Günün Melek Kartı – Dürüstlük: Bütün ve saf olma hali

Children play on the main island of Tarawa-Kribati

Hareketlerinizi değerlerinize ve sizin için en iyiyi bilen iç görüşünüzle uyumlu olacak hale getirin

Kendinize olan güveninizi ve mutluluğunuzu artırmak istiyorsunuz. Bunu meleklere sorduğunuzda size şu cevabı veriyorlar: Sadece doğru olduğuna inandığınız şeyleri yapın. Sizin doğrunuz kimsenin ahlak kurallarına değil sadece sizin kurallarınıza uygun olmalıdır.

Kendinizi suçlu hissedeceğiniz ya da kendinizden rahatsızlık duyacağınız davranışlar özsaygınızı, özgüveninizi ve kendinize olan sevginizi zedeler. Bunun aksine doğru olduğunu hissettiğiniz şeyleri yaptığınızda kendinizi harika hissedersiniz. Yine bu doğru hareket sizin ahlak pusulanızı temel almıştır, başka kimsenin değil.

Melekler tüm hayatınızı kendi iç gerçeğinizle bir bütün olarak uyumlu hale getirebilmeniz için her durumu ya da ilişkiyi değiştirmenize ve sağlıklı bir şekle dönüştürmenize yardımcı olabilir. Onlardan yardım isteyin.

Tutulma enerjileri… Bu konudan çok bahsettiğimi söyleyebilirsiniz ama yapılacak bir şey yok. Yine karşımıza tutulma enerjileri ile uyumlu, destekleyen ve hatta üsteleyen mesajlar geliyor. İşte şunu söylemiştik bu zamanın etkileriyle ilgili olarak:  “Geleneksel korkuların, büyüklerimizden öğrendiğimiz maddi ve manevi güvence yollarının, kendimizi kapattığımız emniyetli yaşamların artık birer yanılsama olduğunu kabul etmeliyiz….. Alışılmış şeyleri, eski kısıtlamaları sorgulamalı ve işe yaramayanları hayatımızdan atmalıyız. Bu da cesaret ister ama bu zaman cesaret zamanı, özgürlüğe kavuşma zamanı.” Ve “gerçekten” ne istediğimizi bulmaktan bahsetmiştik. İşte bunu başarmak bugünün konusundan geçer, yani kendine karşı dürüst olmaktan.

Bana çok sorulan sorulardan biri “hayatımın amacı nedir?”. Kendimize karşı dürüst olduğumuzda hayatımızın amacına adım adım yaklaşırız.

Hayatınıza, kendinize ve başkalarına karşı dürüstlüğü tam olarak ve ruhunuzu rahatlatan, sizi mutlu eden bir unsur olarak davet etmek için şu küçük egzersizi yapabilirsiniz:

Meditasyona benzer bir hayal kurma durumuna geçin, bırakın hayal gücünüz hiçbir kurala uymadan serbestçe dolaşsın. Kalbinize, zihninize ve ruhunuza size en sağlıklı ve en yüksek ideallerde yaşadığınız hayatınızı bir film gibi gösterme talimatı verin. Bu filmi seyredin ve sizi nasıl hissettirdiğine dikkat edin. Sonra şu duayı ya da buna benzer şekilde kalbinizden geçen bir duayı söyleyin:

“Sevgili Michael, lütfen hayatımı ve günlük aktivitelerimi sadece yüksek benliğimi yansıtacak şekilde düzenlememe yardım et. Lütfen geçmişte içimde suçluluk ve rahatsızlık duygularına sebep olan davranışlar, alışkanlıklar ve hareketleri geride bırakmama ve onları kendimi iyi hissedeceğim davranışlarla değiştirmeme yardım et. Teşekkürler Michael. Teşekkürler Tanrım.”

Tekrar teşekkürler Michael!

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/