Yükseliş - Büyük Uyanış

Hilarion: “Dünya hızlı bir başkalaşım geçiriyor”

world awakeArkadaşlar, Mor Alev Dostu bu Hilarion mesajını bize bir kısa mesajla beraber çevirmiş. Kendisine yürekten katılıyorum ve hepimiz adına teşekkür ediyorum.  Marlene Swetlishof tarafından iletilen mesajın orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.

Sevgili Mor Alev’in Değerli Blog Dostları,

Bu mesajın içeriğine benzer yazıları daha önce okuduk. Ayrıca Sevgili Mor Alev bunları bize defalarca hatırlattı ve hatırlatmaya devam ediyor. Ancak bazen mesajların tekrarlanmasının, bizlerden istenilen şeyleri henüz tamamlamadığımız anlamına geldiğini sanıyorum. Artık Bahar geldi ve burada yazılanları çok daha rahat uygulayabiliriz. Güzel bir Bahar temizliği yapalım, fazlalıkları atalım ve her gün bu muhteşem Dünyamızı Işığımızla, Sevgimizle şarj edelim… Gittikçe parlasın ve yükselsin. Belki ona olan minnet borcumuzu biraz ödemiş oluruz. İçten sevgilerimle…

Mor Alev Dostu

Sevgililer,

Yeryüzünde gittikçe daha fazla insan, Dünya’nın hızlı bir ‘başkalaşım’ durumu içerisinde olduğunu keşfetmeye başlıyor. Etraflarına bakıyor ve komşularının, daha önce kabul etmedikleri kavramları benimsediklerini görüyorlar. Bu Uyanış Enerjisi, asırlar kadar eski olan örümcek ağlarını insanlığın bilincinden temizliyor ve bu da hiç kolay bir süreç değil. Dünya’da ve kendi iç dünyanızda meydana gelen olayları izlemek, epey huzursuzluk verici bir durum. Ve şu anda her birey, kendi iç dengesini bulmak ve sürdürmek için mücadele veriyor. Bu da, Kolektif Bilinç Enerji Alanında stres ve gerginlik hissi yaratarak, Enerji akışlarına duyarlı olan bireyleri etkiliyor. Bu gerginlik ve endişe duygusu, insan vücudunun solar pleksus / mide bölgesinde hissedilir. Ve bu da, Doğa’ya çıkmanın, bir ağacın yanında durarak veya oturarak, içinizdeki bu olumsuz duyguların Sevgiyle değişime uğramasını ve çözülmesini isteme zamanının geldiğine işaret eder. Tüm Ağaç Familyası bu hizmeti bütün insanlığa vermekte, son derece beceriklidirler. Ayrıca insanlığın, ilahi hizmette olmalarına ve kendi evrimsel yolları üzerinde çalışmalarına olanak sağlarlar.

Çevrenizdeki tüm yaşam formlarına (bitki ve hayvanlar âlemi) ve Elementlere dikkat etmek, oldukça önemlidir ve yararlıdır. İstikrarsız enerjisel değişimler sırasında, kişinin hayatını mümkün olduğunca basit ve kolay hale getirmesi, en iyisidir. İletişimsel olarak her gün aldığınız bilgilerin sürekli tetiklediği karmaşık ve soyut düşünce kalıplarına bulaşmadan, sakin bir konumda kalmanız için zihninizi eğitmelisiniz. Gündelik basit ev veya bahçe işlerinizle uğraşarak, yaşam gücünüzü veya yüksek enerjinizi emen, baş edemediğiniz duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Dinlenmek için kendinize sık sık zaman ayırmak, çok önemlidir. Sadece uzanıp ayaklarınızı yarım saat kadar yukarı kaldırmak, yaşam enerjinizi size tekrar geri kazandıracaktır. Etrafınızdaki tüm harika oluşumların içindeki güzelliği arayın ve bunu kalbinizdeki tutkuyla yapın. Güneşin doğuşunu ve batışını, bulutların şekillenmesini, geceleyin gökyüzündeki yıldızları, kuşları, böcekleri, bitki ve hayvanlar âlemini izleyin. Yaşam, hemen yanı başınızda gelişiyor ve hayat buluyor. Ancak, yaşamın size getirdiği harika hediyelere ulaşabilmeniz için, iyi bir gözlemci olmalısınız.

Yüksek benliğiniz ve iç rehberliğiniz ile aynı seviyeye ulaşabilmeniz için, kendinize sükûnet içinde kalabileceğiniz zamanlar yaratmalısınız. Kök çakranızla bütünleşmek için derin bir nefes alın, bir müddet içinizde tutun ve olumsuz Enerjilerin bedeninizi terk ettiğini düşünerek, nefesinizi bırakın. Bu alıştırmayı her gün yapmalısınız. Günde birkaç kez vücudunuzu eksersizlerle hareket ettirmek veya yürüyüş yapmak, bedeninizdeki *Meridyenlerin tıkanıp blokaj oluşturmasını engeller ve Enerjilerin bu meridyenlerden rahatça akmasını sağlar.

