Günün Enerjisi – Kalıcı etkisi olacak bir şeyler yapmak

Horses in snowBir başka “Günün Enerjisi” yazısı ve yine aslında haftanın enerjisinden bahsediyoruz… Mars ve Satürn kare açıda, Plüton, Uranüs ve Ay Düğümlerinin oluşturduğu Büyük Kare Açı tam yerlerine geçmek üzere, Mars Kova’dan dün çıkıp Balık’a yerleşti… Neyse, yazıyı bütün bu açılarla doldurmak istemiyorum. Özetlersem, işte her şey şimdi oluyor! Tüm değişim, kargaşa, kaos… Hızla gerçekleşiyor şimdiye kadar neredeyse iki yıldır konuştuklarımız!

Bugün ve önümüzdeki günlerde, (sanırım bir daha yazana dek) son derece erkeksi enerjilerin etkisi altındayız. Bu enerjiler agresif ve kontrolcü hale gelebilir. “Nasıl?” diye soruyorsunuz, “Nasıl bundan daha da kontrolcü ve saldırgan olabilir, özellikle geçen hafta Dünyanın çeşitli yerlerinde, dün bu ülkede yaşananlardan sonra?” Doğrusunu söylemek gerekirse, ben tam olarak bunun cevabını bilmiyorum. Bütün bu açıların kolektifin ve kişilerin uyanışına hizmet ettiğini unutmamalıyız.

Bizler kişiler olarak verdiğimiz tepkilere ve yaptığımız seçimlere çok dikkat etmeliyiz, çünkü yıldızlar her zaman madalyonun iki yüzünü de kullanmamız için bizlere sunar, olumlu ve olumsuz.. Gerçekliğimizi kendimiz yaratıyoruz, madalyonun hangi yüzünü tercih ediyorsunuz?

“Ne yapmalı, nasıl bu sert açıları atlatmalı?” diye sorduğumuzda, ipuçları almak için Sabian sembollerine dönünce, olaylar biraz daha açıklığa kavuşuyor. Şu anda Mars’ın bulunduğu açının sembolü, “Taşlaşmış Orman”, Satürn’ün ki ise “Satranç oynayan iki adam”. Bu kombinasyon bize uzun süreli etkileri olacak hareketler ve seçimlerin, devasa planların ve uzun dönemli stratejilerinin enerjilerini veriyor. Bunlar, geleceğimiz için oluşan planın enerjik temelleri.

Satürn ve Mars’ın oluşturduğu Kare Açının bir özelliği de ilk çeyrekte olmaları, yani bu açı bizleri dışarı çıkıp bir şeyler yapmaya çağırıyor. Fikirlerinizi harekete çevirmenizi istiyor. Bu fikirler yeni değil, büyük ihtimalle fikirler uzun zamandır sizinle ama onlarla hareket etmek yeni. İşte şimdi değişim, ilerleme ve gelişmeyi görmeye başlıyoruz.

Bu son derece güçlü bir zaman. Bununla beraber, kendimizi kırılgan hissedebileceğimiz bir zaman. Çünkü eskiyi bırakıp yeni şeyler yapmaya başlıyoruz. Bildiğimizden uzaklaşıp bilinmeyen yeniye doğru gidiyoruz.

Gittiğimiz yolu aydınlatan bir ışık var. Bu ışık yeni bilincimizden ve 2014’de öğrendiklerimizden geliyor. Ona şükran duyuyoruz, o ışık içimizdeki “Kızılderili Şefi” uyandırıyor. Önümüzdeki hafta gerçekleşecek Yeni Ay’a hazırlanırken, artık dışarıya çıkmaya ve olaylara kendi sonsuz damgamızı vurmaya hazırız. Olumlu olana odaklanın, dün verdiğim meditasyon size yardımcı olacaktır. Yaratmak istediğiniz şeyleri ve o şeyler için atacağınız adımları düşünün. Motivasyonumuz var, isteğimiz var, gücümüz var, bilgeliğimiz var! Sorumluluk alma zamanı geldi!

Mor Alev

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com