2020’den 2021’e: Temel ve İskelet

Sevgililer,

Öfkeli, korkulu ve kırılgan hissetmeniz olası. Buna ihtiyacınız olduğu için değil, fakat benliğiniz öyle hızla değişiyor ki, bir zamanlar bildiğiniz şeylere tutunma ihtiyacı hissediyorsunuz – buna yılbaşı ve bayram kutlamaları da dahil.

Bu yılbaşı dönemini 3D’de yapmış olduğunuz gibi kutlayacak olsaydınız, yabancı hissederdiniz. Sözcükleriniz karışık ve davranışlarınız diğerlerinin beklediği gibi olmazdı.

Büyük bir hızla evrimleşmekte olduğunuzu tanımakta zorluk çekiyorsunuz, bir zamanlar olan artık öyle değil. Şimdiye kadar geçirmiş olduğunuz en neşeli yılbaşı dönemini tam olarak kopyalayacak olsanız da, beklentilerinizi tam olarak karşılayamazdı. 

Siz artık siz değilsiniz. Arkadaşlarınız ve akrabalarınız da artık bir zamanlar oldukları kişi değiller. O rahatsız hisse siyaset, Covid, ya da benliğinizin dışındaki herhangi bir şey etiketi yapıştırabilirsiniz. Ama gerçek şu ki, siz farklısınız. Yılbaşını ya da bayramı sekiz yaşındaki bir çocuk olarak kutlamayla, bir yetişkin olarak kutlamayı karşılaştırın. Farklı neşe-keyif-coşkular, farklı deneyimler, farklı aktiviteler. İşte sizin için de böyledir. Artık 3D olmadığınız için herhangi bir 3D deneyimi tekrar yaratamıyor veya tam olarak tadını çıkaramıyorsunuz. 

Gerçekte, pek çoklarınız Hollywood’un yılbaşı tatili versiyonuna özlem duyuyorsunuz, hiç deneyimlememiş olsanız bile.

İşte 3D hayatlarınız da öyleydi. Tam ve bütün olarak karşılanamayan, hep bir yerden eksik kalan 3D beklentileriniz vardı. Belki de birkaç yeryüzü varlığının beklentisi tam olarak karşılanmıştı. Fakat onlar bile acı çektiler veya sosyal kurallara uygun tepki verdiler. Bitkin olduğunuz halde, yılbaşında şunu yap. Doğum gününde onu yap veya bir başka özel olduğu tayin edilmiş günde bunu yap. Bu tabii ki gelecekte farklı olacak. 

Yeni hayatınızın neşe-keyif-coşkusu, yepyeni şeyler yaratabilmenizdir. Peki, Hollywood yılbaşı tatil hikayelerinin teması da bu değil midir, sevgi ve neşe-keyif-coşku?

Pek çoklarınız nasıl değiştiğinizi ve neyin neşe-keyif-coşku getirdiğini bilmek istiyorsunuz. Yine yanıt ve yönlendirmeler için dışarıya bakıyorsunuz. Bu 3D yoldur ancak yanıt 3D ötesindeki herhangi bir boyutta da bilinmemektedir. Çünkü siz kendinizin efendisi ve ustasısınız. 

2020 durup davranış ve ilgilerinizi yeniden değerlendirmenizi sağladı.

Bu seneden önce pek çoklarınız o duraklamanın bir anda olup biteceği beklentisindeydi. Eve kapalı kalacağınızı ya da 3D hayatınızı sürdürmekte belli kısıntılar yaşayacağınızı bilmek sizi üzer veya sinirlendirirdi – artık 3D olmasanız bile. Bu, dünyanızı durdurmak için sizler tarafından kitlesel olarak hazırlanmış ve bilinçli olarak onay vermeyeceğiniz büyük bir plandı. Bu sene ve ötesindeki aylar pek çoklarının beklediği büyük uyanış ve yükselişi getirdi.

Bazılarınız bu zamanı en iyi şekillerde değerlendiremediğinizden endişeleniyorsunuz. Her şeye rağmen, 3D aktivitelerinize ve belki de 3D düşüncelerinize devam ettiniz. Böyle kaygılar şaşırtıcı değil, ne de olsa 3D negatif öz-yargı 3D hayatlarınız boyunca dal budak sarmıştı. Bu materyali okumaya olan ilginiz, size yeni hayatınızda şimdi inandığınızdan çok daha ileri düzeyde olduğunuzu göstermeli. Milyonlarca diğerleri de öyle. Ve 2021’in başında hepiniz düşünce ve davranışta daha da ileri düzeyde olacaksınız.

3D tasarımın çok ötesinde yapılandığınızı bilerek,  kendinize 2020’de başarmayı dilediklerinizi başarmış olmanızın neşe-keyif-coşkusunu hissetme izni verin. Ve 2021’in o yapıyı ilgi ve neşe-keyif-coşkularınıza bağlı olarak geliştireceğini de bilin. Sizin için en önemli şeyi yaratmaktasınız ya da çok yakında yaratacaksınız, aile ve arkadaşları etkilemek için değil, bu size memnuniyet, tatmin ve neşe-keyif-coşku vereceği için. 

Bazılarınız artık yapmayı istemediğiniz şeyleri buldunuz. Belki artık evden çalışmak istemiyorsunuz. Belki yeni bir iş modeli buldunuz, belki bir şekilde kendinizle ilgilenme veya diğerlerine yardım etme ihtiyacınızı keşfettiniz. Ne olduğu önemli değil. Artık doğru cevaplar yok – sadece sizin cevaplarınız var. Pek çoklarınız için zor bir kavram. Çünkü yanıtlarınızın neler olduğu konusunda çok da emin değilsiniz. 3D’nin neşelerini tekrar oynamak istiyorsunuz, ama bu artık olası değil. Kişisel bir boşluktasınız, büyük ihtimalle aylardır – hem kendinizin hem de diğerlerinin aklını karıştırarak.

