Melekler: Sorun mu, Fırsat mı? Seçim Sizin.

Sevgili Dostlarımız, Sizleri çok seviyoruz.

Yeryüzüne geldiğinizde, bir çeşitlilik ve kontrast dünyasına giriş yaptığınızı biliyordunuz. Gerçekte kim olduğunuz konusundaki farkındalığınızı derinleştirecek, sevme becerinizi güçlendirecek, zihninizi fiziksel deneyiminize çok daha sevecen bir gerçekliği çekecek şekilde kullanmanız için motive edecek zorlayıcı kişi ve şartlarla yüz yüze geleceğinizi biliyordunuz.

Bunu neden yaptınız? 

Şu örneklemeyi bir düşünün: Eğer bir konuda uzman olmak isteseniz, bulabileceğiniz en basit dersi mi seçerdiniz – hiçbir gayret olmadan ancak derin anlayış da sağlayamayan? Veya egzersizleri yapmaya ve kendinizi sürece vermeye gönüllüyseniz, sizi zorlayabilecek, bilmek istediklerinizin tamamını öğreneceğiniz bir eğitimi mi tercih ederdiniz?

Aynı şekilde, eğer bir oyun oynayacaksanız, hiçbir zorluk olmayanla ne kadar eğlenebilirsiniz? Başlarsınız, basit adımları takip eder ve her defasında kazanırsınız. Ondan aldığınız tatmin mi daha çok olurdu? Yoksa, henüz ustası olmadığınız ancak beceri ve farkındalıklarınızı güçlendirecek fırsatları sunan bir oyun mu istersiniz?

Cennetsel boyutlardayken, enerji evren apaçık önünüzdedir. Bir şey düşünürsünüz ve o belirir. Arzulayabileceğiniz her şeye sahipsiniz. Bir formunuz olduğu halde, Kaynak’la bir olduğunuzu, asla ayrılmadığınızı bilirsiniz. Hayatın bütünü çok güzel koordine edilmiş bir dans gibidir.

Cennetlerde çok az çabalama vardır. Her zaman içinizden yüzeye çıkmaya çalışan İlahi sevgiyi bloke etme veya kucaklama seçeneğinin de parçası olduğu özgür iradenin verildiği dünyanın aksine,  cennetlerde bu sevgiyi engellemezsiniz. Her şey kolay ve rahat olur. Sonsuza dek, keyifle gezinebilirsiniz. Bir süre bunun keyfini çıkarırsınız… ve sonra, kışın sonundaki ağaç gibi, daha fazlası olmaya gelişmek istersiniz. İstediğiniz sayıdaki gerçekliklerde yeni hayatlar seçebilirsiniz. Başkaları için rehber olabilirsiniz. 

Gayret gerektiren sorunlarının sadece ruhunuzun sevgi deneyimini ve sevgi becerilerini  geliştirmeyi amaçlayan teşvik ve yükseliş rampaları olduğunu yüzde yüz bilerek, yeryüzü gezegeninde yeni bir hayata geri dönebilirsiniz. Sorunlar sizleri sevgiyle hizalanmaya ve yaratmaya motive eder. Yaratma arzunuzla evrendeki sevgi genişlemesinin bir parçası olursunuz. 

Bir zorlukla karşılaştığınızda, nefes alın. Buraya geldiniz çünkü derinlerinizdeki bir şey gelişmek istedi. Belki hayatınızın tam olarak istediğiniz gibi olmadığını biliyordunuz ama hayat üsteleyene kadar değişimle savaştınız. Belki geleceği olmayan bir işteydiniz ve işten çıkartıldınız, belki çok iyi bir işteydiniz ama kalbinizin en derinlerinde onunla uyumda değildiniz. Belki o ilişkinin daha fazla dikkate ihtiyacı vardı veya daha keskin, daha yoğun bir gözlemlemeye. Aniden hepsi bin parçaya bölünür ve tek amacı sizin kendinizi daha sevmeniz, daha fazla merhamet öğrenmenizdir veya artık o şeyler artık sizinle titreşimsel uyumda değildir.

Bazen sorunlar beklenmedik bir anda, beklenmedik şekilde gelir. Fakat geriye dönüp baktığınızda sizi nasıl istemiş olduğunuz şekillerde geliştirdiğini, yaratmak istedikleriniz için motivasyon verdiğini, ancak “eh işte” diyebildiğiniz, istemeseniz de razı olduğunuz durumlardan çıkma ilhamı verdiğini göreceksiniz. Onlar sizi hızla çok daha iyi durumlara iter… Eğer bu zorlukları sevgiye gelişmek üzere birer fırsat olarak kucaklamayı seçtiyseniz.

