Dua – Konsey (Mesaj 250)

Tam olarak bir yıl önce, 2 Kasım 2019’da yayınlanmış olan bu mesaj tekrar hatırlanmak istiyor:

Bu zamanda, sizlerle dua hakkında konuşmak istiyoruz, duygusal ve zihinsel olarak İlahi olana nasıl hitap ettiğiniz konusunda.

Binlerce yıl, pek çok hayatlar boyunca ve bu hayatta, kendinizden “üstün” bir yere yerleştirmiş olduklarınız ve çevrenizdekiler tarafından, yalvarmanız, yakarmanız gerektiği talimatı verildi, üstüne üstlük yalvarıp yakarmanın sonucunda dileğinizin gerçekleştirdiğini görmenizin de son derece ufak bir ihtimal olduğu öğretildi. Dahası, sizin için bir başkasının araya girmesi gerektiği çünkü sizin buna layık olmadığınız işlendi.

Şimdi biraz yavaş da olsa, gitgide artan bir şekilde her birinizin göğsünde ilahi bir kıvılcımın olduğunu ve onun layık olmamasının, değersiz olmasının imkansızlığını anlamaya başlıyorsunuz. Yavaş yavaş dua ve niyetlerinizin gerçekten CEVAPLANDIĞINI öğreniyorsunuz. Bu evrenin tamamının kendini oluşturan parçaların hepsi için en iyi niyetlere sahip olduğunu öğreniyorsunuz. Siz de o parçalarsınız.

Evren, bu enerji alanı, kendi varlığınızın da içinde bulunduğu varlık, sizi ihtiyacınız olan bir şeyden mahrum bırakmakla hiç ilgilenmiyor bile. Ve siz de o alanın, o enerjinin, o her şeyi kucaklayan sevginin bir PARÇASISINIZ.

Diyorsunuz ki, “ama bu bende işe yaramıyor”. Gerçekte, o sadece sizin için çalışabilir. Ne yapacağınızı ve nasıl yapacağınızı anlamak oldukça yardımcı olacaktır. Eğer doğru anladıysanız – kendinizle, kendi BENliğinizle olan ilişkinizin tamamını ne değiştirebilir? Ne öğrenmelisiniz ki, o şey dua etme şeklinizi yalvarmaktan kabul ve şükrana doğru değiştirebilir?

İlk olarak anlayın, siz Kaynağa yakından bağlı değilsiniz. Bu bir bağlantı değil. Bu, olmaktır. Kaynak var olan her şeydir. Siz, varsınız. Yani? Bu, siz ve bedeninizin her hücresi Kaynaktır anlamına gelmez mi? Ve kendinizi ifade etmek için kullandığınız form, o Varlığın da kendini ifade etmesi için kullanılıyor anlamına gelmiyor mu?

Şimdi, bazılarınızın büyük zorluklardan geçtiğini hakikatten biliyoruz. Pek çokları için acı var, bunu biliyoruz. Biliyoruz, bazılarınız için başarısızlık görünümünde olan şeyler var. En azından şunu bilin, öğreniyorsunuz. Başarısız olamazsınız, kendiniz ve diğerleri tarafından – ve o diğerlerinin büyük çoğunluğuyla asla karşılaşmayacaksınız ve yine büyük ihtimalle çoktan ölmüşlerdir – icat edilmiş yanlış ve aldatıcı ölçülere ulaşamamak dışında. Eğer SİZ gerçekten bir şeyin üstesinden gelmek, bir şeyde başarılı olmak istiyorsanız, o zaman onun peşinden gidin. Fakat sizden o şeyi neden arzuladığınızı kesinlikle bilmenizi rica ederiz.

Yolunuzda devasa dağlar mı var? Fiziksel zorlukların altında eziliyor musunuz? Biz içinde bulunduğunuz şartları kesinlikle küçümsemiyoruz. Fakat olasılıklarınızı en iyi şekilde kullansanız, neye dönüşürdünüz?

Neredeyse kesinlikle daha büyük acılar da yaşadınız. Neredeyse kesinlikle çok daha büyük engellerle karşılaştınız. Aynı zamanda daha zengin, daha güçlü, daha uzun boylu, daha güzel, daha yoksul, daha çirkin, daha kısa ve düşünebileceğiniz her sıfatı oldunuz. Kesin olan bir şey var ki, gelişmeye ve öğrenmeye devam edeceksiniz.

Yani bu hedefleri aklımızda tutarak, hayatınızdaki dua ve niyetleri çevresinde yapılandırabileceğiniz bir tema verelim:

“Kendim ve diğerleri için en yüksek potansiyelimi açığa çıkaracak tüm ihtiyaçlarımı kendime çekiyorum. Bilinçli olarak farkına varsam da varmasam da, bu niyetimin gerçekleşmesine şükrediyorum.”

Herhangi bir duayı sizi iyi hissettirecek şekillerde ifade edin. Günlerinizi sizi iyi hissettiren enerjilerde geçirin. Seçmiş olduğunuz hisler size daha da fazla gelecektir. Siz bir çeşit mıknatıssınız. Bu da Çekim Gücü Yasası olarak bildiğiniz şeydir. Ama bir de Kabul Yasası vardır. Herhangi bir sebepten dolayı kabul edemediğinizi kendinize çekemezsiniz. Eğer, “yapamam”, “yapmamalıyım”, “layık değilim”, “imkânsız” gibi bariyerler yaratırsanız, bu şartları da yaratırsınız. İmkânsız olduğunu düşündüğünüz şeyi asla göremezsiniz.

Evren İlahi Işıktan yapılmıştır. Evren İlahi Sevgiden yapılmıştır. Siz de öyle. Varolan tüm diğer varlıklar da öyle. Bunu bilin. Bunu bilin. Bunu bilin. Bu sizi değiştirecek.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)


En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı©2020 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2020 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

4 comments

  1. Sevgili Mor Alev her zaman olduğu gibi çok iyi geldi. Sizinle olmak hep bir ferahlık getiriyor yüreğime. Teşekkür ediyorum. Sevgiyle 🙏🙏🙏💖💖💖

    Liked by 1 kişi

  2. Ne güzel bi yazı. böyle içimizin yandığı bi dönemde su serpti resmen ❤️🙏🏻 Herkese sevgiyle ve ışıkla ✨🌸

    Liked by 1 kişi

  3. Canim Mor Alev, okurken gecen sefer bu aktarimi ilk okudugum zamanlar aklima geldi. Nasil hevesle okumustum o zaman, cok sevdigim bir paylasim, tekrardan cok tesekkur ederim! Bir de ustune bu sabah bir dua etmistim ama “Sevgili Yaratan, sunu istiyorum” Gibi anlasmali bir dua degildi, “su durumda cok zorlaniyorum, en dogru zamanda senin bana en dogru cozumu gonderecegini biliyorum, bunu tekrar bildirme firsati sunan bu zorluk icin tesekkurler, umarim beni guclendirecek de bu” demistim. Ve cozum bugun gercekten de “soyle olsun” diye diretecegim kendi fikrimden cok daha iyi bir sekilde geldi, hani daha iyisi olamazdi gibi. Yaratani cok seviyorum(ve aramizda kalsin ama espri yetenegine ozellikle bayiliyorum) 🙂 iyi ki varsin Mor Alev, bazen seni dunyanin en mutlu gulumseyen yuzune sahip biri gibi visualize ediyorum ve bunu yurekten senin icin diliyorum. Bize blogun ruhunu tasidigin icin ne kadar minnettar kalsak az. Sevgilerimle.

    Liked by 3 people

Yorumlar kapatıldı.