2020 Yay Güneş Tutulması – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Güneş ve Ay Galaktik merkezin hemen yanında bir araya gelirken, bu çok güçlü tam tutulma, güney düğümünde. Kader ve karma. Kadere ulaşmak için karmayı salıvermeliyiz. Bir başka deyişle, bu tutulma her ne kadar yeni ayla yeni başlangıçları işaret etse de yeniye geçiş eskiyi bırakmakla başlıyor.

İki hafta önceki ay tutulmasında “İkizler dolunayının amacı, çelişkileri, geçersiz bilgileri aydınlatarak, inançlarımızı (Yay) ve düşünce sistemlerimizi yeniden düzenlememizi sağlamak” demiştik. Bu ikili tutulmanın ikincisi aynı temayı destekleyip birkaç adım daha ileri giderken bu kavramı fiziksele yansıtıyor. Ancak Sarah Varcas’ın geçen hafta paylaştığım yorumundan hatırlarsanız, bu tutulmada çok güçlü bir Neptün etkisi de var, bulanık bir görüntü ve kalın bir sis. (Bağlantısı burada) Yolumuzu dış görünüşe değil, iç bilişimize bağlanarak bulabileceğiz. 

“Ne zaman eski alışılmış yoldan tepki vermeye yeltenirseniz, kendinize sorun, geçmişin esiri mi, geleceğin öncüsü mü olmak istiyorsunuz.”

Deepak Chopra

Bu tutulma bizden geleceğin öncüsü olmamızı talep ediyor. Aslında sadece bu tutulma değil, 2020’nin hareketlerinin tamamı bizden bunu bekliyor. Nerede geleceğin öncüsü olursak o noktada akış hayatımıza dolup taşıyor. Dostlar, 2020’nin astrolojik açıdan en güçlü ikinci haftasını yaşıyoruz ve etkileri önümüzdeki on yıllara yayılacak. (İlk güçlü hafta 2020 başındaydı)

Yay en yüksek halinde açık fikirli bir yolcu ve düşünürdür. Gölgesi ise söylev veren tutucu bir fikir zorbası olabilir. Bu zamanda ise, gelişimimiz sadece bizi ilgilendirmekten çıktı. Bütünle olan bağlantımızı, biz ilerlediğimizde ister istemez çevremizi de etkilediğimizi zaten biliyoruz. Ancak artık durum insanlık ve üzerinde yaşadığımız dünyamızın gelişip çiçek açması ile kendini boğup yok etmesi arasındaki hayati seçim haline geldi. Ya esir, ya öncü.

Bakış Açıları

Çok şükür Merkür güney düğümü ile birleşmiş halde. Ona izin verirsek zihnimizdeki geçersizleşmiş düşünceleri çekip alarak yeni enerjilere yer açacak.

Merkür’ün Sabian sembolü: “Ödünç gözlüklerle bir çocuk ve bir köpek” 

Dünya ve insanlık biz onlara hangi gözlerle bakarsak öyle görünecektir. Bunu derinden fark edeceksiniz. Mükemmel berraklığı bile çarpıtma gücünüz olduğunu anladığınızda, anıların ya da olaylara dair düşüncelerin sadece birer izlenim olduğunu da fark edebilirsiniz. Bilge Baykuşlar, bu sembol bize “Akıllar Karışıksa” başlıklı yazımda uzun uzun yazdığım bakış açıları ve inançların önemini anlatıyor. (Bağlantısı burada)

Sembol bize diyor ki; Görmekten korktuğunuz şeyden korkmayı bıraktığınızda, çocuksu oyunları ve gerçeği arıyormuş gibi yapmayı sona erdirdiğinizde, tam da karşınızda duran gerçeği olduğu gibi görürsünüz. Gerçek her zaman acıtmaz ama mutlaka özgürleştirir. Önümüzdeki altı ay boyunca Merkür’ün bu pozisyonu sayesinde çok şey açığa çıkacaktır. Çıkıyor bile!

Sezgilerin Önemi

Bu tutulmanın yöneticisi Jüpiter ise Oğlak’ın kritik son derecelerini aktive etmekle meşgul. Toprağı terk edip havaya geçmeden son bir vuruş daha!

