2021 Oğlak Yeni Ayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Senenin ilk yeni ayı Oğlak’ta, Plüton’la birlikte, dolayısıyla Eris’e kare açıda. Tam bir yıl önce gerçekleşmiş olan Satürn-Plüton birleşmesinin hemen yanında, aynı noktayı bir daha aktive ediyor. Ciddi. İstekli. İradeli. İçeriye kapıyor. Ama aynı zamanda isyankâr ve içinde öfkenin ateşi yanıyor. Sürprizlere gebe. Bu ateş yakıp yıkar mı, yoksa turbo ilerlemenin yakıtı mı olur? 

Tom Lescher bu yeni ayın ruhunu çok güzel yakalamış ve birkaç alıntıyla başlamak uygun göründü. (newparadigmastrology.com)

***

“Evrimleşmiş ya da evrimleşmekte olan Oğlak/Satürn enerjisi, geri kafalılık, sertlik, bağnazlık, ayrımcılık yerine sabır, olgunluk ve öz-kontrol getirir. Bu ay boyunca yelpazenin her iki ucu da vurgulanacaktır.”

“Kendimizin ve diğerlerinin olayları ciddiye aldığını göreceğiz. Bazıları cidden değişim isteyecek, bazıları da ciddi bir şekilde değişime karşı çıkacak. Bazıları bütün bunları o kadar ciddiye alacak ki, savaşa hazır olacaklar.”

“Mars (savaşçı) Uranüs’le (asi) birleşiyor, Satürn (otorite), Jüpiter (büyük) ve Merkür’e (iletişim) kare açıda. Basitçe ifade edersek, güncel, önde gelen otorite figürleriyle savaşçı asiler arasındaki gerginliği (kare açı) deneyimleyeceğiz. Bunu kendi ruhunuzda eski, yerleşmiş, kısıtlı hayatınızdan kurtulma arzusu olarak da deneyimleyebilirsiniz. Ve hepimiz bir takım şok edici, ani isyanlara şahit olacağız.”

“Satürn/Oğlak hayatı siyah ve beyaz görmeyi sever, arada çok fazla gri alan yoktur. Ya kazanır ya da kaybedersiniz, iyi ya da kötü, olumlu ya da olumsuz, aydınlık ya da karanlık. İmha edici Plüton’la birleşmiş bu Oğlak yeni ayı, zıt inanç, ideal, hedef ve arzulara sahip olanları karşı karşıya getirebilir. Bu dört haftayı hayat kitabındaki on üçüncü bölüm olarak görebiliriz. Kahramanımızın en büyük engellerle karşılaştığı, çok şeyin geride bırakıldığı, geleceğin belli olmadığı. Bu bilgiyle donandığımızda, dinginlikle, sağduyu ile ilerleyebiliriz, gözler açık ve kendi kahramanımız olmanın vaktinin geldiğini bilerek. Gurur duyabileceğimiz bir geleceği yaratmak için gerçeğimize sıkıca bağlı, sadece lafta kalmayan, sözüyle davranışları bir, sorumluluk alan ve bilinçli hareket eden. On dördüncü bölümden itibaren gelişecekler ise hikâyenin bu en önemli bölümünde hangi karar ve hareketleri seçtiğimize bağlı.”

“Bunu o kadar gizemli ve heyecanlı bir hikâye yapan şey ise Neptün’ün ay düğümlerine olan kare açısı. O kadar çok sır, yanılsama, yalan ve kandırmaca var ki, kahramanımız zor bir sınavdan geçiyor. Sadece “karanlık güçlerle savaşmayacak” aynı zamanda neyin karanlık olduğunu tanımak zorunda!”

“Bu eskiyi kapatıp yeniye başlama zamanı. Çalışma masanızdan işe yaramayanları süpürüp atın ve işe yarayanlara odaklanın. Sizi aydınlatması için ruhunuzun vizyonunu davet edin ve sabırla hayallerinizi, öngörülerinizi, potansiyelinizi çok daha berrak formlara yoğurmaya, biçimlendirmeye, başlayın. O yeni formları besleyin, sulayın, onlara iyi bakın. Bilin, onlar kendinize ve dünyaya olan hizmet ve armağanlarınızı taşıyor ve zamanı geldiğinde açılacaklar.”

***

Bilge Baykuşlar, gördünüz, bu çok kolay bir yeni ay değil. Enerji bizleri yeniye doğru ittirmeye devam ederken, kim yeni alışkanlıkları, yeni çözümleri kucaklar ve sebatla onların üzerinde çalışırsa, kendi kendinin kahramanı olarak bir sonraki bölüme çok daha rahat geçecek. Bu da bizi yeni yıl kararlarına getiriyor! Yeni ve yapıcı alışkanlıklara, yeni kararlara çok büyük destek var. İnatçı Oğlak’la bu yenilikleri hayatınıza harika bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Tek bir uyarı, hemen sonuç almayı beklemeyin, ama sonuç da gelecek hem de beklediğinizden çok daha büyük başarılarla, sadece birer akıllı dağ keçisi olun yeter.

