Çözüme Odaklanarak Kurban Psikolojisine Elveda!

Manifesting - om times

Ne istemediğinizi bilerek, istediklerinizi netliğe kavuşturmak doğaldır. Bir çözüm aramaya başlamadan sorunun ne olduğunu belirlemekte de hiçbir sakınca yok. Ancak, pek çok insan, zamanla çözüm odaklı olacaklarına, sorun odaklı bir hale dönüşüyorlar. Sürekli olarak sorunu analiz ederek ve inceleyerek, sorunun daha da büyümesine sebep oluyorlar. Benzer, benzeri çeker. Onun için, yaşamak istediğiniz şeylere odaklanın, onları anlatın ve sonunda o şeyler sizin gerçeğinizde beden bulacaktır.

Abraham – Esther Hicks, 31 Mart 2008

Arkadaşlar, hepimizin değiştirmek istediği şeyler var. Bunlara “sorun” diyebiliriz, ya da sadece “dilek” diyebiliriz. Gün içinde, kendimle olan iç konuşmalarım da dahil, pek çok kişiden beğenmedikleri, istemedikleri şeyleri duyuyorum. Kendi kendimi çözüm odaklı hale getirmek bana artık nispeten daha kolay geliyor da, diğer kişilere “bu konuda ne yapmak istiyorsun?” diye sorduğumda genelde bir cevap alamıyorum.

Belki biraz bakış açımızı değiştirmeliyiz, belki şimdiye kadar yapmış olduğumuz ve sonuç alamadığımız kararlar, davranış şekilleri ve çözümleri bırakıp, yerlerine yenilerini kucaklamalıyız.

Bu konuda kesin olarak bildiğim tek bir şey var: Biz değişmeden etrafımızdaki şeyler değişmiyor. Bu durum, kişilerle olan ilişkilerimizdeki sorunlar, bereket sorunları, sağlık, yaşadığımız yer, işyeri ya da toplumsal sorunlar olsun, hep aynı.

Başkalarının tahmin ettiğiniz olası tepki ve hislerine değil, kendi hislerinize ve tepkilerinize odaklanın. Sizi ne iyi hissettiriyor? Umut nerede? Çözüme baktığınızda ne görüyorsunuz? Ne istiyorsunuz? Bunu nasıl başarabilirsiniz?

Bu konularda kendinizi kilitlenmiş hissediyorsanız, iç bilgeliğinize danışın, kalbinizi dinleyin ve mutlaka bakış açınızı biraz olsun değiştirin. Korkularınızı teşekkür edip gönderin.

Meditasyon, nefes çalışmaları, Kutsal Anne enerjileri, çok çeşitli salıverme ve arınma yöntemleri o yüzden var. Aradığınız ilhamı ve cesareti bu yöntemlerin herhangi birinde bulacağınıza eminim.

Meditasyon ve iç bilgeliğinizi dinleme yöntemleri için lütfen sol sütundaki “Konular” başlığı altındaki “Meditasyon” kategorisine tıklayın.

Enerji çalışmaları ve salıverme yöntemleri için “Ücretsiz Melek Enerjileri” sayfasındaki bağlantılara bakın.

İlişkilerinizi daha iyi anlayabilmek ve sorunları çözmek açısından yardımcı olabilecek bütün yazılar yine sol sütunda “Konular” başlığı altında “İlişkiler” kategorisinde.

Bir plan yapın ve küçük adımlarla da olsa, onu uygulamaya başlayın. Vazgeçmeyin. Hemen eski alışkanlıklarını çok seven egonun tuzağına düşmeyin. Yeni bir şey denediğiniz için kendinizle gurur duyun. Yarı yolda, planınızda hafif değişiklikler yapma ihtiyacı duyuyorsanız, yapın. Her plan, her proje bir sürü güncellemeden geçer.

2015 sorumluluğumuzu üzerimize alma ve harekete geçme senesi. Başarı şansımız neredeyse %100. Bunu hatırlayın ve kurban psikolojisine kocaman bir “ELVEDA!” diyerek işe koyulun.

Çok teşekkürler

Mor Alev


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.


Telif Hakkı©2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2015 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

4 comments

 1. Sevgili Mor Alev, sizleri seviyorum,iyi ki varsınız,ortalık toz duman haldeyken bile bizlere sığınacak,sımsıcak kucaklayacak bir ev açtınız.Mor Alevi dönüştürüp MORAL-EVİ haline getirdiğiniz için binlerce kez TEŞEKKÜRLER:)

  Beğen

 2. Sevgili Mor Alev; sayfalarca ve günlerdir bloğunuzu okuyorum. Burası bir derya gibi. Yazdıklarınızı bazen ikinci kez okuduğumda, daha farklı anlamlar çıkarıyorum. İnanılmaz bir kaynak ve desteksiniz şu an benim için. Meditasyonlarımı aksatmadan yapıyorum. Huzurlu hissediyordum salıvermelerimle birlikte epey rahatlıyordum. Ama bugün sabah uyandığından beri bir korku endişe hali başladı ve geçiremedim. Dalga dalga. Geçiyor tekrar geliyor. Anlamlandıramadım. Cevaplarsanız bir yol gösterirseniz çok sevinirim.

  Beğen

  1. Sevgili Pınar, bu aslında normal bir durum… Katman katman arınırken en sonunda daha derin, daha köklü arınma işlemine geçiyorsunuz. Bu da daha derin korku ve endişeleri ortaya çıkarıyor. Bana bu gibi durumlarda topraklanmak her zaman iyi gelir. Tavsiye ederim. Dışarı çıkın, yürüyün, ya da ev temizliği, ofis temizliği, eski kağıtların toplanıp atılması gibi şeyler, yemek yapmak, çocuklar ya da evcil hayvanlarla oynamak bile topraklanmaktır. Yüzünüzü hayata çevirin bir süre. Sonra yeniden çalışmalara devam edersiniz. Michael’ın nefesi de çok işe yarıyor. Sevgilerimle…

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.