St. Germaine ve Yaratıcı Güç, Huzur, Değişim ve Mutluluk için ‘Gerçek BEN’

worldSt. Germaine’in kimliği hakkında internette bir araştırma yaparsanız pek çok yazıyla karşılaşırsınız, bazıları gerçeğe çok yakın bazıları ise gerçekten çok yanlışlıklarla dolu. Benim için St. Germaine dilinden bal damlayan bir dost, saygıyla dinlediğim bir öğretmen, sevgisini hissettiğim bir varlık ve bu blogun hamilerinden biri. Onun hakkında yazmak benim için kolay bir iş değil, ne yazarsam yazayım tam olarak hakkını veremeyecekmişim gibi hissediyorum, o yüzden bu yazı bir ayı aşkın zamandan beri erteleniyor. Evet, başlıyoruz:

St. Germaine yeryüzünde kendi değişiyle binlerce hayat yaşamış bir yükselmiş usta. Ama önce yükselmiş usta nedir onu cevaplayalım.

Yükselmiş ustalar:

Yükselmiş ustalar ruhani yolda bizim büyük erkek ve kız kardeşlerimizdir. Karmalarının dengesini sağlamış ve kendi görevlerini tamamlamış olarak dünya okulundan mezun olmuş ve adına ‘Yükseliş’ denilen aşamadan geçerek Tanrıya geri dönmüşlerdir.

Bu ustalar ruhani varlıklar ve meleklerden oluşmuş çok büyük bir kardeşliğin parçasıdır, bu kardeşlik ise insanoğlu ile birlikte yeryüzündeki hayatın iyileştirilmesi üzerinde çalışır.

Bu aydınlanmış öğretmenler tüm ırklardan, milletlerden, tüm toplumsal sınıflardan ve dinlerden gelmektedirler. Pek çoğu bize tanıdık gelen bu ustalar yüzyıllar boyunca bizimle beraber yürüdüler. Bazıları ise insan tarihinde kaydedilemeyen çok eski varlıklar.

Bu ustaların içinde, Kuan Yin, St. Francis, Musa, İsa, Muhammed, Zarathustra, Gautama Budha, Lao Tzu sayılabilir. Bunun dışında sayısız isimsiz usta Tanrının kalbine dönmüştür ve insanlığın hizmetindedir.

Yükselmiş ustalar insanlığın evrimleşmesi için tüm ırk, din ve sosyal sınıflardan samimi
ruhani arayışı amaç edinmiş olan veya halka hizmet etmek isteyen herkesle
çalışır.

St. Germaine ve ‘Tanrı İçimde’ ya da ‘Gerçek BEN’ kavramı:

İngilizce ‘I AM presence’ olarak isimlendirilen ancak Türkçe tam tercümesi olmayan bir kavramdan bahsedeceğim.  Bu özellikle St. Germaine’in yayılmasında başı çektiği bir kavram. Hepimiz Tanrı’nın bir parçası olduğumuz ve içimizde onun gücünü sakladığımız için, üzerimize düşen içimizdeki Tanrıyı uyandırmak, gerçekte kim olduğumuzu hatırlamak ve tanrının bir parçası olarak ona yaklaşmak ve onunla bütünleşmek. İşte ‘I am presence’ içimizdeki Tanrı gücünü ifade eder.

Bu konudaki Türkçe çevirilere baktım ve seçilen kelimeler bana aynı hissi vermedi. O yüzden ben kendi terimimi yaratıyorum: ‘Gerçek BEN’.

‘Gerçek BEN’i içinizde bulduğunuzda aynı zamanda içinizde tüm varlıklara karşı büyük bir şefkat, bu zamana kadar asla tanımadığınız bir sevgi, hiç tatmadığınız bir huzur, takdir, nezaket, neşe, yaratıcılık, yardımseverlik, bereket ve burada saymayacağım kadar çok pozitif duyguyu hissedersiniz. Bu pozitiflik hayatınıza yansır, mutlu tesadüfler, bolluk, başarı ve hayatta bir şeyler yaratma, katkıda bulunma fırsatlarını birlikte getirir.

