Baş Melek Gabriel/Gabrielle ve Altın Alev (2)

ef053e6545c2af6851eba7bb3c74e99aNeşe-Keyif-Coşku Dolu Bir Hayat için Gabriel’in Tavsiyeleri

İnsanlar genelde neşe ve keyfin ortalıkta sürekli mutlu olarak gezinmek olduğunu düşünüyorlar. Evet, bu bazen geçerli olabilir ama her zaman böyle değildir. Neşe-keyfif-coşku tarifi melekler tarafından şöyle yapılmıştır:

Ruhumuzla ve hayatımızın amacıyla bir olmak ve ruhumuz ve hayatımızın amacından dolayı derinden şükran dolu hissetmek.

Bir şeyler istediğimiz gibi gidince mutlu oluruz. Mutlu olmak bir reaksiyondur, neşeli ve keyifli olmak ise içten gelir. Neşe ve keyif duygusunun içinde kendini doğru yolda hissetmek, kendini ilahi mükemmellikle uyum içinde hissetmek vardır.  Hayat istediğimiz gibi gitmediğinde, zorluklarla karşılaştığımızda bile neşe ve keyifli olmayı seçebiliriz. Bu gibi durumlarda içinizde derine indiğinizde yine de neşeyi bulabilirsiniz. Neşe ve keyif dışarıda bulunan bir şey değildir, hepimizin içindedir.

Bir proje düşünün, çözmeniz gereken sorunları, getirmeniz gereken yeni çözümleri ve bunları her şeye rağmen yine de zoru başarmanın gururu, sevinci ve keyfiyle yaptığınız zamanları hatırlayın. İşte o keyif, o neşeden bahsediyorum. İçimizdeki neşeyi, keyfi bilinçli olarak artırabiliriz. Peki, niye bununla uğraşalım diyorsanız birkaç cevabı var:

 • Zorlukların çok daha kolayca üstesinden gelebiliriz
 • Sorunları daha yaratıcı bir şekilde çözebiliriz
 • Bizi mutluluk peşinde bir deli gibi koşmaktan kurtarıp, mutluluğu kendimiz için yaratmamızı sağlar
 • Stres ve depresyondan uzak durmamızı sağlar
 • Çekim gücü sayesinde bizim keyif ve neşe dolu titreşimlerimiz bizim için pozitif deneyimler yaratmaya başlar.

Archangel Gabriel yıllardır neşe ve keyfin önemini bize anlatmaya çalışıyor. Bu ruh haline ulaşmak için bize çok basit ama bir o kadar da önemli etkileri olan bir yöntem öneriyor. Gabriel bu yöntemi şöyle anlatıyor:

ed6fb93fba46f3b388ff908a49cbc795‘Neşe-keyif-coşku yaşamak için pratik davranmıyorsunuz, bu ruh halini insancıl ve dünyevi bir şekilde hayatınıza getirebilirsiniz. Her gün o kadar sık size neşe ve keyif vermeyen şeylerle uğraşıp kendinizi kaptırıyorsunuz ki size keyif verecek en küçük, en minik şeyleri yapmayı unutuyorsunuz. Pek çoğunuza pek çok kere şu neşe reçetesini verdim. Kendi insan gerçekliğinizde, insan hayatınızda her gün on beş dakika size neşe ve keyif verecek bir şey yapmanızı istiyorum- meditasyon değil, vücudunuzun dışında bir şey değil, kendi gerçekliğinizde. Belki bu sadece uyuyan çocuğunuzu seyretmek, belki eski fotoğraflara bakmak, sevdiğiniz müziği dinlemek, güzel yerlerin resimlerine bakmak, köpüklü bir banyo, çiçeklerinizle ilgilenmek, yani içinizdeki neşe ve keyif kıvılcımını ne çakıyorsa onu yapmanız. Ve bu 15 dakikayı aynı zamanda başka bir şey yapmadan sadece seçtiğiniz aktiviteyle geçirmeniz. On beş dakika yaşanan gerçek neşe ve keyif sizi bütün gün taşıyacak kadar güçlüdür. Her geçen gün siz 15 dakikanızı ayırdıkça içinizdeki neşe ve keyif sağlamlaşmaya başlayacak.

Evet, kim olduğunuzu hatırlayın. Gidip gökyüzüne bağırmayın, ben size yardım etmeyeceğim demiyorum çünkü en çok yapmak istediğim şey size yardım etmek. Ama bizi beklemeyin. Başlayın sevgili dostlarımız, şimdi başlayın. Bu yolculuğu, bu misyonu, bu amacı görev duygusuyla, ‘yapmalıyım, yapmak zorundayım, en iyisi yapayım’ diye seçmediniz. Seçtiniz çünkü masadaki en heyecan verici, en tatmin edici öneriydi ve siz bu şansın üzerine atladınız. ‘Peki, Anne yine gideyim’ demediniz. Birbirinize döndünüz ve dediniz ki ‘Bu çok eğlenceli olacağa benziyor, hadi gidelim!’. Ve ben sizinle oradaydım. Evet, gerçeği hatırlayın, çünkü varlığınızın gerçeğinde o neşe ve keyif yatıyor.’

Arkadaşlar, Gabriel’in bu yöntemini lütfen deneyin. Bazılarımız neden neşe ve keyif alabileceklerini tam olarak bilmiyorlar bile. Benim yöntemim şu: Küçüklüğünüze dönün, çocukken neden hoşlanırdınız, en çok sizi ne güldürürdü onu hatırlamaya çalışın. Delice, şapşalca bir şey olabilir, hiç önemli değil. Bazense tamamen yeni bir şey olabilir bu. Biraz ruhunuzu araştırın, size keyif, coşku verecek bir değil birkaç şey bulacaksınız.

‘Nereden on beş dakika bulacağım?’ diye zamanı sorun ediyorsanız, meleklerden yardım isteyin. Bazen tamamen dalıp on beş dakikanızı unutursanız Gabriel’den yardım isteyin. Onun altın ışığıyla yıkayın kendinizi. Bunun yanı sıra Gabriel’in altın alevini birden bire kendinizi hiç zevk almadığınız bir işi yaptığınızı hissettiğinizde de kullanın. Size yardımcı olacaktır. (Enerji kullanımı ile ilgili ana bilgiler için buraya tıklayın. Bu yazının birinci bölümü Gabriel’in altın alevini açıklıyor.)


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/

3 comments

 1. bana önereceğiniz türkçe yazılı kitaplar var mıdır acaba
  sevgiyle kalın

  Beğen

  1. Sevgili Taibe, Doreen Virtue ve Esther Hicks’in bütün kitapları, Herman Hesse’in Sidharta’sı ve tabii ki klasik Küçük Prens kitaplarını her zaman öneriyorum. Sevgilerimle…

   Beğen

 2. öncelikle tüm paylaşımlarınız için önce sizin varlığınıza sonra da kendi varlığıma şükretiyorum.
  sevgiyle kalın sevgide kalın

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.