Elveda Kış Uykusu

Sevgililer,

Pek çoğunuz bulutlardan ya da yağmurdan güneş ışığını göremediğiniz halde, kişisel güneşiniz her gün daha çok parlıyor. 

Belki bahçenizde yeni bir çiçek fark ediyorsunuz. Ya da bir arkadaşınızın söylediğiniz bir şeye gülümsediğini buluyorsunuz. Nasıl olduğu önemli değil; güneş sizi asla terk etmedi; sadece bulutların ardına saklıydı. O bulutlar ayrılmaya başlıyor, böylece siz de daha fazla güneş, daha fazla ışık ve neşe-keyif-coşku keşfediyorsunuz.

Gün ışığıyla dopdolu ve kış uyuşukluğundan uyanmakta olan ağaçlarıyla ılık bir ilkbahar gününün güzelliğini tam olarak hatırlayamasanız da, işte sizin için gelişmeye başlayan şey budur. Hızla sessiz, renksiz, sıklıkla kasvetli kış günlerinden neşe-keyif-coşku ve umutla dolu bir iç ilkbahara geçiyorsunuz.

İçinize bakarken ve oradaki gri gökyüzü sizi bir battaniyeye sarınıp ateş önünde oturmaya teşvik ederken, şu son ifademiz şu anda çok az anlam taşıyor. Çok yakında battaniyeleri atıp dışarıdaki olasılıklara gizlice bakmayı arzulayacaksınız. Artık eve kapalı, ürkmüş veya başkalarının kim olmanız gerektiği hakkındaki sözlerine yanıt veriyor olmayacaksınız. Artık saklanma, kendinizle kalma, uzun uzun merkezinizi düşünme ihtiyacını hissetmeyeceksiniz. Siz, dünyaya yeniden katılmaya hazırsınız.

Bazılarınız sağlığınızın o aktivite vizyonunu süregelen kış uykusuna tekrar çevirebileceğine dair endişelerinizi ilan edeceksiniz. İzninizle, aynı fikirde değiliz. Siz yeni bir bedende yeni bir varlık olduğunuz için, dünyaya yeniden katılmanın yeni yollarını ya keşfedeceksiniz ya da icat edeceksiniz. Sağlık güvenliğinizi de etkileşimlerinizi de tatmin edecek yollar.

Aylar süren kış uykusu sona erdi. Daha önce olduğu gibi değil, iç-varlığınızı tatmin edecek yeni bir şekilde. Belki yeni bir şey yaratacaksınız, farklı şekillerde etkileşime gireceksiniz veya hayatınıza güneşi getiren yeni hareketler bulacaksınız.

Bir zamanlar olan artık yok. Kış uykunuz bitti. Güneş geri geldi. Ve vizyonunuz ile varlığınızın yeniliği, yepyeniyi yaratıyor.

Bazılarınız hiçbir yeni fikir veya planınız olmadığını düşündüğünüz için korkuya geri döneceksiniz. Evinizin güvenliğini terk ederken korkunun gölgelerini hissedeceksiniz. Bu da çok yakında değişecek. Çünkü 2020 yılınız kış uykusuyla, kendinizi bulmanızla alakalıydı. Bu yeni yıl, bu yeni evre ise, olduğunuz yeni varlığı dış dünyaya yansıtmanızla ilgili.

Bunun nasıl ya da ne zaman olacağı konusunda endişelenmeyin. Bu bir otomatik aktivitedir. Bebekler küçük çocuklara, ardından ergenlere ve sonunda yetişkinlere evrilene dek uzun saatler uyurlar. İşte sizin için de böyledir. Siz de benzer bir kalıpla evriliyorsunuz. Aradaki fark, sizin bu kalıbı ilk yaşayanlar olmanızdır, dolayısıyla hangi noktada daha ne kadar kendinizi karantinaya almaya, dinlenmeye, yenilenmeye ve 3D bebekler için geçerli olan tüm diğer aktivitelere ihtiyacınız olmayacağını bilemezdiniz.

Son günlerde, yeni siz bebekten evin dışındaki dünyayı da keşfetmeyi isteyen çocuğa evrildiniz. Elbette, pek çoğunuz bu son cümleye burun kıvıracaksınız, çünkü bizim ve diğerlerinin geçmiş mesajlarına göre siz o  evreden geçip gittiniz. Hakikatten de öyle – fakat farklı bir seviyede.

Öncü ve yeni varlık statünüzü kabul ederek, bir çok-boyutlu varoluşu da kabul ettiniz. Bu yüzden, çoklu evrimsel aşamaları eş-zamanlı geçiriyorsunuz. İlk büyüme hamleniz 3D’den çok-boyutlu olmaya doğruydu. Takip eden her bir büyüme atağı, sizin ilgili boyutlara odaklanma ihtiyacınızdır. Bazılarınız şu anda seçtiğiniz boyutu etkileyebilecek bir parçayı arındırırken duygusal acı içerisindesiniz. Diğerleriniz ise bu sırada en son enerji dalgalarıyla akıyorsunuz.