Banyonuzu, dolaplarınızı, garajınızı ve evinizin diğer bölümlerini temizleyin ve kullanmadığınız ne varsa, atın. Bunları yapmakla, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan harika bir duygunun ortaya çıktığını ve böylece Enerjilerinizin olumlu ve yapıcı bir şekilde aktığını göreceksiniz. İster fiziksel, enerjisel veya sembolik olsun, yeni bir şeylere yer açmak, kişiyi manevi bir yenilenme ve yeniden doğuş hissiyle doldurur.

Sizler ilahi Enerji kanalları olarak, Dünya’nın çekirdeği aktive olup devreye girinceye kadar, Evrenden gelen güçlü Işığı her gün Yeryüzünde yaymayı ve demirlemeyi sürdürmelisiniz. Bu faaliyetin her biriniz tarafından günde birkaç defa yapılması, Dünya’nın Enerjisini sabit tutma konusunda, tahmin ettiğinizden çok daha fazla yararlı olacaktır. Aslında siz Dünya’ya, onun en çok ihtiyacı olan ruhsal Enerji desteğini veriyorsunuz. Sizin Sevginiz sayesinde, alt Boyuttan yüksek Boyutlara geçmekte olan bu harikulade Varlığın üzerinde, Işığın ve Bilincin ulaşmadığı yerler gittikçe azalıyor. Bunun karşılığı olarak, her ne isterseniz ve ne zaman isterseniz, ihtiyacınız olan her şeyin sağlandığını gördükçe ve bunun farkına vardıkça, siz de ölçüsüz bir şekilde sevildiğinizi anlayacaksınız.

İlahi Sevgi Enerjisi Frekans düzeyinde yoğunlaştıkça, Dünya da o denli hızlı bir şekilde yeni bir Paradigma’ya (değerler dizisi) doğru hareket edecektir. Sevinç ve mutluluk duygusu içinde kaldığınız sürece, çağlar boyunca anlatılan eski hikâyelerin doğruluğu konusunda sizleri ikna etmek, oldukça zor olacaktır. Dünya, sınırsız olanakların ve potansiyelin ortaya çıkacağı Altın Çağın şafağına doğru ilerlerken, kendisini iyi hisseden her bireye geri yansıyacak olan bu mutluluk duygusu sayesinde, büyük mesafeler kaydedilecektir.

BEN Hilarion

Mor Alev Dostundan Küçük Bir Not:

*Doğu Tıbbında M.Ö 3000 yılından beri bedenimizde akan bir Yaşam Enerjisinin varlığı bilinmektedir. Bu yaşam enerjisi, Çince’de “Chi”, Sanskritçe’de “Prana”, Japonca’da “Ki”, Sufizm’de “Baraka” adını alır. Havada, toprakta ve suda bulunan bu Enerji, insan bedeninde de Meridyenler olarak bilinen kanallar aracılığı ile akar. Bir insan bedeninde toplam 14 tane Meridyen vardır. Bedendeki her sistem, her organ, bu meridyenler aracılığı ile enerji alır ve enerji verir. Enerji yoksa yaşam da yoktur. Bu kanallar aracılığı ile bedende akan Enerji, akış biçimi(yönü), dengesi ve uyumu ile insanın fiziksel ve zihinsel sağlık durumunu belirler.

Bedende akan her Enerji;

– Hareket edip akışını devam ettirmelidir. Yalnızca hareket ederek ve akarak canlılığı devam ettirebilir.(Dış etkenler, stres ya da bazı toksinler bu akışı sekteye uğratır.)

– Her Enerji, belli biçim ve kalıplarda akarak sağlığı oluşturur. Bu biçimlerin dışında akması sağlığı etkiler, işlevselliğini bozar.

Bu bilgiler, gulgunsharafat.blogcu.com sitesinden alıntıdır.

İngilizce telif hakkı Marlene Swetlishoff’a aittir. http://www.therainbowscribe.com

Telif Hakkı© 2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

 

 

2 replies »

  1. Yazıyı okurken sanki aynı anda enerjinin bedenimden aktığını hissettim. Bence bu yazının böyle bir işlevi var ve bu çok hoştu.Sabah sabah bu duyguyu hissetmek çok iyi geldi.Sevgili Mor Alev Ve Mor Alev dostuna Özellikle benim gibi yabancı dil sorunu olanlar için gösterdikleri çabadan ve paylaşımlarından dolayı minnettarım.Sevgiyle

    Beğen