Neşe-keyif-coşku aracılığıyla da gelişebilirsiniz. Her bir günü sevgiyle yaşarken, hayallerinizin gerçekleşmesini hevesle bekleyerek gelişimi kucaklayabilirsiniz. Bu sevgi titreşiminden kayıp çıktığınızda ve farkında olmadan bir sorun yarattığınızda, çok çabuk bunun sadece sevgi titreşiminizi bulup derinleştirmek için bir fırsat olduğunu görebilirsiniz. 

Yokluk hissettiğinizde, önünüze çıkan her şeyi takdir ederek içinizden bolluğa tekrar bağlanabilirsiniz. Sevilmediğinizi hissettiğinizde, en sonunda o sevgi akışını hissedene kadar başkalarıyla paylaştığınız iyiliğinizi sevebilirsiniz. Terkedilmiş hissettiğinizde, kendinizi terk etmeyi reddedebilirsiniz. Hastalandığınızda, hayatın basit şeylerinde neşe-keyif-coşku bulabilir ve bedeninizi en iyi nasıl şifalandıracağınız konusunda yönlendirme alana kadar huzur ve rahatlamayla bağınızı derinleştirebilirsiniz. Doktorlarınızı, sağlık uzmanlarınızı sevebilirsiniz ve o sevgi de size bütünüyle geri yansıtılır.

Bu, sevgililer, sizin burada bulunmanızın sebebidir – acı çekmek değil, aksine adına yeryüzü denen bu okul ve oyun bahçesinde sevmek, gelişmek, yaratmak için. Gayret göstermeniz gereken durumlar olacağını biliyordunuz, ama tıpkı bir okul gibi, bu sorunların tek sebebi sizi yaratmaya ve gelişmeye motive etmektir. Bir oyundaki zorluklar gibi, sizi farkındalığınızı geliştirmeye ve sevme yeteneğinizi derinleştirmeye teşvik eder, çünkü sevgi burada, dünyadaki tek oyundur.

Sizler İlahi olanın bedenlenmiş hallerisiniz. Kalpten gelen büyük bir arzuyla gelişmeyi, büyümeyi, sevmeyi ve daha fazlası olmayı istiyorsunuz, varoluşunuzun doğası işte budur.

Sizleri çok seviyoruz.

Melekler

Ann Albers ve Meleklere çok teşekkürler. (visionsofheaven.com)


En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı©2021 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.

Copyright © 2021 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

5 comments

 1. Allahı herkes sever ;))
  Önemli olan #hayrı da #şerh ide (Bir) den gelmiştir deyip kucaklayabilmek☝️🙏🌀🥰🥰🥰

  Liked by 1 kişi

 2. “Bir formunuz olduğu halde, Kaynak’la bir olduğunuzu, asla ayrılmadığınızı bilirsiniz. Hayatın bütünü çok güzel koordine edilmiş bir dans gibidir.” Ne kadar guclu ve özel sözler, öyle okunup gecilecek gibi degil asla. Bir kere durup deneyimine acildigimizda, gercek apacik ve reddedilemez sekilde karsimizda duruyor. Tesekkur ediyorum ve saygiyla egiliyorum varolan her seyin onunde.

  “Kalpten gelen büyük bir arzuyla gelişmeyi, büyümeyi, sevmeyi ve daha fazlası olmayı istiyorsunuz, varoluşunuzun doğası işte budur.” Iste bu! Varolusumuzun dogasi sinirlari olan hicbir seyle sinirlanmamak, hicbir seyle cevrelenmemek, sonunda sonsuz dogamiza ulasmak ve hatirlamaktir. Artik buna teslim olma zamani. Tek yapmamiz gereken sayarak, toplayarak, biriktirerek, “yaparak” sonsuza ulasamayacagimizi gormek. Onu iceride bulacagiz, bu anda sessizce durarak ve teslim olarak, ta ki ic ve dis kalmayana kadar. Bunu hepimizin aslinda bildigini biliyorum!

  Sevgili Mor Alev, bu muhtesem kanallik icin cok tesekkur ederim, isigini yolumuza tutmaktan hic yorulmadigin icin de. Seni cok seviyorum!

  Liked by 1 kişi

 3. Mor alev eşzamanlı düşüncelerimin tercümanı😇 .Rehberliğin ve bize kendimizi anlatan paylaşımların İçin çok teşekkür ediyorum.🙏🏻Gönül dolusu sevgilerimi bırakıyorum buraya.♥️

  Liked by 1 kişi

 4. Sevgili Mor Alev melekleriyle dostumuzun yorumuna yürekten katılıyorum. Yıldızı tıkladım ama renk değişmedi😏 ben de yazıyla bildireyim dedim.Sevgilerimle❤️❤️❤️

  Liked by 1 kişi

 5. Ben de içimden uzun süredir geçen bir kanallığı yazayım. Belki başka birinin de duymaya ihtiyacı vardır; “kendilerini yansıttıkları veya göstermeye çalıştıkları kadar güçlü, korkutucu veya tehlikeli değiller. Ve senin tek başına yaratabilecegin kurtuluş enerjisinden güçlü değiller”.

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.