Özgün yolunuza kendinizi hazır etmek için evrimleşirken, ilelebet bu böyle olacak. Bir enerji akışını takiben iki kişi bile birbirinin aynı hissetmeyecek, çünkü siz 3D’nin  dayanak noktası olan grup düşüncesi ve grup hareketinin ötesine geçtiniz.  Şu andaki gibi varlığınızı bireyselleştirmeden önce, geçişinizin erken dönemlerinde buna (grup düşünce ve davranışına) ihtiyacınız vardı.

3D insanların hepsini etkileyen ergenlik veya herhangi bir fiziksel değişimde olduğu gibi, tıpkısının aynısı olmaktan, yeni benliğinizin becerilerini size en uygun şekillerde çalıştıran özgün bireyler oldunuz. Bir grubun parçası olmayı isteyin ya da istemeyin. Bir şey icat edin ya da etmeyin. Kişiliğinizi dramatik bir şekilde değiştirmiş olun ya da olmayın. Ne olursa olsun, siz dengenizi, merkez noktanızı bulacaksınız. Çünkü siz 3D aynılığın ve hatta çok-boyutlu bebekliğin de ötesine geçtiniz.

Bulutlara rağmen güneşi buluyorsunuz, çünkü kendinize korku veya kıskançlık olmadan evrilme izni veriyorsunuz. Sizin güneş ışığı keşfiniz gerçek sizdir. Çağlar boyu kendinizi mahrum etmiş olduğunuz bir şey fakat şimdi, onu sıfırlayamaz, onu inkâr edemez ve o yokmuş gibi davranamazsınız.

Siz, sizsiniz çünkü siz bu yeni dünya/evrensel evrim için olmazsa olmaz bir Evrensel yapboz parçasına sahipsiniz.  O parçayı Evrensel bulmacaya yerleştirmenizin tek yolu kendiniz olmanızdır – o yeni siz bir zamanlar olduğunuz gibi veya 3D karakterinizin istemiş olduğu gibi olmasa da.

Kendinize olma izni tanıyın ve bulmaca parçanız kusursuzca yerine yerleşecektir. Kendinizi olması gerektiğine inandığınız şekle dönüştürmeye çalışın, bulmaca parçanız uymayacak. Ve öyle de oldu. Âmin.

Brenda Hoffman ve kanallığını yaptığı Işık Varlıklarına çok teşekkürler. (LifeTapestryCreations.com)


En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı©2021 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.

Copyright © 2021 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

4 comments

 1. o kadar muhteşem bir mesaj ki benim için ;tam kendimi dinlerken hissettiklerimi kelimelere dökmüşsünüz yine harika bir eşzamanlılıkla. “Bir zamanlar olan artık yok. Kış uykunuz bitti. Güneş geri geldi. Ve vizyonunuz ile varlığınızın yeniliği, yepyeniyi yaratıyor. “Ve bu yeni ben yeni dünya muhteşem olacak buna inancım tam ve öyle de oldu şükürler olsun .

  Liked by 3 people

 2. Son zamanlarda gelen en güzel kanalliklardan biriydi sevgili Mor Alev, sonsuz tesekkurler!

  “Kendinize olma izni tanıyın ve bulmaca parçanız kusursuzca yerine yerleşecektir. Kendinizi olması gerektiğine inandığınız şekle dönüştürmeye çalışın, bulmaca parçanız uymayacak”
  O kadar dogru o kadar dogru ki!

  Uzun zamandir cok umutlu, gulumseyerek piril piril uyaniyorum. Aylar sonra ilk kez 2 gun önce eskinin gölgelerinden bir hatira gibi icimde bi sikintiyla, kalp kirikligiyla uyandim(2005-2012 arasinda neredeyse her gün olan bir seydi benim icin, ruhani uyanistan öncesi). Biraz icime bakinca gormesi cok zor olmadi yine degerimi verimlilikle ölcüyor ve kendimi “olmam gerektigi” sey oldugumda(tabi bunu da ben uyduruyorum) sevecegim inanciyla ilerlemeye kalkiyordum. Aglarini ormeden fark ediverdim ve bu dersin sonuydu, finaliydi, bunu hissettim. Ve tekrar bence subat ayina damgasini vuran kanalliktaki sozleri hatirladim:
  ‘Yaptigim yada yapmadigim hicbir sey özdegerimi belirleyemez’.

  Iste bunun bende artik iyice oturmasiyla Isik Varliklarinin bahsettigi ilkbahari, dunyaya cikisi, coklu gelisimi cok net hissediyorum. Her seyi kelimelere dokmek iste mumkun degil!
  Hepimizi ve her seyi cok seviyorum sevgili Mor Alev, iyi ki varsin iyi ki variz! Bize bunlari paylasim firsatini sundugun icin cok tesekkur ederim!

  Liked by 3 people

 3. “Ol, ol, ol” son günlerde hep bunu söylüyorum. Teşekkürler Mor Alev 💜💜💜🙏🙏🙏

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.