“Her gün, her birimizin kendimizi bütünüyle yeniden değiştirme hakkı, bütünüyle yenileme olasılığı var. Eğer siz kendinizi yenilemezseniz, başkaları tarafından değiştirileceksiniz. Yani, kendinizi yenileyecek kadar olağanüstü ve ıslah edilemez olmanız bilgece bir seçimdir.” 

Maya Angelou

Tabii Mars ve Uranüs, Eris ve Lilith, Neptün ve ay düğümleri de işin içinde olduğu için şaşırmaya şaşırmayacağız. Sadece yeni bilgileri titizlikle incelemeli, kalbimize doğruluğunu sormalı ve eğer gerekiyorsa yeni planlarımızı bunlara göre düzenlemeliyiz. 

Bu yeni ayın Sabian sembolü ise;

“Manastıra giriş yapan kadın”

Bu sembolü ne zaman görsem aklımda beliren soru, bu inziva mı, kaçış mı, zorla kapatılma mı? Plüton, ağır ilerleyen bir gezegen olarak 2019’dan itibaren bu derecenin üzerinden defalarca geçti. 2020’nin büyük çoğunluğunu burada geçirdi. Bizler de manastıra kapatılmış gibiydik! Şimdi de öyleyiz. Ama bu sefer bu  derecenin üzerinde ay ve güneş bulunuyor.

Manastıra girmek ya da inzivaya çekilmek, çok çeşitli inanç ve öğretilerde binlerce yıldır bulunan bir kavram. Bu sembol tabii ki sadece bir yere kapanmayı anlatmıyor, aslında bunun sebebi ve amacı, kapanıp kapanmamaktan çok daha önemli. Birlikte bakalım: 

Burada işaret edilen, anlamlı bir sebep için, ister bu hayattaki yerimizi anlamak, ister ruhani, sanatsal, bilimsel ya da bizi ilgilendiren herhangi bir girişim için olsun, kendimizi dış etkenlerden arındırma ve öze dönme ihtiyacımızı anlatıyor. Yani yukarıda bahsedilen Neptün etkisinin ilacı – neyin doğru neyin yanılsama olduğunu bulmanın yolu – dışarıdan gelen bilgi bombardımanını ya en aza indirmek, ya da her defasında kısa bir inziva ile – belki sizinki beş dakika sürebilir – içe dönmektir. 

Burada ihtiyaç duyulan şey, iç çağrınızın, neredeyse bir kader hissinin, iç yönlendirmenizin size yol göstermesine izin vermek ve bunların dışındaki diğer her şeyi gereksiz kutusuna atmak olabilir.

Yine yukarıdaki örneği kullanırsak, tarihte en çok anlatılan hayatlar, en heyecanlı hikayelerin kahramanları ya asker, ya hayat kadını, ya köle ya da rahip/rahibedir. Bu sembol elbette bu son örneği ima ediyor ve böyle bir münzevi hayatın sizi nasıl etkilediğini de anlatıyor olabilir. Odaklanılması gereken soru, acaba bu bir kolaya kaçış mı, yoksa bu zaman ruhani bir yolculukla kendini ilhama açma aracı mı? Belki de başa çıkamadığınız bir şeyi görmezden gelmek için kendinizi inzivaya çektiniz ama yine de o aklınızın arka köşelerinden doğru sizi iğnelemeye devam etmektedir ve bir ihtimal dışarı çıkar çıkmaz göz göze geleceğinizi biliyor ama bilmiyormuş gibi yapıyorsunuz.

Bana göre bu sembol bu zamanda içeriye kapanmakla beraber içe dönüşümüzü destekliyor ancak anlamsız oyalanmaya kaçışa karşı da büyük bir uyarı var. Belki salgın önlemleri daha da sıkılaşabilir. Fakat, bu ikinci şansı iyi kullanalım, bir daha böyle bir fırsat gelmeyebilir, siz kendinizi bulana kadar bütün dünya beklemeyebilir!

Kısaca bu yeni ayın mesajı, 2020 yılı boyunca verilen mesajla hemen hemen aynı ama şimdi Kova’daki kümelenmeyle de desteklendiğini asla unutmamalıyız:

Eskiyi sal, andakini kabul et, olması gerekeni yarat!

Yeni ay 13 Ocak, sabah 08.00’de (İst.) ve önümüzdeki dört haftanın temel enerjisini belirliyor. 

Hepinize anlamlı ve sağlıklı yeni yıl hedeflerinizi mükemmel şekilde uygulamaya koyduğunuz, en parlak öze dönüşlerle dolu bir dört hafta diliyorum!