‘Gerçek BEN’e nasıl ulaşacağım diyorsanız, bunun pek çok yolu var. Şu anki bilincimizle bu gerçeği kabul etmek en önemlisi, bunu rasyonel zihninizle kabul etmeden ilerleyemezsiniz. Konuyla ilgili araştırmalar yapın, içinizin sesini dinleyin.  Bu blog da konuyla ilgili pek çok yazı yayınlanacak eminim. Şu ana kadar iki yazım bu konuya giriş niteliğindeydi, onlara bu iki linkle ulaşabilirsiniz (link 1, link 2). Good Reads listemdeki kitaplar da size yardımcı olacaktır.

Eğer bu konu hakkında ilk defa derinlemesine düşünüyorsanız, sizi anlıyorum. Biz kendimizi küçük, önemsiz ve etki alanı kısıtlı olan varlıklar olarak düşünmeye öyle çok alışmışız ki, asıl yaratma gücünün içimizde olduğunu, enerjimizi değiştirerek hayatımızda olumlu yönde büyük farklar yaratacağımızı kabul etmek zor geliyor. ‘Tanrının gücü içimde ve o her zaman oradaydı’ demek neredeyse şaka gibi, ‘peki ben neden onca şey çektim, istemediğim işlerde çalıştım, fiziksel ya da psikolojik şiddete maruz kaldım…’ vs. vs. gibi pek çok hayal kırıklığı, mutsuzluk ve kızgınlık da onunla birlikte yüzeye çıkacak. Yarın ki yazımda Mor Alevi kullanarak bu negatif düşünce ve duyguları yok etmeyi konuşacağız. Ancak St. Germaine’in bile kim olduğunu anlatmadan ‘Gerçek BEN’ kavramını anlatmak zorundaydım.

İyi haber şu ki, bu konuyu düşünmeye başladığınızda bile sanki içinizde bilmeden bir şalteri açmış gibi olacaksınız. Duygular, bilgiler önce damla damla, sonra da yoğun bir şekilde gelmeye başlayacak. Çünkü hepimiz aslımıza dönmek istiyoruz, çünkü içimizdeki Tanrı ortaya çıkmak istiyor.

‘Gerçek BEN’ egzersizleri:

  1.  ‘Gerçek BEN’ konusunda meditasyon yapın. Meditasyonunuza başlamadan önce içinizdeki Tanrıyı tanımak istediğinizi belirtin ve sonra dinleyin. Dinleyin ve gelen bilgileri ve hissettiğiniz duyguları yargılamadan kaydedin.
  2. Olumlu önergelerle kendinizi bu fikre alıştırın. Ben St. Germaine’nin verdiği bir önergeyi değiştire değiştire günlerce tekrar ettim. Sonuçlara dikkat edin, tesadüflere ve içinizdeki duygulara. Aşağıda birkaç önerge veriyorum.
    • Şu anda varlığını hissedeceğim şekilde benimle olması için güçlü ‘Gerçek BEN’imi çağırıyorum. – Bunu özellikle meditasyondan önce ya da sakin bir zamanınızda tekrarlayın.
    • Aşağıdaki önergeleri istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz:
Gerçek BEN Tanrının ışığı
Gerçek BEN saf ışık
Gerçek BEN tamamen ışık
Gerçek BEN ışığın içinde
Ben ışığı seviyorum
Gerçek BEN Tanrının sevgisi
Gerçek BEN saf sevgi
Gerçek BEN tamamen sevgi
Gerçek BEN sevginin içinde
Ben seni seviyorum
 
    • İçimdeki Tanrı ‘Gerçek BEN’in güçleriyle şu anda —————— yaratıyorum. – Boşluğu doldurun, mesela sonsuz bolluk yaratıyorum ya da sevgi dolu bir gün yaratıyorum, mutlu bir aile yaratıyorum….  Önce kendinizi biraz delirmiş ya da megaloman hissedebilirsiniz, vazgeçmeyin, tekrarlayın, gün boyunca hatırlayın ve yine tekrarlayın ve sonra olacakları seyredin!

Yarın size St. Germaine’in geçmiş hayatlarını, ‘Gerçek BEN’ e ulaşma şeklini ve Mor Alev’i anlatacağım. Sevgiler


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/