Beklentileriniz – Konsey (Mesaj 257)

**Lütfen makalenin altındaki telif hakları uyarısına saygı gösteriniz. Teşekkürler.**

 

Mirage - Josip Falica
Konsey’in bu mesajı
Arkturusluların geçen gün yayınladığım mesajından bir gün önce geldi, bu 8, diğeri ise 9 Şubat tarihli, yine eş-zamanlılık görüyoruz, farklı kanallar, birbirini tanımayan insanlar, ama ana tema aynı: “SİZ YETERLİSİNİZ. İşleri İlahi Benliğinize bırakın. Tüm ihtiyaçlar gideriliyor. İzin verin.” Okuyalım:

Bugün, kanalımızın (Ron Head) beklentiler hakkında bir sohbeti oldu ve biz de bu konuyu biraz daha detaylandırmak istiyoruz.

Sıklıkla nereye gitmek istediğiniz ve yolunuzun siz nereye çıkardığı konusunda beklentileriniz var. Şunu deneyimlemek istiyorsunuz. Onu geliştirmek istiyorsunuz. Bu benim için doğru yol mu? Bu şimdi yapabileceğim en iyi şey mi? Neden saplanıp kaldım? Hiçbir yere gidemiyorum. Hayal kırklığına uğradım! Yıldım! Bıktım!

Öncelikle, izin verin şunu söyleyelim: Eğer ruhani doğası olan bir yolculuğa başlamaya onay verdiyseniz ve onu bitirme kararı vermediyseniz, o zaman o yolculuktasınızdır. Ruhunuz, yüksek ruhunuz, yüksek benliğiniz (bu tanımlardan hangisini isterseniz seçin) o anlaşmadan öyle kolayca çıkmanıza izin vermez. Nihayetinde, bu anlaşma burada bulunmanızın sebebidir. Saplanıp kalmadınız. Peki o zaman neden hayal kırklığı ve öfke yaşıyorsunuz?

Belli beklentilere sahipsiniz, öyle değil mi? Ve o beklentiler temelini neden alıyor? Deneyim? Veya sadece bir başkası gibi olmayı mı bekliyorsunuz? İnanmaya yönlendirildiğiniz gibi olmasını mı bekliyorsunuz? “Ben o yogilerin sahip olduğu havalı becerilere sahip olmak istiyorum.” “Şunu görmek istiyorum.” “Bunu duymak istiyorum.”

Şimdi, geçmişte çok az insan böyle kişisel değişim gerçekleştirebiliyordu ve bu da ömürler sürüyordu. Onlar bir aylığına belli bir guruyla inzivaya girip de aydınlanmış hale gelmediler. Spritüel avm diye bir şey yok. Pek çok, pek çoklarınız düşünebileceğinizden çok daha fazla ilerleme kaydettiniz. Fakat bu ilerleme böyle ölçülebilir bir şey değildir.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi bir hayal kırıklığını rahatlatmak kolaylıkla birkaç kelimeyle açıklanabilir. Gözünüzden kaçmasın, yapmak değil açıklamak dedik. Bu çok basit kavramı uygulamak ise kararlılık ister. Fakat emeğinize değecektir.

Yeni varoluş halinize geçiş yaptığınızda hayatın neye benzeyeceği konusunda gerçekte hiçbir fikriniz olamaz. Neden? Çünkü orada hiç bulunmadınız ve söylenen her şey de kulaktan dolmadır. Siz, şimdi ve bundan sonra kendinize özgü olmaya devam edeceksiniz.

Beklentilerinizi başkalarının gözlemlerine dayandırıyorsunuz. Sadece yüzeyi görebiliyorsunuz, gerçeği değil. Gerçekten ihtiyacınız olan şeylerle ilgili hiçbir gerçek fikriniz olmadan, istediğinize karar verdiklerinizin beklentisindesiniz. Anında ödüllendirilmek istiyorsunuz. Doğru değil mi? Hepsi bir tarafa, rahatsız da hissediyorsunuz… çünkü daha önce hiç burada bulunmadınız.

BENLİĞİNİZbüyük harflere dikkat edin lütfen – amaç ve göreviniz için ihtiyacınız olanları size sağlayacaktır. Önce ihtiyaçlarınıza eğilecek ve hepsini giderecektir – eğer ihtiyacınız varsa. Fakat bunu bilmek bile hayal kırıklığınızı dağıtmıyor. Ancak, bunun için bir sihirli formül var.

