Kirpiler, saksağanlar, kediler, köpekler, böcekler derken…

HALF PRICE SALE Limited edition Giclee art print titled | Etsy

Bugün tamamen farklı bir konu geliyor: Doğanın Desteği.

Bundan 20 gün kadar önceydi sanırım, sabah erken saatte dışarıdayken çın çın bir zil sesi geçti başımın üstünden. Başımı kaldırıp baktığımda üç-dört saksağanın telaşla uçtuğunu ve birinin ağzında beyaz-gümüş renklerde bir kedi tasması taşıdığını gördüm. Tasmanın ucundaki ufak çan ses çıkarıyordu. Sabah sabah çok güldüm. Geçen hafta yine dışarıdayım, bu sefer pat diye bir şey düştü yanı başıma, yukarıda kanat sesleri, bir yerden ceviz almışlar, kabuğunun yarısı kırık cevizmiş düşen. Yine bir kahkaha.

Peki bahardan beri sürekli gördüğüm kirpiye ne dersiniz? Akşamları gelip kediler için bıraktığımız suyu içen ve bunu sessizce yapmaya çalışıp hiç de sessiz olamayan? Bazen sıcaklarda gündüz de ortaya çıkıyordu ve eğer bir insan görürse arkasını dönüp duruyordu, o bizi görmeyince sanki yok oluyormuşuz gibi. Sonra bir akşamüstü sürpriz yaptı, meğer dört yavrusu varmış, dış dünyayı tanıtmak için dışarıya çıkarmış. Her zaman bir haylaz olur! Üç yavru anneyi takip ederken dördüncüsü merakına yenilip sürekli yoldan çıkıyor, anne de onu toparlayıp diğerlerinin yanına iteleye iteleye annelik görevlerini yerine getiriyordu. Alelacele çektiğim fotoğraflar var ama sizlerle paylaşmayacağım, bu konuda pek yetenekli değilim maalesef!

Ya bundan iki yıl kadar önce peşine düşen kediden kaçmaya çalışan küçük yılan ve gözlerindeki korku ifadesi? Brrr. Yılan dendiğinde bile tüylerim diken diken olur. Ama o ifadeyi unutmanın imkânı yok! Yaşamak istiyorum diyordu. Kediyi engelledik tabii. Yılan da kayıp gitti ve bir daha görmedik.

Yazın güneşliğin tepesinden başını uzatıp aşağıya bakarak kedilerin uyuyup uyumadığını kontrol ettiğini gördüğümüz hayretlere düşüren parmağım kadar minik süleymancığa ne dersiniz?

Ağaç tepelerindeki sincaplar, balkonun tırabzanına konan kuşlar, yoldan gelen geçeni seyreden kediler, köpekler, bal toplayan, çiçekleri, ağaçları, sebzeleri dölleyen arılar, yeraltında çalışan böcekler, solucanlar… Gerçekten, görmek amacıyla bakarsanız eğer, her yerdeler. Depresyona, anksiyeteye, paniğe, karamsar düşüncelere tam şifa isterseniz, hayvanlara, bitkilere dikkatinizi vermeyi alışkanlık edinin. Gülümseyeceksiniz. Ya da benim gibi doğrudan kahkahalar atabilirsiniz. Öyle büyük bir destek var ki tabiattan bize, tarifi yok! Sonbahar geldi, çiçekler soldu, yapraklar dökülüyor derken limon ağacı çiçek açıyor, baygın limon çiçeği kokusu gününüzü gün ediyor.

Her defasında acaba ne düşünüyorlar diye sorarken aklıma yıllar önce okuyup da bir kenara koyduğum kitap geliyor, “Hayvanlarla iletişim – Pea Horsley”,  keşke daha odaklanmış bir şekilde okusaydım, biraz alıştırma yapsaydım diyorum. Ama sonra bir şekilde unutuyorum.

Αντιγόνη (@ipnotic)

Geçenlerde Owen Waters’ın bir yazısına rast geldim (spritualdynamics.net). Evcil hayvanlarımızın telepati gücünden bahsediyordu. Diyor ki;

***

“Biyolog Rupert Sheldrake ev hayvanlarının sezgisel güçleri üzerine bütün bir kitabı dolduracak kadar araştırma yapmış. Kitapta hayvanların telepatik iletişimine, gelecekteki olaylarla ilgili farkındalıklarına ve tehlikeyi önceden sezme becerilerine dair geniş kapsamlı örnekleri belgeliyor. Kitabı Aralık 2004’de Güneydoğu Asya’yı vuran tsunami felaketinden önce yazılmış. O felakette, 300.000’den fazla insan hayatını kaybetti ancak yaban hayvanları dalganın gelişi görülmeden çok önce yüksek alanlara çıkmayı bildiler.