©Mor Alev 2021


En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

6 comments

 1. Sevgili Mor Alev,
  Kac gündür yeniay oldugunu bildigim halde surekli “dolunay” diyorum bu enerjiye, hatta dun yorumlarimda bile size öyle yazmisim… Cunku bana bir baslangictan cok bir dolunay yukselisi, yogunlugu hissettiriyor. Normalde yeniaylarda taze bir bilinmezlige acilan yenilik enerjileri gelir, yeniayin sembolune ve tasidigi frekanslara gore… Bu sefer gercekten eskinin bitisi, icdunyada cok uzun sure hukum suren diktatorlere isyanin basarili olmasi gibi bir sey hissettiriyor, yani baslangictan cok bitis gibi… Sabian sembolunu gorur gormez bu yuzden muhtesem hissettim,manastirin merdivenlerinde ayak seslerimi bile duydum kendimce..benim icin bu eski personanin birakilmasi ve ruhani kimlige tamamen teslim olarak dunyaya varligini verme,artik yuksek benlige burunup onun rehberligindeki yasama giris yapma anlami tasiyor… Yani benim icin anlami kesinlikle “ruhani bir yolculukla kendini ilhama açma aracı” bu yeniayin 🙂 daha once bu sembol benim icin kacis, kapanis, toplumdan ve yasamdan uzaklasma amacli direnc inzivalari anlamina gelmisti, bu sefer bununla uzaktan yakindan alakasi olmamasina cok mutluyum. Ve cumartesi gunu, bunu buraya indiren capalayan topraklayan bir gorusme yapacagim 🙂 cok mutluyum, umarim iyi gececektir. Sonucta ben kâfir kiyafetimi soyunup manastira dogru adimlarimi atmisim :)))) bu benzetmeyle latife ediyorum tabii. Cok tesekkur ederim,en derin en yurekten sevgilerimle.

  Liked by 1 kişi

 2. Teşekkürler Sevgili Mor Alev “eskiyi sal, andakini kabul et, olması gerekeni yarat.” İşte bu😊. Nasıl güzel özlü bir anlatım. Herşey bizim ellerimizde. Biz IŞIĞI seçtik. 🙏🙏🙏💖💖💖

  Liked by 1 kişi

 3. Manastıra giriş yapan kadın sembolünü duyar duymaz bir vizyon geldi. Kapıyı açtım ve içeriden güneş ışığı yayılıyordu özgürlük yolundaki uğrak noktası olduğunu anladim. Nefeslenme ve huzur hissi.. uğrak noktası olsa da imece usulü birşeyler yapılıyor bu çok mutluluk verici gözüküyor.

  Liked by 1 kişi

 4. Sevgili Mor Alev, yazılarınızda ne zaman Sabian kartlar olsa yorumları o dönem için çok ‘yol gösterici’ oluyor, en azından kendim için deneyimlediğim bu oldu. Bu kartlarla ilgili öne çıkan bir iki isim var. Kullandığınız setle ilgili bilgileri paylaşmanız mümkün müdür?
  Çok teşekkürler, sevgiler🙏🌸

  Beğen

  1. Sevgili Asil, Sabian sembolleri Zodyak’ın 360 derecesinin her birine denk gelen sembollerdir. O konuma uğrayan ay, güneş veya gezegenler tarafından o derecenin, dolayısıyla sembolün enerjisi tetiklenir. Yani ben kart çekmiyorum. Sadece derecelerin sembollerini yorumluyorum. Sevgilerle

   Beğen

 5. Ben bu yorumu henüz yeni okuyorum. Ama her şey öyle yerinde ki. Tam olarak bu yazıda anlatıldığı gibi yeni yıl hedeflerimi yürürlüğe koydum. Çok sabırsız, tezcanlı bir insanım. Oldum olası çalışmayı sevmem, plan ve programları genellikle sürdüremem. Ama bu sefer farklı bir şeyler var. Kendimi ocağın ilk haftalarından itibaren çok zorladım ve sonunda şu anda sıkıcı olmayan kendime uygun bir rutin oturtmuş durumdayım. Bunu yürürlüğe koymak gerçekten zordu benim için, haftalar sürdü alışmam ama şu anda büyük bir tatmin getiriyor yaptıklarım. Sonuçları hemen görememek veya göremeyeceğimi bilmek sabrımı inanılmaz zorlasa da bu da aşmam gereken tatlış bir sınav, farkındayım ve şimdilik iyi gidiyorum 🙂 Gelişmeler var en azından önceki hayatıma nazaran, ve bu harika. Yani benim kapanmam benim inzivam tam da bu şekilde oldu. Kendimi çalışmalarıma verdim ve şu anda yapılması gereken benim için doğru olan her neyse onu yapıyorum. Şükür.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.