2020 Kova Dolunayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

 

Vladimir Kush Art
Dolunaylar bize hayatın zıtlıklarını gösterir. Bir seçenek zıt kutuplardan birine tutunup diğerine karşı olmaktır. İkinci ve tercih edilmesinde fayda olan seçenek ise, zıtlıkları bir araya getirip birbirlerini tamamlamalarını sağlamak ve böylece yaratıma girmektir. Bu dolunayda güneş Aslan’da. Kalp. Birey. Oyun. Tiyatro. Neşe. Açık sözlülük. Yaratıcılık. Kendini ifade etmek. Bazen de kükremek. Lider. Aktör. Karşıdaki ay ise Kova’da. Zihin. Sosyal kısıtlamalara isyan. Ortak amaçlar. Özgün çözümler. İlerici düşünce. Birey. Kolektif. Bağımsızlık. Dahi. Devrimci. Doğrucu.

Gördüğünüz gibi ne kadar zıt olsalar da anahtar kelimelerde bir ortak var: Birey. Demek ki, birleşik çözüm bireyden gelecek. Bunu tetikleyecek olan ise tam köşedeki Uranüs. Evet. Klasik. “Beklenmediği bekleyin” klişesini tekrarlayacağımız bir dolunay bu. Bu bir T kare açı. Uranüs de gerilemesine başlamak üzere giderek ağırlaşıyor ve duruyor. Boğa’da elektrik topluyor. Uranüs, Kova’nın yöneticisi. Sabit burçlarda büyük bir yükleme var.

Tarihlere baktığımızda, yeni dünyanın doğuşu sürecinin ortasındayız. İkinci trimesterin tam ortasında. Bilge Baykuşlar, gözünüzde öyle  inanılmaz bir fırtına canlandırın ki, sandalyeler havada dönüyor, ağaçlar kökünden sökülüyor, damlar uçuyor ama siz dengedeyken, tam ortada dinginlikle duruyorsunuz. Burası fırtınanın gözü, hiçbir şey olmuyormuş gibi görünse de çok şey olan yer. Saçınızın teli bile yerinden oynamıyor. Çevremiz sürekli değişiyor, manzara farklılaşıyor ama sanki biz olduğumuz yerdeyiz, bir adım bile gidememiş, saplanıp kalmış gibi gibi hissettiğimiz de oluyor. Ama elimizi biraz uzatsak sanki fırtına bizi içine çekecek, kapılıp gideceğiz. Ürküyoruz. Nasıl hem sağlam durur, hem de ileri hamle ederiz?

İşte bunun için Kova ve Aslan’ı dengelemeliyiz. Haydi anahtar kelimeleri birleştirme oyunu oynayalım ve karşımıza ne çıkacak bakalım:

 • Kalp ve zihin işbirliği
 • Bireyin bağımsız olduğu toplum
 • Toplum ve liderin ortak çalışması
 • Toplumun bireye uyum sağlaması (veya bireye saygı göstermesi)
 • Bireyin toplumun bir parçası olduğunu bilmesi
 • Kendini ifade ederken kolektifi de dinlemek
 • Devrimci lider
 • Yaratıcı deha
 • Doğrucu lider
 • Toplum hizmetinde sanat
 • Ve devam edebiliriz…

Bunlardan hangisi olabiliriz? Bunu nasıl başarabiliriz? Hangisi kalbinize sesleniyor?

Bu bir taraftan, 2020 Aslan Kapısının enerjilerinin de çok daha özgürce akmasına yardımcı olan bir konfigürasyon. Dahası, bizleri Kış gündönümünde, yani yeni dünyanın doğum gününde gerçekleşecek olan Kova’daki Satürn-Jüpiter birleşmesine hazırlıyor.

Artık bildiğimize ihtiyacımız yok. Artık bilmediğimizi öğrenmeye, araştırmaya ve günlük hayatımıza uygulamaya ihtiyacımız var. Bundan dolayı, kendinizi açın ve izin verin enerji insin. Bu gece dolunayla baş başa birkaç dakika geçirin. Topraklanın. Yeryüzüyle enerjiyi paylaşın. Güncellenin.

Ve bütün bunlar başınızı döndürüyorsa eğer, çevredeki fırtınaya bakmayı durdurun. Fırtınanın gözünün sakinliğini hissedin. Evet, biliyoruz, eğer fırtınanın gözündeysek, bir süre sonra fırtınanın diğer yarısı da geçiş yapacak. Mars gerilemesine hazırlanıyor. Eylül’ün hikayesi daha farklı olacak. Ekim-Kasım daha da farklı. Sonra da her fırtına gibi bu da bitecek.