Ev hayvanları sahiplerinin zihinlerini okurlar ve zihinsel resimler yollarlar fakat çok az evcil hayvan sahibi bunun farkındadır. Sıklıkla bu fikrin düşünülmesi bile çok gariptir. (…) Evcil hayvanlar kendi aralarında da zihinsel resimlerle iletişime girerler. Bu resimler anlam taşıyan düşünce paketleri görevi yapar. Resmi zihinsel olarak içinize aldığınızda, mesajın ardındaki anlam veya niyet de kendini açığa çıkarır. Düşünce de tam olarak holografiktir, yani düşünce paketini açtığınızda yollanmakta olan resmin tam deneyimini yaşarsınız – görüntüler, sesler, tatlar, kokular ve hisler, hem fiziksel hem de duygusal seviyede. Eğer düşünce paketi göndericinin yaşamış olduğu bir deneyimle ilgiliyse, siz de bütün bir deneyimi onunla paylaşabilir ve yeniden yaşayabilirsiniz.

Telepati, iletişimin doğal araçlarından biridir. Hayvanlar bunu kullanırlar. Yunuslar ve balinalar da telepati ile iletişime girerler. İnsanlar telepatiyi gece kullanırlar, uykuda ve beden dışındayken, ruh aleminde geziler yaparken. Konuşma fiziksel dünyada iletişim aracı olarak gelişmiştir çünkü insanın bilinçli zihni sıkı sıkıya dış dünyaya odaklıdır ve bilgi almak için beş duyusunu kullanır.

Bilinçli insan zihni sıklıkla telepatik veriyi görmezden gelse de, bilinçaltı zihin tamamen telepatiktir. Bilinçaltı zihniniz bir diğer insanın bilinçaltı zihnindeki size yöneltilmiş olduğunda her düşüncesini algılar – veya bir evcil hayvanın bilinçli zihnindeki size yönelik düşünceleri.

Bilinçaltı zihniniz küresel zihinle tam bağlantıdadır, buna Jung “kolektif bilinçaltı” derken, Teilhard de Chardin “noosphere” adını vermiştir, “zihin atmosferi” anlamına gelir. Bu küresel zihin atmosferinden kesintisiz olarak andaki bilinç frekansınıza uygun düşünceler almaktasınız. Daha sonra bu düşünceleri kendi bilinciniz aracılığıyla işlemden geçirerek otomatikman küresel zihne geri iletirsiniz.

Profesyonel evcil hayvan medyumları, evcil hayvanların insan sözcük dağarcığından bazı sözcükler öğrendiklerini bile bulmuşlardır. Kendi isimlerinin sesini bilirler ama diğer kelimeleri de ayırabilirler. Bir defasında bir evcil hayvan medyumu, bir ata en çok sevdiği yiyeceği sorduğunda, at da telepatik olarak “fasulye” cevabını verir. Bunun bir at için çok tuhaf bir yiyecek olduğunu düşünerek, sahibine söyler. O da der ki, ‘Ah, ona at yemi peletlerini verirken her zaman fasulyeye benzediklerini düşünürüm, o kelimeyi oradan kapmış olmalı”

Evcil hayvanlarınızla aranızdaki telepatik iletişimi biraz alıştırmayla kullanmaya başlayabilirsiniz. Onlar zaten düşüncelerinizi okuyor, özellikle zihinsel resimlerle destekleniyorsa. Onlarla zihninizle konuşabilir ve yanıtlarının farkındalığınıza girmesini bekleyebilirsiniz.”

***

Live-With-Dog-Illustrations-Yaoyaomva

Bu yazılanlarla ister evde tavşan, kaplumbağa, ister köpek, kedi besleyin, ister çiftlikteki keçilere bakın, hepinizin hemfikir olduğuna eminim.