Jüpiter’in Sabian sembolü: “Çay yapraklarını okuyan kadın”

Bu, benim Türkçeye uyarlamamla “kahve falı” sembolü. Bazen Merkür’ün aktive ettiği “ödünç gözlük takan çocuk ve köpek” gibi falda istediğimizi görürüz. Orada at, burada para, şurada kararmış ama açılmakta olan yürek, bir de yol vardır tabii. Mutlaka yol vardır, açık ya da kapalı. Kendimizi oyalarız, biraz da moral düzeltiriz belki. Peki ya sezgiler? Gerçeği söyleyen sezgilerimiz? Kahve telvesi nasıl görünürse görünsün içten gelen bilme hissi?

Bu sembol bizi kendimizi kandırmanın tam tersine taşıyor. İşte şu anda, burada tam karşınızda, açıkta olan şey zaten sizinle konuşuyor. Siz aslında cevabı zaten biliyorsunuz. Fakat ısrarla bunu duymak istiyorsunuz. Birisi sezgilerinizi, düşüncelerinizi teyit etsin. Ve teyit peşinde koşarken dikkat edin. Kimse siz değil. Kimse sizin hayatınızda sizden iyi karar veremez. Kendinize güvenme zamanınız geldi. Kendi sezgilerinizi kendiniz için dinleme zamanınız geldi. Rüyanız sizindir başkasının değil, siz yorumlayacaksınız. Hisleriniz sizindir, onları siz araştırıp mesajını alacaksınız. Hayatınızı siz yöneteceksiniz ve en değerli yönlendirmeye zaten sahipsiniz, enerji okuma becerinize, sezgilerinize. Onları dinleyin.

İhtiyaç duyduğunuz cesaret içinizde

Mars ise her zaman dikkatimi çeken “ringe çıkan boksör” derecesinde. Ham kazanma arzusu. Kesinlikle hiçbir ödün vermeden ilerleme isteği. Cesaret. Bu yolda zarar görmeye bile razı olma hali. Saldırı. Savunma. Savaş. Hırçınlık. Hepimizin içinde bir savaşçı var, bunu inkâr edemeyiz ve etmemeliyiz. O içimizdeki aktif erildir, ama o kutsal savaşçı kavga olsun diye kavga etmez. Savaşlarını seçerken zekidir. Ve dahası en zeki savaşçı bir damla bile kan dökmeden kazanandır. Bu da cesaret ister, yaratıcı düşünce gücü ister. Bu tutulmada ihtiyaç duyduğumuz cesareti ve itici gücü Güneş ve aya güzel bir üçgen açı yapan Mars sağlıyor. 

“Cesaret sadece sahip olduğumuz erdemlerden biri değildir. Cesaret bütün erdemlerin sınava tabi tutulduğu andaki halidir.” 

C.S. Lewis

Mavi Kuş

Güneş ve ay en sevdiğim sembollerden birinde: “Evin kapısının önüne konan minik mavi kuş.”

Bu tutulma bize her şeye rağmen, ne olursa olsun, Covid, kapanıp kalmak, eğitimine devam edememek, ekonomik bunalım… Nasıl olursa olsun, iyi şansın gelmekte olduğunu haber veriyor. Dane Rudhyar bu sembolün temel ilkesini şöyle iletiyor: “Gerçek benliğine sadık kalındığı sürece bu hayata yapılan hiçbir katkı, verilen hiçbir emek ödülsüz kalmaz.” Bu sembol bizlere mutluluk sözü veriyor. 

Cennetlerin, Yaratan’ın sihri size o kadar yakın ki. Sürekli olarak fırsatlar ve yönlendirmeler sunuyor. Günlük gerçeklikte öyle zengin işaretlerle ulaşmaya çalışıyor ki. Eğer bakarsanız tabii. Burada söz verilen mutluluk özellikle kişisel mutluluktur, sizin yuvanızda, ocağınızda, kalbinizde. İşaretleri görmezden gelmeyin. Onları takdir edin. Ama yukarıdaki sembollerde özellikle vurguladığım gibi, kendinizi kandırmaktan da kaçının. Bir işareti fark ettiğinizde ilk hissettiğiniz ne oldu? Mesaj odur. “Bu ne anlama geliyor?” sorusu en çok karşılaştığım sorudur. Blogda da haftada en az iki üç defa yorumlar bölümüne eklenir. Ama bu yanıtı sadece sizde olan bir soru. Kalbinize güvenin.

Herhangi bir kuş, özellikle mavi bir kuş, ruhani ulaktır. İçinizde veya evinizde, hemen o eşikte çok güzel bir şey var, harika bir şey. Şimdiye kadar henüz tam olarak takdir etmediğiniz bir şey. Onun görünür olması için iç gözlerinizi açmanız şart.