Ama şimdilik, bu dolunayda bilgelik isteyin. Gelen iç bilişe güvenin. Çünkü hiç öyle görünmese de, her şey yerle bir gibi gelse de, adım adım yükseliyoruz. Dolunayın Sabian sembolü:

“Devasa merdivende bir sonraki basamağa yükselen insanlar”

Hepimiz ilerliyoruz. Bazılarımız daha hızlı, bazılarımız daha yavaş. Bazılarımız hızla tırmandığımız merdivende mola verirken, başkalarının bizi geçtiğini görüyoruz. Herkesin ilerleme hızı, ritmi, şekli kendine özgü. Önemli olan hepimizin bir şekilde ilerlemesi ve yükselmesidir. Bu bir yarış değil. Burada rekabet yok. O yüzden diğerlerine baktığımızda, kendimizi onlarla karşılaştırmak yerine kutlayalım. Hepimiz buradayız ve yükseliyoruz. Büyük resme göz attığımızda hepimizin doldurulamaz bir yeri olduğunu görüyoruz. Zaman, o yerin kutsallığını anlama ve takdir etme zamanı. Bununla beraber, yine büyük resimde gördüğümüz şey şu ki, bu gelişim kitlesel, hatta evrensel. Adım adım. Basamak basamak. Hepimiz bir bedenin hücreleriyiz.

Bu önemli bir dolunay. 2020’de her enerji girişi önemli ama özellikle Kova’da ve geleceği işaret eden devrimci Uranüs’ün yönetiminde olması dolunayı daha da önemli kılıyor. geleceğe dair anlık görüntüler ve içgörüler de mümkün.

Bu kısa bir dolunay yazısı çünkü daha çok yaşanıp hissedilmeyi talep ediyor. (3 Ağustos saat 18.58 – İst.)

Zıt kutupları başarıyla bütünlediğimiz, dengeyi kurduğumuz bir dolunay dönemi diliyorum.

©Mor Alev 2020


YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

12 comments

 1. Geleceğe dair anlık görüntü gelmesi ve iç görü durumlarını yaşıyorum bu konuda bilgi sahibi olmam bu durumlari anlayabilmem ve ayırt edebilmem için neler tavsiye edersiniz

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Esma, bunları bir kenara not edin. Bunlar ilhamdır, yaratıcı çözüm önerirler genelde. Anlayamadıklarınızı bir sonraki meditasyonunuzda yüksek benliğinize sorun. Zamanla daha da anlaşılır olacaklardır. Ancak fantezi ile gerçek iç yönlendirmeyi de birbirinden ayırmanızı öneririm. Bu konudaki eski yazılarıma bakabilirsiniz. Sevgilerle

   Liked by 2 people

 2. Sevgili mor alev bu konu ile ilgili ilginç deneyimler yasadim kendiliğinden gelişti nasıl gelistirebilim neden bunu yaşıyorum ne yaşıyorum bilmiyorum. Teşekkürler sevgilerimle

  Beğen

  1. 2013’den itibaren bu konuda çok yazı paylaştım. Biraz eskilere dönüp okumanız yardımcı olacaktır. Sevgilerle

   Beğen

 3. Bugün doğumgünüm. Şimdi de blogda blogla kutluyorum. Dostların arasında. Sevginin özünde.

  Bildiklerimi salıveriyorum doğumgünü balonları gibi. Neşeyle. Bugün gelen dolunaydan bilgelik diliyorum. İçbilişe güveniyorum.

  Diğerleri eskime geçmişe eğitimime role kimliğe daha yaklaşık olsa da, ‘Kalp ve zihin işbirliği ile toplum hizmetinde sanat’ parladı benim kalbimde. Hayırdır bakalım. Kolları sıvıyorum hemmen.

  Teşekkür ederim Mor Alev.

  Sevgimle. Hepimize.

  Dengeyi Huzuru Sağlığı Bereketi yani Hazineyi yani O’nu sevgiyle güzellikle her an yaşadığım bir yaş olsun. Bir an bile unutmayayım. Her anım Şimdi ve Burada olsun.

  Hep beraber ❤💖💛💚💙💙💜

  Liked by 2 people

 4. Sevgili Mor Alev, “Haydi anahtar kelimeleri birleştirme oyunu oynayalım ve karşımıza ne çıkacak bakalım:” dediniz ya benim karşıma Gazi Mustafa Kemal Atatürk çıktı.Şimdi kendimi tartıyorum ve Kalp ve Zihin işbirliği ile yeni bilgiler öğrenmeye devam ediyorum.
  Teşekkürler Sevgili Mor Alev💖💖💖

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.