2022 Oğlak Yeni Ayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sanatçı: Jerry LoFaro

Sevgili Bilge Baykuşlar, 2022’ye hoş geldiniz! Bu sene ilk 48 saat içinde gerçekleşen Oğlak süper yeni ayı ile tazeden de taze başlıyor ve bize yeni yılın ilk lezzetini veriyor. Bu, enerjilerini en olumlu şekillerde değerlendirip yılın hikayesini çok olumlu başlatabileceğimiz bir yeni ay. Günlerdir aklımda bu yeni ayın enerjisini yazıyorum ama bir türlü elim klavyeye gidemiyordu. Biraz önce gelmiş olan mesajla anladım ki Blog aslında Kathy Biehl’in yorumunu bekliyormuş! Öncelikle, her sözcüğüne katıldığım bu analizi okuyalım ve ardından ben de kısaca Sabian enerjisine eğileceğim.

2022 ile Gelen Gerçek Değişim Fırsatı

Her yeni yıl taze başlangıçlar, temiz sayfalar ve işe koyulmakla ilgili düşünceleri canlandırır. Yapay olarak yaratılmış bir takvim sayfasını çeviriyor olmakla ilgili bir şeyler, bu zamanda hayatın farklı olabileceği, olacağı beklentisini yaratır. Yeni yıl sözleri veririz, bu terim artık gözden düştü ama o zaman da, niyetler veya hedefler dediğimiz şeyleri belirleriz ve sonra da birkaç ay, hafta ya da günde her zaman yapmış olduğumuz şeylere geri kayıveririz. 

Belki bu sene değil. Bu sene hayat farklı olabilir ve olacak. Çünkü zaten farklı, hepimiz zaten farklıyız. İşte bu, bu senenin Oğlak yeni ayının vaadi. Oğlak yeni ayı yeniliklere, yeni buluşlara, tutarlılık ve somut hedeflere programlı.

İster azimli deyin, ister iradeli, bu titreşim kararlı, hem de nasıl. Bu noktaya gereksizlerin söküldüğü, döküldüğü, kopup gittiği hala daha devam eden uzun sürecin sonucunda gereksiz her şeyden sıyrılmış ve tekrar odaklanmış halde geliyoruz.

Geçen yılın üç bölümden oluşan Satürn-Uranüs karesi dostlukları ve toplumları karışıklığa uğratırken halihazırdaki yöntem ve grupları radikal yeni yaklaşımlarla karşı karşıya getirdi. Oğlak’taki Venüs, Plüton’la Aralık’ta yapmış olduğu iki toplantıyla ve gerilemesiyle arzular, ilişkiler, değerler ve parayla ilgili tavırlarda derin bir yeniden değerlendirme yapıyor.

Şoklar, bilgiler ve ifşalar düşüncelerimizi, bakış açılarımızı ve yaklaşımlarımızı güncelliyor. Yeni ay geldiğinde hala daha arkadan yetişmeye çalışıyor olabiliriz. Ancak yeni ayın potansiyeline sözde bağlılık göstermek ve gerisini takip etmemek yerine onu kucaklayıp gerçekten yaşamak için yeterince değiştik.

Daha az istiyoruz. Daha az planlıyoruz. Yıllardır bir sonraki seneye taşıdığımız aynı 10-20 karar yerine, bir avuç hareket maddesi içeren bir listemiz olabilir.  Pek çokları eski listelere arkasını dönüyor. Ve bu sefer yeni listedekileri gerçekten istiyoruz.

Her tohum, her plan, her taze başlangıç denenmiş ve bildik olandan kopup gidiyor. Ay, özgürleşme, uyanış ve radikal değişim getiren Uranüs’e üçgen açıda. Şimdi başlamakta olan şey, geçen yılın yapısal stres testinin dışa vurulan sonuçlarından biri, sarsmaktan çok yeniden inşa etmekle alakalı. Yeni filizler beslenme, yiyecek, sanat, fiziksel güvenlik, rahatlık, elektrik, teknoloji ve toprakla, parayla ve kaynaklarla olan ilişkimizle ilgili sorunlarla iç içe.

Bu ayı kendi kişisel “yeşil” yeniden yapılanmanızın başlangıç noktası olarak düşünün. Doğal kaynakların nasıl kullanılacağı konusundaki yeni keşifler şimdilik bireysel hayatlar ve kolektif için sembolik olabilir. 

Şu anda ihtimaller heyecan verici, biraz da korkutucu ama kesinlikle yapılabilir hissettiriyor.  Şans harekete geçmekten yana. Bu ay kararlılıkla, sorumlulukla kişisel ahlak pusulanızı takip ederek ve bu sırada emeğinizin keyfini çıkarmak için yollar bularak ilerlemeniz için gerekli iradeyi sunuyor.