Sevgili Bilge Baykuşlar, cesaret, kararlılık, açık zihin ve açık kalp isteyen günler devam ediyor. Henüz dış manzara net değil. Bu aslında önemli de değil. Çünkü içimiz her geçen gün daha da berraklaşıyor. Sezgilerimize güvenmemizi söyleyen bu kadar çok sembolün bir araya geldiği başka hiçbir tutulma yazmamıştım. Kimsenin görüşünü, inancını hatta verdiği haberi öylece kabul etmeyin. Hepsini iç bilgeliğinizin süzgecinden geçirin. Bu konuda beden mucizevi bir yardımcıdır, harika bir gerçeklik radarıdır. 

Daha aydınlık günler yaratıyorsunuz. Aydınlık günleri siz getiriyorsunuz, her nefeste, her düşünce kırıntınızla, her hareketinizle. Geleceğin öncüleri sizsiniz.

Harika bir yeni ay ve güneş tutulması diliyorum.

©Mor Alev 2020


En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

18 comments

 1. Rumi der ya : ‘Güzel günler sana gelmez sen onlara yürüyeceksin’ diye..Bu sözü çok fazla deneyimlediğimiz bir zaman dilimindeyiz..’ Cennetlerin, Yaratan’ın sihri size o kadar yakın ki. Sürekli olarak fırsatlar ve yönlendirmeler sunuyor. Günlük gerçeklikte öyle zengin işaretlerle ulaşmaya çalışıyor ki. Eğer bakarsanız tabii’
  Ne güzel bir hatırlatma.. Güzel günlere yürüyelim dileğimle. Tüm rehberlere,size ve arkadaşlara muhteşem bir hafta dilerim sevgili Mor Alev…

  Liked by 6 people

 2. “Bu tutulma bize her şeye rağmen, ne olursa olsun, Covid, kapanıp kalmak, eğitimine devam edememek, ekonomik bunalım… Nasıl olursa olsun, iyi şansın gelmekte olduğunu haber veriyor. Dane Rudhyar bu sembolün temel ilkesini şöyle iletiyor: “Gerçek benliğine sadık kalındığı sürece bu hayata yapılan hiçbir katkı, verilen hiçbir emek ödülsüz kalmaz.” Bu sembol bizlere mutluluk sözü veriyor. ” okurken gözlerimden yaşlar akıverdi, halâ da akıyor…. ne kadar ihtiyacım varmış bu olumlu, ümit dolu satırları okumaya ❤ öyle de oldu…varlığınıza şükranla ❤

  Liked by 4 people

 3. Bu aralar mavi kuş ikinci kez sembol olarak çıktı karşımıza.Mutluluk kapıda.Şükürler olsun.Sevgiler Mor Alev..

  Liked by 2 people

 4. Tam da rüyamda kuş içinde bir kuş görmüşken gelen bir yazı oldu. Küçük kuşu, büyük kuşun içinden çıkardım; aldım bir kenara koydum ve iyileşmesini kendine gelmesini bekledim. İllüzyondan dolayı fark edemediğimiz; iç içe geçmiş ruhani potansiyellerimizi benliğin ve birliğin hayrına açığa çıkarmak dileğiyle…
  Böyle bir dua var mı bilmiyorum ama uyandığımda içimden geçen dua buydu: “Değiştir beni İlahi sevdiğim; tüm olumsuz duyguları ve deneyimleri, sevgiye çevirebilen olayım”

  Liked by 5 people

 5. Yine harika bir yazı. Yine harika bir rehberlik.
  Teşekkürler bilge yüreğinize. Teşekkürler ışığınıza.

  Liked by 2 people

  1. Semboller fiziki çevremizde de karşımıza çıkıyor farklı şekillerde. Yazıyı okuduktan sonra bir yumuşatıcı deterjan üzerindeki mavi kuş resmî daha da anlamlı geliyor. 🥰

