Günün Melek Kartı Yerine – Kömür… ve Sevgi Seli Çağrısı

coal miner 1944Arkadaşlar, bu sabah Wesak Dolunayı yazımı yayınladığımda Soma’da yaşanan trajedinin boyutlarının farkında değildim. Biraz önce gazetelere baktığımda dün söylenenden katlarca büyük bir felaketin yaşanmakta olduğunu anladım. Bu sabah kendime hiç yakışmayan bir ruh sıkıntısı ile uyanmış olmamı şimdi anlıyorum (işte size Dolunayın Akrep burcundaki yoğun duyguları). Ama anladığım bir şey daha var: Bugünkü Dolunay yazısındaki sorular kesinlikle doğru, bu soruları kendimize defalarca sorup aslında önlenebilir bir kazanın nasıl oluştuğunu, bundan sonra neler yapılması gerektiğini düşünüp, kararlar alıp, değişime katkıda bulunmamız gerekiyor:

 • Neden kendime kurban psikolojisini yaşatıyorum ve bir kurban olmama izin veriyorum?
 • Neden içinde bulunduğum durum için başkalarını suçluyorum?
 • Neden kendi gücümü kabul etmiyorum ve güçsüz hissetmeme izin veriyorum?

Bu sorular sadece bir kazaya indirgenmemeli, çok basit şekillerde engellenebilecek pek çok talihsiz, negatif olay bu ülkede yaşanıyor ve bu kaza da bizim için bir uyanma zili olabilir. Biliyorsunuz, hiçbir şey tesadüf değildir ve her olayın bir amacı vardır.

Yandaki kömür işçisi resmi 1944 yılında çekilmiş, günümüzde bu sektörde dünya çapında hala değişen pek bir şey olmaması sizi de irkiltmiyor mu? Dünyayı cep telefonlarımızda taşıyacak teknolojimiz var ama hala daha yerin yedi kat dibinde insanlık dışı şartlarda çalışan yüz milyonlarca işçi yeryüzünün dört bir yanına saçılmış vaziyette. Dün gece uyumadan önce son okuduğum haber artık Almanya’nın elektriğinin %74 ünün yenilenebilir kaynaklardan elde edildiği idi, büyük çoğunluğu da güneş ve rüzgardan (HES den değil, çünkü HES ile bozulan doğa yenilenebilir kaynak olarak görülmüyor).

İlk etapta hepinizi bu gece saat 22.00 de Sevgi Seli meditasyonuna davet ediyorum. Özellikle yeryüzüne çıkmayı bekleyen bütün madenciler, yaralılar ve hastalardan başlayarak yakınlarını kaybeden ya da onlardan haber bekleyenleri, kurtarma ekiplerini, sağlık ekiplerini ve sonra da bütün ülkemizi Sevgi Seliyle yıkayalım. Onları biraz olsun rahatlatalım ve çözüm getirebilecek yeni fikirlere ulaşmalarını niyet edelim.

 

Sevgi Seli Meditasyonu:

Bacaklarınız hafif aralık sağlamca yere basmış şekilde ayakta durun. Mümkünse baş dönmesine karşı yanınızda tutunacak masa ya da sandalye gibi bir yer olsun. Bu meditasyonun başlangıcı da biraz değişik. Ellerinizi bir araya getirin ve parmak uçlarınız birbirine değsin, avuçlarınız değil. Bunun şeklini videoda görebilirsiniz. Derin ve yavaş nefeslerle kendinizi sakinleştirin ve aklınıza gelen düşüncelerin akmasına izin verin. Kendinizi hazır hissettiğinizde aşağıdaki çalışmaya başlayın.