Bu nitelikler aksiyon kahramanı Mars’ın Yay’dan doğru Oğlak’ın yöneticisi Satürn’e yaptığı altmış derecelik açıdan geliyor. Satürn, yetişkin olmanın ve düzenin gezegeni. Yeni ay, Mars ve Satürn’ün ortasında yarım altmışlık açıda, ortadaki maymun pozisyonunda ve bizi rahatlık alanlarımızın dışına, altmışlık açının potansiyeline itiyor. İleri hareket ilk veya bilinçli seçimimiz olmayabilir fakat o hafif iritasyon biz harekete geçene kadar rahat vermeyecektir.

Bu da demek oluyor ki, yeni ayın gerilemeye karşı bir durdurma mekanizması var. Bir hedef seçin, bir proje için tohum atın ve enerjiler sizi yola devam etmeye dürtecektir.

Ve bütün bunların anlamı da: Bu sene yeni yıl kararları almak tekrar moda oldu. Ve bu o kararları gerçekten uygulayacağınız sene. Belki hepsini değil ama sizin için önemli olmaya yetecek kadarını. 

Kathy Biehl’e çok teşekkürler. (empowermentunlimited.com).


Dostlar, bu senenin ilk önemli enerjisinin Sabian sembolü de odaklanmayı anlatıyor. 

“Ateş Meditasyonu”

Bu sembolün klasik hali “ateşe tapan”, ben “ateş meditasyonu” olarak değiştirerek yirmi birinci yüzyıla getirdim. Bu enerji düşüncelerini odaklama ve merkezini bulma becerisini anlatıyor. Ateşin getirdiği yoğun bir tutku da var. Düşünün, ne zaman bir ateş olsa, ister sobada, ister şöminede ya da kampta, mangalda, insanlar nasıl da çevresinde toplanır ve eğer açık ateş ise onu seyretmeye dalarlar. Böyle bir konsantrasyon, böyle yoğun bir odaklanma enerjisinin içindeyiz. Aklınızın dağılmasına izin verirseniz odağınız ve merkeziniz de kaybolacak. Odaklanırsanız, ateşin gücüyle iç gücünüz birleşecek ve çok şey yapabileceksiniz. Tabii ateş dikkatli kullanılması gereken bir enerji, yanmak istemeyiz. 

Peki bu yeni ayda bu sembol bize ne diyor? Öncelikle tutkunuzu bulun. Ona odaklanın. Ateşinizi yakın. Tutkunun ardından dikkatle gidin, harekete geçin ama ne ateşin içine atlayın, ne de ondan uzak durun, dikkatli mesafede adım adım ilerleyin. Ateşin sönmesine izin vermeyin. Yaratıcı olun. Gerekli tüm kaynaklara sahipsiniz, içinizdeki ateş ise onları kullanılabilir hale getiriyor.

Peki ya tutkunuzun sonucu ne olacak? Fizikselde ateş kadar faydalı bir şeye dönüştüğünü göreceksiniz. Tutkunuz hem maddi getirilere, hem de çok büyük ruhsal tatmine dönüşme potansiyeli taşıyor. 

Bir yeni yılın hemen başındaki süper yeni ayın enerjisi bundan daha güzel olamaz herhalde! 

Yeni yıl kararlarınızı gözden geçirin. Bir ateş meditasyonu da yapabilirsiniz. Mum ışığı veya gerçek büyük ateşin karşısında oturacak kadar şanslıysanız bu enerjinin içinde pişmeyi kaçırmayın derim. Gerçekten tutkuyla istediklerinizi aradan seçip diğerlerini salıverin. Elemeden sonra elinizde kalan kararları gerçekleştirmek için nasıl bir plan uygulayacağınızı düşünün, ne de olsa burası Oğlak. Somut adımlarınız olmalı. Burada söz konusu olanlar öylesine inşallah-maşallah deyip de bırakılan arzular ya da dilek ağacına bağlanan hayaller değil. Pazartesi sabah kalktığınızda aklınızda ilk ne olacak? Ne yapacaksınız? İşte bundan bahsediyoruz. 

Bir uyarım da var; Oğlak öyle hızlı değildir, uzun dönemlidir ve kalıcı değişim yaratır. Yani bugün karar verip yarın harekete geçip hafta sonuna sonuç almayı beklemeyin. Oğlak, sürekli, tutarlı odaklanma ve hareketle beslenen büyük kararları destekler. Yeni bir iş kurmak gibi, yeni bir beslenme düzeni yerleştirmek, yeni bir ev inşa etmek, yeni alışkanlıklar yaratmak gibi…. Yani eğer bu sene bir kitap yazmak istiyorsanız, bu ay sonuna hazır olacak kısa bir kitap olmayacak. Bu sizin baş yapıtınız olacak ve ödülleri de o kadar büyüyecek. Bu zihin yapısı her türlü yeni karar için önemlidir. Kendinizi küçültmeyin, potansiyelinizi törpülemeyin ve sabırsızlığın kurbanı olmayın!

