Günün Enerjisi

Günün Melek Kartı – Taç Çakra: Fikirler Önemli

meditation brain

Aklınıza gelen fikirleri önemseyin, yüksek benliğiniz ve melekler sizinle iletişimdeler

Arkadaşlar, Bahar Ekinoksu enerjilerinin girişi yaklaştıkça hassaslıklarımız ve sezgilerimiz de artıyor. Özellikle Sevgi Seli bizi her gün adım adım geliştiriyor. Melekler sizin aklınıza gelen fikirlere güvenmenizi ve onları takip etmenizi öneriyorlar. İçinde bulunduğunuz durum hakkında aradığınız cevaplar kendi fikirlerinizde yatıyor. Siz zaten gerçeği ve atılacak en iyi adımları biliyorsunuz. Bu bilme hissine güvenin, harekete geçin. Fikirlerinizi onurlandırdığınızda evren de size ek yardımlar göndererek yardımcı olur.

Bu kart aynı zamanda sizin taç çakranızı temizleyerek  hakkınız olan evrensel bilinç ve bilgeliğe ulaşabileceğinizi hatırlatıyor. Fikirlerinizi ciddiye almadığınızda yavaş yavaş taç çakra kapanır. Her büyük fikrin hayal kurmakla başladığını ve sonra bunların muhteşem keşiflere dönüştüğünü hatırlayın.

Taç çakrayı yeniden hatırlarsak:

  • Pozisyon: Başın tam tepesinde
  • Renk: Eflatun ve beyaz
  • Enerji: İlahi bilgi ve bilinç, kendini Tanrının bir parçası olarak bilmek
  • Fiziksel organlar: Beyin, Epifiz (pineal bez), uyku düzenini ve biyolojik saati düzenleyen melatonini salgılar, melatonin aynı zamanda güçlü bir antioksidan, yaşlanma karşıtı özellikleri bulunan bir hormondur, melatoninin sırları hala daha araştırılıyor.

Çakraları temizlemek ve açmak hem fiziksel sağlığımız hem de duygusal ve ruhsal yaşamımız için önemlidir. Çakra temizleme meditasyonları internette ve piyasadaki pek çok kitapta var. Ben de bu konuda bir rehber yazı yazmıştım. Ondan yararlanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi artık çakraları kapatmıyoruz, enerjiler değiştiği için 2012 den beri çakralarımız hep açık, onun yerine Michael’ın mavi kalkanıyla sadece pozitifi geçiren bir eleme sistemi kurup gelen ilahi yükseliş enerjilerini sürekli olarak kabul ediyoruz.  Mor Alev enerjisi çakra dengelemek için bugünlerde ideal enerji.

Teşekkürler Melekler!

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/