Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu – 14 Mayıs Wesak Dolunayı ile Buddha Bilgeliği

full moon buddhaWesak Dolunayı bu gece İstanbul saati ile 22.16 da gerçekleşecek. Bugün, Ay Akrep, Güneş ise Boğa burcunda. Dolunay Boğa burcundaki güneşin ışığını yansıttığında ona Wesak Dolunayı denir. Wesak Buddha’nın Dünyaya en çok yaklaştığı, aradaki perdenin en çok inceldiği zamandır ve Buddha bize muazzam miktarda ışık, sevgi ve şifa getirir. Kalplerimizde yeryüzü ve gökyüzü birleşerek “Birliktelik ve Sürekli Huzur/Barış” potansiyelini açığa çıkarır.

Her sene bu Dolunayda Tibet’teki Kakais dağının eteklerindeki Wesak vadisine gidilir ve Buddha’nın doğum günü kutlanır. Ancak, dünyanın neresinde olursanız olun “Kalbinizi açarak Yaratılış SEVGİSİNİ kabul etme” fırsatı önünüzde.

Bu Wesak Dolunayında Ay Akrepte ve Boğadaki Güneşin ışıklarını yansıtıyor olacağına göre getirdiği potansiyel de “yakın çevrenizde ve yeryüzünde olanlar için sorumluluk alma” enerjisini aktive etmek. (Türkiye’nin Akrep burcu olduğunu da unutmayalım.) Ve hepimiz için ortaya çıkabilecek sorular şunlardan biri ya da hepsi olabilir:

  • Neden kendime kurban psikolojisini yaşatıyorum ve bir kurban olmama izin veriyorum?
  • Neden içinde bulunduğum durum için başkalarını suçluyorum?
  • Neden kendi gücümü kabul etmiyorum ve güçsüz hissetmeme izin veriyorum?

Güneş Boğa’dayken yapmak istediğimiz şey, şu anda bize verilen enerjileri büyümek, genişlemek ve kendi sorumluluğumuzu almak için en iyi şekilde özümsemektir. Ancak Akrep durumu daha da yoğunlaştırarak bizi duygu ve hislerimize iyice yaklaştırıyor. İşte bu yoğun enerji bize tam olarak NEDEN bulunduğumuz durumda olduğumuzu gösteriyor (ki bazen bu gerçekler hoşunuza gitmeyebilir ama gerçek gerçektir ve ne kadar kaçsak da ona yakalanacağız). Ama iyi yönü de şu; enerjiler aynı zamanda bütün bunları değiştirme seçiminin elimizde olduğunu da gösteriyor.

Yukarıdaki soruları toplumlar da kendilerine soracaklar ve kolektif duygularına da kulak verecekler. Bu Dolunay aynı Büyük Kare Açı gibi bizi hem özelde hem de sosyo-politik ve ekonomik yaşamımızda etkilemeye devam edecek. Farkındaysanız bütün bu peş peşe gelen enerjilerin hepsi birbirini destekliyor. Temmuz ayında Büyük Kare Açı yeniden form aldığında karşımızdaki resim çok daha berraklaşmış olacak.

Wesak Dolunayı enerjileri önümüzdeki iki hafta kadar bizimle kalacak. Bu süre zarfında bize kutsal ve ilahi bir fırsat veriliyor. Bu fırsat gerçekten kalbimizin derinliklerinde hissettiğimiz şeyleri ve bizim için nelerin önemli olduğunu tanımak ve kabul etmek; bu kabul sayesinde şu anki hislerimizle uyum içinde olmayan şeyleri salıverme işlemini gerçekten daha kolay ve bilinçli şekilde tamamlamak.

Arkadaşlar, neredeyse 8 aydır salıvermek ve temizlikten bahsediyorum, ama git gide işimiz kolaylaşıyor ve bu sürecin sonuna yaklaşıyoruz. Bu dönemi bilinçli bir şekilde kullanırsak yaza harika bir başlangıç yapabiliriz. Benim tavsiyem benliğinizin tüm yönlerini takdir etmeniz, sevmeniz, muhteşem varlıklar olduğunuzu kabul ederken tüm acılarınızı, sıkıntılarınızı melekler ve rehberlerinize teslim etmeniz. Şimdi zaman gerçekten olduğumuz kişi olma, maskeleri atma zamanı. Bu şekilde etrafınızdakileri de etkileyecek ve onları da kendileri olmaya enerjik olarak ikna edeceksiniz.

Selacia Wesak Dolunay dönemi için Buddha’dan esinlenerek birkaç öğüt vermiş. Onları biraz da kendimden katarak burada tekrarlamak istiyorum:

  1. Böyle zamanlarda artık zaten incelmiş olan boyutlar arası perdeler çok daha şeffaf olduğu için, diğer boyutlarla iletişiminizde büyük ilerlemeler görebilirsiniz. Bunun için meditasyon yapın. Sadece Buddha değil, size yakın gelen Yükselmiş Ustalar ve Rehberlerinizle de bağlantı kurmayı niyet edebilirsiniz.
  2. Teknoloji çok şeye hizmet ediyor. İşte burada bu blogu okuyorsunuz. Ama bir ara verin. Bugün ve önümüzdeki iki hafta bilinçli olarak telefonsuz, emailsiz ve televizyonsuz zaman dilimleri geçirin. Kalbinizi dinleyin. Büyük yararını göreceksiniz.
  3. Buddha gibi farkındalığınızı artırın. Vakit ayırıp her zaman bulunduğunuz yerlerde bile gözden kaçırmış olabileceğiniz detaylara bakın, onları hissedin. Bunu özellikle doğada yaparsanız muhteşem hazineler fark edeceğinizden eminim.
  4. Zihninizde aynı şeyleri çevirip durmayın. Yukarıda söylediğim gibi farkındalığınızı artırmaya çalışırsanız, o düşünce şablonları da zamanla sizi terk edecektir.
  5. Ufak tefek şeylere kafanızı takmayın. Mükemmeliyetçi olmayın, geleni olduğu gibi kabul edin. Kabullenme size büyük bir rahatlama yaşatacaktır. Böylece büyük resme ve uzun dönem sonuçlara odaklanabilir ve yukarıda bahsettiğim kalbinizin gerçeğini bulma ve diğer şeyleri salıverme konusunda büyük ilerleme kaydedebilirsiniz.
  6. Bu gece Sevgi Seli meditasyonu çok güzel olacak. Muhteşem deneyimler için lütfen saat 22.00 de bana katılın.

Selacia, yazısının sonunda “sizler de Buddha gibi Usta olmayı başaracak DNA ile geldiniz” demiş. Ona katılıyorum. Kendinizi pozitifte tutun ve bu gece harika bir Dolunay yaşayın!

Mor Alev

 
Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com