   Liked by 2 people

 6. İtiraf etmeliyim ki dürüstçe, tutulma bana ağır geldi zorladı ama birşey daha oldu..hatta mucize gibi…ilahi yardım hemen geldi…bir mesaj ..veya dediğiniz gibi içime DÜRÜSTÇE döndüğümde aldığım bir ışık, bir telefon, bir resim, halı altına attığım yüzleşmem gereken bir anı…ama bende travma yaratmış bir konu…ben bunları şifalayarak 21 Aralık’a girmeye kararlıyım Mars’ın bana verdiği cesaretle ama bunu iç sesimi dinleyerek yapıyorum dediğiniz gibi ve çok işe yarıyor…evet acı dolu bazen, ama hafifleme hemen geliyor dürüst olduğum zaman kendime ama ben bu yükü artık taşımak istemiyorum…Büyük Birleşme’ye 8 gün kalmış….çok heyecanlı…bütünün hayrına olsun yaşadığım her mucizevi dönüşüm….ve Mor Alev sizin dediğiniz bir söz bu ara çok işime yarıyor hala..BU SEVGİ GİBİ Mİ? değilse ben orada yokum….sevgilerimle..hepimizi seviyorum ve tüm dünyayı affediyorum

  Liked by 5 people

 7. Sevgili Mor Alev, destegin icin cok tesekkur ederim. Harika bir makaleydi yine. Beni en cok Jupiterin Sabian sembolu etkiledi, cay yapraklarini okuyan kadin, okur okumaz tum bedenimdeki tuyler diken diken oldu. Bu sembolun haftama cok isik tutacagini seziyorum,aklima kazindi🙏

  “Hayatınızı siz yöneteceksiniz ve en değerli yönlendirmeye zaten sahipsiniz, enerji okuma becerinize, sezgilerinize. Onları dinleyin.” Cok tesekkur ederim, minnettarim🙏🙏🌍

  Liked by 3 people

 8. Hem şaşırıyorum okuduklarıma, hem de o kadar tanıdık ki derinden biliyorum da diyorum. Neredeyse 1-1 buçuk aydır, ağzımda bir mavi kuş! Her yere mavi kuş çiziyorum. Keşke gönderebilsem o çizimleri…
  Hatta mavi kuşla yaşıyorum. Hayatımın bir parçası oldu. Kendimi biraz ona benzetiyorum. Biraz tutsaklık hissettiğim için mi bu imge geldi diyordum kendi kendime… ama kurduğum ya da yazdığım hikayelerde mavi kuş özgürce de dolaşabiliyor, arkadaşlarıyla görüşüyor, hamakta sallanıyor, hatta sevgilisi de var: sarı bir kuş:) ben bu hikayeleri neden yazıyorum diyordum kendime. Bana bir umut, neşe ve ferahlık verdiğini fark ettim sonra ve devam ettim hayali arkadaşımla…
  Ve şimdi sen bunu yazıyorsun Mor Alev, ve ben kalakalıyorum. Bu kadar da olmaz artık dedirten zamanlar… kendime ve içgörüme daha güvenmeliyim gibi bir his geliyor okuduklarımla. Şükranla🙏✨

  Liked by 1 kişi

 9. Herzaman oldugu gibi harika sizi çok seviyorum. Çay yapraklarından fal bakmaya çalışan köpek besleyen özgür ruh benim.🥰 Bir köpeğimiz ve yedi tane yavrumuz oldu. 🤗Inşallah 2 ayıda atlatabilirsek yavrularımız kendini kurtaracak ,kendı başlarına yasayabilecekler inşallah .Sevgili Mor Alev bunca zaman oldu, ben hislerimi, icsesimi ayırt edemiyorum. Eşzamanlilık çok yaşıyorum, karar vermede hep bir çelişki yasıyorum. Bunu nasıl düzeltip doğruyu bulucam? Teşekkür ederim .Nameste 🥰😘👏💛💚💙❤💖🧡💜🧚‍♂️🧚‍♀️🌹🎆

  Beğen

  1. Sevgili Nuray, kararsızlığın sebebi şüphedir. Şüphenin sebebi ise korkular. Korkularınızı salıvermeniz ve özgüven üzerine çalışmanız yardımcı olacaktır. Sevgilerle

   Beğen

 10. Teşekkürler moralev yıllardır yazılarınız ve ruhsal gelişimimin aynı doğrultu ve eş zamanlılıkta ilerlediğini farkediyorum. Yazılarınız içsel yolculuğumun rehberi haline geldi. Derinden teşekkür ve sevgilerimi iletiyorum, size ve bu enerjiyi besleyen herkese, hepimize…

  Liked by 1 kişi

 11. Sizin yazılarınızı okurken tüm bedenimin, zihnimin, ruhumun, her bir hücremin ve içimdeki o sevgi dolu çocuğun neşe, keyif ve coşku içinde dans ettiğini hissediyorum…💃💃💃🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.