2021’e Girmeden Hemen Önce

Sevgili Bilge Baykuşlar,

Böylece bu inanılmaz heybetli yılın da sonuna geldik. Saygı. Geçirdiğimiz 12 ayın enerjilerine çok büyük bir saygım var. Tabii eğer Konsey’e sorsaydık, 2020 enerjilerini de siz yarattınız derdi. 

Bu, sekizinci yeni yıl yazım. Ve ilk defa gelene değil, gidene odaklanmanın yerinde olduğuna inandığım bir yılbaşı. Neşe-keyif-coşku? Ah, 2021’de o da gelecek, zaten içimizde. Önümüzdeki günlerde 2021’in enerjilerine oldukça fazla eğileceğiz. Bu yılın tersine, çok ama çok hızlı bir yıl olacak.

2020 ise çok ihtiyaç duyulan yıkım senesi oldu. Elbette böylesine kitlesel bir yıkım beklemiyorduk bunu uzun süre konuşabiliriz ama bugünün konusu başka. Şimdi önümüzdeki seneye sıçramadan önce birkaç dakikamızı ayırıp kaybettiklerimize de sevgilerle şükürlerle bakmamızı rica ediyorum. Bir saygı duruşu. 

Büyük kayıplar yaşandı. Öncelikle, iki milyona yakın yaşam kayıp gitti. Arkadaşlar, komşular, tanıdıklar ya da en acısı aile fertleri… Ölüm hepimize bir şekilde dokundu. Hayatın ne kadar değerli ve kırılgan olduğunu kabul etmek zorunda kaldık. Hayaller, planlar, işler, işyerleri, yaşam tarzları… Çok büyük çevre felaketleri de gördük. Yangınlar, fırtınalar, depremler… Dev dalganın ezici gücüyle çok büyük zorluklar yaşandı, hiç şüphesiz yaşanmaya devam edecek.

Bu sırada bir grup insan öne çıktı: Vazgeçilemezler grubu. Evet, isimsiz kahramanlar da diyebiliriz onlara. Her gün çalışan işçiler, nakliyeciler, çiftçiler, market çalışanları, kargocular, teknik hizmetler sunanlar, öğretmenler, temizlik çalışanları, her gün hayatta kalmamız için ihtiyacımız olan her şeyi üreten, bakımını yapan vazgeçilmezler. Ve bir de sağlık ve acil müdahale çalışanları var. O kadar çok sağlık çalışanı kaybedildi ki! Ve hala daha öylesine özveriyle çalışıyorlar ki. Onlara bakınca insanlığın gurur duyabileceği şeyler de var diyoruz. Saygı duruşumuzda sağlık çalışanlarına, acil müdahale ekiplerine özel bir alan açalım. 

Şimdi birkaç dakika ayıralım. Gidenlere varlıkları için şükredelim. Her ne kadar burada geçirdikleri zaman bize hiç de yeterli değilmiş gibi gelse de. İnsan hayatımıza dokundular. Bizi değiştirdiler. Çok teşekkürler.

Biten döneme şükredelim, çok şey öğrendik.

Canla başla çalışan vazgeçilmezlere şükredelim, onların sayesinde rahatça yaşayabiliyoruz.

Ve acı çekenlere, sıkıntıda olanlara sevgide ve şefkatte yer tutalım. Işığımızın tüm gücüyle onlara da uzanalım.

Haydi başlayalım, meleklerimizin hepsini çağıralım ve derin bir nefes…

Yılın sonunda benim şükredeceğim o kadar çok şey var ki. Ama en önemlisi sizlersiniz. Sizler olmadan benim için bu sene asla böyle geçemezdi. Burası, bu platform, Mor Alev bu sene gerçekten size ait olduğunu bana derinden hissettirdi. Yorumlarınızla, paylaşımlarınızla, açık kalbinizle Mor Alev’i bambaşka bir düzeye taşıdınız. Hepinize çok teşekkür ediyorum.

Yarın, yeni bir gün. Yeni bir yıl. Yeni bir başlangıç. Kim bilir neler yaratacağız? Kim bilir bu sene aldığımız derslerle hangi zirvelere tırmanacağız?

Bu sabah Anthony Hopkins’in yılbaşı mesajını dinlediğimde çok güzel bir şey söylüyordu:

“Bugün, dün sabırsızlıkla beklediğiniz geleceğin ta kendisidir.”

Evet, güzeli yaratmak için 2021’i, baharı ya da herhangi bir şeyi umutsuzca beklemeye ihtiyacımız yok. Yarın burada. Bugün başlayabiliriz!

Hepinize şu anda düşünebileceğimizden çok daha verimli, neşe-keyif-coşkulu bir yeni yıl diliyorum.

Mor Alev


En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı©2013-2021 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.