Ama önce, hayal kırklığı, öfke ve yılgınlığın ne yaptığını anlatalım. İçinde hayat bulduğunuz bedenin sonu gelmeyen belada yaşamasına sebep oluyor. Hücrelerinize hiç de istemeyeceğiniz bir kimyasal çorba hazırlıyor, bu da sizi hasta ediyor, her defasında bir damlayla.

Peki, bedeninizin hücrelerinizin içinde yaşaması için bir kimyasal tanrı nektarı yapmasına ne yol açardı? (Mor Alev: Ambrosia, mitolojide tanrıların ölümsüzlük yemeği, ölümsüzlük nektarı, leziz besleyici yiyecek) Sizi ne daha güçlü, daha sağlıklı ve genç yapardı? Belli bir sonucu bekleyip de hayal kırklığı yerine, ilerleyişinizi kutlasaydınız ne olurdu? Bulunduğunuz noktaya şükretseydiniz nasıl olurdu?

Bu, tümüyle bambaşka his ve duygular yaratırdı, o hisler ve duygular da tamamen farklı bir beden kimyası üretirdi.

Ve size söz veriyoruz, “ilerlemeniz” son derece hızlanırdı. Fakat büyük ihtimalle o kadar mutlu olurdunuz ki, umurunuzda bile olmazdı.

Deneyin. Seveceksiniz.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.


Telif Hakkı©2020 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2020 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

3 comments

 1. nasıl bu kadar nokta atış yapabiliyorsunuz, sevgili mor alev hayranlıkla şok ve sevgiyleyim, şükürler olsun. artık siz mesaj anlayamadığınızı görünce nasıl bir heyecan kaplıyor içimi tarifsiz

  Liked by 1 kişi

 2. İnanılmaz gerçekten, bu nasıl mümkün olabiliyor, şaka gibi, kişisel olarak yaşadıklarımız nasıl eş zamanlı oluyor, ve birşey daha soracağım Mor Alev…Akturuslular bize sorun yanınızdayız diyorlar ya, ben dünkü mesajınızdan sonra sordum, bana cevap veriyor olabilirler mi, aklımı mı kaçırıyorum…şükürler olsun, bu nasıl bir mucize…eş zamanlılık ve hissettiğim ama anlatamadığım birçok şey oluyor…sevgililer günümüz kutlu olsun hepimizin 🙂

  Liked by 4 people

 3. Sevgili Moralev,
  Blogla tanistigim ve senden de haberdar oldugum 25 Kasim 2018 aksamindan beri ara ara o gune doner, bugune kadarki tum kanalliklari ve raporlari tekrar okurum. Blogla o kadar cok rehberlik aldim ve ona o kadar cok sukran ve minnet gonderdim ki, 2019da bir gun gorseldeki mor tarlada oldugumu gormustum. sag tarafinda mermer bir platformu vardi, blog beni davet etmis ve orada oturup sonsuzlugu huzurla izlerken bana rehberliginden habersiz olmadigini boyle anlatmisti… Seni cok seviyorum ve hep sukran gonderiyorum. Isigin icin, rehberligin icin, blogla kutsal anlasmaniz icin. Bloga ve sana icimden gecen bir oneriyi evrene gonderdim. Bakalim yaratima girecek mi 🙂 bizzat sorulmadikca, tum tavsiyelerimi gunluk hayatta da boyle yapiyorum. akil vermek enerjisindense, sevgi ve sukranla butunluge ve aramizdaki akisa onu enerjisel olarak koyuyorum ve niyet ediyorum: tavsiyem onun hayrina ve butunun hayrina dogruysa, bulmasi gormesi icin niyet ediyorum.

  Belki bu meleklerin ve diger kutsal rehberlerin neden direkt gorunur olmamasi bize baya whatsapptan yazmamalarinin meraki icin diger arkadaslara da bi cevap olabilir :)) ben bu yontemi kalbimden ogrendim. Boylece kontrol enerjisi, ego, akil verme, bilen/bilmeyen dagiliyor ve surece mudahale yerine, bir keyif bir oyun ve sonsuz bir guvenle es titresim devam ediyor…

  Tavsiyem zaten hayirliysa, ya o kisi hemen ertesi gun benden tavsiye istiyor yada aklima soyle geldi boyle yapayim falan gibi seyler soyluyor. Benim hediyem de, birligi tekrar deneyimlemek ve sevgi bagimiz oluyor. Yazan, yayinlayan guzel ellerine tesekkurler ❤

  Liked by 3 people

Yorumlar kapatıldı.