Günün Melek Kartı – Kök Çakra: Fiziksel İhtiyaçlar

4331ec82af5a8ca9e2cbbc1fbedf5700Evinizi, işinizi, maddi durumunuzu anlatırken sadece olumlu düşünceleri seçin, çünkü kelimeleriniz ortaya çıkan gerçeklerinizi belirliyor

Bugünün kartını heyecanla çektim, bakalım uzun tatilden sonra bize ne söylenecek diye. Anlaşılan bugünlerde çakraların dengeli, temiz ve açık tutulmasının önemi iyice ortaya çıkıyor. Bu son iki haftada üçüncü çakra mesajı. Mutlaka çakralarınızı dengeleyin. Enerjiler ay tutulmasından beri unutulmuş negatifleri temizlenmek üzere – umarım son bir defa- ortaya çıkarıyor. Çakraları bunlardan temizlersek işimiz çok daha kolay olur. Kök çakra doğrudan hayatta kalma ile ilgili bir çakradır, barınma, kendini güvende hissetme, yeterli beslenme, evine bakma, eve para getirme ve bereket bu çakra dengeli olduğunda son derece rahat ve kolayca başarılan şeylerdir.

Kök çakranın özellikleri şöyledir:

  • Pozisyon: Kuyruk sokumu ve kasık kemiği arasında
  • Renk: Koyu Kırmızı
  • Enerji: Fiziksel enerji, yaşama arzusu, hayatta kalma sorunları, barınak, yiyecek, para
  • Fiziksel organlar: Hücresel dayanıklılık, hücrelerden geçen enerji, yaşam gücü, omurilik ve böbrekler.
  • Hormon: Adrenalin

Bence bu kartın ortaya çıkmasının ikinci sebebi de eğer bayramda maddi durumunuz sarsıldıysa bunu bayram bitiminde kendimize dert etmememiz  gerektiğini ve kendimizi olumlu bir şekilde yönetirsek tüm ihtiyaçlarımızın giderileceğini bize bildirmek. Yani durumu bozacak tek şey bizim olası kötümserliğimiz!

Kartımız şunları söylüyor:

Bu kart bugün fiziksel ihtiyaçlara odaklandığımızı gösteriyor, örneğin para ihtiyacına. Şu anki durumunuzu olumlu kelimelerle tarif etmeniz çok önemli. Konuşmalarınızda kendinize “kurban” rolünü vermeyin, endişeden kesinlikle kaçının.

Her endişe bir dua olduğuna ve endişe ettiğiniz şeyi size çektiğine göre, endişelerinizi aklınızdan geçerken fark edin ve onların yerine kısa bir dua edin. İnancınızı ve kendinize güveninizi pekiştirmek için melekleri çağırın. Nihayetinde inanç ve güven bir şeyi yoktan var etmek için iki sihirli katkıdır.

Sessiz bir yerde oturun, nefesinizi yavaşlatın, vücudunuzu sakinleştirin. Dileğinizin gerçekleşmiş olduğunu düşünün. Bu vizyonu gözünüzün önünde tutarken iyice rahatlayın ve o duyguları hissedin. İçinizdeki şükranın sıcaklığını, kalbinizdeki memnuniyeti, karnınızdaki güven duygusunu hissederken tüm kaslarınızı daha da gevşetin, biraz daha rahatlayın. Bu vizyonun şu anda herhangi bir şekilde mutlaka gerçekleştiğine inanın ve güvenin. Nasıl olduğuna karışmayın. Sadece olacak ve oluyor, bunu bilin.

Teşekkürler Michael ve Gabriel!

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/