Copyright © 2013-2021 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

31 comments

 1. Yollarımız kesiştiği için şükrediyorum… sizin sayenizde ve kanalınızla çok şey öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum. Işığınız artarak parlasın, hepimizi aydınlatsın… sağ olun, hep var olun ❤

  Liked by 1 kişi

 2. Amiiin, tüm insanlığa mutluluk, huzur, bolluk- bereket getirsin 2021🙏🎄❤️🌏🧿

  Liked by 1 kişi

 3. Ve Öyledir! Valığınıza, özveriyle yaptığınız çevirilere, tüm paylaşımlarınıza, ama en güzeli de, hep bardağın dolu tarafından bakarak moralleri yükseltip destek vermenize, ve elbette sevginize sonsuz teşekkürlerimle!
  Benden de size ve blogu takip eden herkese sonsuz sevgi.

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Mor Alev; varlığın için, bu platforma katkısı olan tüm kanallar, sevgili Melekler, yükselmiş üstatlar, tüm varlıklar için yüce Yaratan’a şükrediyorum 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 2020’nin ve Covid 19’un bana kattıkları için teşekkür ediyorum ve sevgiyle uğurluyorum. Yeni yılı, 2021’i, 5’in enerjisinin getireceklerini, havanın hafifliğiyle uçuşacağımız anları, yeni çağın her birimizde uyandıracağı hisleri heyecanla görmeye niyet ediyorum 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Sevgilerimle 💜💜💜

   Liked by 1 kişi

 4. Sevgili Mor Alev,
  her gün şükürlerim arasında saydıklarımdan, sevgi ve minnet gönderdiklerimdensin. Bana da kendi yolculuğumda rehberlik ettiğin ve yolumu aydınlattığın için sana sonsuz teşwkkürler. İyi ki varsın. Sağlıklı, mutlu, güzellikler ve aşkla dolu, “Bir”liği derinden hissettiğimiz, hergün kendimizin daha iyi bir versiyonu olduğumuz süper bir yeni sene olsun. Kocaman sevgiler, Melda ♥️😇🎄🙏🏻😘

  Beğen

 5. Işık tutamadığımız, sevgi veremediğimiz, görmekten kaçtığımız tüm parçalarımızın sevgiyle iyileştiği ; daha samimi, daha içten, sevgi dolu ilişkiler kurabildiğimiz bir yıl diliyorum.
  Sizin nezdinizde herkesin yeni yılını kutluyorum ve size ayrıca teşekkür ediyorum Moralev ❤

  Liked by 1 kişi

 6. İyi yıllar Moralev. Iyi yıllar bu güzel yazıları yazan varlık-varlıklar.
  Sevgiyle sevgiyle sevgiyle

  Liked by 1 kişi

 7. Mutlu yıllar hepbirlikte ışığımız aydınlanmaya ve aydınlatmaya🎅🎅🎅🎉🙏🎇🎄🎄

  Liked by 1 kişi

 8. İyiki varsınız yıllardır bu blog yolumu aydınlattı şükürlerimdesiniz sonsuz teşekkürler .Her yeni günle yeni bir ben olarak devam ediyorum ve yeni ben daha huzurlu daha Özgür ve daha cesur.Yeryüzünde olduğumuz sürece öğrenmeye ve asıl olduğumuz şeye dönüşmeye devam edeceğiz muhteşem insanı hep birlikte yaratıyoruz sevgi artık içimizden taşıyor iyiki buradayız iyiki bu yoldayız çok şükür.🙏🏻Meleklerime rehberlerime öğretnenlerime sonsuz teşekkürler ruh ailemin yeni yılını kutluyorum 🍀❤️Güzel dileklerimiz gerçek olsun

  Liked by 1 kişi

 9. Yaa Çok Ama çok güzel bir yazıyla yine yüreklere dokundunuz 🙏🏻 sizede çok teşekkürler.. sevgiler 🌹

  Liked by 1 kişi

 10. Bize çok şey öğreten 2020’ye sevgiyle güle güle, bize çok şey öğretecek olan 2021’e sevgiyle hoş geldin derken, bu öğretileri bizimle paylaşan mor aleve, ışık varlıklara çok teşekkür ediyorum..

  Liked by 1 kişi

 11. Sevgili Mor Alev bugüne kadar paylaştıklarınız ve iyi dilekleriniz için çok teşekkürler. Okudukça sanki kabım genişledi gün geçtikçe. Daha fazla anlar oldum.Ve daha önemlisi iyi hissediyorum okurken,muhakkak takip ediyorum olan biteni anlamak ve merkezde kalabilmek için. 2021 de de paylaşmaya devam ederken siz de neşe keyif coşku heyecan maddi manevi pozitif bolluk bereket içinde olun dilerim. Sevgiyle

  Liked by 1 kişi

 12. Hepimizin üzerine ışıl ışıl sevgiler, iyilikler, mutluluklar, şifa, huzur, şans, bolluk ve bereket yağsın…
  iyi seneler 💚🎄 🕯
  Herşey için sonsuz teşekkürler moralev…
  Tüm olanlara şükürler olsun 🙏

  Liked by 1 kişi

 13. Merhaba yazınızın e postama düşmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Yaşanılan ve beklenene yorumlarınız vazgeçilmezim oldu. Sevgiyle neşeyle keyifle coşkuyla sağlıkla mutlulukla geçireceğimiz güzel bir yıl bizi bekliyor. İyi ki varsınız teşekkürler ve şükürler olsun yoldayız.

