Merkezde Kalmak ve Olaylara Farklı bir Bakış Açısı

A blue globe with doves flying ahead. A global peace idea.Sevgili Okuyucularım, bana güncel olaylarla ilgili yazıyorsunuz ve sorular soruyorsunuz. Ben hepsini bu yazıyla toptan cevaplamaya karar verdim. Bu yazı pek çok alıntı içeriyor, çünkü sorularınızın cevapları zaten bu ve bunun gibi platformlarda çoktan verildi ama bazen onları derleyip toplamak yeni bir bakış açısı oluşturmamızı kolaylaştırabiliyor.

Dünkü “Şans Ateşi Tutuşturulunca” başlıklı yazımda yüksek ses, yükselen drama, ateş ve patlamalardan söz etmiştim. Aslan’a giriş yapan Jüpiter bütün “yanıcı” olayları büyüteç altına aldı ve hepimizin gözlerinin önüne serdi. Ed Tamplin’in Orta Doğu analizi şu an yaşadıklarımızı tam hedefinden vurarak anlatıyor. (1)

Kutsal Anne daha bir hafta önce şunları söyledi (2 – 10 Temmuz 2014):

“Çünkü zulüm, alçaklık, kontrol etme dürtüsü, hırs, şehvet, korku salmak gibi, insanın insana uyguladığı insanlık dışı olan her şey, yüzeye çıkıyor. Ve böyle de olmak zorundadır. Med-Cezir ile Rüzgârla ve sizleri sarmalayan enerji akımlarıyla yıkanmaları için… Şayet, İnsanın yarattığı bu olumsuz enerjiler içinizde kalmışsa, bu sizi içten dışa doğru yer. Hem sizi, hem de tüm medeniyeti yok eder. Benim planladığım bu değil ve de asla olmayacak, Sevgililer. Kısacası, (Hepimiz Bir olduğumuza göre) bu ne sizin planınız, ne de benim.”

SaLuSa ise şunları bize önceden bildirmişti (3 – 19 Mayıs 2014):

“Liderlerinizi endişelendiren büyük değişimler, ortaya çıkmak üzere. Onlar, görevlerini bırakmayı reddetseler bile, sonunda istifa etmek zorunda kalacaklar. Karanlık kişilerden kurtulup özgürlüğe doğru ilerlemeniz için öne çıkıp, sizlere liderlik yapma şansını yakalamayı bekleyen, birçok Işıksal Ruh var. Bunun gerçekleşeceği zaman, hızla yaklaşıyor ve gerçekleştiğinde de büyük sevinç ve kutlamalar olacak. Sizler, başarıya ulaşmak için çok çalıştınız ve karşılığını almayı da çok hak ettiniz.”

Baş Melek Metatron bu çalkantılı günleri iki ay önce şöyle haber verdi (4- 27 Nisan 2014)

“Çevrenize ve haberlere dikkat edin. Çünkü her gün, insanlığın geçmiş-, şimdiki- ve gelecek zamanları hakkında ortaya çıkacak olan tam bir ‘gerçeklik patlaması’ görmek üzeresiniz. Arkeolojik gelişmeler sayesinde çoğu şey, gün ışığına çıkacak. Zira toplumunuzun idari yapısının içinde, çağlar önce yeryüzünde kurulmuş olan sistemin işleyiş gerçeğini ortaya çıkarmak için, ileri adım atacak kişiler olacaktır. Çünkü fiziksel yapılarınızın içinde çoğu şey, yeniden doğacak, ortaya çıkacak veya değişecek. Hazır olun Sevgililer, Değişim artık geldi. Önünüzdeki günlerin konusu, DEĞİŞİMdir.

Görünüşteki tersliklerin aslında sizi, arzuladığınız sonuçlara doğru daha hızlı itelemenin bir yolu olduğunu anlayın. Zira yolunuzdaki engeller, o yolda devam etmemeniz gerektiğini gösteren bir rehber görevini yapıyorlar. Sizlere, ‘işleri halletmenin’ başka yollarını aramanız için, ilham veriyorlar.

Önümüzdeki haftalar ve aylar boyunca birinci hedefiniz, Gezegeninizdeki bolluk ve berekete odaklanmak olmalıdır. Böylece çoğunuz gerçekten, mümkün gördüğünüzden daha hızlı ilerlemek için gerekli olan Enerjileri üreteceksiniz. Sizin deneyimlediğiniz gerçeklik eriyip bitiyor ve şimşek hızıyla bir şeyler oluşturduğunuz yeni gerçeklik yaklaşıyor. Düşüncelerinize dikkat edin ve kendi gerçekliğinizde ne oluşturmak istediğinize odaklanın. İsteğiniz şey ne ise, onun gelip geçici bir şey olmayacağına çok dikkat edin. Zira isteğinize yönelik göndermiş olduğunuz Enerji, çevrenizde ortaya çıkacaktır.”

