Çemberi Kırmak: 4-4 Kapısı, Dolunay ve Ay Tutulması- Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sevgili Dostlar, bu sefer bu Dolunay hakkında yazıp yazmamayı düşündüm… Sanırım bunun iki sebebi var. Birincisi deli gibi bir Mart ayı geçirmiş olmanın getirdiği alabora hissi ve “acaba mesajlar gitmesi gereken yere, gitmesi gerektiği gibi gidiyor mu?” şüphesi. Diğeri ise, artık bu döngüyü kırmak arzusuyla, kendimi yeniden tekrarlamak tehlikesi. Farkındaysanız, yukarıda tamamen egoya bağlı kelimeler kullandım. Korku, tehlike, şüphe, kullanmadığım kelime bıkkınlık, ama o his de orada… Bunlar, eğer izin verirsek, yaşadığımız zamanların, duyguların ve düşüncelerin negatif yönünü tamamen anlatan kavramlar.

Ama ne yapıyoruz? Egoya “Sen biraz sus, biraz dinlen, şimdi iç bilgeliğim konuşacak!” diyoruz. Ve kaosun yarattığı güzelliği görmek için gözlerimizi dört açıyoruz!

TantrumEvet, işin aslına bakarsak, sürekli aynı dersleri öğrenmeye çalışıp, sadece ezberden gidiyoruz ve yenilik getireceğimize aynı sorulara aynı cevapları verip, öğretmene, derse, okula küsüyoruz. “Bana ne, bana ne, ben bu okulu istemiyorum, öğretmenler kötü, yemekhane kokuyor, dersler aptalca, oyun bahçesi kırık dökük, zaten formam da eskidi, beni bu okuldan alın!” diye de şikâyet ediyoruz.

Arkadaşlar, sınıfı geçmek ister misiniz? Hem de pekiyi notla. Daha ferah, daha eğlenceli, daha mutlu bir sınıfa başlamak? Duyduğuma göre molalar uzun, bahçe yepyeni oyunlarla doluymuş. Evet diyorsanız, bu dolunayı değerlendirin!

Dolunay, 4 Nisan Cumartesi, saat 15.06’da, maksimum ay tutulması ise saat 15.00’de gerçekleşecek (İstanbul). Bu ay tutulması hafif pembemsi bir görüntü alacağı için, ona Kan Dolunayı da denir. Kan Dolunayı yüzyıllardır efsaneler ve özellikle de negatif kavramlarla anılır. Ben bu negatif beklentilerin hiçbirine katılmıyorum. Aynı Merkür’ün geri yolculuğu hakkında yazılanlar, vs. gibi, bu da sansasyon yaratmaya yönelik medya oyunundan başka bir şey değildir. Şu anda devasa bir enerji rüzgârı esiyor. Eskiyi süpürüyor, yeniye yer açıyor. Diğer her eski ve geçersiz inanışla birlikte bu hurafeler de temizleniyor.

Ay düğümleri: Eski-Yeni, Geçmiş-Gelecek ya da Ejderhanın Başı ve Kuyruğu

Dragon heartBu tutulmada Ayın kuzey ve güney düğümleri ünlü Uranüs-Plüton Kare açısını yeniden tetikliyor. Ayın güney düğümü geçmişi, alışkanlıkları, karmayı ve geçmiş yaşamları simgeler. O çoktan öğrendiğimiz dersleri, neredeyse dürtüsel olarak verdiğimiz otomatik tepkileri, geçmiş ilişkileri, bitmemiş işleri, ya da bitmiş ama bırakamadığımız şeyleri göz önüne getirir. O, ejderhanın kuyruğudur. Güneş Koç’taki güney düğümünde.

Kuzey düğümü ise ejderhanın başıdır. Gittiğimiz yön, geleceğimiz, sorunların çözümü, yeni davranış şekilleri, yeni ilişkiler, yeni, yeni, yeniyi simgeler. Ona direndiğimizde, olduğumuz yerde kalırız. Ne geriye dönebiliriz, ne de yeniyi kucaklayabiliriz.

Ayın kuzey düğümü uzun süredir Terazi’de. Bize “denge” diye haykırıyor. Tarafların uzlaşması, ortaklık, ilişkiler, birlikte hareket etmek, duygusal bağlar ve orta noktada buluşmak bizim geleceğimiz.