Bilin ki, 2020 sonunda sizin, uyanmış veya uyanmakta olanların berraklığınız daha ölçülebilir olacak. Çünkü 2021 yapınıza katkıda bulunmakla ilgili olacak. Bu sene, 2020, ise 3D yapıların imhası ve yeni hayatınızın temelini kazmakla alakalıydı. 

2021’de yeni yaşamınızın ve yeni dünyanızın iskeletini yaratacaksınız. Öyle de oldu. Âmin.

Brenda Hoffman ve kanallığını yaptığı Işık Varlıklarına çok teşekkürler. (LifeTapestryCreations.com)


En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı©2020 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.

Copyright © 2020 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

7 comments

 1. Benim uykum gelmiyor gerek yokmus gibi bir halim var. Gunler cok uzun gelmeye basladi saate bakiyorum hic gecmemis gibi. Dogumgunlerini unuttum bu yil zaten, zaman kavramim cok acayiplesti aralik ayi cok uzun geldi bugun hala ayin sadece 10’u. Bu zamana kadar bu kadar bos vaktim olduğunun nasil farkında degildim, dediginiz gibi 3d seyleri artik yapamadigimdan olabilir. Bende kendime bir tuval aldim. Durduk yere klasik muzik dinlemeye basladim. Eskiden dinledigim muzikler kafami sisiriyor. Bir takim sekilleri sayilari ust uste goruyorum. Kelebek, gokkusagi mesela. Bazen eski tepkimi veremedigimden ve yenisini de bilmedigimden hicbir tepki veremiyorum. Hatta bu bazen degil çok olmaya basladi. Eskiden guldugum seylere simdi gulemedigimden bu bende yalnizlik hissi yaratti birde.Her yerde yalniz degilsiniz cumlesine denk geliyorum. Ya izledigim videoda geciyor ya okudugum yazida karsima çıkıyor. Bu his cok uzun sürmedi sanki disarida degilde iceride bir arkadasim varmis gibi hissetmeye basladim. Belkide kendi kendimin en iyi arkadaşı olmuşumdur. Hayatimi sıfırdan olusturmam gerekmis gibi. Kendime 18 yildir bana aynalik yaparak donusmemi sağlayan, neden sevdigimi belkide ilk defa bu kadar iyi anladigim o adamla bir aile kurmaliyim. Kosulsuz sevgiye dayali gercek bir aile. Yaninda dogal olacagim yeni arkadaslar edinmeliyim ve yine sevecegim bir is yapmaliyim. Liste uzayip gidiyor hakikaten yapacak cok is var. Hadi gel 2021 🤗💟

  Beğen

 2. “bir zamanlar olan artık öyle değil.” Sanirim her seyin ozeti bu cumle 🙂

  Kirilgan hissediyorum sevgili Mor Alev, ama kirilganlik bile 3D’deki tam hissedememek, caresizlik, korku hislerinden gelen o eski kirilganliga hiiic benzemiyor. Dil yetersiz,ikisi icin ayni kelimeyi kullaniyoruz. Bu kirilganlik, saf gercekle yasamayi ogrenmeye gecisten gelen, bilinmezlige karsi. Tatli bi kirilganlik, yazi cok ama cok seven birinin gunese bakarken gozlerinin acimasi gibi. 🙂 tesekkur ederim, sevgilerimle!

  Liked by 2 people

 3. resimde kovalarla su ? taşıyan insanların bir anlamı var mı acaba ?

  Beğen

  1. Sevgili Aynur, herkes mutluluk ister ama o mutluluk kendiliğinden gelmez. Biraz yağmur yağmadan gökkuşağı oluşmaz. Biz de 2020 ve ötesinde çalışacağız. Su mu taşıyorlar başka bir şey mi, bilmiyorum. Sanatçı Vladimir Kush. Sevgilerle

   Liked by 2 people

 4. O kadar doğru ki yaklaşık 10 senedir bir çok şey o kadar anlamsız ki düğünler yılbaşları bayramlar bütün kutlamalar anlamsız gelirdi ve insanlar bana senin için geçmiş diyorlardı ilginç gerçekten…

  Liked by 1 kişi

 5. Öyle acayip şeyler yaşıyorum ki şu siralar eski tepkilerim saman alevi gibi. Belirse de sönüveriyor hemen. Yenileri de yok. Oturup ben ne hissediyorum o zaman simdi ya diye düşünürken buluyorum kendimi. Saatler geçmiyor gibi Aralik ayinda sadece 10 gun gecirmis olduğumuz inanilir gibi değil. Özel gün kutlamalari benim icin zaten bitmişti. Bu kadar boş vaktim oldugunu da farkinda olmamamin sebebi herhalde 3d yaptiklarima da artik odaklanamamam olsa gerek. Durduk yere klasik muzik dinleyip resim yapmaya basladim. Bu beni tanimiyorum ama tanımak istiyorum merak ediyorum acikcasi. Hadi gelsin 2021 bana beni getirsin 🤗😍

  Liked by 1 kişi

 6. ‘2021’de yeni yaşamınızın ve yeni dünyanızın iskeletini yaratacaksınız. Öyle de oldu. Âmin.’🙏🏻🧚‍♂️💜

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.