Son trimesterde, havalar yazın olduğu kadar sıcak olmayabilir ama yine de dışarıya çıkın, tabiatın şifalı kollarına kendinizi bırakın. Anda kalmayı tabiat kadar iyi öğretecek hiçbir insan öğretmen düşünemiyorum. Sınır koymakta zorluk çekiyorsanız, kedileri taklit edin. Yine meditasyon için en iyi hocalardan biri kedilerdir. Bağışlayıcılık ise bir köpeğin sunduğu en büyük derslerden biri değil midir? Disiplin, çalışkanlık, işbirliği için böceklere, arılara, danteller ören örümceklere bakın. Döngüleri kış uykusuna yatan havyanlardan, göçen kuşlardan ve tabii ki ağaçlardan öğrenebiliriz. Yeniden doğuş, elbette kelebekler ve çiçek soğanları… Daha o kadar çok şey var ki tabiatın gösterdiği. Gerçekten kısa yoldan iyi hissetmek istiyorsanız, bir sahipsiz hayvanı evlat edinin. Buna imkânınız yoksa da gözlemleyin, tanımaya çalışın, besleyin. Onlarla en azından hislerle iletişime geçin. Kalp açılımı üzerine kalp açılımı yaşayacağınızı garanti ederim!

Mor Alev


En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı© 2020 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2020  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

10 comments

 1. Merhaba Canim Sevgili Mor Alev, acaba sizin baktiginiz hayvan dostunuz nedir? Bilirsiniz ben cok merakli bir kizimdir 😻💜

  Beğen

 2. Merhaba, yazıyı henüz okumadım ancak beklemedeydim. Hislerimi takip ederek, bu eşsiz çeviri çalışmalarınız için size teşekkürlerimi sunmak istedim. Okuma öncesinde hem sizi hem hislerimi onurlandırmayı seçtim. Tüm hatırlatmalar için sonsuz teşekkürler.

  Liked by 1 kişi

 3. Bu yazınız içimi ısıttı, büyük bir keyifle okudum. Teşekkür ederim. Doğayla sevgi dolu ilişki insanı şifalandırıyor gerçekten.

  Liked by 1 kişi

 4. Sevgili Mor Alev,
  Bu yazin beni cok heyecanlandirdi! Kedimle her zaman telepatiyle iletisim kurariz, bunun birtek o cok ozel bir kedi olmasindan dolayi oldugunu saniyordum! Bir donem bende yogun travmatik bir olay sonucu travma sonrasi stres bozuklugu olmustu ve kedim o donem 3-4 sefer Epilepsi gecirdi. Sebebinin benim enerjim oldugunu cok iyi biliyordum, ben iyilestigimde o da iyilesti. Bana her zaman ne istedigini gozlerime bakarak anlatir, partnerim “inanilmaz,nasil anliyorsun? Simdi ne diyor?” diye sorar durur. Onun bir sonraki yasaminda insan olarak dogacagini bile biliyorum, bu kendi secimi. Ve cesaretini hep kutluyorum! Bu arada ismi Maia, Mayis kralicesi, Hermesin annesi. 🙂
  Hayatim boyunca orumcek haric hicbir bedenli canlidan korkmadim. Orumcek nagualiyle ilginc bir iliskim var,özü burada yatiyor 🙂 Sevgilerimle

  Liked by 2 people

 5. ;))))çok güzel çok özel deneyimlerden sonra öyle muhteşem bir durum ki (…)
  Mesafelerin önemi olmuyor (…)
  İnternet bedava :)))
  O kadar mesaja kota yetmez çünki(…)
  Hele ki hayvanların ilettiği mesajlar muhteşemmmm 🤗
  Binlerce şükür bu zaman da dünyada olmayı seçtiğimiz için 🥰🥰🥰

  Liked by 1 kişi

 6. Sevgili Mor Alev o kadar kalbimi açarki gayvanlar.Uzun uzun seyrederim ve benim de kahkaha attığım çok olur.Teşeklürler her zamanki gibi hatika bir paylaşım.🙏🙏🙏

  Liked by 1 kişi

 7. Bu paylaşım nasılda içimi ısıttı bilemezsiniz. Şimdiye kadar kedi, köpek, kuş, ördek ve civciv baktık. Şimdi tavşan, oğlak bakmak istiyoruz evdekilerle. Sokağımızdaki hayvan dostlarımızla da sayısız fotoğrafımız var kızımla. Her hayvanın kendine özgü bir doğası var ve onu keşfetmek o kadar güzelki… Çeşitliliği deneyimlemek insanda da hayvanda da bana müthiş bir haz veriyor. Sevgiyi paylaşmak için konuşmaya yada bin bir türlü zihin oyunlarına gerek yok bunu en iyi hayvanlar gösteriyor bize. 💕🥰

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.