Güney düğümü, “hep ben, hep ben” diyen Koç’ta. Koç’ta Güneş, Uranüs ve Merkür de bulunmakta. Güneş, Uranüs’le birleşerek eskiyi bırakmamız için bizi bir defa daha zorluyor. Tam karede ise Plüton var, “bu işi yapacaksan doğru dürüst yap, her detayı ile hallet” diyor. Koç enerjisi ile ileriye itiliyoruz. Hayatımızın her yönü ile değişime zorlanırken, ön planda yine ilişkilerimiz var. Ya ilişkilerimizi yeniden keşfedeceğiz ya da yeni ilişkilere doğru yol alacağız. Bu tema sürekli olarak karşımıza çıkıyor. En yoğununu geçen büyük kare açıda, yani geçen yıl bu zamanlar yaşadık.

Libra scalesİlişkilerinizde denge dağılımı nasıl? Kendinizi de eşinizi sevdiğiniz kadar seviyor musunuz? Alışkanlıklar ve ilişkileriniz arasındaki bağ nasıl? Birbirinizle alışkanlıktan mı berabersiniz? Yoksa bazı alışkanlıklarınız ilişkinize sekte mi vuruyor? Bütün bunları düşünmek ve değişmek için harikulade bir zaman. İlişkiler konusunda sınava ve sınıfı geçmeye hazır olun!

Tam bir Terazi çözümü için, artık Boğa’ya giriş yapan Mars ve Venüs’ün sevgi yürüyüşüne ve Jüpiter’in Aslan’daki ziyaretine bakacağız. Her ikisi konusunda da uzun uzun konuştuk. (Bağlantıları burada: Mars ve Venüs: Dengeye giden (bazen uzun!) yürüyüş  ve Şans Ateşi Tutuşturulunca: Jüpiter 11 Ağustos 2015’e kadar Aslan’da)

Şimdi, kişisel ilişkilerinizden ekonomik, toplumsal, ülkeler arası ve gezegensel ilişkilere geçin, hatta tabiatla olan ilişkinizi gözden geçirin. Yukarıda yazdıklarımın hepsi, ilişkilerimizin her çeşidinde geçerli olacak. Dengelerin sağlanması, kefelerin alt üst olmasını durdurur ve çalkantı yerini huzura bırakır. Bütün bunlar mucizevi şekilde kendiliğinden olmayacak, elimizi taşın altına sokmalı ve aktif olarak bu konuda çalışmalıyız. Bu dolunayın ilişki mesajı kesinlikle budur!

Tutulmanın Sabian Sembolü: “Dairesel yürüyüş yolu”

labirynth meditationDairesel yürüyüş yolu, sürekli kendimizi aynı yerde bulduğumuz durumları anlatır. Tam bir sonuç alamadan döner dolaşır aynı yere gelirsiniz. Hedef gözden kaybolur, yolun kendisi bıkkınlık yaratır ve kendinizi bir kısır döngüde bulduğunuzu anlarsınız.

Bu da bizi yukarıda örneğini vermiş olduğum alınamayan derslere getiriyor. Başladığınız yere geri dönmemek için mutlaka yeniliği kucaklamalısınız. Bu çemberi ancak böyle kırarsınız. Aynı sorunları, bildik yöntemlerle çözemediğiniz defalarca kanıtlandı. Neyi değiştirebilirsiniz? Nasıl bir metoda başvurmalısınız?

Cevap yine bu sembolün içinde saklı. Dairesel yürüyüş yolları aynı zamanda meditasyon için kullanılır. Kendinizi dinleyin, kalbinize ulaşın ve oradaki bilgileri değerlendirin. Biraz sabredin, tekrar kontrol edin. Emin değilseniz, bir daha… Kalbiniz her seferinde aynı şeyleri söylüyorsa, hiç tembelliğe düşmeden o çemberi kırın. İşte bir üst sınıfa, daha eğlenceli derslere ve yeni bir hayata böyle başlarsınız!

Bu sadece bir Dolunay, Ay Tutulması ve geçen Güneş Tutulmasının etkilerinin tam olarak özümsendiği bir gün değil. Bu aynı zamanda enerji girişinin bir oktav daha yükseleceği bir dalga. Buna 4-4 kapısı da diyebiliriz. Bu dalganın son derece güçlü enerjilerinin etkisi bence Nisan ortasına kadar sürecek. Bu sayede yaptığımız değişiklikler ise bütün bir ömrümüzü etkileyebilir.

Mutlu bir dolunay ve ay tutulması diliyorum.

©Mor Alev 2015

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

2 comments

    1. Sevgili Damla, çemberi kırmak için yeni fikirlere ve çözümlere, yeni bakış açılarına ihtiyacınız var. Sessiz kalın, meditasyon yapın ve dinleyin. İhtiyacınız olan bilgi gelecektir. Aynı bu yazıda ve bir sonrakinde yazdığı gibi. Sevgilerimle

      Beğen

Yorumlar kapatıldı.