Tutulma Dönemi Bu Hafta Başladı – Neler beklemeliyiz?

English: Moon eclipse in Belgium (Hamois). Fra...
English: Moon eclipse in Belgium (Hamois) (Photo credit: Wikipedia)

Arkadaşlar, üzerinde çalışmış ve pek çok kitap okumuş olsam da ben bir Astrolog değilim. Ancak bu yıl yaşayacağımız tutulmaların üzerimizde büyük etkisi olacağını hissediyordum. Ne de olsa 2012 hazırlık ve başlangıç, 2013 ise başlangıç ve değişim yılları. Bugün girmekte olduğumuz ay ve güneş tutulma dönemi ile ilgili birkaç araştırma yaptım ve bir iki telekonferansa katıldım. Topladığım tüm bilgiler ise bize aşağıdakileri söylüyor:

Bugünkü ay tutulması Akrep’te, Mayıs 9 güneş tutulması Boğa’da ve Mayıs 24 ay tutulması ise Yay burcunda gerçekleşecek. Şimdi, bu yazıyı okurken bu burçlardansanız, ya da yükseleniniz veya kuzey düğümünüz bu burçlardaysa özellikle dikkat edin. Yükselen ve kuzey düğümü gibi detayları www.astro.com da bedava bir yıldız haritası çıkararak öğrenebilirsiniz. Ancak tutulma etkileri tabii ki sadece bu burçlardan olan kişilerle sınırlı değil.

Dana Mrkich tutulmanın anlamını çok güzel anlatıyor. Ona göre bizim yukarıdaki yardım ekibimizin kolları sıvadığı ve herkese kibarca şunları söylediği bir dönem: ‘Tamam birkaç dakika kenara çekilin, burada düzeltilecek birkaç şey var, bilinç radarınızda yukarılara çıkarılıp görülmesi gereken birkaç farkındalık var. Bakın, kendi kendinize de pek çok şeyi başarıyorsunuz ama zaman akıp gidiyor ve ruhunuzun yapması gerekenler listesi biraz gecikiyor. Bizim zaman zaman olanları ayarlamamız ve bazı şeyleri de hızlandırmamız gerekiyor, işte bu o zamanlardan biri. Zaman Tanrı zamanı.’

Tutulmalar kumandadaki hızlı ileri alma tuşu gibi davranırlar. Hayatınızın ihtiyacı olan yerlerde olayları hızlandırır ve ruhunuzun buraya asıl yaşamak için geldiği deneyimleri önünüze getirir. Bazen tutulmalarda çok önemli ve elle tutulur olaylar yaşanır. Hayatınız sonsuza kadar değişir. Bazen de geri dönüp düşünene kadar olan değişiklikleri fark etmezsiniz ama kesinlikle hayat yolunuzu tamamen değiştiren olaylar olmuştur.  Bazen tutulmalar ‘iç iyileştirme’ yaşatır ve bunun etkileri dış hayatınızda da değişime yol açar. Tutulmalar kesinlikle bir yol ayrımı getirdiği ve içimizde ya da dışımızda düzeltilmesi gereken bir sorunu aydınlatıp ortaya çıkardıkları için insanlar arasında bir telaş ve endişe kaynağı olabilir. Ancak, tutulmalar kesinlikle cennetten çıkmadır ve kendi başına yapamayacaklarımızı yapmak için bize yardım ederler. Gitmekten korktuğumuz yerlere gitmek için bizi arkadan iter, ve aslında korkulacak bir şey olmadığını görmemizi sağlarlar. Daha önce içimizde iletişim kuramadığımız parçalarımızla ilişkiye geçmemizi sağlar. Bazen tutulmalar bir kayıp şeklinde, bazen de beklenmedik büyük bir kazanç şeklinde etki gösterirler. Ama her iki olasılıkta da bizi bir hediye ile bırakırlar.

Bu dönemde dikkatinizi çekmeye çalışan şeyleri görmek ve tanımak çok yardımcı olacaktır. Ay tutulmaları dolunay zamanında olduğu için etkileri duygusaldır. Eski ve kendinize zarar veren düşünceleri, alışkanlıkları, inançları ve şablonları bırakmak için idealdirler. Güneş tutulması ise yeni ay zamanında olur ve genellikle dış dünyamızda olan olayları etkiler ve yeni bir dönemi başlatırlar.

Genellikle tutulmalar ay ve güneş olarak çiftler halinde gerçekleşir ama bu sefer ay, güneş ve ay olarak bir üçlü ile karşı karşıyayız. Bu demek ki önümüzdeki bir ay içinde pek çok kişide pek çok duygusal fırtınalar yaşanacak, gizli ya da görmezden gelinen rahatsızlıklar ortaya çıkacak ve sonunda bunlar iyileştirilip geride bırakılacak. Siz direkt olarak etkilenmeseniz bile etrafınızdaki kişilerden en az biri büyük iç ve dış değişimden geçiyor olabilir. Bu dönemin geldiğini bilmek aynı zamanda etrafımızda olacak olan ve tamamen gelişigüzel görünen kaos ya da kargaşanın aslında incelikle planlanmış, çok organize bir ruh değişimi ve transformasyonu gerçekleştirdiğini bilmemize yarar.

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/