Arkadaşlar, bu örnekleri son bir yıldaki mesajlara yayarak çoğaltabilirim. Ama siz benim ne demek istediğimi anlıyorsunuz. Olan olaylarda hayrete düşecek, korkacak bir şey yok. Kişisel arınmamız devam ederken, toplumlar ve ülkeler bazındaki arınma da devam ediyor. Binlerce yıldır çözülemeyen sorunlar temizlenmek için açığa çıkıyor. Şu söylediklerim hoşunuza gitmeyebilir ama bu durumlarda “suçlu”, “azmettiren”, “kurban” rolünde kişiler yok. Herkes hayat kontratında ne varsa onu yapıyor. Önemli olan Gaia’nın ve Kolektif Bilincin temizlenmesi.

Peki, ben sizi eşitsizlikler, çocuk gelinler ve işçiler, uyuşturucu baronları, savaşlar, yoksulluk, terörizm, salgın hastalıklar ve hatta açlık sorunları için hiçbir şey yapmamaya mı davet ediyorum? Hayır, tam tersi. Yeni bir şeyler yapmaya ve bu kısır döngüyü kırmaya çağırıyorum hepinizi.

“Göze göz, dişe diş” eğer işe yarasaydı, şimdi cennette yaşıyor olurduk. On binlerce yıl geçti ve bulunduğumuz yer teknolojik gelişim dışında hep aynı. Öncelikle ayrımcılık, yargılamak ve zıtlıklar psikolojisinden kurtulmamız gerekiyor. Şu anda kimin ne amaçla ne yaptığını, o kişilerin ruhlarının derinliklerinde neler olduğunu, kapalı kapılar ardında hangi kararların alındığını bilmiyoruz. Toptan bir ülke, bir oluşum ya da topluluğu suçlamak son derece kolay. Bu konularda kafa yormak ise belki de istemediğiniz bir şey, ki bu bence gayet anlaşılır bir durum. Zaten gündelik hayatımızda yeterince baskı ve sorumluluklarımız var. Onun için gelin elimizdeki tek ama en güçlü şeyle çalışmaya başlayalım: SEVGİYLE. Aşağıda size bir takım önerilerim olacak. Bunların hepimizi rahatlatacağını ve dünyaya da büyük hizmet vereceğimizi düşünüyorum. Umarım siz de benimle aynı fikirde olursunuz.

Öncelikle affetmenin önemini hatırlayalım.

Baş Melek Zadkiel, Lady Ametist ve Yeshua bizleri şu dönemde hissedebileceğimiz ve ilerlememizi engelleyecek negatif duygular ve affetmenin önemi konusunda uyarıyor (5 – 4 Temmuz 2014):

” Eğer bir kişi, ya da bir duruma karşı hissettiğiniz olumsuz duyguları içinizde barındırıyorsanız, bu da kanallarınızda bir blok oluşturur. Öfke, kırgınlık, ya da başka negatif duygular beslediğiniz kişiler, çoğu kez sizin duygularınızın farkında bile değildir. Farkında olsalar bile, onlara karşı hissettiğiniz olumsuz duygular, hayal edebileceğinizden daha çok size zarar verir. Negatif duygular, enerjik bir blok oluşturarak üst düzey enerji akışını yavaşlatır veya engeller. Tekrar aynı şeyi söylüyoruz ama bu tür negatif duygularla, enerjik otoyolunuza sanki kocaman bir kaya parçası yerleştirmiş gibi olursunuz. Bu, sadece bir blok oluşturmakla kalmaz, Çekim Yasası ve Titreşim Yasası gereğince, benzer benzeri çeker ve siz de böylece daha fazla olumsuz enerjileri kendinize çekersiniz. Negatif duygular, pozitif duygulara oranla, çok daha düşük frekansta titreşirler. Bu nedenle, birilerine ya da bazı durumlara karşı beslediğiniz olumsuz duygular (düşük frekansta titreşeceğiniz için), aslında size zarar vermektedir. O kişi ya da kişileri affettiğinizde, enerjik bir blokajı ortadan kaldırırsınız. Ve bu da, yüksek seviyeli enerjilerin size rahatça akmasını sağlar. Affetme işlemini bir adım daha öteye taşır ve o kişilere Sevgi gönderirseniz, “daha fazla idrak ve uyum” kavramları için, yolu açmış olursunuz.”

Enerjimizi olabildiğince iyi yönetelim.

Bu konuda geçen gün verdiğim yöntem büyük çoğunluğunuz tarafından benimsenmişe benziyor. Yazılı ve sözlü pek çok olumlu yorum aldım. Ben de o yöntemle çok daha rahat olduğumu hissediyorum. Bağlantısı burada. Hepinize tavsiye ederim.