Yeni ay, 2 Ocak saat 21.33’te (İst.) Hepinize harika bir yeni ay diliyorum.

©Mor Alev 2022


YEPYENi! 12 Nisan 2021’den itibaren “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

6 comments

 1. Sevgili Mor Alev ❤️ En guzel cevaplarim yine senden geldi cok şükür 🙏🏻 aracılığına minnettarım ❤️🙏🏻

  Liked by 1 kişi

 2. Teşekkürler, sevgiler, ilahi ışığın altındaki hizmetiniz bize ışık bize güç bize yol olup yolumuzuda aydinlatmakla birlikte bizi yukarılara en tepelere büyük ilahi güce taşıyor öylede oldu🙏🙏🙏🙏🌸🌸🌺❤️

  Liked by 1 kişi

 3. Sevgili Mor Alev
  Yeni yıl girmeden bir kaç gün önce bir yakınım bana yeni yıl için dileklerimi sordu.Geriye dönüp baktığımda 1 yıl öncesi kararlarımı gözden geçirdim. Çabaladım ama maalesef olmadı.
  Ben ve oğlum covid olduk.Onun için çok endişelendim.Sonu belli olmayan bir süreçti.Kaygı ve korku tüm beklentilerimin önüne geçti. Sağlığın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladım.
  Bu yüzden;
  2022 için hedefim ,sağlığım için yeni alışkanlıklar yaratmaya ve
  Meditasyonlarıma odaklanmaya
  Bunları gerçekleştirebilmek için potansiyelimi törpülemeden yoluma devam etmeye niyet ediyorum🙏
  Oğlak burcuyum(7 Ocak) ve Oğlak’taki yeni ay’ın izini sakince takip etmek istiyorum🙏
  İyi ki varsınız🙏Minnettarım🙏

  Liked by 1 kişi

 4. Sevgili mor alev astrolojiyle ilgili merak ettiğim bir konu var; klasik yanıtlar çok yeterli gelmedi ulaşabildiğim ve çoğu da negatife odaklıydı ve bu yüzden sana da sorma ihtiyacı duydum..Sorum plutonun oğlak transitiyle ilgili..Terazi koç stelyumuna sahip biri olarak tr plutonun nerdeyse bütün gezegenlerime kare açı yaptığını farkettim senelerdir..jüliter, satürn, ay, plüton, yükselen terazi yerleşimlerine ve merkür mars güneş koç yerleşimlerim.. Halihazırda devam ediyor çoğu da son derecelerde oldukları için; sonra boğanın ilk derecesindeki venüs ve şirona şeklinde devam ediyor bu kare açılar..Bu etkiden daha fazla kriz yaşamadan geçmenin yolu var mıdır bunu çok merak ediyorum; yani farkındalıkla rahat bir şekilde yaşamak mümkün müdür bundan sonraki aşamaları ve disiplin yoluyla dönüşümü mü anlatmaya çalışıyor oğlak etkisiyle..Biraz kişisel bir soru oldu belki ama bu tarz açıları çok fazla sarsılıp savrulmadan deneyimlemenin yolları var mı gerçekten merak ediyorum ve yeni bir varlık olmam gerektiğinin işareti gibi hissediyorum..Bir de doğum haritasının amacının kuzey düğüme gitmek olduğunu ya da güneşi gerçekleştirmek olduğunu söyleyenler duydum..Bu konudaki fikrini de merak ediyorum..Birkaç cümleyle de olsa yanıt verebilirsen çok sevinirim..Sevgilerimle..

  Beğen

  1. Sevgili Sunny, öncelikle ilk prensibimize bakalım: Astrolojide ve astrolojik haritada kötü diye bir şey yoktur. Gergin vardır, yumuşak vardır ama kötü yoktur. Plüton’un sizden ne istediğine bakın, Plüton psikolog gibidir, derinlere inip temizlememiz gerekenleri açığa çıkarmamızı ve hayatımızı yeniden düzenlememizi ister. Kimileri bunu çok kolay yapar, kimileri direnir. Size zor geldiğine göre direnen grupta olduğunuzu varsayıyorum. Her şey eskisi gibi olsun fikrine tutunuyorsanız, bunu bırakın. Bakın, Plüton benim için de yıllardır bir sürü gergin açı yaratıyor ve onunla mücadele etmek yerine akışa güvendiğimde gayet güzel oluyor. Kuzey düğümü çok önemlidir. Her gezegen yaşam amacınızla ilgilidir. Güneş haritadaki ışığın kaynağıdır, kuzey düğümü hedef. Upuzun yazamıyorum maalesef, bunlar astroloji kitaplarının konusu olan şeyler. Burada bundan başka ne yazsam eksik kalacak. Sevgilerle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.