 1. Dilinizi damağınıza vurarak bir klik sesi çıkarın. Bu ilk sesle kutsal kalbinize gidiyorsunuz. Kalbinizin içine yerleşin ve güzelliğini görün.
 2. Hazır hissettiğinizde ikinci bir klik sesi çıkarın. Baş melek Gabriel (Cebrail) gelecek ve onunla birlikte kalbinizin içindeki altın spiral merdivenden yukarı uçmaya başlayın. Gabriel sizi sarmalayacak ve kendinizi bir sevgi kapsülündeymiş gibi hissedeceksiniz.
 3. Üçüncü ve son defa klik sesi çıkardığınızda 13. Oktava, Yaratan’ın hem dişi hem detriflame zoom erkek yönlerinin bir arada olduğu kata varmış olacaksınız. Kendinizi Kutsal Anne’nin, Kutsal Baba’nın ya da her ikisinin birden kucağına ulaşmış hissedeceksiniz. Burası Tanrı’nın kalbi. Şimdiye kadar hiç hissetmediğiniz bir sevgi, rahatlama ve derin bir mutluluk hissedeceksiniz.
 4. Kalbinizdeki üçlü alevin parlak ve canlı bir şekilde yandığını görün. Bu üçlü alev (resmini yanda veriyorum) pembe, mavi ve altın rengidir.
 5. Şimdi kendinizi bir kumsalda düşünün. Denize karşı duruyorsunuz ve denizin muhteşem mavisini ve hafif dalgalarını görün. O güzel güneşli kumsalda denize doğru ilerleyin. Parmaklarınızın arasında kumu hissedin. Yüzünüzde ılık güneşi hissedin. Parmak uçlarınız suya değdiğinde ılık-serin denizi hissedin. Biraz daha ilerleyin.
 6. Nerede durmak istiyorsanız orada durun. Belki tamamen denize girersiniz, belki de su dizlerinize geldiğinde durmak istersiniz. Belki de okyanusun en derinlerine girmek istersiniz. Suyun içinde durduğunuz yer bu meditasyonu her yaptığınızda farklı olabilir. Ne kadar derine gittiğinizin de bir önemi yok. Sadece size o anda doğru gelen yerde durun yeter.
 7. Etrafınızda yosunlar, yunuslar ya da rengarenk balıklar, mercanlar görebilirsiniz. Kendinize burada olduğunuz ve bu vakti ayırdığınız için teşekkür edin. Yanınızda Michael olabilir, ya da diğer baş melekler. Etrafınıza bakın, belki bu sevgi selini özümsemeye gelen diğer insanları da görebilirsiniz. Onlarla ya da meleklerle el tutuşabilirsiniz.
 8. Vücudunuzu ışık vücut ya da büyük bir enerji balonu olarak düşünün. Bu enerji alanı son derece geniş, yarı şeffaf ve geçirgen.tsunami of love wave
 9. Şimdi denizin içinde dalgaların size doğru geldiğini ve sizi yıkadığını      hissedin. İçinizdeki bütün tortuları, kumları, olumsuzlukları, hastalıkları, kötü alışkanlıkları, sevgiye dair olmayan her şeyi yıkıyor. Akıntının gel-gitini hissedin. Sevgi seli yumuşak dalgalar halinde önden girip arkadan çıkıyor. Ve her geldiğinde şifa veriyor, olumsuzu süpürüp gidiyor. Bütün hücrelerinizi temizliyor. Bütün varlığınızı saflaştırıyor.
 10. Siz bu enerjiyi kabul ettikçe onu dünyaya da demirliyorsunuz. Huzur ve barış geliyor. Bu pozisyonda istediğiniz kadar durabilirsiniz. Hazır hissettiğinizde emdiğiniz bütün sevgiyi kalbinizden doğru bir sel gibi Türkiye’den başlayarak bütün sorunlu bölgelere gönderin. Bunu yaparken Kutsal Anne’nin ve meleklerin yardımını isteyin. Bu bölgelerdeki yangının sevgi selinin etkisiyle yatıştığını, insanların kalplerindeki ve fiziksel vücutlarındaki yaraların şifa bulduğunu görün, toprağın bereketlendiğini, deniz ve akarsuların temizlendiğini ve inatla tutunulan şiddet, kin, intikam gibi yanlış inanışların zayıfladığını ve dağıldığını görün.
 11. Bu günlük yeterince enerji aldığınızı ve verdiğinizi hissettiğinizde yavaş yavaş meditasyondan çıkın. Kendinize, meleklere, Kutsal Anne’ye, Gaia’ya ve sizinle beraber bu meditasyonu yapan kişilere teşekkür edin.
Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

5 comments

 1. bir şeyler yazdım, sildim. yine yazdım, yine sildim. çünkü ne yazarsam yazayım, içimdeki hüznü ve isyanı, yeterince dile getiremedim. haber detaylarını okumuyorum ve izlemiyorum. çünkü onları öğrendikçe, yetkililerin demeçlerinden dolayı, daha bir kahrolacağım. tüm başka boyuta geçen sevgili kardeşlerimiz, belki bazı uygulamaların değişmesine öncülük yapacağınızdan dolayı, sizlere teşekkür ediyorum. hakkınızı helal edin. ve sevgili yaralı kardeşlerim, sizlere tüm kalbimle şifa ve sevgi enerjisi gönderiyorum.

  Beğen

  1. Evet Nezihe, bu kişiler bize hizmet etmek ve değişimi getirmek için kendilerini feda ettiler. Bu onların yaşam kontratındaydı. Sadece maden işçilerine değil, aynı zamanda çocuk işçilere de dikkati çektiler. Ben onlara teşekkür etmeyi bu yazıda unutmuşum. Sayenizde hatırladım. Çok teşekkürler. Sevgilerimle. gece saat 22.00 de buluşuruz.

   Beğen

 2. Tüm türkiyenin ve somanın başı sağolsun ailelere Allah sabır versin. :((

  Beğen

 3. 22:00’da katılamadım fakat 01’de eşlik ettim. bu sefer çok ilginç bir deneyim yaşadım, sanırım çok fazla enerji doluydu çünkü meditasyondan çıkmam ve kendime gelmem uzun sürdü, kalp atışlarım hızlandı, çok sıcakladım ve çıktığımda sersemlemiştim. çok canlı, çok enerji dolu bir deneyimdi, diğerleri gibi değildi. nedenini çok merak ettim, açıklarsanız çok sevinirim…

  Beğen

  1. Sevgili Ceyda, herkesin meditasyon deneyimi kendine aittir. bence güzel bir deneyim yaşamışsınız. Dün gece hem birlikten doğan güçle hem de dolunayın etkisiyle enerjiler muhteşemdi.

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.