyrılmaya da devam edeceğiz. Carl’a tekrar teşekkürler.

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2015 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

One comment

  1. Bu kadar bilgiye siz olmasanız nasıl ulaşırdık, çok teşekkürler ve sevgiler 😊

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.