  Liked by 1 kişi

 14. Sevgili Mor Alev hissettiklerimi ifade edemiyorum. Sizinle her şey kolay oluyor. Zorluklar siliniyor. Bu yılı da yol göstermelerinizle kolayca aştım. Uzun zamandır Chris Botti dinliyorum. Şimdi bu güzel mesajın içinden dinleyince duygularımı anlatamam. Yüreğinize ve aklınıza sağlık.
  Dostlarımızla birlikte sağlıklı huzurlu bir yıl diliyorum.😊🙏🙏🙏💖💖💖

  Liked by 2 people

 15. Sevgili Mor Alev,
  Birbirimizi henuz tanimasak da, hic gormemis olsak da, seninle el ele ve blogun isigi her adimimda yanimda gecirdigim bir yil oldu, varligina cok sukrediyorum. Her zor anda en dogru kanallik oradaydi, 2018den beri takipteyim, bu yil birebir her mesajla senkronize gecen ilk yilimdi, senaryolar bambaskaydi ama bir sekilde her adimi birlikte attik. Bu hep Evrenin desteginin cok acik oldugunu, yalniz olmadigimi, her seyin hatirlamadigim ama tum detayiyla planladigimiz varolus gidisatima dahil oldugunu hep gosterdi. Bir an Mor Alev olmayan bir 2020 dusunmeye calistim ve kupkuru bir yil canlandi gozumde, kafa karisikligi da ekstrasi. Sevginle, aydinliginla, caliskanligin ve kararliliginla yanimizda oldugun icin sonsuz minnettarim! Bizi coook enteresan bir yilin bekledigine eminim, pek de bir seyin planlara uyacagina benzeyen bir yil degil gibi hissediyorum simdiden, cok ters köseler olacak bu yilda ama sonunda umarim yine bir arada ve sukurler icinde oluruz. Herkese hakikatini buldugunu, özüne uyandigi muhtesem bir yil dilerim!

  Liked by 3 people

 16. Tüm insanlık adına sağlıklı, huzurlu, neşeli keyifli bir yıl olması dileğiyle. Mutlu yıllar herkese…🙏🏻 ♥️🎄🙏🏻

  Liked by 2 people

 17. Bütün gün aklımdan şu geçti: Benim için “gerçekten” neyin önemli, değerli, gerekli olduğunu bana gösterdiği için 2020’ye teşekkür ediyorum. Başta sevgili Mor Alev olmak üzere, herkese sağlık, mutluluk, huzur, bolluk, bereket dolu bir yıl dileyerek sevgilerimi yolluyorum.

  Liked by 2 people

 18. senin ve tüm okurların yeni yılı kutlu olsun tüm emeklerin için tekrar teşekkürler mor alev 🙏 burası benim hayatı en doğru en yumuşak ve en pozitif şekilde karşılayabilmeyi öğrendiğim yer ve ilk içimden geçen şekilde yazıcam ikinci ailem.İyiki varsın

  Liked by 1 kişi

 19. “Yarın bugündür.” Yarın şimdidir. Sonsuz minnet, saygı ve sevgilerimle…..Kutlu olsun yeni yıl.

  Liked by 1 kişi

 20. Sevgili Mor Alev, 2020 de yurudugum yollarda sen vardin, her yazini hevesle bekledim, okudum, dusundum, beslendim. Dilerim butunu hayrina olmustur. Emegine yuregine saglik.
  Cok tesekkurler , iyi seneler olsun. 💜

  Liked by 1 kişi

 21. Mutlu yıllar sevgili Mor Alev
  Çok teşekkürler iyiki varsınız.
  Herşey gönlünüzce olsun.
  Yüreğinize sağlık🙏🙏🙏❤️❤️

  Liked by 1 kişi

 22. Geleceğin koridoruna ışık tutan , karanlığı daha görünür kılan , herşeyin içinde ama herşeyin üstünde vizyona sahip olan sevgili mor alev seni seviyoruz.

  Liked by 1 kişi

 23. Sizinle 7. yılım. Blog benim en yakın arkadaşım oldu. Işığınız karanlıklarda yolumu aydınlattı, kalbimi ferahlattı. Kimi zaman kızdırsa da hep çok sevdiğim dostum gibi oldu. Emeğiniz , ışığınız için teşekkürler. İyi ki varsınız.. Sevgiler

  Beğen

 24. Sevgili Mor Alev,düsündügüm gibi yazamiyorum hislerimi,ama Cok güzel duygular hisler icindeyim. Cok Tesekkür ederim 🙏 varliginiza Ve burada olan herkese sükürler OL’sun 🙏 sevgiyle💜Hepimize tüm Evren e mucizelerle dolu yeni bir yil OL’sun 🙏🌈

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.