Günün Enerjisi – Zeki Mücadeleler

Sevgili Dostlar, bugünün Sabian Sembolü bir cümlede bana o kadar çok şey söyledi ki, hemen sizlerle paylaşmak istedim. Bugün Güneş 20-21⁰ Koç’ta, sembolü ise “Boksör ringe giriş yapar.” Diğer açılar da bu sembolü tamamen destekliyor.

Bugün, kendimizle, çevremizle, yapılar ve kurumlarla mücadeleye girebiliriz. Bu kötü bir şey değil, bu aslında zekice yapıldığında büyük ihtimalle çok iyi bir durum. Çarşamba günü yayınladığım Konsey mesajındaki “Kabul etmeme” durumu, Michael’ın bize Şubat ortasından beri anlattığı ve harekete geçirdiği “Artık Yeter!” enerjisi ile son derece uyumlu. Yani istemediğimiz şeyleri fark ediyoruz ve onların yardımıyla istediğimiz şeyleri belirliyoruz, istemediklerimizi dönüştürürken, istediklerimize doğru somut adımlar atıyoruz.

Yeniliğe doğru adım atarken, ister istemez dışarıdan ya da egomuzdan gelecek şüphe ve korku dolu eleştirilere maruz kalabiliriz. Bazen bizi en çok seven kişiler, bize en çok engel olanlardır. Mutsuz olmamızı istemezler, onların doğruları ile yaşarsak, onların tahminlerine göre, mutluluğun anahtarını elimizde tutmuş oluruz. Oysa bizim kalbimizi bizden iyi kimse okuyamaz. Böyle durumlarda ne yapmalı? Nasıl kırmadan, yıkmadan kendi özgürlüğümüzü ilan ederiz? İşte bu sembol, bu konuda konuşuyor.

Boks ringine geri dönelim. Ortada iki savaşçı var. Birazdan birbirlerine yumruklarla saldıracaklar. Kurallara uyabilirler, ya da uymamayı tercih ederler. Bu sembol öncelikle bizi dürüst olmamız yolunda uyarıyor. Bildiğiniz gibi, boks en çok şike yapılan spor dallarından biri.

Şimdi, iki boksöre bakalım. Bu çok görülen bir şeydir, bir boksör saldırır, yumruklar atar, kimi hedefe ulaşır, kimi ulaşamaz, ama hiçbir yumruk aslında etkili değildir. Sonra hareketsiz kalan karşı taraf tek bir akıllı yumrukla, karşısındaki sporcuyu yener. Bu isabetli vuruş, gözlem gücü, sakinlik ve analiz yeteneği gerektirir. Arkadaşlar, gidip insanların zayıf anlarında onlara saldırın demiyorum. Bu blog buna asla izin vermez. Ama kendi pozisyonunuzu korumanız ve ilerletmeniz gerektiğinde zekice davranmanız gerekiyor. Anlamsız saldırılarla, agresif davranışlarla vakit kaybetmeyin, kendinize hâkim olun ve ne için mücadele ettiğinizi de aklınızda bulundurun. Uğruna mücadele ettiğiniz şey, buna değer mi? O şey, gerçekten kalbinizin arzusu mu, acaba toplumsal ya da ailevi şartlanmalardan mı kaynaklanıyor? Ve hedefiniz sizi nereye götürüyor? Eğer, iç bilgeliğinizi dinlerseniz, bunların cevabını derinden bilirsiniz.

Bugün mücadeleci bir gün. Ama siz tercih ederseniz, bu mücadeleyi boksörler gibi ringe girmeden bitirebilirsiniz. Kimseyle çatışmanıza gerek kalmayabilir. Her zaman, istediklerimizi gerçekleştirmenin barışçıl bir yolu vardır.

Bu sembole baktığımda, içimden geçmişe de uzanmak geldi. “Bu sembolün rast geldiği önemli günler var mı, geçen senelerde neler olmuş?” soruları aklımdan geçti. Sabian sembolleriyle yaklaşık bir yıldır çalışıyorum, yani çok uzun bir tarihimiz yok. Ve birden bire çok önemli bir şey anladım. 2013 yılındaki astrolojik yeni yıl başlangıcı bu derecedeydi! Astrolojik yeni yıl, yeni ayın Koç’ta olduğu gün başlar. O günün Yeni Ay sembolü bütün bir seneye damgasını vurur. 10 Nisan 2013’deki Yeni Ay tam Koç 20-21’deydi. Şimdi, “2013 senesi, aradan neredeyse iki yıl geçtikten sonra size neyi hatırlatıyor?” diye sorsam yüzde doksan dokuzunuz, “direniş, mücadele ve Gezi olayları” diyecektir! Dikkat edin, bu mücadelenin en önemli özelliği barışçıl olmasıydı. Bu direniş, farkındalığımızda büyük değişim yarattı ve pek çok kişinin uyanışına yardımcı oldu. Akıllı savaşçılar, savaşlarını tek damla kan dökmeden kazananlardır.

Bu sembol bana aynı zamanda ortaokul yıllarında gitarla çalabildiğim (büyük ihtimalle akorları pek kolay olduğu için!) tek Simon & Garfunkel şarkısını hatırlattı: The Boxer. Her zaman en iyi şarkılar listemde yer alacak.

Mutlu bir Cuma günü diliyorum.

Not: Son iki-üç haftadır emaillerim inanılmaz yoğunlukta. Henüz cevap yazamadığım arkadaşlar, lütfen biraz sabır… Elimden gelen en kısa zamanda sizlere geri döneceğim.

©Mor Alev 2015

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

3 comments

  1. Tesekkurler Mor Alev. Daha az once Gezi Parkı’ndan gectim ve oraya bakip “Ah be, ne günlerdi!” dedim gülümseyerek! 🙂

    Beğen

  2. Meleklerimiz bize bir rakamı bize birden fazla gösteriyorsa o bir işaret anlamına geliyor bildiğim kadarıyla;)) bundan uzun zaman önce erkek arkadaşım beni başkasıyla aldattı üstelik özür dilemek yerine onu tercih etti kendisi trabzonlu bu arada trabzonun plakası 61 ve onda da 61 takıntısı vardır ben son zamanlarda o kadar çok trafikte 61 rakamı görüyorum ki buna bir anlam verimiyırum ve 41 rakamını da çok sık görmeye başladım:)) ama bi türlü meleklerim bana ne mesaj vermek istiyor anlayamıyorum. İlginiz için çok teşekkür ederim ışıkla kalın :))😇😇

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.