Çevremizdeki her olayın, her kişinin ve her varlığın kendimizin bir yansıması olduğunu hatırlayalım. Değişim içten geliyor. Biz değişirsek, ki aslında değiştirebileceğimiz tek şey budur, dışarıdaki olaylar da değişecektir.

Her akşam saat 10.00 daki Sevgi Seli meditasyonuna devam edelim:

Bir okuyucum Gazze için özel Sevgi Seli meditasyonu önermiş, aslında bu yazı için ilham veren kişilerden biri de o. Arkadaşlar, hiç birimiz diğerimizden ayrı değiliz. İnanın “Çin’de kanat çırpan kelebek, Amerika’da kasırga yaratıyor.” Sevgi Selini tek bir bölge, tek bir grup için yapmanın bir anlamı yok, etkiler bütün dünyada yankılanıyor. Lütfen yargılamadan tüm insanlığı ve tüm varlıkları meditasyonunuzda kapsayın. Bakın öyle olunca çok daha çabuk sonuç almaya başlayacağız. Sevgi Seli meditasyonu için şu bağlantıya tıklayın.

Kalbimizi dinleyelim:

Oturup sadece meditasyon yapmak bazı kişiler için ideal olabilir ama aramızda pek çok İndigo var. İndigolar hareketi sever, onlar buraya elle tutulur değişiklikler yaratmak için geldiler. Kalbimizi dinlersek, küçük ya da devasa adımlarla nasıl bir harekete yönlendirildiğimizi biliriz. Belki sizin göreviniz yaşadığınız yerdeki yalnız yaşlı teyzeye zaman zaman uğrayarak onun gününü renklendirmektir, belki de tacize uğramış çocuklara psikolojik destek vermek sizi mutlu edecek şeydir, belki de çevre sağlığı sizi çeken konu. Örnekler saymakla bitmez, sizi mutlu eden ne ise kendinizi ona adayın.

Ne olursa olsun, sağlıklı merkezde kalın ve içinizdeki sevgiyi besleyin. Sevgilerimle,

Mor Alev

(1)Şans Ateşi Tutuşturulunca: Jüpiter 11 Ağustos 2015′e kadar Aslan’da – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

(2)Kutsal Anne: Her Biriniz, En Çılgın Hayallerinizin Bile Ötesinde, Muhteşemsiniz… ve Sevgi Seli Çağrısı

(3)Aranızda hala, (bir şeyleri) salıvermeye isteksiz olan kişiler olmasına rağmen, bu aşamada artık eski koşullara geri dönüş yoktur. – Mike Quinsey aracılığıyla SaLuSa

(4)29 Nisan 2014 Güneş Tutulması: DEĞİŞİM – GÜÇ – YARATMAK; Anna Merkaba aracılığıyla Baş Melek Metatron

(5) Baş Melek Zadkiel, Sananda ve Lady Ametist: Size Nasıl Davranılmasını İstiyorsanız, Başkalarına da Aynı Şekilde Davranın…

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

2 comments

  1. sevgili mor alev
    yaklaşık 7-8 aydır takip ediyorum blogunuzu ve başlarda yazdıklarınıza şaşırırken artık siz yazmadan ben günün kartını bile tahmin eder oldum kendi hayatımdan yola çıkarak. ve yine o dönemlerde kalbimin sesini dinlemem gerektiğini hissederek 3 senedir okuduğum bölümümü bırakarak tekrar sınava girdim arkeoloji için (yeterli puanı da tutturdum) . yukarıdaki ‘arkeolojik gelişmeler sayesinde çoğu şey ortaya çıkacak’ cümleniz beni derinden etkiledi çünkü artık görevimin farkına varmanın ve adım atabilmiş olmanın mutluluğu içerisindeyim. bu mutluluğumu yüz yüze tanışmıyor bile olsak sizinle paylaşmak istedim çünkü bu kararı alma cesareti gösterebilmem yazılarınız-çevirileriniz sayesinde oldu diyebilirim içtenlikle. umarım hepimiz kalbimizin sesini dinleyip görevlerimizin başına geçebiliriz, el ele verip dünyamızı cennete dönüştürebiliriz. hepimiz için en güzeli olsun, hepinize sonsuz sevgiler…

    Beğen

    1. Sevgili Ceyda, bu mesajınız beni çok mutlu etti. Çünkü buradan aldığınız ilhamla kalbinizi dinlemeye başlamışsınız ve sonra da gerekli hayat değişikliklerine gitmişsiniz. Sizin çok mutlu ve verimli bir hayat geçireceğinizden eminim. Kalbinizle olan bağlantıyı kaybetmeyin, o sizi gitmeniz gereken her yere götürecektir! Bu haberi bana verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Ben genelde şikayet duyarım, bu çok iyi geldi! Sevgilerimle…

      Beğen

Yorumlar kapatıldı.